Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas saab kontrollida töötaja eelmiste töökohtade tõele vastavust?

Näitan 26 postitust - vahemik 91 kuni 116 (kokku 116 )

Teema: Kuidas saab kontrollida töötaja eelmiste töökohtade tõele vastavust?

Postitas:
Kägu

Et kutsume uude firmasse töövestlusele lisaks sulle ka kõik su eelmised ülemused?

Saab ju ka telefoni teel, saab ka neti teel jne …võimalusi ju palju kui nii väga soovi selliseid uuringuid teha.

Jah Hea küll, järgmine kord teeme soovijale neti videokõnega kohtumise uue värbaja ja endiste ülemustega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otsisime dispetšerit ja tegin kõned kolme kandidaadi töökohta. Ühes öeldi, et väga täpne ja sõbralik, võtab hea meelega lisaülesandeid, verbaalselt väga võimekas. Teise kohta öeldi, et veidi algatusvõimetu ja initsiatiivitu, aga äärmiselt korrektne, viisakas ja taiplik, rutiini taluv. Kolmanda kohta öeldi kolmandas kohas, et kiire õppimisvõimega, hea kolleeg, armastab suhelda ja on selles hea.

Miks sellist taustauuringut siis üldse vaja peaks olema kui näed töövestlusel näost näkku ju ära, et tüüp armastab suhelda ja on selles väga hea ja on viisakas vms.

Muidugi siis ei kutsugi vestlusele. Meil oi 89 CV järgi enamvähem tõsiseltvõetavat kandidaati kahele kohale. Nendest 19 kohta tegime taustauuringut. Pidanuks kõik 89 kohale ajama?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi siis ei kutsugi vestlusele.

Et siis uuring eelneb töövestlusele?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi siis ei kutsugi vestlusele.

Et siis uuring eelneb töövestlusele?

Üldjuhul ikka pärast vestlust. Kandidaadi käest ju vestlusel küsid, kelle käest võiks soovitust küsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui eelmisel tööandjal miskit öelda on, siis öelgu otse ja töötaja juuresolekul, mitte seljataga.

Et kutsume uude firmasse töövestlusele lisaks sulle ka kõik su eelmised ülemused?

(Mõne postitaja puhul ei peaks isegi eelmist ülemust kutsuma, et see saaks otse näkku vigu paljastada. Lollus on kohe näha).

Ei tea, kus küll Teie töötate sellise “kirjavärgiga” Kas näost näkku ka sellele postitajale nii ütleksite. Teie postitus on üleolev ja ebaviisakas oma arvamust avaldava inimese suhtes. Küsige endalt, miks Te peate teise inimese postituse iseloomustamiseks kasutama sõna “lollus”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kutsume uude firmasse töövestlusele lisaks sulle ka kõik su eelmised ülemused?

Saab ju ka telefoni teel, saab ka neti teel jne …võimalusi ju palju kui nii väga soovi selliseid uuringuid teha.

Jah Hea küll, järgmine kord teeme soovijale neti videokõnega kohtumise uue värbaja ja endiste ülemustega.

Aga miks ka mitte. Oleks endalgi hea teada, mida endine juht minu kohta ütleb. Ja seda minu juuresolekul, mitte tagaselja, nagu tal kombeks oli. Ma isegi ei soovinud seda teada, aga teate ju küll, alati on olemas n-ö häid inimesi, kes kohe peavad kuuldu  edasi või tagasi rääkima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi siis ei kutsugi vestlusele.

Et siis uuring eelneb töövestlusele?

Uuring avalikest andmetest ja soovitajate küsitlemine järgneb esimesele voorule ehk CV voorule ja eelneb vestlusvoorule. Vestlusvoorus saab inimene siis nagu seadus nõuab selgitada, kui selgub, et ta polegi eelmisena mainitud kohas töötanud või hoopis teisel ametikohal, kui kirjas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et kutsume uude firmasse töövestlusele lisaks sulle ka kõik su eelmised ülemused?

Saab ju ka telefoni teel, saab ka neti teel jne …võimalusi ju palju kui nii väga soovi selliseid uuringuid teha.

Jah Hea küll, järgmine kord teeme soovijale neti videokõnega kohtumise uue värbaja ja endiste ülemustega.

Aga miks ka mitte. Oleks endalgi hea teada, mida endine juht minu kohta ütleb. Ja seda minu juuresolekul, mitte tagaselja, nagu tal kombeks oli. Ma isegi ei soovinud seda teada, aga teate ju küll, alati on olemas n-ö häid inimesi, kes kohe peavad kuuldu edasi või tagasi rääkima.

Jee on endise assisteeriva ametikoha töötaja asjus nõus oma aega videokõnele kulutama mõni pangadirektor või juhatuse esimees. Juba see on hea, kui ta ütleb, et midagi halba küll ei meenu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui eelmisel tööandjal miskit öelda on, siis öelgu otse ja töötaja juuresolekul, mitte seljataga.

Et kutsume uude firmasse töövestlusele lisaks sulle ka kõik su eelmised ülemused?

(Mõne postitaja puhul ei peaks isegi eelmist ülemust kutsuma, et see saaks otse näkku vigu paljastada. Lollus on kohe näha).

Ei tea, kus küll Teie töötate sellise “kirjavärgiga” Kas näost näkku ka sellele postitajale nii ütleksite. Teie postitus on üleolev ja ebaviisakas oma arvamust avaldava inimese suhtes. Küsige endalt, miks Te peate teise inimese postituse iseloomustamiseks kasutama sõna “lollus”.

See kui lolluse kohta kasutada mõnda eufemismi, ei tee seda vähem lolluseks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kui lolluse kohta kasutada mõnda eufemismi, ei tee seda vähem lolluseks.

Kõike saab väljendada viisakalt või nagu mühkam. Mühkamid ei meeldi kellelegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kui lolluse kohta kasutada mõnda eufemismi, ei tee seda vähem lolluseks.

Kõike saab väljendada viisakalt või nagu mühkam. Mühkamid ei meeldi kellelegi.

Nagu ka targutajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kui lolluse kohta kasutada mõnda eufemismi, ei tee seda vähem lolluseks.

Kõike saab väljendada viisakalt või nagu mühkam. Mühkamid ei meeldi kellelegi.

Nagu ka targutajad.

Enda kohta kirjutasid või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kui lolluse kohta kasutada mõnda eufemismi, ei tee seda vähem lolluseks.

Kõike saab väljendada viisakalt või nagu mühkam. Mühkamid ei meeldi kellelegi.

Nagu ka targutajad.

Enda kohta kirjutasid või?

Enda? Ei, ma pole midagi targutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kui lolluse kohta kasutada mõnda eufemismi, ei tee seda vähem lolluseks.

Kõike saab väljendada viisakalt või nagu mühkam. Mühkamid ei meeldi kellelegi.

Nagu ka targutajad.

Enda kohta kirjutasid või?

Enda? Ei, ma pole midagi targutanud.

No oled ju ikka, kui teisi targutades targutajateks nimetad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kui lolluse kohta kasutada mõnda eufemismi, ei tee seda vähem lolluseks.

Kõike saab väljendada viisakalt või nagu mühkam. Mühkamid ei meeldi kellelegi.

Nagu ka targutajad.

Enda kohta kirjutasid või?

Enda? Ei, ma pole midagi targutanud.

No oled ju ikka, kui teisi targutades targutajateks nimetad

Heh

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kui lolluse kohta kasutada mõnda eufemismi, ei tee seda vähem lolluseks.

Kõike saab väljendada viisakalt või nagu mühkam. Mühkamid ei meeldi kellelegi.

Mõnele vist ikka võivad meeldida. Viisakate inimestege on lihtsalt kergem suhelda. Võib ju ka nii mõelda, et viisakad on igavad ja need halvasti ütlejad on väga ausad ja huvitavad inimesed, aga…..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kui lolluse kohta kasutada mõnda eufemismi, ei tee seda vähem lolluseks.

Kõike saab väljendada viisakalt või nagu mühkam. Mühkamid ei meeldi kellelegi.

Mõnele vist ikka võivad meeldida. Viisakate inimestege on lihtsalt kergem suhelda. Võib ju ka nii mõelda, et viisakad on igavad ja need halvasti ütlejad on väga ausad ja huvitavad inimesed, aga…..

Jaa, mingid inimesed peavad seda lihtsalt aususeks. Nagu need tüübid, kes seda Grünthali kaitsevad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, mingid inimesed peavad seda lihtsalt aususeks. Nagu need tüübid, kes seda Grünthali kaitsevad.

Matsidega ei soovi keegi suhelda, ainult samasugune mats.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kui lolluse kohta kasutada mõnda eufemismi, ei tee seda vähem lolluseks.

Kõike saab väljendada viisakalt või nagu mühkam. Mühkamid ei meeldi kellelegi.

Nagu ka targutajad.

Enda kohta kirjutasid või?

Enda? Ei, ma pole midagi targutanud.

No oled ju ikka, kui teisi targutades targutajateks nimetad

Heh

Vabandust, sain aru, et nimetad enda poolt tsiteeritud postituse saatjaid targutajateks. Kui eksisin, siis veel x vabandan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kujutan ette, et sellised töökohtade tõele vastavuse uurijad teevad seda ka oma eraelus suhte loomisel, kus kontrollivad kaaslase ekspartneritelt tõele vastavust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kujutan ette, et sellised töökohtade tõele vastavuse uurijad teevad seda ka oma eraelus suhte loomisel, kus kontrollivad kaaslase ekspartneritelt tõele vastavust.

Just, just. Ja eraelus on risk ju veel suurem. Tea, mida ta öösel teha võib. Leius. Aga alati võib olla esimene kord ja eelnev uurimine ei anna midagi ei tööandjale ega eraelupartnerile.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See kui lolluse kohta kasutada mõnda eufemismi, ei tee seda vähem lolluseks.

Kõike saab väljendada viisakalt või nagu mühkam. Mühkamid ei meeldi kellelegi.

Nagu ka targutajad.

Enda kohta kirjutasid või?

Enda? Ei, ma pole midagi targutanud.

No oled ju ikka, kui teisi targutades targutajateks nimetad

Heh

Vabandust, sain aru, et nimetad enda poolt tsiteeritud postituse saatjaid targutajateks. Kui eksisin, siis veel x vabandan.

Mkm, ma tegelikult lihtsalt lisasin selle. Sest mulle meenus lause “Kellelegi ei meeldi targutajad”, aga ma ei viitsinud pärast täpsustada.
Vabandan, et ma ei täpsustanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kujutan ette, et sellised töökohtade tõele vastavuse uurijad teevad seda ka oma eraelus suhte loomisel, kus kontrollivad kaaslase ekspartneritelt tõele vastavust.

Oleks jah parem, kui enne suhte loomist veenduda, et mees tõesti on vaba, nagu ta väidab ja on truu loomuga, nagu ta väidab.

Einoh. PKs muidugi minnakse suhtesse teadmata isegi, kas mees üldse lapsi tahab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ha-ha-ha! Meil oli näiteks kollektiivis üks täielik uss, mässaja ja viha õhutaja.  Kui ta soovis mujale kandideerida, siis palus ülemuselt soovituskirja. Ülemus kirjutas musta valgeks  nt viha ja mässu õhutamisest sai soovituskirjas “algatus ja kollektiivi kaasamine ühistesse ettevõtmistesse” jne.

Kui keegi oleks helistanud ja küsinud selle töötaja kohta, siis oleks ülemus teda ainult parimate väljenditega taevani kiitnud:D Tahtis sellest töötajast lahti saada. Kõige mugavam on kui selline leiab teise koha ja läheb ise.

Kusjuures uus töökoht seisnes iseseisvas töös ja sobiski sellele inimesele paremini kui kollektiivis töötamine.  Nii et kokkuvõttes võitsid kõik kolm (eelmine tööandja, uus tööandja ja töötaja).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellega on huvitav lugu.

Meilt oli töötaja läinud lhp-sele, me saime aru, et ta tuligi meile, et emapalk oleks suurem ja töötas umbes 10 kuud, siis läks otse sünnitusele.
Nojah ega mul kahju polnud, inimene tegi ju tööd.

Ma tööandjana ei soovinud teda tagasi, isikuomaduste pärast. Koguni selliselt, et tema pärast lahkus üks väga hea tagasihoidlik töökas inimene.

Kui ta oli aga lapsega kodus läks huvitavaks: hakkasin saama kõnesid kohtadesse kuhu ta kandideeris. No ja mis sa siis ülted kui soovidki temast lahti saada. Kiidad taevani, et ta läheks ometi minema?! Päris huvitav oli mul vastata, peas jooksis korraga mitu tsenaariumi… 🙂 Aga lahti me tast saime, meie õnn.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Päris huvitav oli mul vastata, peas jooksis korraga mitu tsenaariumi… ????

Pöördu arsti poole, kui mingeid hääli kuuled.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 91 kuni 116 (kokku 116 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas saab kontrollida töötaja eelmiste töökohtade tõele vastavust?