Esileht Väikelaps Kuidas reageerida 6 aastase lapse manipulatsioonidele?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )

Teema: Kuidas reageerida 6 aastase lapse manipulatsioonidele?

Postitas:
Kägu

Olen vanaema ja käin oma 6 aastast lapselast hommikuti lasteaeda viimas.Minuga kahekesi olles on laps ideaalne aga kui ema koju tuleb ,siis pisarad voolavad ja kaebab vanaema peale.6 aastane laps oli harjunud,et potil käies pühitakse tema peput.Loobusin sellisest tegevusest ja selgitasin lapsele,et ta on juba suur tüdruk ja peab seda ise tegema.Nüüdseks teeb ja pühib ise oma pepu puhtaks.Hommikuti enne lasteaeda minekut on harjunud,et voodisse viiakse talle hommikusõõk,krõbinad ja muu rämpstoit,sööb ja igakord,kui telerist käsna kalle episood lõppeb,hõikab emme,emme,vanaema ,vanaema ,käsna kallet tahan..emme ,emme juua tahan ja nii pidevalt.Mina ei reageeri ja mu tütar leiab ,et ma ei armasta tema last ,peaksin aru saama,et laps on veel väikene ja ma olengi kohustatud olema mitte vanaema vaid teener.Kammisin juukseid,emme,emme vanaema tegi haiget -nutab pisaratega.ema jookseb sussutab ja nii seniajani.Kuidas ma peaksin oma lapselapsega olema,kas alluma igale kapriisile,või selgitama ja õpetama,kuigi selgitus ei aita ei mu tütrele ega lapselapsele.Mis teha,tütar peab tõõl käima ja ma ei saa loobuda kohustusest  tütrele toeks olema aga olen vaimselt väsinud sundviisil alluma 6 aastas e lapse võimuvõitlusele.Viimane probleem oli selles,et enne lasteaeda minekut,lülitasin teleri välja,kus ta vaatas käsna kalle saadet.Sellepeale tahtis teleri pulti ära peita ja ütles,et ma ei tohi telerit päeval vaadata,tema tahab õhtul pooleli jäänud koha pealt edasi vaadata.Kui koju tuli,esimene asi uks epealt karjus.Ma ei lubanud ju telerit vaadata.Kuidas sellist käitumist võtta ja millest see tingitud.

+16
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jätkaks nii nagu sa seda prargu teinud oled. Sa ei ole midagi valesti teinud. Oled tubli et endale pähe ei lase istuda.

Las tütar ja lapselaps mängigu printsessi edasi ja kui sinu abi ei sobi, siis tütar lihtsalt palkab ninnunännutaja lapsehoidja ????

+22
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, sa ei ole tubli ja käitud antud olukorras valesti. Terve sinu postitus on kirjutatud seisukohast, et tütar on kõike lapsega valesti teinud, aga vott nüüd ekspert-vanaema lendab peale ja õpetab korralikku lastekasvatust. Aga näe, need nõmedad tütar ja lapselaps ei hinda minu õilsat pingutust, kaeblevad! Niiviisi edasi käitudes saavutad varsti olukorra, kus sind asendataksegi mõne muu lapsehoidjaga ja kontaktid lapselapsega kahanevad. Sinust jääbki lapsele mälestus kui kurjast mutist, kes midagi teha ei lubanud.

See, mida laps sööb ja kus ta seda teeb, pole sinu asi ega otsustada, seda otsustavad vanemad. Lihtsalt nii on, lepi või loobu.

Selliseid asju nagu enesehooldus, wc-s pühkimine jne tuleb õpetada nii, et lapsel tekkib suur enesekindlus ja rõõm iseseisvusest ja ta saab eduelamuse, et on jälle midagi uut iseseisvalt selgeks õppinud. Seda tuleb teha nii, et laps hüppab õhtul emmele õnnelikult kuulutama, et tal uus asi selge on ja hästi välja tuli, mitte nii, et läheb kaebama. Kui sina niiviisi korraldada ei oska, siis pole sa sugugi targem ega parem lapsekasvataja, kui lapse oma vanemad ja sul pole nende elukorralduse kohta mitte üks sõna kobiseda.

Teleka puldi kasutamise oskus tuleb samuti lapsele selgeks õpetada, et ta ise oma käsnakalle käima saaks ja sind ei hõiguks. Jällegi, tuleb seda presenteerida nii, et laps vaimustub uue oskuse omandamisest.

Igasugu kemplemise vastu aitavad eelnevad kokkulepped, nt lepite kokku mitu osa või mis kellani multikat vaadatakse. See, et laps tahab poolelijäänud tegevust hiljem samast kohast jätkata, on ju täiesti normaalne. Sa ise tahaks ka ju poolelijäänud saadet samast kohast edasi vaadata. Saan aru, et sa passid päeval tütre juures ja vaatad telekat, sel ajal kui laps lasteaias on? Lase endale selgeks õpetada, kuidas telekat õigesti kasutada, nii et oskad pärast sama koha peale tagasi panna, kust pooleli jäi. Kuidas sa sellist asja ei tea, et lastele on ülioluline iga tegevuse lõpetatus? Lõpuni mängitud mäng, lõpuni joonistatud pilt, lõpuni tehtud meisterdus jne.

Juukseid kammides sa ilmselt tegidki talle haiget, kui ta nutma hakkas, sa pole harjunud ja oled koba. Ära siis paku ennast tegema asju, mida sa ei oska või ole edaspidi ettevaatlikum.

Sa oled perele abiks olemise asemel hoopis palju lisastressi tekitanud. Ole edaspidi targem.

+9
-38
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, sa ei ole tubli ja käitud antud olukorras valesti. Terve sinu postitus on kirjutatud seisukohast, et tütar on kõike lapsega valesti teinud, aga vott nüüd ekspert-vanaema lendab peale ja õpetab korralikku lastekasvatust. Aga näe, need nõmedad tütar ja lapselaps ei hinda minu õilsat pingutust, kaeblevad! Niiviisi edasi käitudes saavutad varsti olukorra, kus sind asendataksegi mõne muu lapsehoidjaga ja kontaktid lapselapsega kahanevad. Sinust jääbki lapsele mälestus kui kurjast mutist, kes midagi teha ei lubanud.

See, mida laps sööb ja kus ta seda teeb, pole sinu asi ega otsustada, seda otsustavad vanemad. Lihtsalt nii on, lepi või loobu.

Selliseid asju nagu enesehooldus, wc-s pühkimine jne tuleb õpetada nii, et lapsel tekkib suur enesekindlus ja rõõm iseseisvusest ja ta saab eduelamuse, et on jälle midagi uut iseseisvalt selgeks õppinud. Seda tuleb teha nii, et laps hüppab õhtul emmele õnnelikult kuulutama, et tal uus asi selge on ja hästi välja tuli, mitte nii, et läheb kaebama. Kui sina niiviisi korraldada ei oska, siis pole sa sugugi targem ega parem lapsekasvataja, kui lapse oma vanemad ja sul pole nende elukorralduse kohta mitte üks sõna kobiseda.

Teleka puldi kasutamise oskus tuleb samuti lapsele selgeks õpetada, et ta ise oma käsnakalle käima saaks ja sind ei hõiguks. Jällegi, tuleb seda presenteerida nii, et laps vaimustub uue oskuse omandamisest.

Igasugu kemplemise vastu aitavad eelnevad kokkulepped, nt lepite kokku mitu osa või mis kellani multikat vaadatakse. See, et laps tahab poolelijäänud tegevust hiljem samast kohast jätkata, on ju täiesti normaalne. Sa ise tahaks ka ju poolelijäänud saadet samast kohast edasi vaadata. Saan aru, et sa passid päeval tütre juures ja vaatad telekat, sel ajal kui laps lasteaias on? Lase endale selgeks õpetada, kuidas telekat õigesti kasutada, nii et oskad pärast sama koha peale tagasi panna, kust pooleli jäi. Kuidas sa sellist asja ei tea, et lastele on ülioluline iga tegevuse lõpetatus? Lõpuni mängitud mäng, lõpuni joonistatud pilt, lõpuni tehtud meisterdus jne.

Juukseid kammides sa ilmselt tegidki talle haiget, kui ta nutma hakkas, sa pole harjunud ja oled koba. Ära siis paku ennast tegema asju, mida sa ei oska või ole edaspidi ettevaatlikum.

Sa oled perele abiks olemise asemel hoopis palju lisastressi tekitanud. Ole edaspidi targem.

Rumal jutt!

+23
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rumal jutt!

Muig… Kui rumal siis rumal, pusserda edasi ja vaevle probleemikeste käes, mis ise endale ja lapsele tekitanud oled. Nutikamad oskavad lastega nii suhelda, et selliseid olukordi nagu siin kirjeldatud, ei teki või kui tekivad, siis lahendatakse need sujuvalt ja lapsele märkamatult, nii et talle jääb positiivne kinnitus nagu oleks olukord muutunud tema jaoks toredamaks ja meeldivamaks TEMA ENDA saavutuste läbi. See on naiselik või kui soovite, vanemlik intelligents.

Aga muidugi võib ka teha nii nagu teemaalgataja, suruda lapse enesetaju alla, et ka hakkaks kahtlema koguni omaenda aistingutes (ei, sul ei olnud valus, mis sa nutad!), halvustada tema kehaga seotud tegevusi (nii suur tüdruk ja ei osanud ikka veel ise pühkida!) ja võtta temalt ära igasugune kontroll iseenda tegevuste üle (isegi alustatud tegevust lõpule viia ei luba). Siis saab end mõnusalt tunda, et küll ma olen korralik ja tubli täiskasvanu, sain lapsest jagu!

Edu siis sellega.

 

+7
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rumal jutt!

Muig… Kui rumal siis rumal, pusserda edasi ja vaevle probleemikeste käes, mis ise endale ja lapsele tekitanud oled. Nutikamad oskavad lastega nii suhelda, et selliseid olukordi nagu siin kirjeldatud, ei teki või kui tekivad, siis lahendatakse need sujuvalt ja lapsele märkamatult, nii et talle jääb positiivne kinnitus nagu oleks olukord muutunud tema jaoks toredamaks ja meeldivamaks TEMA ENDA saavutuste läbi. See on naiselik või kui soovite, vanemlik intelligents.

Aga muidugi võib ka teha nii nagu teemaalgataja, suruda lapse enesetaju alla, et ka hakkaks kahtlema koguni omaenda aistingutes (ei, sul ei olnud valus, mis sa nutad!), halvustada tema kehaga seotud tegevusi (nii suur tüdruk ja ei osanud ikka veel ise pühkida!) ja võtta temalt ära igasugune kontroll iseenda tegevuste üle (isegi alustatud tegevust lõpule viia ei luba). Siis saab end mõnusalt tunda, et küll ma olen korralik ja tubli täiskasvanu, sain lapsest jagu!

Edu siis sellega.

Mina ei ole teemaalgataja????

Mul on laps juba 9 aastaseks kasvatatud. Ja tean väga hästi, et lapse manipulatsioonidele ei saa alati alluda(jah, mõnikord on vaja abi nö pahadel päevadel) aga üksgi vanem ega vanavanem ei pea ega tohi olla lapse teener.

Piirid ei tähenda seda, et last ei armastata, nagu TA oma tütar väidab. Tegu on lihtsalt üliagara kanaemaga. Loomulikult lapselaps kasutab seda mugavat hüve ära, kui ema seda lubab.

Mina selle vanaema asemel tõstaks käed ja laseks ise sealt jalga ja soovitaks lausa lapsehoidja palgata ????

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

6 aastane laps,peagi 7 aastaseks saav laps ei ole 3 aastane,keda tõega juhendada.Olen oma lapsed täisväärtuslikeiks inimesteks kasvatanud ja sellist kapriisitsemist ei olnud kunagi.Laps sõi seda,mida anti,mitte ei vali 4 toidu vahel ja siis ka peab vanaema käima kõõgist tuppa näitama,millist nänni talle anda.See on täielik idiootsus aga õige on jah.Ma kas lepin olukorraga või lahkun.Ma ei lepi olukorraga ja tütar vajab mind ja ma ei istu tütre pool ,vaid hommikuti sõidan ekstra iga hommik tütre juurde ,et laps lasteaeda viia ja siis lähen oma koju.Kirjutasin siia seetõttu,et saada teiste emade arvamust aga paistab ,et enamik emasid peavadki seda normaalseks ,kasvatada oma lastest egoistid,kes teisi ei arvesta.Juukseid kammides ei teinud ma sugugi haiget,sest kammin alati aeglaselt .Tean ,mis on lapse põhjus selliselt käituda,armukadedus oma õe suhtes,kes on mõned aastad temast ainult vanem,kuid sellist probleemi ei ole ta õega kunagi olnud.Õde küsib alati ilusti,et vanaema ,kas sa saaksid mulle seda ja seda teha.Loomulikult saan ja teen aga küsimus on selles,kuidas ,mis tooniga ja mismoodi see 6 aastane oma soovide täitumist nõuab,just nimelt nõuab.Näide.Õde tuli koolist ,andis ümbriku sees olevad fotod ,mis koolis tehti emale,õeldes,et ta olevat seal nii kole,et ärgu ema neid fotosid mitte kellegile näidaku.Väike õde klammerdus ema kaela külge,pisarad voolasid,hüsteeritses ja soovis näha õest pilte.Õde ütles uuesti,et ema ei näitaks.Sekkusin ja õelsin,kas tema tahaks ,et tema oma asju näidatakse,kui ta ise ei luba ja ei taha.Minu jutu peale hüsteeritses edasi ,pisarad voolasid ja sai oma tahtmise.Õde pani käed näo ette,läks oma tuppa ja sai sisemiselt haiget,et väike õde oma nutuga saavutab kõik,mida tahab.Ma ei tee om atütart maha.Ta on hea,hoolitsev ema oma lastele ja minule hooliv tütar.Palju head ei ole kunagi hea.

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris hirmus kirjeldus ju, ainult sellest ma ei saa aru, milles siis see “kahekesi olles on laps ideaalne” väljendub. Võib-olla peaks korra maha istuma ja kokku leppima, millised hommikud välja näevad? Suva see, mis neil ülejäänud ajal omavahel toimub.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

????????????

No mis sa siis siit nõu küsid, kui ise paremini tead. Tüüpiline egoisti loogika, mina tean kõike ja mul on alati õigus. Kas sa saad aru, et SINA ei ole pädev teise inimese valuaistingut hindama? See on u sama hea, kui ma löön sulle rusikaga näkku ja kui sa valust karjatad, siis ütlen, et mis sa kisad, ma tean, et sul ei olnud valus, sest ma löön alati ettevaatlikult. Mingi aeglaselt kammimine ei tähenda, et valus ei pruugi olla.

Nüüd siis tuleb välja, et tegelikult sa ikka ise ka samamoodi teenindaks mõlemat last, aga tuleb lihtsalt osata õigesti moosida. Vanem õde on ilmselgelt nipid selgeks õppinud ja saabki sinult, mida tahab, väiksem veel ei oska ja ongi segaduses, miks tema ei saa. Loomulikult ongi ta armukade, sest vanemat õde eelistatakse, ta ei saa aru, miks teda vähem väärtuslikuks peetakse.

Huvitav väide, et oma lapsed oled igati õigesti kasvatanud, aga samas tütar oma last kasvatab valesti ja sina pead korrigeerima. Kasvatuse tagajärjed ja mustrid ilmnevad alles täiskasvanueas ja sinu postituste põhjal on nüüd siililegi selge, miks tütar oma last nii kasvatab nagu ta seda teeb. Ta ilmselgelt ei soovi oma lapsele sellist lapsepõlve nagu sina talle korraldasid.

Aga ma nüüd rohkem siia sulle selgitama ei tule, vanainimesega pole mõtet vaielda, kui sa juba nooremana ei osanud lastega, siis on selge, et praegu ka ei hakka oskama, sellist asja ümber ei tee. Õpi vähemalt korrektselt kirjutama, ilma tühikuteta teksti on väga piinarikas lugeda.

 

+8
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka aru ei saanud, mida see kahekesi olles ideaalne olek tähendab. Ema ees siis käitub nii või, muidu mitte? Raske uskuda, aga ju siis. Esiteks pole kuulnud sellest, et lapsele hommikuti söök voodisse viiakse. Söömine toimub ikka laua taga. Söögi valib lapsevanem, tänapäeval on need helbed ka vitamiinidega, seega rämpstoit ikka ei ole. Teiseks ei vaadata hommikuti üldse multikaid, sest on vaja jõuda lasteaeda ja ise tööle ja ei jõua. Multikaid võib vaadata õhtul peale lasteaeda kokku lepitud aja. Kolmandaks on tõesti võimalik teha pikkade juuste kammimisel lapsele haiget, aga siinkohal on abiks igasugused lastele mõeldud juustesse jäetavad palsamid ja juuksespreid, mis kammimist hõlbustavad. Kammimist alustatakse juukseotstest, mitte pealaelt,  selleks jagatakse juuksed eelnevalt sektoritesse. Lihtsamaid patse, krunne ja hobusesaba võib laps endale ise teha, keerulisemaid aitaks teha, õpetades last samal ajal neid ise tegema. Neljandaks wc-toiminguid sooritab niisuguses  vanuses laps ammu ise, selle nimi on eneseteenindus.

Mina ei taidleks lapse ümber vaid positiivses võtmes laseks lapsel ise teha neid asju.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

6 aastane laps,peagi 7 aastaseks saav laps ei ole 3 aastane,keda tõega juhendada.Olen oma lapsed täisväärtuslikeiks inimesteks kasvatanud ja sellist kapriisitsemist ei olnud kunagi.Laps sõi seda,mida anti,mitte ei vali 4 toidu vahel ja siis ka peab vanaema käima kõõgist tuppa näitama,millist nänni talle anda.See on täielik idiootsus aga õige on jah.Ma kas lepin olukorraga või lahkun.Ma ei lepi olukorraga ja tütar vajab mind ja ma ei istu tütre pool ,vaid hommikuti sõidan ekstra iga hommik tütre juurde ,et laps lasteaeda viia ja siis lähen oma koju.Kirjutasin siia seetõttu,et saada teiste emade arvamust aga paistab ,et enamik emasid peavadki seda normaalseks ,kasvatada oma lastest egoistid,kes teisi ei arvesta.Juukseid kammides ei teinud ma sugugi haiget,sest kammin alati aeglaselt .Tean ,mis on lapse põhjus selliselt käituda,armukadedus oma õe suhtes,kes on mõned aastad temast ainult vanem,kuid sellist probleemi ei ole ta õega kunagi olnud.Õde küsib alati ilusti,et vanaema ,kas sa saaksid mulle seda ja seda teha.Loomulikult saan ja teen aga küsimus on selles,kuidas ,mis tooniga ja mismoodi see 6 aastane oma soovide täitumist nõuab,just nimelt nõuab.Näide.Õde tuli koolist ,andis ümbriku sees olevad fotod ,mis koolis tehti emale,õeldes,et ta olevat seal nii kole,et ärgu ema neid fotosid mitte kellegile näidaku.Väike õde klammerdus ema kaela külge,pisarad voolasid,hüsteeritses ja soovis näha õest pilte.Õde ütles uuesti,et ema ei näitaks.Sekkusin ja õelsin,kas tema tahaks ,et tema oma asju näidatakse,kui ta ise ei luba ja ei taha.Minu jutu peale hüsteeritses edasi ,pisarad voolasid ja sai oma tahtmise.Õde pani käed näo ette,läks oma tuppa ja sai sisemiselt haiget,et väike õde oma nutuga saavutab kõik,mida tahab.Ma ei tee om atütart maha.Ta on hea,hoolitsev ema oma lastele ja minule hooliv tütar.Palju head ei ole kunagi hea.

See vanem laps tundub ka samuti kapriisne, mõtle pereliikmed ei võigi tema pilte näha. Ilmselt tema kapriissus ei väljendu nutma hakkamises ja nõudval häälel röökides nagu noorema puhul, aga kapriisne on kindlasti. 6-aastasele tuleb rahulikult selgitada ja ise eeskuju anda, kuidas on viisakas teiste poole pöörduda ja kuidas ei ole. Varsti läheb ju see laps kooli ja koolis küll ei saa hakkama jalgade trampides ja jonnima hakates. Jälgige ka oma reaktsiooni mõlema lapse puhul, sellest võib samuti olla erinevus laste käitumise vahel.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt ära allu lapsele ja pane ta ka nõusid, põrandat pesema.

 

Tütre osas ma ütleks talle, et reeglid peavad muutuma, või ma enam lapsega ei tegele.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

paistab ,et enamik emasid peavadki seda normaalseks ,kasvatada oma lastest egoistid,kes teisi ei arvesta.

Ah ära seda ühte kommentaari nii südamesse võta.

Enamus vanemaid siiski ei tolereeri sellist käitumist.

Mina tean väga hästi, mis tähendab, et kahekesi olles on hea laps. Mu oma laps manipuleeris oma isaga niimoodi. Näe, emme paha keelab jne. Reaalsus o l i see, et isa lihtsalt lasigi lapsel teha mida laps ise tahab. Ei mingeid reegleid jne. Ja tänu sellele üritas ka laps minuga nii käituda. Mina lihtsalt ei lubanud ja siis oligi kisa lahti.

Ma soovitan tütrega vestelda. Kui see ei mõju siis tõesti selline heategija ei oleks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tütar tahab oma last p….. keerata, lasku käia. Vanaemaga kehtivad sinu reeglid ja kui see ei sobi, palkab tütar lapsehoidja.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No 6a laps võiks juba ammu ju ise oma pepu puhtaks pühkida. Mul ka kodus 6a ja no ta hakkas oma peput kuskil 3-4a ise pühkima.

Eeldan, et see 6a läheb ehk isegi sügisel kooli, kes siis koolis seda peput pühib?

Aga ma soovitan ka tütrega rääkida ja ka hiljem lapsega. Leppige kokku mis reeglid on ema poolt ja mis siis vanema poolt ning leidke ühine tee.

See kui laps hommikul voodisse süüa telliks siis ma tunneks ennast teenija mitte emana. Ma mõistaks kui ta on haige ja nõrk olla siis veel. Aga kui minek lasteaeda siis paneb ennast riidesse ja istub lauataga ja sööb seal.

Mina lasen muidugi ka valida mida hommikul süüa tahab ja sel hetkel saab ka multikaid vaadata aga kui kell juba palju ja kiireks läheb panen teleka kinni.

Olen ka mina oma lapsele kammides haiget teinud ja on nutnud. Vahest võib see ka juhtuda kui üritad ka vaikselt teha. Nüüd olen suunanud teda, et ta kammib kõigepealt ise ja siis alles mina.

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps on ka olnud vanaemaga palju tublim, kui minuga. Vanaema ei teinud kõik mis ta tahtis. Minuga oli laps palju jonnakam. Siin on see küsimus, et miks minuga nii oli. Ta oligi jonnakas ja ma nagu pidin lahinguid valima, muidu läks asi veel hullemaks. Et muid nutte ennetada, valisin ma võimaluse vähemalt osasid jauramisi vältida. Andsin järgi asjades, mis olid talle mingil veidral põhjusel olulised, kuigi mulle tundusid need tühised või mõttetud. Juuste kammimise kohta on mul ka isiklik trauma. Mulle lihtsalt ongi talumatu, kui keegi mu juukseid kammib. Ka juuksuris ma käin üliharva. Mul ongi alati valus ja ebameeldiv.  Aga lapsena olid mul pikad juuksed ja igahommikune patside tegemine oli lihtsalt piin.   Ehk su tütar tunneb end kehvasti, kui ütled et neid ja teisi asju peaks laps ise teha juba oskama. Nagu tema kasvatuse kritiseerimine. Seepärast ründabki sind, et sa nagu ei armastaks last. Mõtlemata sellele kui palju pingevabam tal oleks ka endal, kui neid tingimusi mida laps nõuab, poleks. Praegu annab justkui lapsele õiguse neis asjus, laseb rääkida ja nö kituda selleks, et laps saaks oma muredest lihtsalt rääkida ja on tema poolel. Et laps tunneks, et teda mõistetakse ja temaga arvestatakse.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja kirjatükist pole tunda ei soojust, ega armastust lapselapse suhtes. Ainuke soov on, et laps oleks mugav: kuulaks sõna, käituks korralikult, oleks alati rõõmus ja demonstreeriks armastust vanaema suhtes. Mis lapse hinges samas toimub ei huvita üldse.  Emotsioonide väljanäitamine võrdub manipulatsiooniga, põhjus (lasteaiastress, väsimus, emaigatsus, vanaema negatiivne suhtumine lapse emasse vms) pole samuti oluline. “Halb” käitumine peab saama karistatud, ainult nii kasvab “hea” laps.

Ma tõesti piiraks sellise vanaemaga koos veedetud aega. Lapse huvides.

+2
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naljakas on lugeda, kuidas kuueaastane laps manipuleerib ning oodata temalt hullult empaatiat. Vanaemal võiksid olla elementaarsed teadmised lapse arengust ja psühholoogiast olema enne kui ennast eksperdiks välja kuulutab.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Manipuleerimine” on võib-olla tõesti kehv sõnavalik, aga kuuesest normarenguga lapsest on igati eakohane oodata, et ta mõistaks vajadust teistega arvestada (isegi kui alati ei arvesta) ja saaks hakkama eakohase eneseteenindusega. Teisalt vajavad kõik need oskused sobivat pinnast ja harjutamisaega, mitte et “suur tüdruk, tee ise”. (Mida viimased 3+ aastat oodatud on, ei tea – et lasteaed õpetaks?)

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle tundub väga huvitav see õdede vaheline olukord ja ema käitumine. Suurem laps palub pilti mitte näidata,aga ema selles kisa hirmus ikka näitab teisele õele pilti. Kuidas oleks ema pidanud käituma, et kõik oleks rahul olnud. Praegu küll sõideti vanemast õest üle noorema nutu pärast. A kas siis kui vanem õde oma tundeid nii valjult ei väljenda, siis nendega tuleb vähem arvestada? Mul endal oli lastega sadu selliseid olukordi. Mu suurem-vaiksem, lahkem ja viisakam laps tunneb  küll, kuidas talle tehti väiksena liiga. Noorem õde ka pistis iga asja peale kisama ja ma püüdsin temaga hakkama saada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga mõtlema panevad arvamused minu postitusele.Minu lapselaps,keda ma mõne kägu arvates väidetavalt ei armasta ja puudub empaatia lapse suhtes.Kas armastus väljendub selles,et lähen kaasa arvamusega,et just minu 6 aastane lapselaps on kõige ilusam ,arukam oma lasteaia kaaslastest.Seda mu lapselaps usub,sest ta on oma vanuse kohta väga arukas,loeb vabalt muinasjutu raamatut,oskab arvutada kahe kohaliste arvudega,kirjutab ise sõnu,on musikaalne ja laulud ,luuletused jäävad koheselt meelde.Käib ilutantsu rühmas ja võiksin õelda,et super laps,kui ei seaks enese tahtmisi esikohale,mis väljendub  pahatahtliku tegevusena.On kahte moodi jonni ja nutmist,õnnetu lapse ja haiget saanud lapse nutt.Täna lasteaeda minnes,õelsin ,et võtku  mõni mänguasi lasteaeda kaasa,mida ta on alati harjunud võtma.Laps hakkas kotti laduma suuri autosid ja veel hulga asju,koos küllaltki suure nukumajaga.keeldusin ja õelsin,et ei võtaks nukumaja.Hakkas nutma,et need olevat tema mänguasjad ja mina ei ole keelaja.Õelsin hästi,võta siis ja kanna ise neid asju,et vanaema ei hakka mitut kotti kandma,kaasa arvatud tema väikene seljakott,mis oli ka asju täis laotud.Siis loobus nukumajast aga suure tuletõrje auto võttis kaasa.Nägin ,et paari sammu järel ,väsis ja ei jõudnud autot süles kanda.Tema kott oli niigi minu käes.Olin väga halb vanaema,et ei märganud,et laps ei jõua autot kanda.Kandis lõpuni.M aei reageerinud,õelsin ,seletasin ,et vanaema ka ei jõua ja seepärast ei tahtnudki ,et sellist suurt ,mitmeosalist autot kaasa võtad.Vedas vaikides edasi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead, vanaema, tänapäeval ongi palju selliseid keerulise iseloomuga lapsi-nutikad, targad, andekad, aga jube kapriissed ja paindumatud. See ei ole nii et ema kasvatus on  lapse iseloomu ära rikkunud. Ema proovib lihtsalt hakkama saada, ei taha last alla suruda.  Arvan et teed õigesti, et piire sead ja ei lase lapse nõudmistel jaburusteni ulatuda. Laps ka tegelikult vajab piire, mis sest et protestib.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naljakas on lugeda, kuidas kuueaastane laps manipuleerib ning oodata temalt hullult empaatiat. Vanaemal võiksid olla elementaarsed teadmised lapse arengust ja psühholoogiast olema enne kui ennast eksperdiks välja kuulutab.

Me räägime kuueaastasest, mitte kahesest. Sul endal on vist midagi sassis.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema hoidis suvel  kõiki lapselapsi ja reegel oli see, et maksab vanaema sõna ehk kui lapsed-väimees-miniad tahtsid kuu  lastest puhata, siis vanaema kasvatust ei kritiseeritud.  Lapsed olid söödu, joodud, kammitud, said käia ujumas, vanaema luges neile ette, käidi poes ning oli ühesõnaga super lahe suvi. Aga söödi ühel ajal laua taga ja seda mida vanaema pakkus, tuli aidata koristada, nõusid pesta ja vahel väiksema lapse järgi vaadata. Kui vanaema tahtis mõnda seepi vaadata ja puhata, siis teda ei segatud. Ei mingit jauramist ega söögi voodisse tassimist.  Lapselapsed siiani meenutavad neid suvesid suure heldimusega.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu ema hoidis suvel kõiki lapselapsi ja reegel oli see, et maksab vanaema sõna ehk kui lapsed-väimees-miniad tahtsid kuu lastest puhata, siis vanaema kasvatust ei kritiseeritud. Lapsed olid söödu, joodud, kammitud, said käia ujumas, vanaema luges neile ette, käidi poes ning oli ühesõnaga super lahe suvi. Aga söödi ühel ajal laua taga ja seda mida vanaema pakkus, tuli aidata koristada, nõusid pesta ja vahel väiksema lapse järgi vaadata. Kui vanaema tahtis mõnda seepi vaadata ja puhata, siis teda ei segatud. Ei mingit jauramist ega söögi voodisse tassimist. Lapselapsed siiani meenutavad neid suvesid suure heldimusega.

Nii ongi õige!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks, igas peres on oma reeglid ja pole kellegi kolmanda asi neid arvustada. Teiseks, oma ema on lapse jaoks turvaline isik, kelle juures ta saab oma kogunenud pinged välja elada. Kolmandaks, pole vaja nõu anda, kui seda ei küsita – ehk kui tütar ise oma lapsega hakkama saab, siis ta ilmselt ei taha teada, mis ta lapse ja kasvatusmeetoditega vanaema arvates valesti on.

Kui laps käitub TA-ga kahekesi olles hästi, siis kõige lihtsam lahendus TA jaoks on saabuda hetk enne seda kui tütar peab tööle minema ja lahkuda kohe kui tütar on töölt tulnud. Lapsehoiu ülesanne saab tehtud ja tütar aidatud. Lapselaps elab end välja emaga omaette olles. Ja lapse ema ei pea kuulama, mida kõike ta laps ja ta ise valesti teevad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

6-aastasele küll vett ja süüa kätte ei viida, järgmine aasta läheb laps kooli ja peab ise hakkama saama. Jah, tõesti, vahest võib seda teha – näiteks kui oled ise köögist tulemas ja tood vee, aga seda et laps kamandab too seda või toda, siis on oht et laps kasvabki üle pea. Pubekaiga on ka tulemas, siis löövad välja kõik varesema kasvatuse vead ja head.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga mõtlema panevad arvamused minu postitusele.Minu lapselaps,keda ma mõne kägu arvates väidetavalt ei armasta ja puudub empaatia lapse suhtes.Kas armastus väljendub selles,et lähen kaasa arvamusega,et just minu 6 aastane lapselaps on kõige ilusam ,arukam oma lasteaia kaaslastest.Seda mu lapselaps usub,sest ta on oma vanuse kohta väga arukas,loeb vabalt muinasjutu raamatut,oskab arvutada kahe kohaliste arvudega,kirjutab ise sõnu,on musikaalne ja laulud ,luuletused jäävad koheselt meelde.Käib ilutantsu rühmas ja võiksin õelda,et super laps,kui ei seaks enese tahtmisi esikohale,mis väljendub pahatahtliku tegevusena.On kahte moodi jonni ja nutmist,õnnetu lapse ja haiget saanud lapse nutt.Täna lasteaeda minnes,õelsin ,et võtku mõni mänguasi lasteaeda kaasa,mida ta on alati harjunud võtma.Laps hakkas kotti laduma suuri autosid ja veel hulga asju,koos küllaltki suure nukumajaga.keeldusin ja õelsin,et ei võtaks nukumaja.Hakkas nutma,et need olevat tema mänguasjad ja mina ei ole keelaja.Õelsin hästi,võta siis ja kanna ise neid asju,et vanaema ei hakka mitut kotti kandma,kaasa arvatud tema väikene seljakott,mis oli ka asju täis laotud.Siis loobus nukumajast aga suure tuletõrje auto võttis kaasa.Nägin ,et paari sammu järel ,väsis ja ei jõudnud autot süles kanda.Tema kott oli niigi minu käes.Olin väga halb vanaema,et ei märganud,et laps ei jõua autot kanda.Kandis lõpuni.M aei reageerinud,õelsin ,seletasin ,et vanaema ka ei jõua ja seepärast ei tahtnudki ,et sellist suurt ,mitmeosalist autot kaasa võtad.Vedas vaikides edasi.

Väga raskelt loetav tekst, sest kirjutatud nii. Ja mis sõna on õelsin?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Last nimetatakse teemaalgatuses manipuleerijaks, aga samas lastakse kõike teha nii nagu laps tahab. Laps ütleb endast tunduvalt vanemale inimesele: sina pole keelaja! Teil saab koolis väga lõbus olema, kui selle vanaema asemel asub mõni õpetaja last keelama ja see siis vastab, et sina pole mingi keelaja. 😀

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen vanaema ja käin oma 6 aastast lapselast hommikuti lasteaeda viimas.Minuga kahekesi olles on laps ideaalne aga kui ema koju tuleb ,siis pisarad voolavad ja kaebab vanaema peale.6 aastane laps oli harjunud,et potil käies pühitakse tema peput.Loobusin sellisest tegevusest ja selgitasin lapsele,et ta on juba suur tüdruk ja peab seda ise tegema.Nüüdseks teeb ja pühib ise oma pepu puhtaks.Hommikuti enne lasteaeda minekut on harjunud,et voodisse viiakse talle hommikusõõk,krõbinad ja muu rämpstoit,sööb ja igakord,kui telerist käsna kalle episood lõppeb,hõikab emme,emme,vanaema ,vanaema ,käsna kallet tahan..emme ,emme juua tahan ja nii pidevalt.Mina ei reageeri ja mu tütar leiab ,et ma ei armasta tema last ,peaksin aru saama,et laps on veel väikene ja ma olengi kohustatud olema mitte vanaema vaid teener.Kammisin juukseid,emme,emme vanaema tegi haiget -nutab pisaratega.ema jookseb sussutab ja nii seniajani.Kuidas ma peaksin oma lapselapsega olema,kas alluma igale kapriisile,või selgitama ja õpetama,kuigi selgitus ei aita ei mu tütrele ega lapselapsele.Mis teha,tütar peab tõõl käima ja ma ei saa loobuda kohustusest tütrele toeks olema aga olen vaimselt väsinud sundviisil alluma 6 aastas e lapse võimuvõitlusele.Viimane probleem oli selles,et enne lasteaeda minekut,lülitasin teleri välja,kus ta vaatas käsna kalle saadet.Sellepeale tahtis teleri pulti ära peita ja ütles,et ma ei tohi telerit päeval vaadata,tema tahab õhtul pooleli jäänud koha pealt edasi vaadata.Kui koju tuli,esimene asi uks epealt karjus.Ma ei lubanud ju telerit vaadata.Kuidas sellist käitumist võtta ja millest see tingitud.

lapse kasvatusviisid otsustab tema vanem, mitte vanavanem. kui vanavanem ei suuda seda aktsepteerida, siis leiab end ühel hetkel olukorras, kus temaga enam ei suhelda.

kui ei taha tütre kasvatusmeetmeid järgida, siis ära aita teda. sellise praeguse suhtumisega teed sa asja palju hullemaks ning lõpetad sellega, et tütar enam sellist asja välja ei kannata ja lõpetab sinuga suhted

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )


Esileht Väikelaps Kuidas reageerida 6 aastase lapse manipulatsioonidele?