Esileht Väikelaps Kuidas saada aastane laps päevauinakuid tegema

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kuidas saada aastane laps päevauinakuid tegema

Postitas:

Ööunne läheb õhtul kella 19-19.30 ajal st tol ajavahemikul juba silm kinni ja magab, toimetusega alustame 18 ringis ( söök,pesu, pidžaama, tuba hämaraks).
Öö jooksul 2-3x saab rinda. Ja kohe tõsiselt sööb, mitte ei lutsuta niisama.
Ja hommikul ärkab kell 6, viimasel ajal tihti juba enne kella 6 ja magama uuesti ei jää.
Mis seal ikka, tõuseme , laliseme, mängime, hommikusöök. Ja 9-10ajal teeb umbes tunnise uinaku. Teist uinakut ei tee.
Olen proovinud õues jalutades, suures meie magamisvoodis-keerab end kõhuli ja upitab istuli.
Nii, et 11st-19ni üleval.
On see mingi ajutine unepuudus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.11 16:34; 10.11 17:47; 11.11 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta magab kokku ju 12 tundi. Võimalik, et rohkem polegi vaja. Minu lapsed on kodus üldse päevane ära jätnud 2.5 – 3 aasta vanuselt. Enda lapsed olid küll õhtupoolsed, st ärkasid 9 paiku ja magamaminek ei olnud enne 10.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps lõpetas ka aastaselt lõunauinakud ära. Ju siis polnud enam vajadust. Magama läks kell 21.00 ja magas hommikul 9-9.30ni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud vastuste eest.
Uuriksin veel juurde, et kuidas nad 9st 21ni vastu pidasid? Virilad polnud?
Minu oma hakkab ikka 14-15 ajal haigutama, silmi hõõruma, selge et väsinud ja vb siis juba üleväsinud ning seepärast sõdibki magamise vastu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.11 16:34; 10.11 17:47; 11.11 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli täpselt selline olukord (samad kellaajad uneks, peale lõunat viril), kui laps läks üle ühele unele. Hakkasin lükkama 9st und hilisemaks, st hoidsin teda tegevuses, et ta magama ei jääks. Iga nädal hoidsin pool tundi kauem üleval. Hetkel teeb une 11 ajal ja uni on pikem (ca 2 tundi, vahel isegi 3).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 1,2 aastane ei taha ka päeval magada. Ta magab, aga siiani poole tunni kaupa. Ööunne jääb 20:00 paiku, ärkab 7. Esimene uni 10-11 paiku, teine 14 paiku ja vahel ka siiani veel kolmas uni 17 paiku (kui on olnud rohkem tegevusi, külalisi vms). Öösel ei ärka, kui siis ainult korraks, aitab lutt. Üliharva kui ta on oma elu jooksul teinud uinaku mis on ca tund või natuke pikem. Ei jõua ära oodata millal oleks üks normaalne uni päevas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikul nii vara ära pane teda magama. pane pigem keskpäeva paiku. Alguses kell 11, siis säti kl 12… Kui ta selle päevaune teeb hiljem, siis läheb õhtul ka veidi hiljem magama. Aga kindlasti vaata et sa siis liiga hiliseks ei lase seda päevaund.

Ta ilmselt ei vaja sul kahte uinakut päeval, magab öösel ja ühe une teeb päeval, aga sul on see päevauni rohkem nagu varahommikul ära.

Lase tal hommikul ärkvel olla nii umbes 5 tundi enne kui unne paned.

Mu laps oli samasugune, alguses magas mitu korda päevas, siis mingist hetkest alates sai ühe korra päeval ta magama. Ja umbes alates 3. eluaastast ei saanud teda enam mingi nipiga lõunaund tegema. Selle eest öösel magab korralikult, praegu läheb umbes kell 20-21 magama ja magab kella 9ni hommikul, 5-aastane, lasteaias ei käi. Magabki öösel oma une täis, 12 tundi laseb jutti und ja siis umbes 12 tundi on üleval 😀

Aastasena oli ka sama jama, et kell 19 magas ja siis kell 5 hommikul oli klõpsti üleval.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii suur laps võiks enne uuesti magama minemist ikka kauem üleval olla kui 3 tundi ja ühest lõunaunest täiesti piisab. ma ei mäleta, mis kell mu laps selles vanuses ärkas, aga lõunauinak oli ikka ärkamise ja ööunne mineku vahel, umbes 14-16 vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 23:55; 13.11 00:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitut päevaund sa siis tahad aastasele lapsele? Teeb ju küll – lihtsalt sa oled lapse päeva alguse ja lõpu lükanud varasemaks kui see teistes peredes on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt jah, ühele unele üleminek. Eks alguses on keeruline see magamisaeg hilisemaks saada, tuleb aktiivsemat tegevust pakkuda (õue!). Ja tasapisi loota, et ehk hakkab pikemalt magama/hiljem ärkama. Üldiselt – kui laps on roosa ja rõõmus, siis tulebki leppida sellega, et on väiksem unevajadus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka venitaksin selle hommikusega. Kui kohe tundub raske 12-ni venitada, siis alusta 30 minuti kaupa une lükkamisest. Nt et nädal aega 30 mintuit hiljem, järgmine nädal veel jne. Kuigi ilmselt lihtsam kohe järsult, et proovi vähemalt 11.30ni venitada. Ehk magab ka siis päeval pikemalt, kui rohkem väsinud ja siis juba õhtuuni nihkub ka hilisemaks (mis ei too hilisemaid hommikuid – oma kogemus kahe lapsega).

Kuidas hommikut venitada? Meie hakkasime hommikuit 10-10.30 paiku väljas käima, ilma käruta (kärus muidu kustuks). Iga ilmaga kasvõi 30 minutit olime õues hommikupool. Nagunii talvel pealelõunat läheb kiiresti pimedaks ka. Umbes aastaselt, kui toimus üleminek ühele unele, siis sellel ajal võiks öelda, tuli meie perre ka “lasteaia päevakava”, nii et hoidu minnes oli laps selle rütmiga juba harjunud.

Aga jah, hommikust ärkamist see ei muude tõenäoliselt. Meil hakkas suurem laps umb 1a3k lambist kell 6 või varemgi ärkama ja mittemiski ei aidanud. Nüüd on ta juba 5aastane ja kuigi suvel vahepeal läks asi paremaks, siis nüüd jälle mõnikord juba 5.45 silmad lahti…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teil on ju varsti öö ja päev peapeale keeratud, kui kell 18 alustate juba ööunne minekuga. Milleks nii vara?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teil on ju varsti öö ja päev peapeale keeratud, kui kell 18 alustate juba ööunne minekuga. Milleks nii vara?

Ma ei ütleks , et vara kui ärkama peab kell 7, et pere teised liikmed tööle ja kooli saata.
Tihti kärutangi beebiga suurema lapse 8 ringis kooli.
Kui paneksin beebi magama 21-22 ajal jääb ööuni eriti lühikeseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.11 16:34; 10.11 17:47; 11.11 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sellises vanuses lapse ööpäevane unevajadus on 11 kuni 14 tundi. kui ta jääb magama nt 22 ja ärkab kell 7, siis on ööuni 9 tundi ja ta magaks ilmselt päeval ka rohkem. kui ööuni on juba kokku 12-13 tundi, siis sinna päevasele ajale tegelikult und ei jätkugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 23:55; 13.11 00:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse uni sõltub ka ju päevasest aktiivsusest. Aastane ehk juba mingil määral kõnnib, temaga võiks ärkvelolekul ka õues aega veeta, et väsiks rohkem (või ka selleks, et oleks tegevus, et ei uinuks liiga vara). Kui teisele päevauinakukule enam ei jää, siis võib nihutada esimest päevaund hilisemaks, et jääkski üks päevauni. Praegu proportsioon täiesti nihkes, aga tegelikult magab 6-ks juba ööune pikkuse (umb 11h) tegelikult täiski. Seega loogiline, et nii varasel magamapanekult ärkab varem (lisaks kellakeeramine ka, mis asju paigast nihutab). Aastase lapse unevajadus pakutakse 11-14h ning neist 2h peaks olema päeval.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu kaksikud poisid pole kuskil 8-kuusest saati päevaund teinud. Nad lähevad tuttu õhtul kell 8 ja ärkavad hommikul kell 8. 12 tundi saavad kätte ja no lihtsalt ei vaja päeval magamist.

Muidugi on ka erandeid..kui vahel väga aktiivsem päev vms. Siis vahel jäävad autos kümneks minutiks magama või lähevad istuvad diivanil mingite kaisukatega ja lihtsalt puhkavad. Iga laps on erinev, mõndadel on lausa vaja seda päeva uinakut, mõndadel mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps Kuidas saada aastane laps päevauinakuid tegema