Esileht Kodunurk Kuidas rahaliselt panustada

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: Kuidas rahaliselt panustada

Postitas:
Kägu

elukaaslase omanduses oleva maja remonti, et lahkumineku korral mulle tühjad pihud ei jääks? Praegu suhted korras, aga ei me ette tea ütlevad laulusõnad…

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei panustagi elukaaslase majja rahaliselt. Samuti ei hakka sisekujundusse kogu vaba raha matma ega kahte inimest üksi oma palgast söötma. Investeerid oma säästud.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene, kellele ma ametlikuks abikaasaks ei kõlba, jääb minu investeeringutest ilma. Pigem investeeriksin ona isiklikku elamisse.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ostad need asjad, mille saad hiljem kaasa võtta:)

aga samas – sa ju elad seal tasuta, seepärast oleks normaalne ka mingis osas panustada – võta nt ühe toa remont enda kanda.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene, kellele ma ametlikuks abikaasaks ei kõlba, jääb minu investeeringutest ilma. Pigem investeeriksin ona isiklikku elamisse.

Mis vahet seal on, kas tegu abikaasa või elukaaslasega-abikaasa majast ei saaks ei saaks sa samuti sentigi.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei panustagi elukaaslase majja rahaliselt. Samuti ei hakka sisekujundusse kogu vaba raha matma ega kahte inimest üksi oma palgast söötma. Investeerid oma säästud.

Lihtsalt elad panustamata ja üüri maksmata nagu puuk?

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või kui panustad, siis hoiad kõik tšekid, arved alles.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üüri maksad? Elad tasuta?

Lahkuminekul esitatakse sulle arve.

Või ei jaksa osta paari purki värvi?

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei panustagi elukaaslase majja rahaliselt. Samuti ei hakka sisekujundusse kogu vaba raha matma ega kahte inimest üksi oma palgast söötma. Investeerid oma säästud.

Oled puuk? Tasuta elamise eest võiks ju mehele toitu osta, ei?

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei panustaks. Ostaksin ise söögi ja kataks ehk mõned jooksvad arved.  Ja mis mõttes elad nagu puuk? Kas tõesti küsib PK kägu oma pereliikmetelt üüri? Kui mees tahab, et ma tema majas elaksin, siis hakkab mult üüri küsima? Kuigi võiksin omas kodus edasi elada ja ilma üüri maksmata. Mida veel? Mõnel on tõesti siin ettekujutus, et naised on kõik kodutud.

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti küsib PK kägu oma pereliikmetelt üüri?

ei, aga puuki ka ei salliks. Eeldaks, et panustatakse vastavalt oma kohalolule.

Kui suhe juba pereline (ehk lapsed jne), siis poleks vahet.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elukaaslase majas elades ei peagi mingit ÜÜRI maksma. Küll aga peaks panustama kuludesse nagu vesi, elekter, küte, toit.

Ma arvan, et mina panustaksin pigem mitte majja, vaid õuealasse, näiteks ostaks kasvuhoone ja rajaks mõne lillepeenra või paneks kuskile aiaäärde roosipõõsad. Igasugune akende vahetus ja katuse remont jms, mis on majaga seotud, jääks siiski elukaaslase teemaks.

Võimalik, et sisustuse puhul tõesti siis ostaksin ka mingi niisuguse asja, mida saan ise kasutada ja kui lähekski jubedaks lahkuminekuks, siis mida ma saan kaasa võtta, a la televiisor, kohvimasin vms. No mööblisse võiks ka pooleks raha paigutada, mida ka ise kasutan, see siis oleks nagu see “üür”. Mööblit lahkudes ei hakkaks kaasa tassima, kui just tegu pole mingi spetsiifilise naistekaga a la buduaaripeegel. Sellisel juhul ma ei tahaks, et mingi uus naine hakkab ennast minu peegli ees mukkima.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuigi võiksin omas kodus edasi elada ja ilma üüri maksmata. Mida veel? Mõnel on tõesti siin ettekujutus, et naised on kõik kodutud.

Oma kodu üüri paned taskusse ning elad mehe majas tasuta? Oled ju puuk.

+8
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuigi võiksin omas kodus edasi elada ja ilma üüri maksmata. Mida veel? Mõnel on tõesti siin ettekujutus, et naised on kõik kodutud.

Oma kodu üüri paned taskusse ning elad mehe majas tasuta? Oled ju puuk.

Aga sa oled idioot. Mis hea pärast peaksin üldse oma kodust mehe majja elama minema? Et talle üüri maksta? Oma kodus ma ei maksa üüri ju ja oma kodu ma välja ka ei üüriks kunagi. Kuidas ma puuk olen? Kui mees tahab minuga enda juures elada, siis maksku mulle peale. Lihtne.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga sa oled idioot. Mis hea pärast peaksin üldse oma kodust mehe majja elama minema? Et talle üüri maksta? Oma kodus ma ei maksa üüri ju ja oma kodu ma välja ka ei üüriks kunagi. Kuidas ma puuk olen? Kui mees tahab minuga enda juures elada, siis maksku mulle peale. Lihtne.

Ju sul nii kehv kodu, kuhu mees tulla ei taha.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma kodu üüri paned taskusse ning elad mehe majas tasuta? Oled ju puuk.

puuk on ikka see, kes üldse midagi ei panusta. Mehe juures elades ei pea küll talle mingit üüri maksma või tema maja remontima, kui tegemist on lihtsalt elukaaslastega. Jooksvatesse kuludesse peaks küll panustama, aga nii need asjad päris ka ei käi, et kui naine kolib sisse, siis hakkab seal veel üüri maksma, remontima, süüa ostma ja ei tea mida kõike veel. Tasuta tööjõud ja veel maksab peale ka.

Muidugi tuleb kokku leppida, kes kui palju millesse panustab, aga see, et peaks naiselt mingit üüri küsima, see tundub jabur. Kui naisel on samal ajal olemas ka isiklik kinnisvara, mis on mehe juures elades välja üüritud, siis tõepoolest on selle kinnisvara üür naise enda sissetulek ja tema ise otsustab, mida sellega teha. Näiteks remondib seda enda kinnisvara, kui peaks vaja minema. Mees ei pea samamoodi naise korteri/maja remonti panustama. Füüsiliselt tööga võib aidata, rahalist panust ma küll ei eeldaks. Sama kehtib naise puhul – näiteks võib ju aidata teha lihtsamaid ehitustöid, uksi värvida, tapeeti panna vms, aga ei peaks küll eeldama seda, et naine ise selle värvi ja tapeedi oma raha eest ostab.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

puuk on ikka see, kes üldse midagi ei panusta. Mehe juures elades ei pea küll talle mingit üüri maksma või tema maja remontima, kui tegemist on lihtsalt elukaaslastega. Jooksvatesse kuludesse peaks küll panustama, aga nii need asjad päris ka ei käi, et kui naine kolib sisse, siis hakkab seal veel üüri maksma, remontima, süüa ostma ja ei tea mida kõike veel. Tasuta tööjõud ja veel maksab peale ka.

No see inimene ju ütles, et ta ei panusta millessegi, isegi süüa ei osta mehele oma raha eest.

Piisaks, kui võtaks toidumajanduse enda peale.

Kui ma kolin oma majast välja ja üürin välja, panen minimaalselt 1500 eurot kuus puhtalt taskusse, kuna jääksid ära ka kõrged kütte-ning elektrikulud lisaks üürirahale.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

elukaaslase omanduses oleva maja remonti, et lahkumineku korral mulle tühjad pihud ei jääks? Praegu suhted korras, aga ei me ette tea ütlevad laulusõnad…

Kas sa üüri maksad ? Kui ei maksa, siis panusta üüri ulatuses ja teadvustad, et see on üüri ulatuses. Tahab aga elukaaslane sinu rahast juba tuhandeid paigutada oma majja, siis võtad jutuks, et kui lahku minek, et kuidas sa selle raha tagasi saad. Siis saad lepingu teha, mis tagaks sulle sinu raha olukorras, kus sa pead hakkama elamist otsima.
Aga seni kuni sa elad, on täiesti loomulik, et sina ka panustad sellesse elamisse, täpselt samamoodi nagu maksad võõras korteris üüri ja kommunaale.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see inimene ju ütles, et ta ei panusta millessegi, isegi süüa ei osta mehele oma raha eest.

Ma teemaalgataja jutust ei loe küll välja seda, et ta ei osta mehele süüa. Ta küsis ainult seda, et kuidas majasse rahaliselt panustada, nii et lahkumineku korral ei oleks tühjad pihud. See, kes ütles, et süüa ei osta, oli esimene vastaja ja ta kirjutas, et ta ei ostaks kogu toitu üksi.

Ma arvan, et teemaalgataja mehe juures elades siiski tööga nagunii panustab ja süüa ostab, küsimus oli raha paigutamisest mehe kinnisvara parendamiseks. Seda ei pea tegema, kui kinnisvara on ainuisikuliselt teise inimese oma. Samuti ei pea elukaaslase majja kolides hakama teda üksi ülal pidama, et tema saaks kogu oma raha maja remondi alla panna.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, kes ütles, et süüa ei osta, oli esimene vastaja ja ta kirjutas, et ta ei ostaks kogu toitu üksi.

No see tähendabki ju, et sööb üksi oma raha eest.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juriidiliselt oleks ainuvõimalik, et ostab mehel 1/4 välja, mis loetakse tasutiks sinu poolt tehtud rahalise panusega. Kinkelepingust on mehel võimalik taganeda ja tšekkidega on hilisemalt keeruline tõendada, et just see tapeet või lauajupp sinna majja läks – pead hakkama tellima ekspertiisi jms. Seega teed mehele ettepaneku, et kui maja väärtus on 160 tuhat, siis oled valmis sinna panustama 40 tuhat, tingimusel, et 1/4 kinnistut müüakse sinule.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene, kellele ma ametlikuks abikaasaks ei kõlba, jääb minu investeeringutest ilma. Pigem investeeriksin ona isiklikku elamisse.

Mis vahet seal on, kas tegu abikaasa või elukaaslasega-abikaasa majast ei saaks ei saaks sa samuti sentigi.

Tee omale asjad selgeks.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene, kellele ma ametlikuks abikaasaks ei kõlba, jääb minu investeeringutest ilma. Pigem investeeriksin ona isiklikku elamisse.

Mis vahet seal on, kas tegu abikaasa või elukaaslasega-abikaasa majast ei saaks ei saaks sa samuti sentigi.

Tee omale asjad selgeks.

Puugike soovib juba lahusvarast osa????

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puugike soovib juba lahusvarast osa????

Ah, rahune maha oma puugijutuga. Sa soeta endale alustuseks mõni silmailugi.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puugike soovib juba lahusvarast osa????

Sa oled tõesti haige inimene. Siin teemas pole keegi kellegi vara tahtnud, isegi söögi ostmisest pole keegi keeldunud, aga sa lihtsalt ignoreerid seda või ei saa loetust aru. Inimestel on erinevad varalised suhted, sina aga ikka puuk ja puuk. Oled vist kõvasti hammustada saanud. Raha tasub panustada ühisvarasse või kaasomandisse, siis ei jää sa lahkumineku korral ilma. Kui vara kuulub ainult ühele, siis panustabki ainult üks, sest see on hind selle eest, et saab kaaslase ukse taha tõsta kui isu tuleb. Ja ei pea jagama. Siin pole lihtsalt midagi arutada. Kui mees tahab naisega koos olla, siis ta leiab selleks ka raha või kingib pool vara naisele enne kui panustamist ootama hakkab. Sama ka  siis kui soorollid ära vahetada.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, rahune maha oma puugijutuga. Sa soeta endale alustuseks mõni silmailugi.

Elan oma kinnisvaras ning oman lisaks arvestataval määral kinnisvara.

Õnneks pole mul sinusugust rumalat kaaslast, kes arvaks nagu sina, et abiellumise tõttu kuulub sellest mingi osa nüüd talle.

+4
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee omale asjad selgeks.

Et millised asjad täpsemalt? Arvad endiselt, et sul on pärast abiellumist äkki mehe majale õigus?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mees tahab minuga enda juures elada, siis maksku mulle peale. Lihtne.

Osta tasub mõlema nimele, mitte kolida teise koju või lasta tal enda omasse kolida. Kuid miks mitte voodieluga maksta. Kuigi n. saab tasuta ka, on mõnel naisel kullast seesamune ja saavadki peale makstud, nagu ise räägid. Aga v. on kombeks kuluda ajas ja parem siis kõik korterid eos välja pressida.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mees tahab minuga enda juures elada, siis maksku mulle peale. Lihtne.

Vaevalt sul sama hea kinnisvara on, muidu ei tuleks ükski norsmaalne inimene oma kodust ära 😀

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub natuke, kuidas muud kulud on jaotatud ja kuidas sissetulekud on. Ma ei saa aru, miks teemaalgatust miinustada. Hea, kui inimene oskab ette mõelda.

Ma olen niimoodi 20+ aastat elanud. Maja on elukaaslase oma, lapsed on ühised. Aga minu sissetulek on kogu aeg olnud suurem kui mehel, seega pole olnud raske omale puhvrit koguda ning oma korter on ka alles. Ma ei ole maksnud ühise kodu eest üüri ega elektrit, ainult netti ja televiisorit (vesi kaevust, küte oma metsast), aga olen suuremaid oste finantseerinud (ahi, trepp, aknad, kanalisatsiooni ehitus) teades, et see ongi minu panus ja kui vaja, jääb maha. Ka kasvuhoone, istikud, aiatee – samamoodi ei võtaks ju suuri puid kaasa, kui ära koliks.

Nii et oma kogemusest ütlen, et panustada tuleb nii palju, et endale midagi alles jääks (mitte võlgu, näiteks) et KUI viltu kisub, siis ei tunneks, et liiga on tehtud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )


Esileht Kodunurk Kuidas rahaliselt panustada