Esileht Kodunurk Kuidas rahaliselt panustada

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: Kuidas rahaliselt panustada

Postitas:
Kägu

Kui mees tahab minuga enda juures elada, siis maksku mulle peale. Lihtne.

Vaevalt sul sama hea kinnisvara on, muidu ei tuleks ükski norsmaalne inimene oma kodust ära ????

Kuidas siis üldse saab koos elada kui keegi oma kodust ära tulla ei taha? Minu kinnisvaral ja minul pole selle teemaga pistmist, mul maja mehega kaasomandis ja panustamegi koos. Aga hüpoteetiliselt ma endale mittekuuluvasse kinnisvarasse ei panustaks, isegi kui seal elaksin. Või las mees ostku majapidamistööd ja kokkamine sisse, siis ehk saab aru, et see on ka töö.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või las mees ostku majapidamistööd ja kokkamine sisse, siis ehk saab aru, et see on ka töö.

Oot, mis mees siis ei tee neid töid? Miks sellist loodrit üldse pidada. Muidugi telligu teenindajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või las mees ostku majapidamistööd ja kokkamine sisse, siis ehk saab aru, et see on ka töö.

Oot, mis mees siis ei tee neid töid? Miks sellist loodrit üldse pidada. Muidugi telligu teenindajad.

Ma ei rääkinud ju endast, lugesid ehk? Aga väga paljud mehed ei liiguta kodus lillegi, eriti vist see puugitaja siin sama teemas.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei rääkinud ju endast, lugesid ehk? Aga väga paljud mehed ei liiguta kodus lillegi, eriti vist see puugitaja siin sama teemas.

Arvad, et seetõttu see naine ongi puuk, et peab kõik ära tegema? Siis isegi mõistan, et ta ei taha üldse panustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas siis üldse saab koos elada kui keegi oma kodust ära tulla ei taha?

Eks kehvema kodu omanik tahab ikka paremasse kohta. Vaevalt mõni naine oma Tallinna villast pärapõrgu paneelmajja kolib, eks. Aga see paneelmaja kutt hea meelega kolib, õige ka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas remonti teevad töömehed või teeb mees ise? Kui mees ise ka käed külge paneb, siis läheks talle appi. Rahaliselt ei julgeks suurelt panustada. Hiljem väikseid sisustuselemente, mis endale meeldivad ja majja sobiks, ostaks küll.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panustaks ainult ajutisse siseviimistlusse. St tapeet, seinte värvimine jmt, mida nagunii ajas muudetakse ja, mida ehk tahan ka, et oleks natuke minu maitse järgi kuniks sees elan. Aga nt põrandaparkett juba majaomaniku teema. Ammugi uued aknad või muud tõsisemad tööd.

teine variant on kinkelepinguga mingi osa majast sinule – ei peagi 50/50 olema, aga teinekord on täitsa okei ka nt suhe 80:20, kui sinu panus jääbki mitte maja ostuga seonduvalt, vaid lihtsalt korrashoid, hooldus, jooksev remont.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

teine variant on kinkelepinguga mingi osa majast sinule – ei peagi 50/50 olema, aga teinekord on täitsa okei ka nt suhe 80:20, kui sinu panus jääbki mitte maja ostuga seonduvalt, vaid lihtsalt korrashoid, hooldus, jooksev remont.

peaks päris rumal olema, kui sellise kingi teeb. Kui ühel puudub igasugune kindlus suhte tuleviku osas (ei saa värvipurkigi osta, sest äkki jääb hiljem sellest värvist ilma), siis ilmselt ka teisel. Mingi kaasomandiga jahtima hakata, never.

Minul oleks ebamugav mitte panustada. Jah, suuri summasid kapitaalremondi alla ei paneks, aga väiksema iluremondi teeksin küll, eriti kui mulle meeldiks vähe teistmoodi sisustus – teine värv, teine tapeet.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juriidiliselt oleks ainuvõimalik, et ostab mehel 1/4 välja, mis loetakse tasutiks sinu poolt tehtud rahalise panusega. Kinkelepingust on mehel võimalik taganeda ja tšekkidega on hilisemalt keeruline tõendada, et just see tapeet või lauajupp sinna majja läks – pead hakkama tellima ekspertiisi jms. Seega teed mehele ettepaneku, et kui maja väärtus on 160 tuhat, siis oled valmis sinna panustama 40 tuhat, tingimusel, et 1/4 kinnistut müüakse sinule.

Sellest tekib kaasomad ja lahku minnes lõputu sõdimine.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juriidiliselt oleks ainuvõimalik, et ostab mehel 1/4 välja, mis loetakse tasutiks sinu poolt tehtud rahalise panusega. Kinkelepingust on mehel võimalik taganeda ja tšekkidega on hilisemalt keeruline tõendada, et just see tapeet või lauajupp sinna majja läks – pead hakkama tellima ekspertiisi jms. Seega teed mehele ettepaneku, et kui maja väärtus on 160 tuhat, siis oled valmis sinna panustama 40 tuhat, tingimusel, et 1/4 kinnistut müüakse sinule.

Mu eks käis sama välja-hakkasin sauna-ja basseinikorrust välja ehitama ning ta tahtis väga sinna raha panna ning maja osanikuks saada. Saatsin ta kuu peale selle jutuga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu eks käis sama välja-hakkasin sauna-ja basseinikorrust välja ehitama ning ta tahtis väga sinna raha panna ning maja osanikuks saada. Saatsin ta kuu peale selle jutuga.

Just. Kas teemaalgataja mees üldse tahab seda, et naine midagi panustaks rahaliselt? Kui ta ei soovi lahkumineku puhul midagi endale kuuluvast naisega jagada, siis pole ju vaja ka oodata seda, et teine raha ehituse sisse paneks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

elukaaslase omanduses oleva maja remonti, et lahkumineku korral mulle tühjad pihud ei jääks? Praegu suhted korras, aga ei me ette tea ütlevad laulusõnad…

Palju tahad panustada? Kui soovid ainult mõne ruumi endale meeldivamaks muuta, siis panusta, palju tahad, et endal oleks hea elada. Kas jääd tühjade pihkudega lahku minnes, see sõltub rohkem su enda valitud elukaaslasest, mitte vaid seadustest. Vali õige inimene, kellega oma elu ja raha jagada.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei panustagi elukaaslase majja rahaliselt. Samuti ei hakka sisekujundusse kogu vaba raha matma ega kahte inimest üksi oma palgast söötma. Investeerid oma säästud.

Tüüpiline mehe kulul vegeteeriva naise elumudel

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüüpiline mehe kulul vegeteeriva naise elumudel

On üks tüüp mehi, kellele nii just meeldibki. See käib nende au pihta, kui naine neile oma raha pakkuma hakkab, see justkui hammustaks neil tüki mehelikkust ära 😀

Siis on ju hea, kui endale sobiva naise leiab, kes viitsib vegeteerida.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüüpiline mehe kulul vegeteeriva naise elumudel

On üks tüüp mehi, kellele nii just meeldibki. See käib nende au pihta, kui naine neile oma raha pakkuma hakkab, see justkui hammustaks neil tüki mehelikkust ära ????

Siis on ju hea, kui endale sobiva naise leiab, kes viitsib vegeteerida.

Olles naine, siis mul on sama mudel. Ei viitsi, kui lahku minnes hakkab teine pool vinguma, kui palju ta ikka kuhu panustas ja mis ta tahab tagasi saada. Läheb samamoodi, nagu tuli.

PS olen ka ise, kaks kätt taskus, sisse ja välja kolinud. Aga 10 aastaga olin ise säästnud ja kinnisvara ostnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk vormistada laenuna, kuigi ka selle tagasisaamine võib raskeks osutuda kui on tüliga lahkuminek. Saan aru, et teema on ikka rohkemast kui värvipurk või ühe toa tapeet.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks pohimotet – selged omandisuhted ja teise inimese arakasutamine on saatanast.

Kaasomand ei ole yhelgi juhul hea mote, nagu siin juba margitud on. On risk, et kunagi tuleb see asi maha myya ja tulud pooleks jagada, kui kumbki pool kas ei saa voi ei suuda teist valja osta. Hea, kui turg on yleval, nagu praegu – aga samas, midagi tuleb ju ka asemele osta, vahemalt yhel poolel. Parim variant, kui molemale kuulub midagi, ei pea olema samas vaartuses, aga midagi – kasvoi yhetoaline korter, kuhu minna voi mida ara myya lahkumineku korral.

Erand siis paarid, kes on noorelt abiellunud ja koos ennast yles tootanud, nende puhul on ju loomulik, et vara on yhine.

Samas, ma tahaks naha meest, kes lausa nouab, et naine oma kuludega tema majas remonti teeks. Ma vaataks sellist ilmaimet suurte silmadega ja vist isegi naeraks natuke. Antud stsenaariumi puhul ma pigem arvaks, et naine ise pakub, et “hea” olla ja ennast asendamatuks teha. Mis samas tahendab, et sellel naisel on raha, sest remont ei ole odav. Kui tal on raha, siis jarelikult on ta voimeline endale ka kinnisvara ostma, kui vajadus tekib. Rumal-naiivne ja rikas on muidugi ebatoenaoline kombo, aga voib-olla on tegu parandusega. Iga paev ju petetakse kellegilt suuri summasid valja. Seega, see naine saab hakkama, kui talt just kogu parandust enne valja ei peteta.

Tavaline variant on hoopis see, et suurem vara on mehe nimel, aga igapaevased kulud enamasti naise kanda. Ma selliseid “perekondi” polgan, sest yks on lurjus, kes kasutab teist ara, ja teine on rumal, kes lepib sellega, sest ei leia head meest ja raha ka ei oska teenida.

Ise voib-olla panustaks midagi, olenevalt mehest, aga ma votaks seda juba algusest peale kui kingitust, seega kindlasti mitte yle oma voimete. 1000 eurone aiamaja koos paigaldusega oleks ilmselt maksimum. Ma ytlekski, et see on minupoolne panus ja kingitus, rohkem pole loota. Muidu ostaksin asju, mida ma saan kaasa votta, ja tsekid hoiaks alles. Syya ostaks ka muidugi ja maksaks moned kommunaalmaksed, nagu internet, jne. Aga mitte nii, et mulle lahkumineku korral tyhjad pihud jaaksid.

 

 

 

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abielus olles võib üks pool osta maja, auto, aktsiaid, teine pool aga on lihtsalt ilus ning saab lahutades pool. Kooselus aga sellist võimalust ei ole.

Abielus olles tuleks teise poole maja ära hinnata ja siis lahutades uuesti – siis on näha palju ühsivarast  on sinna pandud on.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abielus olles tuleks teise poole maja ära hinnata ja siis lahutades uuesti –  on näha palju ühsivarast  on sinna pandud on.

Siis validki vara juurdekasvu meetodi, kui abiellud. Ma üldse ei saa aru, miks ühisvara valitakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma üldse ei saa aru, miks ühisvara valitakse. Rate this item:Submit Rating00

ühisvara valitakse tavaliselt siis, kui mitte niisama ei abielluta, vaid soov on luua pere, ehk saada lapsi. Paratamatult tuleb laste kasvatamisel rolle jaotada ja mingil perioodil ei suudagi naine rahaliselt panustada, vaid kogu tema energia kulub järglastele. Isegi kui mingil hetkel mees väiksega koju jääb, siis on jällegi olukord selline, et mees ei saa siis täie auruga rahalist vara kasvatada. Loogiline. Abielus ei saa kõiki asju rahas mõõta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ühisvara valitakse tavaliselt siis, kui mitte niisama ei abielluta, vaid soov on luua pere, ehk saada lapsi. Paratamatult tuleb laste kasvatamisel rolle jaotada ja mingil perioodil ei suudagi naine rahaliselt panustada, vaid kogu tema energia kulub järglastele. Isegi kui mingil hetkel mees väiksega koju jääb, siis on jällegi olukord selline, et mees ei saa siis täie auruga rahalist vara kasvatada. Loogiline. Abielus ei saa kõiki asju rahas mõõta.

Abiellumata ei vali ju mingit ühisvara ja saab edukalt pere loodud ometigi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abiellumata ei vali ju mingit ühisvara ja saab edukalt pere loodud ometigi.

Lapsed saab muidugi eostatud ilma abiellumata, aga see ei ole kuigi mõistlik mõte naise seisukohast, kelle puhul on ilmselge, et lapse saamine just teda eriti mõjutab tööalaselt ja rahaliselt. Niiet, arvestades seda, et laps ei ole mingi naise eraprojekt, siis abiellumine aitab siiski tema jaoks riske hajutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed saab muidugi eostatud ilma abiellumata, aga see ei ole kuigi mõistlik mõte naise seisukohast, kelle puhul on ilmselge, et lapse saamine just teda eriti mõjutab tööalaselt ja rahaliselt. Niiet, arvestades seda, et laps ei ole mingi naise eraprojekt, siis abiellumine aitab siiski tema jaoks riske hajutada.

Mees peab selle kodusistumise ju kinni maksma või lapsehoidja palkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan TA-st hästi aru. 25 aastat tagasi abiellusin mehega, kellel oli eelnevalt 2 poega. Minul tütar. Kolisime tema  korterisse. Edasi ostsime vana maja ja kolisime mehe ja tütrega sinna, korter jäi poegadele. Hakkasime oma vana maja remontima. Ja vot nüüd tekkisid mul küll kahtlused ja kõhklused. Pojad on meie majas vast paar korda käinud, minu tütar ehitanud koos meiega. Muidugi algul lapsele jõukohaselt, edasi juba täiskasvanu eest. Ja vot ühelt maalt sai mulle küll oluliseks, kellele see maja siis lõpuks jääb. Ma ei näe ühtki põhjust, miks mehe pojad peaks pärima midagi majast, kus nad pole midagi teinud. Ja keeldusin omalt poolt investeerimast, kuni sai tehtud testament, millega maja jääb minu lapsele. Mehe enda vara – kõik muu peale maja – pärandas ta poegadele ja sellega ei ole mul ka mingit probleemi. Aga mu jutu mõte on see, et suuremate remontide ja kulude puhul on täiesti normaalne mõelda, kellele vara lõpuks  ikkagi jääb või miks ma panustan ja selle arvel paljust loobun. Ma ei räägi tapeedi vahetusest. Aga katuse vahetamise korral ma mõtleks küll järgi. Ja võimalik, et ka keelduks panustamast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su lapseealine tütar vahetas oma kulu ja kirjadega katust?

Või ikka mees vahetas?

PS kui mees vajab nt hooldust, siis kes maksab?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei näe ühtki põhjust, miks mehe pojad peaks pärima midagi majast, kus nad pole midagi teinud. Ja keeldusin omalt poolt investeerimast, kuni sai tehtud testament, millega maja jääb minu lapsele.

Kust sa tead, mis ta testamendis on, võib iga kell seda muuta ilma sinu teadmata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust sa tead, mis ta testamendis on, võib iga kell seda muuta ilma sinu teadmata.

Kui inimesed on 25 aastat õnnelikus abielus, siis ilmselt nad usaldavad üksteist. Ja tunnevad üksteist läbi ja lõhki.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui inimesed on 25 aastat õnnelikus abielus, siis ilmselt nad usaldavad üksteist. Ja tunnevad üksteist läbi ja lõhki.

Ee, ega see abielu pruugi surmani kesta. Ilmselgelt pärandatakse hoopis uuele kaasale sel juhul.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust sa tead, mis ta testamendis on, võib iga kell seda muuta ilma sinu teadmata.

Kui inimesed on 25 aastat õnnelikus abielus, siis ilmselt nad usaldavad üksteist. Ja tunnevad üksteist läbi ja lõhki.

Selliste inimeste puhul ei peaks naine mehe testamendis kiibitsema, mees oleks ise taibanud ja teinud. Siina aga ikka naine ‘keeldus investeerimast’ ja siis tehti testament. Eks ta selline väike käteväänamine ja manipulatsioon ole, ja loomulikult ei pruugi asjad minna nii, nagu praeguses naisele teadaolevas testamendis seisab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust sa tead, mis ta testamendis on, võib iga kell seda muuta ilma sinu teadmata.

Kui inimesed on 25 aastat õnnelikus abielus, siis ilmselt nad usaldavad üksteist. Ja tunnevad üksteist läbi ja lõhki.

Nii õnnelikult, et naine kamandab meest, et too oma maja annaks võõrale lapsele.

Sellest ei piisa, et ta võõra lapse üles kasvatas?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )


Esileht Kodunurk Kuidas rahaliselt panustada