Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas saab lapsele pangakontot teha kui ei ole ID kaarti lapsel?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Teema: Kuidas saab lapsele pangakontot teha kui ei ole ID kaarti lapsel?

Postitas:
Kägu

Tahtsin teha lapsele pangakontot oma kaardi alla aga ikka peab üle 7 aastasel olema ID kaart.Kas teab keegi kas môni pank teeb ka ilma?

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin just pangakonto lapsele Swedbankis. Küsiti lapse nime ja isikukoodi, ülejäänud andmed olid minu kohta. Kirjas, et lepingu kinnitamine 5 päeva jooksul, kuid mul oli järgmine päev juba internetipangas lepingud olemas. Allkirjastasin Smart-IDga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin teha lapsele pangakontot oma kaardi alla aga ikka peab üle 7 aastasel olema ID kaart.Kas teab keegi kas môni pank teeb ka ilma?

Mismõttes pole lapsel dokumenti? Mismoodi ta reisib?

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma vist tegin passiga, Swedbank.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin teha lapsele pangakontot oma kaardi alla aga ikka peab üle 7 aastasel olema ID kaart.Kas teab keegi kas môni pank teeb ka ilma?

Mismõttes pole lapsel dokumenti? Mismoodi ta reisib?

Kujuta nüüd endale ette, et on inimesi, kes pidevalt ringi ei reisigi.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin teha lapsele pangakontot oma kaardi alla

Sellest osast ma ei saanud aru? Sa siis ei tahtnud lapsele eraldi kontot teha?
Iseenesest konto saab avada ka imikule, vaja on vaid sünnitunnistust. Minu teada peaks ka koolilapsele saama konto avada sünnitunnistusega, kuid pangakaarti sa talle siis ei saa. Ilmselt oleneb natuke ka pangast.

Ja no kui ilma ei saa, eks tuleb siis kaaluda, kumb on olulisem, kas elu ilma isikut tõendava dokumendita või ilma pangakaardita.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taotle alustuseks ID-kaart?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin teha lapsele pangakontot oma kaardi alla

Sellest osast ma ei saanud aru? Sa siis ei tahtnud lapsele eraldi kontot teha?

Iseenesest konto saab avada ka imikule, vaja on vaid sünnitunnistust. Minu teada peaks ka koolilapsele saama konto avada sünnitunnistusega, kuid pangakaarti sa talle siis ei saa. Ilmselt oleneb natuke ka pangast.

Ja no kui ilma ei saa, eks tuleb siis kaaluda, kumb on olulisem, kas elu ilma isikut tõendava dokumendita või ilma pangakaardita.

Kas nüüd enam ei saa? Ma oma lastele kunagi Swedpangas tegin küll kontod sünnitunnistusega ja nad said isiklikud pangakaardid ka, aga see oli oma 10+ aastat tagasi.

Alaealise konto on vanema kontoga seotud kuni 18a saamiseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin teha lapsele pangakontot oma kaardi alla aga ikka peab üle 7 aastasel olema ID kaart.Kas teab keegi kas môni pank teeb ka ilma?

Mismõttes pole lapsel dokumenti? Mismoodi ta reisib?

Kujuta nüüd endale ette, et on inimesi, kes pidevalt ringi ei reisigi.

Ei peagi pidevalt reisima, aga vahest ikka võib  silmaringi suurendamiseks mõne reisi teha.

 

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kujuta nüüd endale ette, et on inimesi, kes pidevalt ringi ei reisigi.

Ei kujuta. Milline vanem oma lapsele nii teeb?

+3
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kujuta nüüd endale ette, et on inimesi, kes pidevalt ringi ei reisigi.

Ei kujuta. Milline vanem oma lapsele nii teeb?

Seda kujutan küll ette, et laps pidevalt ringi ei reisi (näiteks võib laps vabalt olla voodihaige või liikumisvõimetu, mis ei välista kuidagi seda, et tal pangakonto on), aga seda ei kujuta ette, et lapsel ei ole isikukoodi ja ühtegi dokumenti, kus see kirjas on.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin teha lapsele pangakontot oma kaardi alla

Sellest osast ma ei saanud aru? Sa siis ei tahtnud lapsele eraldi kontot teha?

Iseenesest konto saab avada ka imikule, vaja on vaid sünnitunnistust. Minu teada peaks ka koolilapsele saama konto avada sünnitunnistusega, kuid pangakaarti sa talle siis ei saa. Ilmselt oleneb natuke ka pangast.

Ja no kui ilma ei saa, eks tuleb siis kaaluda, kumb on olulisem, kas elu ilma isikut tõendava dokumendita või ilma pangakaardita.

Kas nüüd enam ei saa? Ma oma lastele kunagi Swedpangas tegin küll kontod sünnitunnistusega ja nad said isiklikud pangakaardid ka, aga see oli oma 10+ aastat tagasi.

Alaealise konto on vanema kontoga seotud kuni 18a saamiseni.

Kontod ei ole mitte seotud, vaid vanemal on alaealise lapse esindajana õigus kontrollida rahakasutust ja teha kandeid lapse eest. Lapse konto on ikka eraldi ja seetõttu tuleb ka avada eraldi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kujuta nüüd endale ette, et on inimesi, kes pidevalt ringi ei reisigi.

Ei kujuta. Milline vanem oma lapsele nii teeb?

Seda kujutan küll ette, et laps pidevalt ringi ei reisi (näiteks võib laps vabalt olla voodihaige või liikumisvõimetu, mis ei välista kuidagi seda, et tal pangakonto on), aga seda ei kujuta ette, et lapsel ei ole isikukoodi ja ühtegi dokumenti, kus see kirjas on.

Isikukood ikka olemas ja õpilaspilet pildiga

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isikukood ikka olemas ja õpilaspilet pildiga

Aga pass ja ID-kaart aegusid?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isikukood ikka olemas ja õpilaspilet pildiga

Aga pass ja ID-kaart aegusid?

Miks need aegunud peavad olema? Pass on reisidokument ja id-kaart kohustuslik alates 15. eluaastast. Alla 15-aastasel lapsel ei pea neist kumbagi olema, kui on ette teada, et Eestist välja ei sõideta. Riik on ette näinud, et lastel piisab asjaajamiseks sünnitunnistusest ja lapsevanemast.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin swedis imikule konto sünnitunnistusega. Ei olnud probleemi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegin swedis imikule konto sünnitunnistusega. Ei olnud probleemi.

Ei pidanudki olema, kõik on õige. Paraku on teemaalgataja laps üle 7 a vana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni kuu tagasi tegin lapsele Swedis konto ja pangakaardi, nimest ja isikukoodist piisas, dokumenti vaja polnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alla 15-aastasel lapsel ei pea neist kumbagi olema, kui on ette teada, et Eestist välja ei sõideta.

Kui laps pole just voodihaige, siis pole ju võimalik, et vanemad lapsega iial ei reisi?

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alla 15-aastasel lapsel ei pea neist kumbagi olema, kui on ette teada, et Eestist välja ei sõideta.

Kui laps pole just voodihaige, siis pole ju võimalik, et vanemad lapsega iial ei reisi?

Mis pagan see reisimine siin kedagi  torgib kogu aeg? Jube ime küll, et ei reisi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni kuu tagasi tegin lapsele Swedis konto ja pangakaardi, nimest ja isikukoodist piisas, dokumenti vaja polnud.

Väga kummaline…

Mina taotlusele avada 7-aastasele lapsele konto vastati 07.09.2021 Swedbankist nii:

Meil on hea meel, et soovid avada oma lapsele konto Swedbankis. Saime lapse konto avamise taotluse kätte. Alates 7. eluaastast on konto avamiseks vajalik isikut tõendava dokumendi olemasolu (pass või ID-kaart). Kohe, kui lapsele on väljastatud isikut tõendava dokument, saab esitada uue taotluse konto avamiseks.

Või käisite pangas kohapeal?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni kuu tagasi tegin lapsele Swedis konto ja pangakaardi, nimest ja isikukoodist piisas, dokumenti vaja polnud.

Väga kummaline…

Mina taotlusele avada 7-aastasele lapsele konto vastati 07.09.2021 Swedbankist nii:

Meil on hea meel, et soovid avada oma lapsele konto Swedbankis. Saime lapse konto avamise taotluse kätte. Alates 7. eluaastast on konto avamiseks vajalik isikut tõendava dokumendi olemasolu (pass või ID-kaart). Kohe, kui lapsele on väljastatud isikut tõendava dokument, saab esitada uue taotluse konto avamiseks.

Või käisite pangas kohapeal?

Ta ju ei kirjutanud, kui vana ta laps on.
Swedi tingimustes on lapsele konto avamisele täpselt samad tingimused kontoris ja videokõne teel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis pagan see reisimine siin kedagi  torgib kogu aeg? Jube ime küll, et ei reisi.

Lihtsalt kurb, kuidas vanemad ei võimalda lapsel maailma näha! Kui ise ei taha käia, saatke vähemalt vanaisa-vanaemaga.

0
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mis pagan see reisimine siin kedagi torgib kogu aeg? Jube ime küll, et ei reisi.

Lihtsalt kurb, kuidas vanemad ei võimalda lapsel maailma näha! Kui ise ei taha käia, saatke vähemalt vanaisa-vanaemaga.

Sa oled tõesti juhm.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis pagan see reisimine siin kedagi torgib kogu aeg? Jube ime küll, et ei reisi.

Lihtsalt kurb, kuidas vanemad ei võimalda lapsel maailma näha! Kui ise ei taha käia, saatke vähemalt vanaisa-vanaemaga.

Milliste vanaisade-vanaemadega? Minu vanemad ja mehe vanemad reisisid viimati Eestist väljas NSVL ajal, teistes liiduvabariikides…

Eestisiseselt rändavad suviti siiani ringi, aga selleks pole ju ID-kaarti vajagi.

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milliste vanaisade-vanaemadega? Minu vanemad ja mehe vanemad reisisid viimati Eestist väljas NSVL ajal, teistes liiduvabariikides…

Nojah, käbid kännust kaugele ei kuku. Minu vanemad nõuka aega õnenks kinni ei jäänud.

0
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled tõesti juhm.

Kindlasti mitte. Juba mitukümmend aastat tagasi olid väikestel lastel isikutunnistused. Elementaarne ju.

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni kuu tagasi tegin lapsele Swedis konto ja pangakaardi, nimest ja isikukoodist piisas, dokumenti vaja polnud.

Kui vana teil laps ?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas teab keegi kas môni pank teeb ka ilma?

Kindlasti mõni oank kuskil teeb. Iseasi, kas see pank just Eestis esindust omab.

Aga muidu saab sellist infot pankade kodulehtedelt. Ja sealt saab teada, et Swed, Seb ja Lhv üle 7-aastastele ilma isikuttõendava dokumendita kontot ei ava.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa oled tõesti juhm.

Kindlasti mitte. Juba mitukümmend aastat tagasi olid väikestel lastel isikutunnistused. Elementaarne ju.

Mis probleem sul teiste inimeste eludega on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas saab lapsele pangakontot teha kui ei ole ID kaarti lapsel?