Esileht Pereelu ja suhted Kuidas rääkida halvast uudisest?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Kuidas rääkida halvast uudisest?

Postitas:
Kägu

Kuidas rääkida inimesele millestki mis on väga ebameeldiv teadasaamine? Põhjustab pettumuse, kardetavasti väga kardinaalse suhtumise muutumise minusse aga mul on kindlalt vaja see teemaks võtta, sest praegune olukord on väga pingeidtekitav ja häiriv. Kahjuks, alati kui olen selle inimesega koos ja on tekkinud mõte, et nii, nüüd räägiks siis on see ikka rääkimata jäänud, sest sees hakkab keerama ja ei ole tahtnud inimese ega enda tuju ja meeleolu rikkuda ning asi on ikka rääkimata jäänud. Pealegi see teadmatus – et kuidas minusse edaspidi suhtutakse… Ja nii see teema ongi kogu aeg edasi lükkunud juba pikka aega ja pinged muudkui kuhjuvad. Kuidas rääkida?

+5
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Väga keeruline on nõu anda, kui ei tea täpsemalt, millest teema. Mõnikord on asju, kus vaikimine on parem kui rääkimine. Mõnikord saab rääkimisega õhu puhtaks lüüa ja see oleks mõlemale parem.

Kas parem on õudne lõpp või lõputu õudus? Kumma jaoks oleks olukord halvem, sinu või tema jaoks?

Kui see teema sind sellisel moel häirib, et tunned juba pikemat aega vajadust sellest rääkida, siis ega sellest ju pääsu ei ole. Kahjuks tõesti tulemust ette ennustada ei saa. Aga ega midagi ju ka ei muutu, kui ise midagi ei muuda. Võib ka juhtuda, et läheb palju positiivsemalt kui kardad. Või siis läheb halvasti, kuid pikemas perspektiivis oleks see ikkagi mõlemale parem või loob eeldused mingiks positiivseks arenguks.

Kuidas rääkida? See oleneb inimesest, kellega räägid ning ka sellest, kuidas sina end väljendades paremini tunned. Äkki võiksid talle kirjutada, kui silmast-silma vestlus sulle ei sobi? Aga ausalt ja rahulikult on alati parim lähenemine.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oleneb uudisest. Mis seal ikka keerutada, ütled otse välja, nagu asi on. Nt kui tahad oma sekspartnerile öelda, et sul on mingi suguhaigus, siis ma ei soovita sellega väga venitada. Kui lihtsalt magasid kellegi elukaaslasega, aga sul ei ole koledat suguhaigust, siis ma ei tea, kas on üldse vaja seda öelda, mõni arvab, et on, mõni arvab, et pole mõtet. Ma olen erapooletu selles küsimuses.

Kuule, tõmba minema mu teemast õige!!!

0
-47
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõnikord on lihtsam kirjutada. Aitab ka adresssaadil asja seedida ja adekvaatselt reageerida.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleneb uudisest. Mis seal ikka keerutada, ütled otse välja, nagu asi on. Nt kui tahad oma sekspartnerile öelda, et sul on mingi suguhaigus, siis ma ei soovita sellega väga venitada. Kui lihtsalt magasid kellegi elukaaslasega, aga sul ei ole koledat suguhaigust, siis ma ei tea, kas on üldse vaja seda öelda, mõni arvab, et on, mõni arvab, et pole mõtet. Ma olen erapooletu selles küsimuses.

Suhtluskultuuri arvesse võttes kohe ei usuks, et suu läheb lukku ja käsi ei tõuse kirjutama.
Kui soovid sama vastikult kuulajale öelda, parem jäta tõesti ütlemata ja marineeri
neis pingetes, mille ehk oledki ära teeninud?

+33
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teiste reaktsioon on ikka teiste oma. Kui vaja rääkida tuleb arvestada, et suhtub väga halvasti peale teadasaamist. Üks võimalus on kui rääkida ei saa, siis kirjuta.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimene, kes niimoodi kirjutab, kasutab ilmselgelt sama suhtusstiili ka päriselus, seega pole siinsel nõuandmisel mingit mõtet.

+33
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui rääkida ei saa, siis oota veel, varsti hakkab välja paistma, siis ei peagi rääkima. 😛

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Kallis ma olen rase!”

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oled ennast kõrvuni võlgadesse mässinud?

+3
0
Please wait...

Postitas:
helevalge

Müller Stirlitzile:
“Mul on sulle kaks uudist, üks on halb uudis ja teine väga halb! Kumba sa enne kuulda tahad?”
Stirlitz mõtleb ja ütleb: “Hea küll räägi enne halb uudis.”
“Vene radist rääkis kõik välja!”
“Aga milline see väga halb uudis siis on?” küsib Stirlitz üllatunult.
” Ta ei rääkinud mitte meile, vaid sinu naisele.”

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suhtluskultuuri arvesse võttes kohe ei usuks, et suu läheb lukku ja käsi ei tõuse kirjutama.

Kui soovid sama vastikult kuulajale öelda, parem jäta tõesti ütlemata ja marineeri

neis pingetes, mille ehk oledki ära teeninud?

Miks sa kaitsed postitajat kes minu teemat ülbelt labastama tuli?

0
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rahu! Mis valdkonnast see suur mure on? Tervis, raha, tulevik?
Kas see on sinu või kellegi teise mure rohkem?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa kaitsed postitajat kes teemat labastama tuli?

Ega sinu nõme plärtsatus parem ei olnud. Suhtlemisoskus on kehv ja oled liiga enesekeskne.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest sul pole ju mitte mingit “teemat”.

See umbluu, mille sa 15.07.2020 22:04 tootsid, küll mingi teema nüüd ei ole.
Tahad inimesele halvasti öelda ja samas pabistad selle pärast, et kuidas sinusse suhtuma hakatakse? No halloo….

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas rääkida inimesele millestki mis on väga ebameeldiv teadasaamine? Põhjustab pettumuse, kardetavasti väga kardinaalse suhtumise muutumise minusse aga mul on kindlalt vaja see teemaks võtta, sest praegune olukord on väga pingeidtekitav ja häiriv. Kahjuks, alati kui olen selle inimesega koos ja on tekkinud mõte, et nii, nüüd räägiks siis on see ikka rääkimata jäänud, sest sees hakkab keerama ja ei ole tahtnud inimese ega enda tuju ja meeleolu rikkuda ning asi on ikka rääkimata jäänud. Pealegi see teadmatus – et kuidas minusse edaspidi suhtutakse… Ja nii see teema ongi kogu aeg edasi lükkunud juba pikka aega ja pinged muudkui kuhjuvad. Kuidas rääkida?

“See, millest ma sinuga rääkida soovin, võib muuta sinu suhtumist minusse, aga ma olen teadlik, et me ei pruugi enam kunagi suhelda. Lugu on selline…”

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tahad inimesele halvasti öelda ja samas pabistad selle pärast, et kuidas sinusse suhtuma hakatakse? No halloo….

Mis sinu arusaamisvõimega lahti on? Halva uudise rääkimine ei ole halvasti ütlemine.
Ja sina oled nii suur tegija, et tuled ja lajatad et teema polegi teema vaid umbluu? Sa oled üks järjekordne teema solkija.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis sinu arusaamisvõimega lahti on? Halva uudise rääkimine ei ole halvasti ütlemine.

Ja sina oled nii suur tegija, et tuled ja lajatad et teema polegi teema vaid umbluu? Sa oled üks järjekordne teema solkija.

Küll aga oleneb palju isikust, kes halba räägib. Kas tõesti ning kui palju karta, kui endal süüd pole ja saad inimesega normaalselt, nähvamisteta läbi?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Noo hakkad messengeris rääkima kui otse ei julge. Räägid oma versiooni ära, suhtub kuidas ise tahab pärast. Parem ikka kui vihaselt minna inetusi teisele näkku karjuma (lihtsalt oletan, kuna ei tea, milles asi on). Inimesel on sada asja päevas vaja teha, kindlasti ei läheks töö juurde “asju klaarima” või inimest passima vms. Mina kirjutaks messengeri, kuna mess on tänapäeval kõigil ja sealtkaudu on väga okei seletada püüda, isegi kui ei vasta, siis sinu kirja ikka läbi loeb. Mõned ei vasta ka, seega ole valmis ka selleks.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veelkord selgitan: kuna teema puudub, siis ei saa seda keegi ka solkida.
(mis su oma arusaamisvõimega lahti on, et midagi meelde ei jää?)

Aga oma paanilises äratundmiskartuses oled vaid mingi liba siia kokku keevitanud ja sellele normaalselt vastata polegi võimalik.
See sinu “halb uudis” võib olla nii ja naa, sellel on ju 50 halli varjundit.
Kõik sõltub.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui rääkida ei saa, siis oota veel, varsti hakkab välja paistma, siis ei peagi rääkima. 😛

Siis on hilja.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alusta sellest, et räägid faktidest. Juhtus see ja see, siis tegin seda ja toda. Nüüd on nii. Mulle tundub.. Mina tunnen…

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Alusta sellest, et räägid faktidest. Juhtus see ja see, siis tegin seda ja toda. Nüüd on nii. Mulle tundub.. Mina tunnen…

Njah… Jäin mõtlema sellele ettepanekule. Lähen ja räägin, et selline olukord on nüüd ja…. kogu mu elu ongi nagu wc-st allalastud.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Njah… Jäin mõtlema sellele ettepanekule. Lähen ja räägin, et selline olukord on nüüd ja…. kogu mu elu ongi nagu wc-st allalastud.

Hing jääb ju ikka sisse. Siis tuleb edasi elada. Kui on oht kaotada elukoht või töökoht ja on hädavajalik rääkida, siis kõigepealt valmistuksin, looksin endale tagala ja siis. Või otsustaksin mitte rääkida ja seejuures otsustan unustada ka ise selle sündmuse ning ei ketra seda meeles pidevalt vaid otsustaksin, et alates tänasest lähen ainult edasi. Tead seda ütlemist, et kui seista näoga päikese poole, siis varjud jäävad selja taha. Ikka juhtub elus igasuguseid asju, kui kohutav olukord on möödas, siis ei olegi ju muud teha, kui minna edasi. Üks päev haaval. Keegi ei anna sulle kannatamise eest medalit.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul jookseb 2. nädal ja uudis on rääkimata.
Tuleb aeg, kus on vaja uudisel olla, kui ei oska/taha rääkida. Kõike tehakse põhjusega, niiet las see uudis jääb praegu. Saladusi ja rääkimata lugusid on kõigil, sellest need saladused ongi. Tihti on kannatamine rohkem väärt kui rääkimisest tingitud tagajärjed.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sul jookseb 2. nädal ja uudis on rääkimata.

Tuleb aeg, kus on vaja uudisel olla, kui ei oska/taha rääkida. Kõike tehakse põhjusega, niiet las see uudis jääb praegu. Saladusi ja rääkimata lugusid on kõigil, sellest need saladused ongi. Tihti on kannatamine rohkem väärt kui rääkimisest tingitud tagajärjed.

Tead, ma olen seda edasi lükanud rohkem kui paar nädalat, kõvasti rohkem ja marineerinud koguaeg. Tead ka kui jube see tegelikult on? Kõige hullem on see, et ma olen tajunud, et inimesed võivad sellest ühel hetkel tõepoolest, jumal teab mida arvama hakata ja minu käekäigule see arvamine hästi ei mõjuks.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kumb on siis halvem, ütlemine või ütlemata jätmine? Arg on nõme olla tegelikult küll, kui jukgedsid teha, tuleb julgeda ka tunnistada. No mis sa draamatsed, “elu wc alla lastud”- mõni tavaline töllakus arvatavasti, mida inimesed ikka teevad- petavad, mängivad raha maha jne.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kumb on siis halvem, ütlemine või ütlemata jätmine? Arg on nõme olla tegelikult küll, kui jukgedsid teha, tuleb julgeda ka tunnistada. No mis sa draamatsed, “elu wc alla lastud”- mõni tavaline töllakus arvatavasti, mida inimesed ikka teevad- petavad, mängivad raha maha jne.

See ei ole nii lihtne nagu sa arvad – et tavaline töllakus. Selle peale hakatakse tõenäoliselt karjuma ja mind hakatakse ignoreerima. Aga selline olukord pole sugugi ainult minu süü ja karjumisest pole samuti kasu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ei ole nii lihtne nagu sa arvad – et tavaline töllakus. Selle peale hakatakse tõenäoliselt karjuma ja mind hakatakse ignoreerima. Aga selline olukord pole sugugi ainult minu süü ja karjumisest pole samuti kasu.

Ootamatute uudiste peale võivadki inimesed täiesti mõistmatult reageerida ja seda hiljem ka kahetseda. See, et sa praegu, enne kui oled midagi öelnud, saad juba aru, et karjumisest ei ole tegelikult kasu, annab sulle ka jõudu sellega hakkama saada. Muidugi on ebameeldiv ja võimalik, et suhted muutuvad igaveseks. Aga tegelikult sinu vaimne tervis on ka väärt rohkemat kui selline “marineerimine”.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis see on, millest rääkima peaksid, aga teadasaajale on ebameeldiv uudis? Oled rase? Kui see on nüüd nn omavoliline rasedus, a´la “ups! juhtus”, aga tegelikult nii ei olnud, vaid planeerisidki nii, siis parem vaiki kui haud ja ole valmis üksi kasvatama.
Loodan, et su mure on siiski lihtsam.

+1
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Esileht Pereelu ja suhted Kuidas rääkida halvast uudisest?