Esileht Hobinurk Kuidas reisi planeerida/osta?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Kuidas reisi planeerida/osta?

Postitas:

Ma ei oska reisi osta. Päris ausalt. Tahaks perega reisile (mina, mees ja kaks väikelast). Pole iial käinud. Aga ei oska, ei oska alustadagi kuskilt. Loomulikult ma ei tea kuhu minna. Tean, et reis võiks aset leida juuni eelviimasel nädalal (puhkus planeeritud sinna). Tean oma eelarvet (1500, eeldatavalt koos seal olemise kuludega). Vaatasin Tuusiku ja Novatoursi lehtesid. Jah, saab sinna sisestada, et 2 täiskasvanud ja 2 last. Aga edasi? Kuidas ma tean kas kõik on hinnas? Kas ma saan süüa antud paketis kolm korda päevas. Kas mul on toas olemas voodid ka lastele? Kas või kuidas ma saan lennujaamast hotelli? Kuidas see käib? Kogu see planeerimine ja broneerimine…

Hinna järgi jäi mulle praegu mulje, et nii odava raha eest saab ainult Bulgaariasse, Varna oli kõige soodsam, aga seal Varnas oli ka paarkümmend erinevat kohta… Tahaks leida koha, kus hotellis oleks lastele tegevust (bassein ja mänguväljak/tuba), et saaks jalutada mere äärde ja päris rannas lesida. Ehk oleks läheduses veel mõni tore koht mida avastada… Põhiliselt tahaks siiski perega toredalt aega veeta ja soojust nautida.

Kas keegi oskaks mind suunata mõnele reisibroneerimis lehele, kuhu saaksin kõik oma soovid otse kirja panna ja leht annaks mulle valikud? Või viitsiks keegi mulle seletada, rääkida, mida tegema peaksin, kuidas broneerima, et ma oma eelarvesse saaksin püsima jääda?

On mu reisisoov liiga naiivne? Et selle raha eest 4-liikmelise perega nädalakese puhata?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad paketti, siis helista Reisieksperti, nemad saadavad sulle meilile pakkumised, selle eelarve eest, mis sul on. Nad on sõbralikud ja toredad.
Ma ise broneerin oma reisid, aga olen märganud, et igasuguste Tallinnast alates pakettide ostmine on mugavam ja soodsam väiksemate reisibüroode kaudu. Parem teenindamine, tähelepanu on kliendile rohkem ja saab oma soovidest rääkida, samuti ütlevad nad ausalt, mis kuus ei tasuks kuhu riiki minna.
Mammutreisibüroodes käib asi nagu konveieril ja hinnad pole sugugi paremad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saad ikka selle raha eest puhata. Mina läheksin Türki, seal on puhtam. Kui tahad puhata sõna otseses mõttes, siis võtke 5 tärni hotell. Seal on söök sees, 3 korda + näksid. Üritused ja laste lõbustamine territooriumil. Reisi ette ostes on hinnad krõbedamad, seetõttu kasutan ise alati viimase hetke pakkumisi. Ostan tavaliselt wrisist. Lähen kohale ja palun vaadata endale sobivat. Wris just seepärast, et nad teevad koostööd mitmete agentuuridega ja näevad neid pakkumisi. Aga soov ei ole sugugi ulmeline, täitsa teostatav ma usun 🙂

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun väga:
Ryanairiga Itaaliasse: 530 euri
Rendiauto 300
Majutuseks mere ääres apartment 350 euri
jääb 320 euri söögi peale ja meelelahutuseks.

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 16:26; 19.02 11:17; 21.02 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakettreis neljale keset hooaega u 1000 euroga on ikka suht ulme.

Otsi ise (Skyscanner, momondo, booking) või mine hooaja lõpus. Kui tahad paketti ikka, siis vaata mis hotelle reisibüroo pakub ning siis loe Bookingust, Tripadvisorist vms hinnanguid

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun väga:

Ryanairiga Itaaliasse: 530 euri

Rendiauto 300

Majutuseks mere ääres apartment 350 euri

jääb 320 euri söögi peale ja meelelahutuseks.

Kui inimene läheb esimest korda välismaale puhkama, siis on täispakett ikka lihtsam. Eriti Itaalias nt autorendiga asjatada ja vajadusel maid jagada võib olla päris närvesööv.

Kusagilt peab ju alustama. Kui inimesel on autojuhiload ja oskab sõita, siis ei ole Euroopas sõitmine ka mingi suur kunsttükk. Kui on vasakpoolne liiklus, siis muidugi, aga see on vaid loetud riikides.

Skyscanner.net, seal saad valida lennupileteid nii, et sisestad vaid aja ja sihtkoha jätad lahtiseks. Nii saad näha, kuhu saad soodsalt sellel ajal lennata. Edasi juba otsid hotelli. Mina eelistan booking.com lehte, seal ongi selline otsingusüsteem, et paned oma soovid kirja ja siis saad valida. Aga on teisigi saite. Tripadvisor on hea selle poolest, et näitab ka ära, mida sealkandis teha saab.

Aga loomulikult võib ka pakettreisiga minna, kui soovi on. Siis on tõesti nii, helista paar bürood läbi ja küsi pakkumisi. Nad teevad sinu eest sama töö ära ja pärast saad juba endale sobivaima välja valida.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 17:05; 18.02 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine suvasse reisibüroosse ja kűsi sealt. 1500 saad küll üks ühe hea reisi teha aga nii vōibolla ongi kōige parem. Saad päriselt ka puhata.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige lihtsam mine kohale ja ütle soovid ning hinnavahemik. Ise bronnisin oktoobris suveks Türkki reisi 950 euri (2 täiskasvanut, väike laps; kõik hinnas 5tärni).

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, saab sinna sisestada, et 2 täiskasvanud ja 2 last. Aga edasi? Kuidas ma tean kas kõik on hinnas? Kas ma saan süüa antud paketis kolm korda päevas. Kas mul on toas olemas voodid ka lastele? Kas või kuidas ma saan lennujaamast hotelli? Kuidas see käib?

Kui oled reisijate arvu sisestanud, siis liigu edasi hotellide valikusse. Sealt klikkides näed, mida selle raha eest saab ja on ka võimalus ise valida, millist majutust soovid – ainult hommikusöögist kuni kõik hinnas paketini. Ja siis ilmub ka uus paketi summa.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 19:18; 21.02 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun väga:

Ryanairiga Itaaliasse: 530 euri

Rendiauto 300

Majutuseks mere ääres apartment 350 euri

jääb 320 euri söögi peale ja meelelahutuseks.

320 eest ei söö nädal aega suurt midagi.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.

Palun väga:

Ryanairiga Itaaliasse: 530 euri

Rendiauto 300

Majutuseks mere ääres apartment 350 euri

jääb 320 euri söögi peale ja meelelahutuseks.

320 eest ei söö nädal aega suurt midagi.

11 eurot päevas inimese peale söök & meelelahutus – ainult siis, kui konservid ja pakisupid kaasas ning raamatud ka…
Juba jäätis on 2 eurot, ja lastega neid ikka kulub seal.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 12:14; 18.02 09:27; 18.02 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest korda reisides (sain aru, et asi pole ainult reisi ostmises, vaid ka reisil ei ole enne käinud) soovitaksin kindlasti reisibürood ja 100% korraldatud reisi, kus ise eriti mõtlema ei pea, vaid kõik on korraldatud ja planeeritud ja endal vaja vaid kella pealt kokkusaamiskohas olla.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui reisikogemus puudub, siis pigem võta reisibüroost paketireis.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui oskad inglise keelt siis vabalt võid minna ise lennu ja majutuse broneerides. Oleneb muidugi mida tahad.
kui puhkus = hotell ja bassein, siis otsi türki või egiptusesse. selle raha eest võiks selle raha eest vedamise korral saada küll.
Kui puhkus tähendab ringi vaatamist, siis horvaatia – osta lennupiletid, majutus otsi airbnb-st, rendi auto. horvaatia on sama kliimaga kui itaalia, väga kauni loodusega koht, saate käia vahemeres ujumas ja loodust avastada.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest korda reisides (sain aru, et asi pole ainult reisi ostmises, vaid ka reisil ei ole enne käinud) soovitaksin kindlasti reisibürood ja 100% korraldatud reisi, kus ise eriti mõtlema ei pea, vaid kõik on korraldatud ja planeeritud ja endal vaja vaid kella pealt kokkusaamiskohas olla.

Ma ei saa aru, millest selline mõtteviis? Sellest ei õpi inimene ju ikka midagi ja on tumba edasi.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 14:14; 16.02 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise bronnisin oktoobris suveks Türkki reisi 950 euri

Türki

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 14:14; 16.02 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun väga:

Ryanairiga Itaaliasse: 530 euri

Rendiauto 300

Majutuseks mere ääres apartment 350 euri

jääb 320 euri söögi peale ja meelelahutuseks.

320 eest ei söö nädal aega suurt midagi.

just. kuluraha tuleb laias laastus arvestada sama palju kui reis maksis.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsam on muidugi reisibüroo kaudu reis osta, aga alati ei pruugi neil sinu kriteeriumitele sobivat pakkumist olla.
Meie eelmine aasta valisime pakettreisi välja, aga igavene jändamine oli sellega, ei saanud kinnitust hotellist. Pakuti teisi variante, aga neid ka ei saanud. Meil oli muidugi kindel kuupäev millal tahtsime minna. Lõpuks loobusime ja ostime ise omale lennupiletid ja majutuse võtsime airbnb kaudu. Auto rentisime neti teel ja mõned ekskursioonid samuti. Ei midagi keerulist. Kui on pealehakkamist ja viitsimist otsida, siis saab ise väga edukalt reisi kokku panna 😉
Sel aastal ostsime reisibüroost pakettreisi, kuna lapsed ka kaasas ja ajame mugavamalt läbi ning kuupäevade osas olime ka paindlikumad seekord.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 15:28; 16.02 17:29; 21.02 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peab ise reisi organiseerides ilmtingimata rendiauto võtma, eriti veel siis, kui plaanis on pigem ühe koha peal olemine?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

KINDLASTI pakettreis. muud ei tuleks sinu puhul esialgu kõne allagi. ära mitte kaalugi.
need, kes siin soovitavad piletid osta ja rendiauto võtta jne ei ole vist elus kokku puutunud keelimitteoskavate ülisaamatutega. see on sama, kui öelda kolmeaastasele, et võta pilet ja broneeri hotell ja sõida. ma ise olen ka üks samasugune. ja ütlen ausalt, et ka paketireis käib meiesugustele kohati üle jõu. juba üksi lennujaam võtab nutma – kuidas sa saad lennukisse (no mind lausa viidi käekõrval, tallinnas on selline teenus, muidu olekski jäänd sõitmata). tükk tegemist oli sihtpunktis, et lennukist saada transfeerbussi ja kui oled bussi saanud, ei tohi tukastada ega tähelepanu kaotada, sest buss veab rahvast mitmetesse hotellidesse. pead taipama oma hotelli juures väljuda.
aga kui ma lähen nüüd omal käel – jõuan näiteks keset ööd lennujaama, kotid ja kaks unist titte käeotsas, no kus ma tean seal seda rendiautot otsida või kuhupoole üldse minna??? kohutav stress ju. ei-ei-ei. mul ühele tuttavale ka poeg kinkis lennupiletid ja broneeris hotelli kreekas, et mingu ema puhkama. lennujaamas ta võttis takso ja ainuüksi hotelli sõit maksis 200 eurot, tagasi lennujaama ka 200, kokku siis 400 läks “transfeerile”. aga minul maksis 400 kogu pakett soojal maal – lennud, transfeer, nädal 5tärni hotellis, ja kõikhinnas toitlustus. no ja siis lisaks veel paarsada euri läks pudi-padi ja jootrahale. rahaliselt sa tuleksid välja küll oma eelarvega. aga, kui ma nüüd mõtlema hakkan, siis esialgu sa peaks siiski minema kellegagi koos, kes on ka varem reisinud … sedasi ikka turvalisem tunne.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin eelmine aasta 3 lapsega paketireisil Bulgaarias. Saime soodsa hinnaga reisid, vist 250 euri/inimene. Võtsime “kehvema” 3* hotelli, mis osutus üle ootuste heaks. Hommikusöök oli hinnas. Hotellis bassein ja muud lastele mõeldud tegevused. Meri oli jalutuskäigu kaugusel. Kohapealne elu ja toit olid väga odavad. Seega saingi u 1500 euroga hakkama. Kohapeal kulus 1 nädal toitude (väljas söömine 4-le iga päev 2 x) peale ja meelelahutusele u 400 eurot. 100 läks veel muudele kuludele, nagu reisikindlustus, bussipiletid Eestis ja 1 taksosõit Tallinnas.
Saab küll selle rahaga reisitud!
Teised korrad olen reisinud üksi, ilma lasteta ja siis juba eelarve midagi muud. Keskmiselt arvestan mujal euroopas 50 eurot päevarahaks.
Alusta ikka mõne reisifirma kodulehelt nt Nouvatours.ee Ja otsi sealt “puhkusereisid”, vali sihtkoht, sisesta kuupäevad, vaata hinnavahemikku, mis sulle sobib. loe iga hotelli tutvustust, tagasisidet ja vaata, et oleks ka hommikusöögid sees. Kui oled midagi välja valinud, saadad päringu sealt samast lehelt. Sulle vastatakse. Võid alati edasi juba suhelda päris inimesega, kes teeb sinu võimalustele vastavaid pakkumisi.
Kui reis on makstud ja kohvrid pakitud, siis paketireisidega on lihtne: Ilmud ettenähtud ajaks lennujaama (NB! Vaata reisi valides ka lennu väljumiskohta! Kas Riia või Tln). Ole u 2 h enne lendu kohal. Läbid check-in ja passikontrolli, turvakontrolli ja lendadki.
Sihtkohas tuled lennult maha, läbid jälle turvakontrolli, saad kätte enda pagasi ja liigud selleks ettenähtud kohta, kus kogunevad kõik Novatoursi /vm agentuuri kliendid. Edasi suunatakse teid bussidesse, mis viivad õigetesse hotellidesse. Siis puhkad 1 nädala. Ja teie reisikorraldaja annab teada, mis kell tuleb transferi buss teile hotelli vastu. istud bussi ja algab teekond tagasi.
🙂

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peab ise reisi organiseerides ilmtingimata rendiauto võtma, eriti veel siis, kui plaanis on pigem ühe koha peal olemine?

Aga kes ütles, et peab võtma?

Mina kirjutasin mismoodi meie esimese reisi tegime.
Meil näiteks oli mõistlikum rendiauto võtta, kuna lennujaamast hotelli transporti polnud (pakettreisi puhul viiakse ju hotelli).

Üleelmise käo kommentaarile: teemaalgatusest ei selgu, kas teemaalgataja saamatus seisneb ainult selles, et ei oska sobivat reisi leida või ei saa ka kohapeal hakkama. Seepärast siin ongi erinevaid soovitusi jagatud.
Üldiselt tasuks omale ikka enne asjad selgeks teha, et kuidas saab lennujaamast hotelli jne. Kohapealt auto võttes maksadki end oinaks. Tuleb ette planeerida/broneerida.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 15:28; 16.02 17:29; 21.02 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine suvasse reisibüroosse ja kűsi sealt. 1500 saad küll üks ühe hea reisi teha aga nii vōibolla ongi kōige parem. Saad päriselt ka puhata.

Miks peab ühte suvalisse MINEMA kui saab mitmele meiliga oma rahulikult läbimõeldud soovid saata? Kui inimene isegi pakettreisi ostmisega hätta jääb, siis tal omapead elu esimesele reisile minekut soovitada on lausa jabur. Miks paljud seda siin teevad?

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 16:41; 18.02 17:00; 03.06 14:06;
To report this post you need to login first.

minumeelest ka – esimesele reisile stressivabalt paketiga, otselennuga, majutus korraldatud. Ja pigem mitte Egiptusesse v Türki, kus painatakse ja petetakse, vaid Kreekasse, Horvaatiasse vms kus normaalsed inimesed ja turvaline olek.
Kohapeal kui julgust rohkem tekib, võib ju päevaks auto rentida või sadamast mingi reisi ise osta.
Reis peaks olema puhkus, mitte stress. Ise käisime 1.kord täiesti otse-ja-omadega (Marokos, apartemendis, ise korraldasime ainult söömise), sealt edasi nt ainult-lend või iseseisvalt.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 12:14; 18.02 09:27; 18.02 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvi pärast küsin, et kuidas see, kui esimene kord käia pakettreisiga, aitab kaasa sellele, et järgmisel korral julgetakse ise reis kavandada? Mida see pakettreis teile täpsemalt õpetab? Lennujaamad on ju nii lihtsaks tehtud, et seal pole küll vaja mingit karjajuhti, kes gruppi siia-sinna talutab. Numbreid ja linnanimesid oskab ka võõrkeeli mitte oskav inimene tabloolt ise lugeda.
Muud asjad on ju sihtkohati alati erinevad.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 17:05; 18.02 10:54;
To report this post you need to login first.

Huvi pärast küsin, et kuidas see, kui esimene kord käia pakettreisiga, aitab kaasa sellele, et järgmisel korral julgetakse ise reis kavandada? Mida see pakettreis teile täpsemalt õpetab? Lennujaamad on ju nii lihtsaks tehtud, et seal pole küll vaja mingit karjajuhti, kes gruppi siia-sinna talutab. Numbreid ja linnanimesid oskab ka võõrkeeli mitte oskav inimene tabloolt ise lugeda.

Muud asjad on ju sihtkohati alati erinevad.

See aitabki nii, et saad vaadata, kas tuleksid ise kõigega toime või ei. Iseseisev reisimine on loomulikult tore ja lahe, aga ei ole mõtet sellega lolliks minna – teatud juhtudel on paketireis soodne ja lihtne valik, ja osadel inimestel tekitab reisikorraldamine täiesti suurt stressi. Alates pisiasjadest – kust ma pagasi kätte saan, kuidas hotelli jõuan, kuni selleni kas hotellibronn üldse kehtib jne.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 16.02 12:14; 18.02 09:27; 18.02 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule Bulgaarias väga meeldis, lastele on seal palju tegevust, söögid on väga head ja soodsad. Ja autorent on odav. Mina rentisin korteri ja auto. Sõitsime perega iga päev kuskil ringi. Kõik söömised tegime erinevates kohtades. Autoga on vabam olemine ja turismipiirkonnast väljaspool on vingeid kohti. Kõik-hinnas oled ikka suht lukustunud ühte kohta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule Bulgaarias väga meeldis, lastele on seal palju tegevust, söögid on väga head ja soodsad. Ja autorent on odav. Mina rentisin korteri ja auto. Sõitsime perega iga päev kuskil ringi. Kõik söömised tegime erinevates kohtades. Autoga on vabam olemine ja turismipiirkonnast väljaspool on vingeid kohti. Kõik-hinnas oled ikka suht lukustunud ühte kohta.

Bulgaariast ei tea, aga Egiptuses võib küll suvalises kohas söömine kõhutaudiga lõppeda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 16:41; 18.02 17:00; 03.06 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule Bulgaarias väga meeldis, lastele on seal palju tegevust, söögid on väga head ja soodsad. Ja autorent on odav. Mina rentisin korteri ja auto. Sõitsime perega iga päev kuskil ringi. Kõik söömised tegime erinevates kohtades. Autoga on vabam olemine ja turismipiirkonnast väljaspool on vingeid kohti. Kõik-hinnas oled ikka suht lukustunud ühte kohta.

Kus piirkonnas olite? Ehk räägid lähemalt ka, mida lastega seal teha, kuhu minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun väga:

Ryanairiga Itaaliasse: 530 euri

Rendiauto 300

Majutuseks mere ääres apartment 350 euri

jääb 320 euri söögi peale ja meelelahutuseks.

No palun vabandust, et pakkusin. Mina lihtsalt ei kujuta ette, kuidas saab osta 375 euri /in paketireisi. See peab siis ju lausa AI olema, kuna 1500 on teemaalgataja eelarve piir.
Mina pakkusin lihtsalt selle järgi, kuidas meie reisisime, kui eelarve oli väga piiratud, aga reisisoov suur.

300 euri eest saime kenasti söönuks. See teeb u 42 euri päev. Kuna majutus apartmendis, siis kokkasimegi palju ise. JAAAA, nüüd võite tulla rääkima, mis puhkus see on, kui pead kokkama nädal aega jne… Jään ikkagi oma seisukohale, et kui rahaga kitsas, aga väga tahad reisida, siis saab vabalt hakkama.

Eriti kui lapsed on väikesed, siis polegi nad huvitatud gurmeerestoranides istumisest. Pealegi 40-50 eurose päevarahaga saab endale lubada nii pizzasöömist väljas kui jäätist.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 16:26; 19.02 11:17; 21.02 11:42;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Hobinurk Kuidas reisi planeerida/osta?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.