Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas saada beebi sööma?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kuidas saada beebi sööma?

Postitas:

Tegu 10kuuse tüdrukuga. Algusest peale RP peal, 6kuuselt lisandusid püreed. Viimased 2 nädalat ei söö enam lisatoitu. Ka enne seda oli niru sööja- kuskil 5spl püreed päeva peale kokku samas rinnast sööb ilusti ja kaalus juurde võtab normaalselt. Nüüd ei sobi isegi enam teraviljapuder õuna ja banaaniga, mis varasemalt oli lemmik. Mõtlesin, et ehk soovib juba tükilisemat ja kodutoitu (5 hammast suus), ei taha. Sülitab toidu pihku, vajutab tükid lödiks ja saadab selle peotäie kardinasse/vastu seina. Ka vett ei joo, võtab lonksu ja sülitab välja. Toored köögiviljad närib lihtsalt pudiks ja sülitab samamoodi välja. Lihaga püreesid ei võta suusissegi. Las ta siis olla tissukas aga vastu ööd võiks ikka midagi toekamat süüa, sest see 3-4x öösel imetamine 10kuud järjest hakkab juba mulle mõjuma 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 13:24; 06.04 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mainin seda ka, et olen üritanud mänguga sööta ja mingi söögilaulu leiutanud ja teinud rongi ja mesimummu ja selline võimlemine käib koguaeg. Ei tööta. Kalanäoga toitmine ka ei tööta. Söögi peale saab lihtsalt kurjaks. Vett võtab suu täis, teeb sellist kurjakuulutavat naeru ja siis puristab kõik välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 13:24; 06.04 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga võõruta ta lihtsalt öisest söömisets ära ilma midagi toekamat pakkumata! ma just mõlemad lapsed 10kuuselt võõrutanud, jah läbi nutu, aga tasapisi lükkasin 1 h kaupa söömist edasi.

Pole mul kummalgi lapsel ööuneelne puder vmt paremat und toonud, kuigi katsetasin ka.

See on ikka suht müüt, et kui putru annad enne ööund, et siis kohe rahulik uni või midagi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 14:35; 20.04 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on täpselt sama mure. Plika on 7 kuune, saab rp ja 6nda kuu pealt hakkasime lisa andma, alguses sõi nagu veidi, aga just siis kui söögiavahed olid megapikad, nt 5 tundi, siis sõi ka püreed, aga ainult 2-3 lusikat. Nüüd viimane nädal aega on nii ,et üldse ei taha lisatoitu, aga rinda sööb küll kenasti.
Kaalutõus on olnud väiksem aeg ajalt, aga perearst probleemi ei näe, kuna ta siiski juurde võtab. Küll aga tegi perearst suured silmad, kui kuulis ,et me ainult 2-3 lusikat sööme lisatoitu, tema ütleb ,et ikka 60 grammi peaks toidukorraga sööma ja neid toidukordi peaks olema 3.
Mida teha, kas see võib olla lihtsalt mingi periood, kui ta ei taha või ongi sellise väiksema söömaga?
Kusjuures piima kogused on ka väiksed, mis ta sööb. Olen teinud kaalumisi enne ja pärast sööki, olen pumbanud ja pudelist andnud jne, ühesõnaga vähe mahubki talle sisse.
Ei saaks öelda, et talle need toidud ei maitse ,sest ta on isuga söönud erinevaid püreesid, nii poe kui ka isetehtud, aga vot viimane nädal aega enam ei taha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pole kumbki laps püreesid tahtnud ja ometi umb aastaselt olen edukalt imetamist vähendanud, kuni 1a2-3k lõpetanud. Hiljemalt 10k olen lõpetanud beebile eraldo toidu pakkumise ja andnud sama mis ise söön (st muidugi menûü koostamisel arvestan lapsega).

Kui arst teeb suuri silmi, et laps vähe sööb, pole tal piisavalt kogemusi beebidega. Väga paljud lapsed ei tahagi enne 9-10k midagi muud peale rinna ja sinnamaani ongi üks harjutamine.

Umbes aastaselt on laps sealmaal, et võib julgelt imetamist vähendada ka ilma, et laps palju tahket sööb. Vajadused on ju erinevad ja peretoidu kalorsus midagi muud kui köögiviljapüree. Kui laps sööb väga vähe, paar ampsu ainult, siis lihtsalt pakkuda sagedamini vahepalasid. Meil nt on 1,5 lapsel 2 hommikusööki u 2h vahega, ta ei taha palju korraga süüa ????. Lõuna on 11.30 paiku ja õbtuooteks tihti keeldub kõigest, sööbki alles 18 paiku uuesi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.04 14:35; 20.04 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oli tapselt sama lugu. Ja teate mis aitas? Laps vaatas kuidas naabrilaps korval korsikut soi ja siis hakkas ise ka s66ma. Lapsehoidja juures on yks suurem tydruk, kellel on hea isu. Minu laps siis korvalt vaatas, et tema tahab ka ja nii hakkaski ise s66ma. Uskumatu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas saada beebi sööma?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.