Esileht Pereelu ja suhted Kuidas saab armastus läbi?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kuidas saab armastus läbi?

Postitas:

Kuidas tunnete ära, et armastus on läbi? “Lihtsalt ühel päeval teadsin, et on läbi” – see ei ole see vastus, mida ma ootan. Mõtlen just konkreetselt tunnuseid. Mis siis teistmoodi on? Mida üldse nimetate armastuse läbi saamiseks?
Teema on ajendatud teemast “miks elate mehega, keda ei armasta”. Hakkasin mõtlema, et aga kuidas teate, et enam ei armasta. Armastusel ju tuhat palet, lisaks tõusud ja mõõnad.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.10 16:26; 18.10 19:56; 21.10 01:21; 21.10 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest hetkest, kui ma mõtlesin tuleviku peale ja ei tahtnud enam ette kujutada oma elu selle inimesega, kes mu kõrval oli. Siis hakkasin aru saama, et miski on mäda. Otsuste tegemisega ei kiirustanud. Kui paar kuud hiljem ka täpselt samamoodi tundsin, siis algatasingi lahkumineku.

Minu jaoks ei olegi jah määravaks see, et kas on põlved nõrgad ja meeletud tunded, sest need kaovad niikuinii mingil hetkel rohkemal või vähemal määral, aga oluline faktor on see, et kas sa tõesti südamest TAHAD selle inimesega koos elada ja olla. Et kui mõtled oma unistuste elu näiteks 5 või 10 aasta pärast, et kas siis see inimene on selle osa või ei.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.10 17:09; 18.10 18:36; 21.10 21:01; 22.10 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll ei ole armastuse lõppemist veel kogenud, isegi siis, kui mehega vahel naaklen, tunnen, et armastus on alles, aga oletan, et kui ühel päeval tekib tunne, et mul on täiesti ükskõik, kas see mees on igapäevaselt mu kõrval või mitte, siis ongi minupoolne armastus läbi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 17:24; 21.10 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis kui ma tundsin, et üksi on parem kui koos.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu isiklik ja subjektiivne arvamus, vähemalt meeste kohta on selline. Kui mehel saab armastus läbi, siis üldjuhul kipub keegi teine naine mängus olema. Mehed kipuvad alguses armastuse ja armumise sassi ajama. See ei välista, et armumibe paari aastaga armastuseks ei kasva. Armastus on ju kogu ühised läbielamised, rõõmud, teineteise toetamine, perekonna üles ehitamine. Ja kui vahest ongi tükid, siis see ei tõmba armastusele kriipsu peale. Hiljem on erineval moel võimalik ka kahte inimest armastada.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest hetkest, kui ma mõtlesin tuleviku peale ja ei tahtnud enam ette kujutada oma elu selle inimesega, kes mu kõrval oli. Siis hakkasin aru saama, et miski on mäda. Otsuste tegemisega ei kiirustanud. Kui paar kuud hiljem ka täpselt samamoodi tundsin, siis algatasingi lahkumineku.

Minu jaoks ei olegi jah määravaks see, et kas on põlved nõrgad ja meeletud tunded, sest need kaovad niikuinii mingil hetkel rohkemal või vähemal määral, aga oluline faktor on see, et kas sa tõesti südamest TAHAD selle inimesega koos elada ja olla. Et kui mõtled oma unistuste elu näiteks 5 või 10 aasta pärast, et kas siis see inimene on selle osa või ei.

Siis kui ma tundsin, et üksi on parem kui koos.

Kas selle juures on mehe arvamus ka huvitanud? Kui on lapsed ka, kuidas siis vastava otsuse korral talitanud olete?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.10 18:00; 20.10 07:35; 21.10 17:49; 21.10 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest hetkest, kui ma mõtlesin tuleviku peale ja ei tahtnud enam ette kujutada oma elu selle inimesega, kes mu kõrval oli. Siis hakkasin aru saama, et miski on mäda. Otsuste tegemisega ei kiirustanud. Kui paar kuud hiljem ka täpselt samamoodi tundsin, siis algatasingi lahkumineku.

Minu jaoks ei olegi jah määravaks see, et kas on põlved nõrgad ja meeletud tunded, sest need kaovad niikuinii mingil hetkel rohkemal või vähemal määral, aga oluline faktor on see, et kas sa tõesti südamest TAHAD selle inimesega koos elada ja olla. Et kui mõtled oma unistuste elu näiteks 5 või 10 aasta pärast, et kas siis see inimene on selle osa või ei.

Siis kui ma tundsin, et üksi on parem kui koos.

Kas selle juures on mehe arvamus ka huvitanud? Kui on lapsed ka, kuidas siis vastava otsuse korral talitanud olete?

Ma siis tsiteeritutest esimene. Ei olnud lapsi. Olime koos olnud peaaegu 5 aastat ehk et oligi see koht, kus otsustada, et kas nüüd on lapsed ja jäämegi niimoodi edasi elama või mitte. Mees ei oleks jah tahtnud lahku minna, aga tema arvamus selles mõttes ei huvitanud, et kui mina ikka suhtes olla ei taha ja tema oleks tahtnud, siis kuhu see viinud oleks ja mis selle mõte olnud oleks 😀 Tulemuseks ainult kaks õnnetut inimest, sest ma ei kujuta hästi ette, et temagi oleks pikemas perspektiivis suutnud olla inimesega, kes temaga olla ei tahtnud. Ja no ei olnud ka päris nii, et tühja koha pealt oleks see tulnud. Olid asjad, mis tema käitumise juures väga häirisid ja millest tihti rääkisin, aga mitte miski ei muutunud.. aastaid.. ja eks sinna need tunded suridki..

Ja tagantjärgi tarkusest oligi see meile mõlemale väga kasulik otsus, sest pärast seda üsna pea leidis tema endale kaaslase, kellega on nüüd 7 aastat palju õnnelikumalt koos kui meie olime.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.10 17:09; 18.10 18:36; 21.10 21:01; 22.10 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen suhteliselt armukade naine ja minu armastus oli läbi siis, kui ma tundsin, et mul on ükskõik, kas mu mees vahib teistele naistele tänaval järele või mitte. Selline mõnus vabanemise tunne oli.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis kui ma tundsin, et üksi on parem kui koos.

Huvitav kriteerium. Minul on selline seis ammu, aga ometi ma ei arva, et see näitaks, et ma ei armasta. Olen lihtsalt väga omaetteolekut armastav inimene, iseseisev ka. Sellegipoolest on mul hea teada, et kuskil on inimene, kes minust hoolib ja kellest mina hoolin, kellega mu rada on seotud. Võib olla kui kohe üldse pole enam olukordi, kus koos tore on, võib olla siis võiks see minu puhul kriteeriumiks olla.

Mina olen suhteliselt armukade naine ja minu armastus oli läbi siis, kui ma tundsin, et mul on ükskõik, kas mu mees vahib teistele naistele tänaval järele või mitte. Selline mõnus vabanemise tunne oli.

Mehe pilgud pole mind kunagi häirinud.

Sellest hetkest, kui ma mõtlesin tuleviku peale ja ei tahtnud enam ette kujutada oma elu selle inimesega, kes mu kõrval oli.

Jah, see kehtib vist küll.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.10 16:26; 18.10 19:56; 21.10 01:21; 21.10 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis, kui mees mulle jälle oma mõtlematusega haiget tegi ja ma sain aru, et ta ei muutu ja ainus võimalus, kuidas ma saaksin selles suhtes jätkata, olekski kas pideva haigettegemisega leppida (ja lasta ennast vigaseks töödelda) või muutuda nii tuimaks, et selline inimene ma tegelikult olla ei tahtnud. Siis, kui ma aru sain, et see inimene ei ole tegelikult minu sõber, sest sõber sõbrale selliseid asju ei teeks.
Siis sain ka aru, et armastus on katki tehtud ja parandada seda enam ei anna.

Lõplikult üle sain sellest valusast suhtest alles kaks aastat pärast lahkuminekut.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis kui enam ei igatse ja koos on halb olla

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis kui muutusin nii tuimaks, et tema üksikud välja pakutud “lähme sinna” või “teeme seda koos” minus pigem õudusvärinaid tekitasid. Siis kui ma tundsin, et ma ei suuda temaga isegi enam ühes voodis magada, rääkimata muust. Siis kui ma ei tahtnud enam talle hommikusööki valmistada. See oli pikk protsess, väga pikk…aastaid. Lõpuks tundsin, et ei suuda enam. Isegi laste pärast mitte. Juba enne seda aastaid kestnud võõrandumist oli ta minust lihtsalt kui prahist üle trampinud ja lõpuks, kui mina otsustasin lõpetada ja ta aru sai, et päriselt, siis hakkas ta tahtma koos olla aga mina enam mitte. Lootsin koguaeg, et ta leiab endale kellegi ja mina saan rahulikult üksi lastega olla.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma pole üldiselt mitte kunagi haige. küll aga juhtus ühe korra kümne aasta jooksul, et jäin nii haigeks, et jäin voodisse. kõrge palavik, oksendamine, silmapõletik..
kui mees töölt tuli, ootasin et ta tuleb mu voodi juurde, uurib mu enesetunde kohta, toob valuvaigistit ja teeb teed. ühesõnaga näitab hoolivust üles.
tema aga tuli ukse vahele, pani käed puusa ja ütles : oot mis sa nüüd mõtled , et täna sa süüa ei teegi v?
ja see on mees, keda ma iga köha ja nohuga olen poputanud, sooje sokke otsinud, sineplaastrit teinud ja apteegi vahet jooksnud.
paradoksaalne, aga see hetk, mil poolpimedana voodis lamasin, tegi mind nägijaks rohkem kui kõik ülejäänud aastad kokku.

+32
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas armastuse otsasaamine tähendab seda, et tekib täielik ükskõiksus ja hoolimatus oma kaaslase suhtes, a’la suva mida ta teeb, surgu või maha, ei huvita?

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.10 18:00; 20.10 07:35; 21.10 17:49; 21.10 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma pole üldiselt mitte kunagi haige. küll aga juhtus ühe korra kümne aasta jooksul, et jäin nii haigeks, et jäin voodisse. kõrge palavik, oksendamine, silmapõletik..

kui mees töölt tuli, ootasin et ta tuleb mu voodi juurde, uurib mu enesetunde kohta, toob valuvaigistit ja teeb teed. ühesõnaga näitab hoolivust üles.

tema aga tuli ukse vahele, pani käed puusa ja ütles : oot mis sa nüüd mõtled , et täna sa süüa ei teegi v?

ja see on mees, keda ma iga köha ja nohuga olen poputanud, sooje sokke otsinud, sineplaastrit teinud ja apteegi vahet jooksnud.

paradoksaalne, aga see hetk, mil poolpimedana voodis lamasin, tegi mind nägijaks rohkem kui kõik ülejäänud aastad kokku.

Meie peres on olnud taoline situatsioon, ainult et minu olukord oli kraad hullem. Uskumatu kui tõsiselt mees sellesse suhtus. Kui öeldakse, et sõpra tunned hädas, siis oma hädas tundsin ma lausa armastust. Olin varem ise ka sarnaste mõttemängudega (et äkki oleks üksinda parem) mänginud, aga peale seda kogemust tundsin, et armastus oli tegelikult täitsa olemas. Ainult rutiinis kulgenud argipäev ei toonud seda piisavalt välja. Sellest on möödas juba üle 10 aasta ja läheb ainult paremaks. See raske olukord raputas meid mõlemaid ja hakkasime rohkem hindama seda energiat, mis me koos võime tekitada.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt kaob suhtes naer, siis tere-head aega musid, kallistused, lõpuks ka seks. Sul on paljudest asjadest ükskõik või sind ärritab see, mis enne oli armas või ükskõik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt kaob suhtes naer, siis tere-head aega musid, kallistused, lõpuks ka seks. Sul on paljudest asjadest ükskõik või sind ärritab see, mis enne oli armas või ükskõik.

See järjekord on ikka erinev. Tere-headaega musid on ammu läinud, kallistused eksisteerivad vaid minu nõudmisel, seks on olemas ja täitsa ok (muidugi oli nooremana äkilisem), aga naer – naeru on palju, sõbralikku, hoolivat naeru.
Ikka nii erinevad on suhted.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.10 16:26; 18.10 19:56; 21.10 01:21; 21.10 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma pole üldiselt mitte kunagi haige. küll aga juhtus ühe korra kümne aasta jooksul, et jäin nii haigeks, et jäin voodisse. kõrge palavik, oksendamine, silmapõletik..

kui mees töölt tuli, ootasin et ta tuleb mu voodi juurde, uurib mu enesetunde kohta, toob valuvaigistit ja teeb teed. ühesõnaga näitab hoolivust üles.

tema aga tuli ukse vahele, pani käed puusa ja ütles : oot mis sa nüüd mõtled , et täna sa süüa ei teegi v?

ja see on mees, keda ma iga köha ja nohuga olen poputanud, sooje sokke otsinud, sineplaastrit teinud ja apteegi vahet jooksnud.

paradoksaalne, aga see hetk, mil poolpimedana voodis lamasin, tegi mind nägijaks rohkem kui kõik ülejäänud aastad kokku.

Huvitav, kas minu eksmees on sinu kirjeldatud mehe vend või?

Ma ei olnud küll küll haigusega voodis pikali, aga see-eest mul avastati rutiinse kontrolli käigus haigus, mis tavaliselt niidab kiirelt. Ma olin väga hirmunud, nutsin lastele mõeldes, aga mehele diagnoosist teatades nägin ta silmis ootamatult elevust ja… lootust. Ta manas küll hetke pärast sündsalt kurva näo ette, aga sellest ühest pilgust piisas, et saaksin aru sellest, et mu mehel on teine naine ja et minu surm oleks hea lahendus.
Ei mingit salasuhte väljatulekut, draamasid, halavat abikaasat, elatisi lastele, mu abielueelsed kinnisvarad oleks osaliselt mehele saanud, kodumaja kaasa arvatud. Nii tore ju, et su probleem lihtsalt sureb ise ära. Ma tegelikult ei teadnud, et probleem olen, arvasin, et oleme õnnelik paar.
Ma oleksin võinud selle asja nii jätta ja surma ootama hakata, aga olin nii vihane, et ei suutnud. Ma suren ära, mu lapsed jäävad ematuks ja sa, mees, oled lootusrikas??? Ma armastasin oma abikaasat väga, aga piisas ainult teadmisest, et minu surm oleks talle oodatud sündmus ja minu soe armastus oligi hetkega kõht ülespidi nagu surnud kalal. See viha ei lasknud mind masendusse langeda, otsustasin viimaste kuudega kõik asjad jonksu ajada. Kaks kuud hiljem olin lahutatud. Mees koliski minu juurest otse teise naise juurde. Ja tal oli veel jultumust mulle öelda, et ta tuleb siia majja tagasi, kui kõik läbi on (loe: kui mina surnud).
Ma ei hakanud teda kurvastama 😀 teatega, et juba enne lahutusavalduse sisseandmist tuli uuringutel välja, et mul siiski pole seda haigust. Oli kas valediagnoos või mingi muu anomaalia, aga mina olin terve.
Sellest on üle kümne aasta möödas, ma pole kordagi lahutamist kahetsenud ja mu lapsed võtsid seda samuti üllatavalt kergelt, vast sellepärast, et vanemal lapsel olid isaga suhted pigem keerulised ja noorem laps hoidis vanema lapse poole.
Usun, et mu eksmees on nüüdseks loobunud lootmast, et ta saaks mu koju tagasi kolida. Või mine tea, äkki ta ikka vahel harva mõtleb, et kaua see endine naine siis elada kavatseb?

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige armastus ei saa kunagi läbi.

+1
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.10 16:11; 21.10 20:35; 21.10 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige armastus ei saa kunagi läbi.

Täiesti nõus! Kui armastus saab otsa, siis pole seda kunagi olnudki!

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.10 18:00; 20.10 07:35; 21.10 17:49; 21.10 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige armastus ei saa kunagi läbi.

Saab ikka, ma kujutan ette, et kui sinu armastatu sind ühel hetkel äkki reedab või petab, võib armastus tema vastu üsna ruttu otsa saada. Ja see võib juhtuda vabalt ka pärast 30 aastat kooselu.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 17:24; 21.10 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab ikka, ma kujutan ette, et kui sinu armastatu sind ühel hetkel äkki reedab või petab, võib armastus tema vastu üsna ruttu otsa saada. Ja see võib juhtuda vabalt ka pärast 30 aastat kooselu.

Siis saab otsa austus ja kindlasti veel palju teisigi tundeid, aga kui kord juba armastad, armastad igavesti. Armastus ei eelda tingimata teisi positiivseid tundeid armastatu vastu.

Nt mina ei ole enam koos mehega, kes oli mu esimene armastus, aga ma armastan teda ikkagi. Minu jaoks kestab armastus igavesti. Kui ei kesta, siis polnud armastus, vaid lihtsalt armumine, mis kas läheb üle või kasvab armastuseks.

See on muidugi igaühe enda sisemine tundmus, aga mulle on elu näidanud, et kui tunned, et armastad, siis see tunne ei saa lihtsalt otsa.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.10 16:11; 21.10 20:35; 21.10 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige armastus ei saa kunagi läbi.

Saab ikka, ma kujutan ette, et kui sinu armastatu sind ühel hetkel äkki reedab või petab, võib armastus tema vastu üsna ruttu otsa saada. Ja see võib juhtuda vabalt ka pärast 30 aastat kooselu.

See on ainult siis kui! Aga me ei tohi unustada, et me oleme ikkagi inimesed ja inimene on teatavasti ekslik. Me kõik eksime. Me ei tea seda kunagi ette. Aga tõeline armastus jääb ellu ka siis kui eksimusi tunnistatakse, neid andestatakse ja heastatakse, kui nende edasiseks vältimiseks ja usalduse taastamiseks tehakse tööd! Kui aga poolte vahel on kasvõi ühepoolne võimuvõitlus ja rivaliteet pole armastusest mõtet rääkida!

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.10 18:00; 20.10 07:35; 21.10 17:49; 21.10 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab ikka, ma kujutan ette, et kui sinu armastatu sind ühel hetkel äkki reedab või petab, võib armastus tema vastu üsna ruttu otsa saada. Ja see võib juhtuda vabalt ka pärast 30 aastat kooselu.

Siis saab otsa austus ja kindlasti veel palju teisigi tundeid, aga kui kord juba armastad, armastad igavesti. Armastus ei eelda tingimata teisi positiivseid tundeid armastatu vastu.

Nt mina ei ole enam koos mehega, kes oli mu esimene armastus, aga ma armastan teda ikkagi. Minu jaoks kestab armastus igavesti. Kui ei kesta, siis polnud armastus, vaid lihtsalt armumine, mis kas läheb üle või kasvab armastuseks.

See on muidugi igaühe enda sisemine tundmus, aga mulle on elu näidanud, et kui tunned, et armastad, siis see tunne ei saa lihtsalt otsa.

No mina arvan, et sa ei armasta mitte teda, vaid mälestusi temast. Kui te enam koos ei ole, siis pole sul aimugi, milline inimene ta nüüd tegelikult on ja järelikult on täiesti olemas võimalus, et ta on tundmatuseni muutunud ja teistsugune kui see sinu mõnevõrra idealiseeritud kujutluspilt temast.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.10 17:09; 18.10 18:36; 21.10 21:01; 22.10 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina arvan, et sa ei armasta mitte teda, vaid mälestusi temast. Kui te enam koos ei ole, siis pole sul aimugi, milline inimene ta nüüd tegelikult on ja järelikult on täiesti olemas võimalus, et ta on tundmatuseni muutunud ja teistsugune kui see sinu mõnevõrra idealiseeritud kujutluspilt temast.

Ei ole mul mingit idealiseeritud kujutluspilti temast. Muidugi on võimalus, et ta on muutunud, aga kuidas see mõjutaks mu armastust, ma küll ette ei kujuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.10 16:11; 21.10 20:35; 21.10 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina arvan, et sa ei armasta mitte teda, vaid mälestusi temast. Kui te enam koos ei ole, siis pole sul aimugi, milline inimene ta nüüd tegelikult on ja järelikult on täiesti olemas võimalus, et ta on tundmatuseni muutunud ja teistsugune kui see sinu mõnevõrra idealiseeritud kujutluspilt temast.

Ei ole mul mingit idealiseeritud kujutluspilti temast. Muidugi on võimalus, et ta on muutunud, aga kuidas see mõjutaks mu armastust, ma küll ette ei kujuta.

Mõjutabki niimoodi, et sa ei armasta mitte teda, vaid seda pilti, mille ise oled tema kohta endale maalinud. “Kuldne kuu selga joonistatud”, ütles selle seisundi kohta vanarahvas.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.10 16:26; 18.10 19:56; 21.10 01:21; 21.10 23:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mina arvan, et sa ei armasta mitte teda, vaid mälestusi temast. Kui te enam koos ei ole, siis pole sul aimugi, milline inimene ta nüüd tegelikult on ja järelikult on täiesti olemas võimalus, et ta on tundmatuseni muutunud ja teistsugune kui see sinu mõnevõrra idealiseeritud kujutluspilt temast.

Ei ole mul mingit idealiseeritud kujutluspilti temast. Muidugi on võimalus, et ta on muutunud, aga kuidas see mõjutaks mu armastust, ma küll ette ei kujuta.

Mõjutabki niimoodi, et sa ei armasta mitte teda, vaid seda pilti, mille ise oled tema kohta endale maalinud. “Kuldne kuu selga joonistatud”, ütles selle seisundi kohta vanarahvas.

Just. Tunduvalt lihtsam on armastada eemalt mingit inimest, kelle puhul sa armastadki peamiselt seda pilti, mis sul enda peas on. Oleks ta sul näiteks igapäevaselt kodus diivanil kotte sügamas ja peeretamas, sinuga vaidlemas.. peaksite te veetma unetuid öid väikeste laste kõrvalt jne jne siis oleks see armastamine juba tunduvalt keerulisem.
Ma ei ütlegi, et su tunne ei ole päris selles mõttes, et see mida sa tunned võib tõesti olla armastus, aga eemalt armastades ongi palju lihtsam see, et armastus otsa ei saa, sest ei ole armastust proovile panevaid raskusi.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.10 17:09; 18.10 18:36; 21.10 21:01; 22.10 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma pole üldiselt mitte kunagi haige. küll aga juhtus ühe korra kümne aasta jooksul, et jäin nii haigeks, et jäin voodisse. kõrge palavik, oksendamine, silmapõletik..

kui mees töölt tuli, ootasin et ta tuleb mu voodi juurde, uurib mu enesetunde kohta, toob valuvaigistit ja teeb teed. ühesõnaga näitab hoolivust üles.

tema aga tuli ukse vahele, pani käed puusa ja ütles : oot mis sa nüüd mõtled , et täna sa süüa ei teegi v?

ja see on mees, keda ma iga köha ja nohuga olen poputanud, sooje sokke otsinud, sineplaastrit teinud ja apteegi vahet jooksnud.

paradoksaalne, aga see hetk, mil poolpimedana voodis lamasin, tegi mind nägijaks rohkem kui kõik ülejäänud aastad kokku.

Ja vastupidi saab ka olla. Minu mees on igavene mühakas kogu aeg. Aga kui ma haigeks jäin (kord 15 aasta jooksul), siis nö kandis kätel! Ma armusin uuesti…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadsin siis, kui hakkasin taas teisi mehi märkama. Enne seda olid teised mehed mulle aastaid täiesti tühi koht olnud. Hoolivus ja austus olid suhtes alles, selle tõttu tegingi otsuse lahkuda. Ei kahetse. Pärast seda ei olnud ka mingit igatsust, ei mingit nutmist suhte lõpetamise pärast. See oligi märk, et asi on ikka täiesti läbi. Õnneks olid sellised tunded vastastikused ning saime ka edaspidi sõbralikult suhelda, ei ole olnud mingit vimma ega kättemaksuhimu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas saab armastus läbi?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.