Esileht Koolilaps Kuidas reageerite?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kuidas reageerite?

Postitas:

Lihtsalt väike küsimus elust teismelisega.
Olukord: oled hommikul rääkinud oma 14-aastasega, et elamist segi ei ajaks…
Jõuad õhtul kl 18-st koju: köök on nagu laut. Nõudepesumasinat pole avatud ega tühjendatud. Laual vedelevad kasutatud mustad nõud, kleepub jms.

Kuidas reageerite? Kas ema peab/suudab jääda alati rahulikuks ja rääkima jälle rahulikult ja sõbralikult? Või on emal õigus olla solvunud, väljendada pahameelt, pettumist? Vihastada?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindel. et ikka 14, mitte 4??

Meil on kaks teismelist poissi, praeguseks küll juba 15 ja 18, kuid selles vanuses nad küll enam elamist pahupidi ei keeranud.

Ilma pikemata käsutaks koristama ning paar karmimat sõna ütleks

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on raske panna teemale vastavat pealkirja? Lisaks on see teema sobiv Koolilapse rubriiki.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuletan meelde hommikust kokkulepet ning siirdun pooleks tunniks jalutama. Kui selle aja jooksul ei ole segadust likvideeritud lähen järgmise nädala taskuraha kallale. Milleks vihastada, iseenda meelerahu on rohkem väärt.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt väike küsimus elust teismelisega.

Olukord: oled hommikul rääkinud oma 14-aastasega, et elamist segi ei ajaks…

Jõuad õhtul kl 18-st koju: köök on nagu laut. Nõudepesumasinat pole avatud ega tühjendatud. Laual vedelevad kasutatud mustad nõud, kleepub jms.

Kuidas reageerite? Kas ema peab/suudab jääda alati rahulikuks ja rääkima jälle rahulikult ja sõbralikult? Või on emal õigus olla solvunud, väljendada pahameelt, pettumist? Vihastada?

Saadan ta tegemata jäänud töid ära tegema, ükspuha, mis tal parajasti pooleli on. Rahulikult.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan samaoodi nagu viimane. Ema hääletoonist olulisem on see, kas:
a) köögi koristamisest pääseb ikkagi kuidagi ära, seda ei pea tegema
b) köögi koristamisest ei pääse niikuinii – selle peab ära tegema või muidu järgnevad sanktsioonid

Ema, kes segamini kööki nähes tõstab rajult häält ja vehib kätega, aga hakkab siis ise torisedes ise kööki kraamima, ei saavutaks ilmselt midagi.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu oma küll ühtegi karistust ei karda, ei ole taskuraha, siis pole, süüa, peavarju ja riideid pean talle niikuinii võimaldama

nii et ohkan, koristan ära ja ootan, millal välja kolib

+3
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hüüan talle, et tule paneme nõud ära. Koos.
Me mõlemad oleme võrdselt hõivatud, tema peab koolist koju tulles veel õppima, äsja anti isegi veel üks kohustusliku kirjanduse raamat lugeda (johhaidii!).

Ilmselt see erinevus on, et minu 14-aastane ei ole võimaline mingit erilist laga juurde produtseerima (rohkete nõude, kleepumise jms). Aga see et nõud panemata on – juhtub sageli.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hõikan üle toaukse, et kuule, selle isekoristava köögi äpiga on mingi jama, pole tööle hakanud. Poiss veab näo viltu, ohkab ja läheb koristama.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, kas hommikul 14-aastane ka kuulis, et tuleb ära koristada ja kas ta nõustus sellega. Kui nõustus, siis pole mingit küsimust, hakaku pihta. Kui hommikul toimus ainult emapoolne monoloog, siis pole erilist lootust ega ka põhjust loota, et keegi koristaks – teinekord olen targem ja ei soorita monolooge, vaid ootan ka vastuse ära, et “jah, koristan”.
Loomulikult ma ka vahel vihastan ja väljun endast, ma ei ole ideaalne. Samas olukorrad lahenevad palju paremini, kui suudan rahulikuks jääda.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei karju ja jään rahulikuks, aga olen nõudlik ja lasen KOHE ära koristada. Minu vanima poja puhul sõbralik “tule teeme koos” või “hea küll, koristan siis täna ise, eks homme püüa paremini” mingit mõju ei avalda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa lapsele ütlesid, et ta peaks nõudepesumasina avama ja tühjendama? Kui mitte, siis ta ei pruugi selle peale ise tulla. Teismeliselt ma veel ei eelda seda, et ilma ütlemata taipab midagi koristada.

Kas köök on terve elamine? Kui ainsana oli segamini ainult köök, siis teismeline võib vabalt arvata, et elamine on ju korras, ainult köök on veidi sassis.

Sellise asja peale ma ütleks, et kuule, köök tuleb nüüd ikkagi ära koristada ja järgmine kord annaks täpsemad juhtnöörid, mida tegema peaks. Oma lapse puhul ma peaks ilmselt ise ka veidi köögi koristamisel kaasa lööma, et midagi teeb tema ja midagi mina. Siis on rahu maa peal.

Kui absoluutselt kõik oleks sassis, tõesti kogu elamine, siis ma ei tea, siis esimese asjana küsiks, miks nii juhtus.

Mul on endal lapsepõlvest liiga valusalt meeles see, kuidas ema ükskord kohutavalt sõimama kukkus kui vannituba oli koristamata ja ei märganud üldse, et olin kogu ülejäänud elamise korda teinud. Püüan sellist asja oma lapsega vältida, kõigepealt vaatan seda, mis on hästi. Tavaliselt on häid asju ka, on näha, et midagi on tehtud.

Näiteks võisid teismelisel need nõud enne hoopis kuskil toas olla ja ta omastarust koristaski ära.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 17:00; 26.05 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa lapsele ütlesid, et ta peaks nõudepesumasina avama ja tühjendama? Kui mitte, siis ta ei pruugi selle peale ise tulla. Teismeliselt ma veel ei eelda seda, et ilma ütlemata taipab midagi koristada.

Tegu on alaarenenud teismelisega? Millal laps hakkab ise taipama, et vaja koristada? Õigemini, et tuleb korras hoida.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu on alaarenenud teismelisega? Millal laps hakkab ise taipama, et vaja koristada? Õigemini, et tuleb korras hoida.

Kui see ei kuulu igapäevaselt ülesannete hulka, siis peaks seda eraldi ütlema. Ma oskan väga hästi end teismelise rolli mõelda ja ma ei leia, et see on mingi alaarenemise märk, kui ta ei oska mu mõtteid lugeda.

Seega, kui mul on soov, et teismeline midagi päeva jooksul kindlasti teeks, siis ma rõhutan seda eraldi. No ja teismelise puhul ei saa siiski päris kindel olla, et see tal ka meeles on õigel ajal. Selline see teismelise elu on. 10 aastat vanema lapse puhul oleks mu ootused juba teistsugused. 24-aastane võiks jah juba ise sellise asja peale tulla, aga kui 14-aastane seda ei taipa, siis on ta täiesti normaalne teismeline, mitte alaarenenud. Püüa nüüd ikka ise ka veidi normaalne olla, eks.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 17:00; 26.05 20:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähme mehega restorani sööma ja kodus midagi ei paku.

Tagasi tulles on kõik korras, katsetatud.

Miks seda postitust kiidetakse? Selle asemel, et lapsi õpetada ja suunata vastutama, jäetakse nad karistuseks söömata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähme mehega restorani sööma ja kodus midagi ei paku.

Tagasi tulles on kõik korras, katsetatud.

Miks seda postitust kiidetakse? Selle asemel, et lapsi õpetada ja suunata vastutama, jäetakse nad karistuseks söömata.

Miks söömata? Ta lihtsalt ei saa restoranitoitu. Kui köök on musti nõusid täis ja kleebib, ju siis söödud on ja vaevalt, et külmikuski tuul puhub.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Koolilaps Kuidas reageerite?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.