Tõenäoliselt on lihtsam reisimiseks valida ühe riigi pass ja harjuda ainult sellega reisima. Või siis mingitesse kindlatesse riikidesse/piirkondadesse sisenemisel/väljumisel kasutad ainult ühte passi ja teistes kasutad ainult teist ning seda siis ka kogu aeg meeles pidama.
2025. aastast peavad UK kodanikud oma Schengeni reisid enne registreerima, samamoodi nagu USAsse, Kanadasse või Austraaliasse reisijad peavad praegu elektroonilist reisiluba taotlema (raha eest muidugi). Kas UK kodanikel on maailmas lihtsam reisida kui Eesti kodanikel? On neil mingeid viisa-eeliseid, mida eestlastel ei ole? Alates 2025. aastast võib UK kodanik Schengenis viibida korraga kuni 90 päeva 6 kuu jooksul, mida peab kindlasti meeles pidama, kui näiteks suveks tahad Eestisse tulla või mitu kuud Euroopas ringi reisida. Sellised asjad võivad osutuda tulevikus oluliseks ja seega peab iga riiki reisitingimustega pidevalt kursis olema.
Poole reisi peal suvaliselt passe vahetades võid lihtsalt ühel hetkel leida end olukorrast, kus oled näiteks mingit piiriületuseeskirja või viisarežiimi rikkunud, sest sinu riigist sisenemise/väljumise dokumendiandmed on süsteemis erinevad ja sellega tekib mingeid probleeme. Seega ongi lihtsam, kui kasutad ainult üht.
See 18-aastaselt kolme aasta jooksul kodakondsuse valimise osa on seaduses nii segaselt kirja pandud ja ongi olnud inimesi, kes selle põhjal on vabatahtlikult oma sünnijärgsest Eesti kodakondsusest loobunud, kuigi neilt ei saa keegi seda sunniviisiliselt ära võtta hoolimata topeltkodakondsusest ja mingeid karistusi sellega seoses ka täide ei viida. See asi vajaks kindlasti täpsustamist.