Esileht Väikelaps kuidas pani issi seemne emme kõhtu?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: kuidas pani issi seemne emme kõhtu?

Postitas:

Kuidas te olete oma lastele seletanud?

Meil nüüd asi sealmaal, kus 5-aastane teab, et lapsed tulevad emme kõhust ja kuidas nad kõhtu saavad – issi paneb seemne emme kõhtu. Aga nüüd on hakanud küsima, et kuidas ta ikkagi selle seemne sinna paneb? ma ei oska 5-aastasele kuidagi eakohaselt seletada. Seni oleme lihtsalt kuidagi välja keerutanud stiilis – vanemaks saades, mehed lihtsalt hakkavad oskama vmt, aga see enam ei rahulda teda.

Teda mingid ebatäpsed vastused stiilis – voodis öösel pani või tegid musi ja siis pani, ei rahulda. Ikka vaja teada, KUIDAS.

nii et, käige oma variandid välja, kuidas olete seletanud või seletaksite 😀

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 11:19; 25.02 13:02; 25.02 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll on nüüd ihhihhii-teema, tõesti ei saa hakkama seletamisega?
Aga las siis issi ise seletab kui sina ei oska või ei tea.

+6
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 11:34; 25.02 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu peagi kuuene(poiss) näiteks teab, et munandite eesmärk on tulevikus lapsi saada, kuna ta on küsinud, miks need tal on.
Seda teab ka, et lapsed ema kõhust tulevad. Hetkel detailsemalt pärinud ei ole.

Ma ei olegi mõelnud, et kuidas.
Ilmselt poistele minu arvates on vast kergem seletada, mis on seks ja et selle tagajärjel lapsed tulevad. Sest poisid ju kogevad üsna varakult kõvastumist(sellega kaasnevat head tunnet- millest ka näppimime).
Eks mimgit udu ajada vaja pole aga päris detailseks ka vist? ei läheks.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 11:35; 25.02 14:27; 28.02 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll on nüüd ihhihhii-teema, tõesti ei saa hakkama seletamisega?

Aga las siis issi ise seletab kui sina ei oska või ei tea.

No aga kuidas sa siis seletad 5-aastasele nii, et ta aru saaks ja segadusse ei ajaks? Äkki vastad küsimusele mõnitamise asemel. Või tegelikutl endal alles seisab veel ees ja ainult kujutad ette, kuidas räägiksid? On ikka suur vahe, kas rääkida 5-aastasega või 12-aastasega

+16
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 11:19; 25.02 13:02; 25.02 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kuidas sa siis seletad 5-aastasele nii, et ta aru saaks ja segadusse ei ajaks? Äkki vastad küsimusele mõnitamise asemel. Või tegelikutl endal alles seisab veel ees ja ainult kujutad ette, kuidas räägiksid? On ikka suur vahe, kas rääkida 5-aastasega või 12-aastasega

Mul on hetkel üks laps just juhtumisi 5-aastane.
Seletangi täpselt nii palju kui küsitakse kuni selleni kust mis tuleb ja kuhu läheb.
Ei hakkaks dikteerima, kuna teil on võibolla teistsugused mõisted kasutusel – kasuta neid mõisteid, millega teie oma lapsega olete varasemalt suguelundeid tähistanud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 11:34; 25.02 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskilt raamatust jäi meelde, et emme ja issi kallistasid ühel väga erilisel viisil. Minu laps selles vanuses enam rohkem ei küsinud.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kuidas sa siis seletad 5-aastasele nii, et ta aru saaks ja segadusse ei ajaks? Äkki vastad küsimusele mõnitamise asemel. Või tegelikutl endal alles seisab veel ees ja ainult kujutad ette, kuidas räägiksid? On ikka suur vahe, kas rääkida 5-aastasega või 12-aastasega

Mul on hetkel üks laps just juhtumisi 5-aastane.

Seletangi täpselt nii palju kui küsitakse kuni selleni kust mis tuleb ja kuhu läheb.

Ei hakkaks dikteerima, kuna teil on võibolla teistsugused mõisted kasutusel – kasuta neid mõisteid, millega teie oma lapsega olete varasemalt suguelundeid tähistanud.

Ehk siis issi paneb oma noku emme kuhu? Äkki olen ajast maas, aga ma tõesti pole 5-aastasega tupest rääkinud…

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 11:19; 25.02 13:02; 25.02 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kuidas sa siis seletad 5-aastasele nii, et ta aru saaks ja segadusse ei ajaks? Äkki vastad küsimusele mõnitamise asemel. Või tegelikutl endal alles seisab veel ees ja ainult kujutad ette, kuidas räägiksid? On ikka suur vahe, kas rääkida 5-aastasega või 12-aastasega

Mul on hetkel üks laps just juhtumisi 5-aastane.

Seletangi täpselt nii palju kui küsitakse kuni selleni kust mis tuleb ja kuhu läheb.

Ei hakkaks dikteerima, kuna teil on võibolla teistsugused mõisted kasutusel – kasuta neid mõisteid, millega teie oma lapsega olete varasemalt suguelundeid tähistanud.

Ehk siis issi paneb oma noku emme kuhu? Äkki olen ajast maas, aga ma tõesti pole 5-aastasega tupest rääkinud…

Ma eeldan, et sul on siis poiss?

Kas laps siis kordagi pole küsinud, mis emmel on ja miks emmel nokut pole?
Meil on pissu ja noku kasutusel.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 11:35; 25.02 14:27; 28.02 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kuulge, viiene-kuuene tüdruk peaks ikka teadma küll, et pissus on eraldi koht, kust laps välja tuleb ja seda nimetatakse tupeks. Ja et see pole sama koht, kust kaka tuleb ja piss tuleb eraldi hästi väikesest augukesest jne. Siis räägidki eraldi, et issi paneb öösel kallistamise ajal noku emmele sinna kohta, kust laps hiljem välja tuleb ja sealt läheb issi seeme emme sisse. Aga et seda saavad teha mees ja naine alles siis, kui nad on suured. (Võib ju juurde jah seletada, et lihtsalt riietega kallistamisest ei hakka laps kasvama jne, et nagu järgmine ütles, lapsel ei tekiks väärarusaama, nagu lihtsalt kallistamisest või musist saabki lapse). Peaks küll juba piisama detailsusest viieaastasele, varsti näevad nad seda internetis arvatavasti lähemalt.
Ma mäletan, mu poiss suhtus juba mõneaastasena kahtlusega sellesse seletusse, et noku on ainult pissimiseks, ta nagu aimas, et seal on mingi funktsioon veel 🙂 ja seda, milleks munad on, oleme ka seletanud nii, et kui ta suureks meheks saab, siis seal hakkavadki küpsema need seemnerakud, millest laps alguse saab, kui see emme sisse läheb ja naise munarakuga kokku saab. Laps teab umbes, mis on pärilikkus ja et pool temast tuleb issilt ja pool emmelt.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 14:33; 26.02 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis te ninnu nännutate?
tuleb rääkida nii, nagu asi on…
lapsi saadakse seksimise teel või katseklaasi, vm moel. nii tulebki rääkida!!!
oma lastele olen täpselt nii rääkinud, on ka üks lasteraamat, kus näidatud kuidas need inimesed ikka seksivad ja ilusasti ära ka seletatud

ps. endal tuli meelde, kuidas olin sõbrannaga ca 10aastased, suvel karjamaal pikali maas ja arutasime sama asja, et ikka kuidas ja mis seeme. meil olid hernekommid kaasas, mõtlesime, et herbnekommi pakkumine poisile ongi lapse saamine. või siis, et äkki nabast tuleb seeme sisse panna? vot selline asi tuli meelde 😛

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kuulge, viiene-kuuene tüdruk peaks ikka teadma küll, et pissus on eraldi koht, kust laps välja tuleb. Ja et see pole sama koht, kust kaka tuleb ja piss tuleb eraldi hästi väikesest augukesest jne. Siis räägidki eraldi, et issi paneb kallistamise ajal noku emmele sinna kohta, kust laps hiljem välja tuleb ja sealt läheb issi seeme emme sisse. Aga seda saavad teha mees ja naine alles siis, kui nad on suured. Peaks küll juba piisama detailsusest, varsti näevad nad seda internetis arvatavasti lähemalt.

Ma mäletan, mu poiss suhtus juba üliväiksena kahtlusega sellesse, et noku on ainult pissimiseks, ta nagu aimas, et seal on mingi funktsioon veel ???? ja seda, milleks munad on, oleme ka seletanud nii, et kui ta suureks saab, siis seal hakkavadki küpsema need seemnerakud, millest laps alguse saab, kui see emme sisse läheb.

See kõlab piisavalt lapselikult. Võtan eeskuju, kui meil juttu tuleb. Mul 6a tüdruk, ja teab, et lapsed kasvavad emme kõhus, aga pole kordagi veel küsinud, kuidas nad kõhtu saavad.

mis te ninnu nännutate?
tuleb rääkida nii, nagu asi on…
lapsi saadakse seksimise teel või katseklaasi, vm moel. nii tulebki rääkida!!!
oma lastele olen täpselt nii rääkinud, on ka üks lasteraamat, kus näidatud kuidas need inimesed ikka seksivad ja ilusasti ära ka seletatud

Jah, kui on raamat abiks, saab ehk lihtsamalt. Aga ausalt, väikelapsele pole ju mõtet seletada algul, et laps tuleb siis, kui emme-issi seksivad, sest ta ei tea, mis on seksimine. Siis pead alustama selle seletamisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii hämmastav teema minu jaoks, sest miks ei peaks laps aru saama, kui ta on piisavalt vana, et küsida ja huvi tunda? Miks peaks hämama või mingit kallistamise juttu rääkima?! Sealt ju tulebki lapsesse hirm, et seksiteemadel ei tohi vanemaga arutada või tekivad valearusaamad, et kui mõni vastassoost laps teda lasteaias kallistab või musi teeb, siis äkki hakkab laps kasvama.

Mina olen rääkinud oma poegadele (nende küsimustest tulenedes ja mitte kõike korraga, aga ikka u 4-5-aastaselt), et mehe munandite sees kasvavad seemned. Mees paneb oma nokuga seemne naise tussusse. Sealt läheb see seeme naise kõhtu munaraku sisse ja sellest munarakust, kus on seeme, hakkab kõhus beebi kasvama.

Nad on ka küsinud, kas naised pissivad sama kohaga, kust pannakse beebi seeme naise kõhtu, ja olen öelnud, et naistel on kaks eraldi auku: üks pissimiseks ja teine laste saamiseks ja samast august tuleb laps, kui ta on piisavalt kaua kõhus olnud, ka välja.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 17:37; 26.02 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, et on üks selline tore klappidega raamathttps://www.apollo.ee/kust-tulevad-lapsed-esimesed-kusimused-ja-vastused.html
Plaanin ka koju selle osta.
Ehk on sullegi abiks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan lasteraamatut, kus kõik selgeks tehtud: “Nii tulin mina” autor Katerina Janouch.

Tervishoiumuuseumisse võiks ka minna, seal on videod ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul 4a tüdruk ja olen ka hädas seletamisega. Ei, ma ei valeta, aga talle arusaadavalt asjade seletamine valmistab peavalu. Lähen raamatut otsima, sest tütar tahab asju teada täpselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll on nüüd ihhihhii-teema, tõesti ei saa hakkama seletamisega?

Aga las siis issi ise seletab kui sina ei oska või ei tea.

No aga kuidas sa siis seletad 5-aastasele nii, et ta aru saaks ja segadusse ei ajaks? Äkki vastad küsimusele mõnitamise asemel. Või tegelikutl endal alles seisab veel ees ja ainult kujutad ette, kuidas räägiksid? On ikka suur vahe, kas rääkida 5-aastasega või 12-aastasega

Ütleksin, et täiskasvanud inimesed seksivad mõnikord ja kui mees ja naine otsustavad et nad nüüd tahavad last teha, siis nad seksivad sel viisil, et seeme tuleb issi nokust emme tussusse ja jõuab sealtkaudu emme kõhtu.
Kõik.
Kui edasi küsib, siis mõtleksin edasi. Aga kindlasti rõhutaksin, et seksimine on täiskasvanute tegevus.

Üks parimaid küsimusi, mida minu laps minult küsis, oli see, et miks inimesed üldse siis seksivad, kui nad lapsi parasjagu ei taha.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 21:31; 28.02 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest see on küll natuke keeruline lapsele seletada. Mu poeg oli vist ka viiene, kui selle kohta küsima hakkas, kuidas ikka laps ema kõhtu saab. Mina seletasin, et issi paneb tita seemne emme kõhtu kasvama. Tema ei küsinud, et kuidas vaid ütles kohe nii, et kui issi järgmine kord seemet panema hakkab, siis tema tahab ka näha. Praegu on 7 ja teab, mis on munandid ning, et selle koha peal, kus temal on noku, on naistel auk, kust kaudu see “seemne panemine” noku abil toimub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No miks küll seletate nii täpselt?!? paneb noku naise sisse… Kui 5-6-7a küsib, kuidas rakett töötab vms, siis ka seletate??? Neil EI ole nii vara vaja nii täpselt teada.
Mina oma 6a ütlesin, et see on selline keerulisem asi seletada, et kunagi edaspidi, et praegu ma ju sulle ei seleta, kuidas kulmkapp töötab.
Ja oli teema tema poolt lõpetatud.

+1
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar oli 4-aastane, kui tal sama küsimus tekkis. Ikka seletasin talle nii, nagu asjad on. See ei ole ju isegi teab mis keeruline teema, et peaks hirmsasti pingutama välja mõelda, kuidas küll laps aru saaks.

Külmkapiga on keerukam, sest ma ei mäleta enam isegi keskkooli füüsikast, mis põhimõttel ta täpselt töötas. Aga kui laps huvi tunneks, ega siis selgitamata küll ei jääks. Seletaks vanaisa või siis peaksin ise meelde tuletama — eks muidugi ole rohkem mõtlemist, kuidas teemat lihtsustada ja lapsele arusaadavaks teha, aga küllap kuidagi mingi üldidee algelisel kujul ikka anda õnnestuks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma 6a ütlesin, et see on selline keerulisem asi seletada, et kunagi edaspidi, et praegu ma ju sulle ei seleta, kuidas kulmkapp töötab.

Misasja?? Kõike annab lapsele seletada mõistetaval viisil ja kui 6a küsib, kuidas külmkapp töötab, siis loomulikult ma seletan talle! Kui ise ei tea, siis otsime koos infot. Oleme uurinud kõike, alates Linnuteest kuni kärbse silmani, laps oskab ise ka googeldada, viimati otsis “levikese pilt”i (leevikest tahtis joonistada) 🙂 Ega minu laps ei pea mind ammu mingiks kõiketeadjaks, kui ma ei tea, siis ma ütlengi, et uurime koos, mina ka ei tea. Ja seks ja kust lapsed tulevad pole nüüd küll kuuesele ülejõukäiv teema, nokud-pissud ja meheks-naiseks olemine peaks selleks ajaks juba aastaid tagasi selgeks räägitud olema ju! Ja laps teab ka seda, et on asju, mida võivad teha ainult täiskasvanud- alkohol, autojuhtimine, seks jms.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 14:33; 26.02 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No miks küll seletate nii täpselt?!? paneb noku naise sisse… Kui 5-6-7a küsib, kuidas rakett töötab vms, siis ka seletate??? Neil EI ole nii vara vaja nii täpselt teada.

Mina oma 6a ütlesin, et see on selline keerulisem asi seletada, et kunagi edaspidi, et praegu ma ju sulle ei seleta, kuidas kulmkapp töötab.

Ja oli teema tema poolt lõpetatud.

Jah. Kui ma pöörduksin inimese poole, keda ma usaldan, et küsida millegi kohta, millest ma tõesti tahan aru saada, ja see inimene hakkaks hämama või ütleks, et ei-ei, praegu ma sulle seda küll ei seleta – siis minu jaoks oleks ka selle inimesega teema lõpetatud. Ma ei julgeks enam tema poole pöörduda, vaid peaksin ise oma puudulike teadmiste, ebasobivate ja juhuslike infokildude, sõprade sosistatud “faktide” ja siit-sealt nähtud arusaamatute ja võib-olla isegi hirmutavate detailide abil pildi kokku panema.
Kurb.
Miks sa teed nii oma lapsele?

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 17:37; 26.02 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No miks küll seletate nii täpselt?!? paneb noku naise sisse… Kui 5-6-7a küsib, kuidas rakett töötab vms, siis ka seletate??? Neil EI ole nii vara vaja nii täpselt teada.

Mina oma 6a ütlesin, et see on selline keerulisem asi seletada, et kunagi edaspidi, et praegu ma ju sulle ei seleta, kuidas kulmkapp töötab.

Ja oli teema tema poolt lõpetatud.

Minu ema oli ka see, kes ütles, et kasva suuremaks ja siis räägin. Ilmselegelt ei läinud ma ise enam uuesti küsima ja ema rääkima samuti ei kippunud.

Õige aeg on siis kui laps küsib ning seletada tuleb eakohaste sõnadega. Minu meelest on oluline säilitada usalduslikku suhet, et lapsed julgeksid küsida. Teismeea alguses võiks ju ka selle selgeks rääkida, miks on oluline kasutada kondoomi, rääkida rasestumisest ja suguhaigustest, aga ka seenest ja bakteriaalsest vaginoosist, mis näiteks ei ole tingimata sugulisel teel levivad hädad.

Usu mind, lapsel oleks äärmiselt ebamugav kui sa pole temaga kunagi nõustunud neil teemadel rääkima ja siis teismelisena korraga maha istud ning asud selgitustööd tegema. Siis on tal lihtsalt igatepidi piinlik ja kuulamise asemel vaatab, kuidas toast välja saaks.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 00:19; 29.02 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No miks küll seletate nii täpselt?!? paneb noku naise sisse… Kui 5-6-7a küsib, kuidas rakett töötab vms, siis ka seletate??? Neil EI ole nii vara vaja nii täpselt teada.

Mina oma 6a ütlesin, et see on selline keerulisem asi seletada, et kunagi edaspidi, et praegu ma ju sulle ei seleta, kuidas kulmkapp töötab.

Ja oli teema tema poolt lõpetatud.

Ja kust tulevad teismelised rasedad… Palju õnne!

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütlesin lapsele, et kurg tõi ta korviga kapsalehe alla ja emme-issi leidsid sealt. Mingitest seemnetest ja kõhtu saamisest ma küll ei räägiks.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 10:06; 28.02 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütlesin lapsele, et kurg tõi ta korviga kapsalehe alla ja emme-issi leidsid sealt. Mingitest seemnetest ja kõhtu saamisest ma küll ei räägiks.

Ja palju õnne, kui su laps siis naerualuseks saab oma kapsalehe-teadmisega.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütlesin lapsele, et kurg tõi ta korviga kapsalehe alla ja emme-issi leidsid sealt. Mingitest seemnetest ja kõhtu saamisest ma küll ei räägiks.

Ja palju õnne, kui su laps siis naerualuseks saab oma kapsalehe-teadmisega.

Kes teda naerab? Sina või? Kah mul asi! Pigem naerdakse või vaadatakse väga imelikult sinu last, kes viieaaastaselt teab, milleks munandid on ja et emme sai issilt seemne kõhtu. Nagu halloo!

0
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 10:06; 28.02 10:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et lapsed ei taha alati tegelikult nii detailselt teada (nt minu omadele on kuidas-küsimuse vastuseks selles vanuses täiesti piisanud sellest, et emme-issi otsustavad, et tahavad last, mis on suur ja tähtis ja tore otsus, mida ei tehta uisapäisa), aga kui juba rääkima hakata, siis tuleb tõesti valmis olla selliseks seletuseks, nagu siin juba välja pakutud.
(Meil on inimkeha entsüklopeediad vabalt kättesaadavad, terminoloogia selge, aga seksi mehaanika küsimust pole tekkinud. Raketi ja külmkapi tööpõhimõtted on enam kui eakohasel tasemel selged.)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütlesin lapsele, et kurg tõi ta korviga kapsalehe alla ja emme-issi leidsid sealt. Mingitest seemnetest ja kõhtu saamisest ma küll ei räägiks.

Kui meie 3,5-aastasele sellist juttu rääkida, siis ta satuks ilmselt suurde segadusse ja küsiks, kuidas laps emme kõhust kure korvi sai 🙂 Seleta siis, miks linnud lapsi varastavad!
Ta on rasedate keskel üles kasvanud ja kogu aeg teadnud, kuidas titad siia ilma tulevad. Praegu pole ta veel huvi ilmutanud, kust lapsed kõhtu saavad.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No miks küll seletate nii täpselt?!? paneb noku naise sisse… Kui 5-6-7a küsib, kuidas rakett töötab vms, siis ka seletate??? Neil EI ole nii vara vaja nii täpselt teada.

Mina oma 6a ütlesin, et see on selline keerulisem asi seletada, et kunagi edaspidi, et praegu ma ju sulle ei seleta, kuidas kulmkapp töötab.

Ja oli teema tema poolt lõpetatud.

Tänan väga, kui ma olin seitsmene, selgitasid natuke vanemad naabriplikad mulle kõik väga põhjalikult ära, aga kuna nendelt ei julge ju üle küsida, kartes lolliks jääda, siis tõlgendasin ma asja üsna vildakalt ja sain pikaks ajaks trauma.
Lapsevanem oskab siiski paremini seletada, kui ise vähegi vaevub.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.02 21:31; 28.02 15:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema(isa ammugi mitte) ka ei rääkinud seksist, laste saamisest midagi.
Päevade algamiselt napisõnaliselt.
Ja kui mul esimest korda päevad hakkasid, mäletan väga eredalt, et ma lausa häbist nuttes läksin siis pika kogumise peale emalt sidet küsima. Miks ma nutsin, ei teagi. Ilmselt hirmust.
Jumal tänatud, et mul on vanem õde, kellega ma sain sellistest asjadest vabalt rääkida ja küsida. Kui ma emalt seda sidet küsima läksin, oli õde kodust ära. Muidu oleks kohe tema poole pöördunud.

Seega jah, ka mina olen mi gi trauma saanud sellest, et vanemad ei ole selgitanud asju.
Väga pikki aastaid oli ka seka minu jaoks tabu, milleat olo ebameeldiv rääkida ja arvasin, et seda peab vaikselt pimedas ja teki alla ajama.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 11:35; 25.02 14:27; 28.02 19:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Väikelaps kuidas pani issi seemne emme kõhtu?