Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas panna paika üliemotsionaalne tööandja?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kuidas panna paika üliemotsionaalne tööandja?

Postitas:

Tegelt on mul päris suur mure. Nimelt läksin ühte asutusse hooajatööle, ajutiselt, töövõtulepinguga ja ainult abitööliseks. Ma teen seda tööd esimest korda, aga ma tõesti annan endast parima, et töö saaks tehtud maximaalselt õigesti. Tõsiküll, ma teen vigu, aga tõesti – olgem ausad, kes ei teeks?
Kõik oli ilus ja tore, kuni ühel päeval tegin ma ühe vea, mis võis tõenäoliselt kahjustada ülemuse isiklikku ego või mainet. Ma küll vabandasin ette ja taha ja tõesti mul on kahju ja olen oma veast õppinud. Aga ülemus on seda võtnud kui maailmalõppu ja isiklikku solvangut. Sellest hetkest käitub ta minuga ja minu juuresolekul üsna halvasti. Nt. üritab mind lolliks teha. Üritab oma vigu minu kaela ajada. Kui midagi on valesti siis karjub. Ja üldse käitub ebameeldivalt. Ma olen muidugi arusaanud, et terve osakond väriseb tema tujude ees, sest kunagi ei tea, mis tuju tal parasjagu on. Aga mina ei talu seda emotsionaalset survet. Ma lihtsalt kardan teda ja ma tunnen, et ma ei pea seal töötama kuna olen niikuinii ajutine. Ühest küljest tahaks ära minna sealt, teisalt jällegi, ei taha neile käkki keerata, kuna hetkel on tõesti palju tööd ja kui ma ära lähen siis ei saa tulevikus ehk sinna tööle.
Mure on siis selles, et kuidas ennast maksma panna, et ülemus nii alatult ei käituks (vähemalt minuga)? Pean tõdema seda, et olen ka selles osas ise ka süüdi, et olen suht alandliku loomuga seal tööl ja mul on ülemuse-alluva tugev kompleks, mida ma ei suuda endast välja ajada 🙁
Ühesõnaga kuidas edaspidi käituda, et minust üle ei sõideta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin omast kogemusest öelda, et selline inimene nagu sinu ülemus… sellised ei muutu. Ja kui oled juba talle pinnuks silmas, siis mina soovitan oma närve säästa ja midagi uut otsida. Mul endal oli selline naisülemus, kes arvas, et ainult tema on inimene ja talle on kõik lubatud. Tuli tööle ja kui oli paha tuju või teatud kuuseis, siis sõimas esimes ettejuhtuva alluva läbi. Hiljem tuli ja mängis veel solvunut nagu oleks ise suur kannataja. Sellised vuhvad ei muutu ja neist on parem eemale hoida. Sest kui nende ego millegagi kogemata solvad oioi, nagu maailmalõpp oleks käes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 13:48; 18.05 13:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Shara kirjutas:[/small]
[tsitaat]töövõtulepinguga [/tsitaat]
Töövõtulepinguga EI ole töösuhet, EI ole ülemusi ja alluvaid. TööVÕTulepinguga on töö tellija ja töö teostaja, kusjuures töö tegemise aeg ja koht on töövõtja valida. Töövõtja peab vaid töö tähtajaks üle andma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas see tähendab ka seda, et töövõtulepinguga ei pea tegema ületunde?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tähendab, et tööVÕTJA ise otsustab kas ja millal ja kus ta oma töö ära teeb, ainult see on oluline, et TÄHTAJAKS on TÖÖ ÄRA TEHTUD.

Mingeid kohustuslikke töötunde(tööaega) ega ammugi ületunde ei ole.

See on töövõtuleping.

Kui on aga kohustus kellast kellani kuskil teatud tööd teha + veel ülemus jne, siis pole tegu töövõtu- vaid hoopis töölepinguga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]See tähendab, et tööVÕTJA ise otsustab kas ja millal ja kus ta oma töö ära teeb, ainult see on oluline, et TÄHTAJAKS on TÖÖ ÄRA TEHTUD.

Mingeid kohustuslikke töötunde(tööaega) ega ammugi ületunde ei ole.

See on töövõtuleping.

Kui on aga kohustus kellast kellani kuskil teatud tööd teha + veel ülemus jne, siis pole tegu töövõtu- vaid hoopis töölepinguga.[/tsitaat]

Kui suudad ära tõestada, et sinu tvl on sisuliselt tööleping, siis pöördu tööinspetsiooni ja saad nõuda endale töölepinguga töötamise õigusi. Kui muidugi huvitatud oled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti kogemus sarnase elus kibestunud naissoost ülemusega. Ja samuti kõik kannatasid tema tujude käes. Algul elas avalikult täiesti välja, hiljem tuli juba heas tujus ja nagu-midagi-pole-juhtunud tooniga, nagu parim sõbranna kunagi. Ma tegin ka ühe apsaka seal, mille tõsidusest ma päris täpselt tegelikult aru ei saanudki. Minu arust oli üle pingutatud solvumine. Teised töötajad veel rääkisid, et ta ongi selline. Kuid täiesti ootamatult lajatati mulle katseaja lõppedes, et tegelikult mind enam sinna ei taheta. Toonitati, et mitte keegi ei taha? Mis on natuke uskumatu, kuna see ei olnud mu esimene töö elu jooksul. Polnud varem sellises olukorras olnud, kuid siiski, ma oleks pidanud tööinspektsiooni pöörduma.. See naine tekitas minus aastate pikkuse hirmu sellega, et ma kardan tööle minna ja sarnast konflikti. Praegu polegi töötamine võimalik, aga varsti on vaja ja see tekitab minus siiani hirmu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Samuti kogemus sarnase elus kibestunud naissoost ülemusega. Ja samuti kõik kannatasid tema tujude käes. Algul elas avalikult täiesti välja, hiljem tuli juba heas tujus ja nagu-midagi-pole-juhtunud tooniga, nagu parim sõbranna kunagi. Ma tegin ka ühe apsaka seal, mille tõsidusest ma päris täpselt tegelikult aru ei saanudki. Minu arust oli üle pingutatud solvumine. Teised töötajad veel rääkisid, et ta ongi selline. Kuid täiesti ootamatult lajatati mulle katseaja lõppedes, et tegelikult mind enam sinna ei taheta. Toonitati, et mitte keegi ei taha? Mis on natuke uskumatu, kuna see ei olnud mu esimene töö elu jooksul. Polnud varem sellises olukorras olnud, kuid siiski, ma oleks pidanud tööinspektsiooni pöörduma.. See naine tekitas minus aastate pikkuse hirmu sellega, et ma kardan tööle minna ja sarnast konflikti. Praegu polegi töötamine võimalik, aga varsti on vaja ja see tekitab minus siiani hirmu. [/tsitaat]
Mul ka sarnane kogemus. Üks päev enne katseaja lõppu vallandati väljamõeldud põhjusega. Ma ei olevat enam usaldusväärne. Ülemuse tujud olid üles-alla. Kord kiitis taevani, siis sõimas, siis kallistas, siis mõnitas. jne.
Pole sinna neli aastat oma jalga tõstnud ja ei kavatse seda teha ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütle oma ülemusele kõvasti ja teiste ees: Sa oled täiskasvanud ja haritud inimene, kuidas sa ei oska inimestega/töötajatega suhelda? Mida sa arvad endast?…ehk on abi:)
(Üks töötaja ütles ühele kriiskavale ülemusele nii, tõmbas igastahes tagasi. Aga tean töötajat, kes ei kannatanud sellist mõnitamaist välja ja sattus haiglasse närvide pärast).

Kahjuks ka endal on ebameeldivaid kogemusi tööandjatega. Üks kiitis ette ja taha, kui katseaeg otsa sai, siis öeldi adjöö. Kui lõpuks töölepingu kätte sain, siis oli sea lõpetamise põhjuseks et ei saanud tööga hakkama. teises kohas peeti mind peaaegu vargaks…kaamerat neil polnud. Kolmandas kohas lihtsalt finantsprobleemid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muide mina ütlesin oma tööandjale teiste kuuldes, et miks sa nii teed, kõik juba värisevad kui sa uksest sisse tormad 🙂 Seda ütlesin ma pärast seda kui ta oli mind paar tundi enne täiesti ilma põhjuseta sõimanud. Igatahes kulges asi edasi nii, et see naine läks totaalselt hüsteeriasse. Lukustas ennast tualetti ja ulgus seal ning siis läks ja ütles oma mehele ( teisele omanikule) et mina olevat öelnud talle kõigi juures, et ma vihkan teda ja oleks parem kui ta firmast minema läheks 😀 (midagi nii nõmedat annab ju välja mõelda). Kõik kohalviibijad ju tegelikut teadsid tõde ning üllatuseks ei uskunud ka teine ülemus oma naise juttu 🙂 Mis muidugi valsa õli veel rohkem tulle ja edasi oli minu elu selle firmas küll mitte eriti meeldiv (mõnitas seljataga ja hetkega muutusin ebausaldusväärseks ussiks, kes ei sõua temaga samas paadis jne). Olin selleks ajaks seal firmas töötanud 6.aastat ja olnud naise enda sõnul \”asendamatu alustala\”(kui ülemused puhkusel viibisid, siis mina pidin sularaha endal kodus hoidma, mida polnud just vähe, umbes 100 000 eekr ja vastutama kõige eest , mida ma alati laitmatult tegin), aga see, et julgesin tujutsevale ja sõimavale poolülemusele öelda, et MIKS SA NII TEED, ME KÕIK KARDAME JUBA SIND… 🙂 sellest algas selline fiasko.
Lihtsalt asi on selles, et sellised hellitatud naised, kes on harjunud elus kõike saama ja peavad ennast teistest paremaks ei talu tõde ja kui keegi julgeb seda neile otse öelda, siis nad lihtsalt saavad vihakrambi 🙂
Kui tahad seal edasi töötada, siis pead pugema, aga kui sulle on tähtis enda rahulolu, siis soovitan otsida vaimse tervise huvides uue koha , normaalsete ülemustega.
Ja ütlen ausalt, et isegi praegu, pärast 4.a kui ma pole selle jubeda naisega otseselt kokku puutunud läheb mul süda pahaks kui teda kuskil poes või teartis vilksamisi näen. Ta on tõesti ainus inimene maailmas keda ma jälestan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 13:48; 18.05 13:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas panna paika üliemotsionaalne tööandja?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.