Esileht Pereelu ja suhted Kuidas saada dementne vanainimene hooldekodusse?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kuidas saada dementne vanainimene hooldekodusse?

Postitas:
Kägu

Tean, et siin on varasemalt olnud hooldekodude teemad. Meil hetkel käsil see teema, et 84 aastane vanaema on dementseks jäänud 🙁 See kõik toimunud 7 aasta jooksul aga viimasel aastal on see ikka nii süvenenud, et ta on muutunud ohtlikuks nii endale kui ka teistele. Nt ta ei oska enam süüa, kui keegi talle toitu ette ei pane. Teeb kohvi külma kraaniveega, klõpsib gaasipliidi juures tikkudega, et kontrollida, et gaas ikka korralikult kinni on keeratud. Keegi ei julge seal majas enam öidki veeta 🙁 Tahaksime kõik seal olla ja aidata ning valvata aga paraku pole see tõesti võimalik. Kõigil on oma elu teises Eesti otsas ning palju lapsi. Vanur ise keeldub minemast vanadekodusse, samas tunnistab et tervis on vilets. Palun andke nõu kuidas teda saada nõusse, et ta siiski peab hooldekodusse minema. Ja seda kõikide osapoolte parima soovide nimel.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui ise nõus ei ole, tuleb taotleda eestkoste ja siis koht otsida. Dementsele kohta leida on küllalt raske, paljud hooldekodud neid ei võtagi.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuleb lihtsalt helistada erinevatesse kohtadesse ja küsida kas võetakse dementseid ja siis küsida perearstilt saatekiri järjekorda panekuks. Järjekorrad on väga erinevad, võivad olla alates 2 nädalast kahe aastani.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ok. Seadusejärgset kõik arusaadav. Aga kuidas rääkida vanurite, et vot on vaja minna kui ta ise tegelikult vastu on? Mida me peame talle rääkima või selgeks tegema, sest jõuga teda viia ei saa ju.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Võib kokku leppida, et läheb nii kauaks kui tervis paraneb.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul oli üks tuttav vanaproua, kes hakkas ka taolisi asju tegema nagu teemaalgataja kirjeldab. Tema meelitati kuidagiviisi vist ikka tavalisse hooldekodusse (või oli see siiski õendushaigla vms?), veetis seal paar kuud, turgutati mitmel viisil, määrati ravimid ja pärast seda sai mõistus ja füüsis niipalju paremaks, et elas üksi kodus edasi veel mitu aastat. Seejärel läks füüsis liialt niruks omaette elamiseks ja läks tavalisse hooldekodusse, mõistus jäigi normipiiresse, kuigi seda vaimset teravust, mis tal varasemalt (ka vanaduses) oli, enam ei taastunud. Aga vähemalt sai ta ravimitega adekvaatseks.

Nii et soovitan ka teil uurida mis seis selle dementsusega on ja kas on võimalik kuidagi ravida. Päris tihti tegelikult on, kuigi mingi statistika järgi enamus meil esinevatest vanainimeste ravitavatest vaimsetest probleemidest jäävad pigem tähelepanuta.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tema meelitati kuidagiviisi vist ikka tavalisse hooldekodusse … Seejärel läks füüsis liialt niruks omaette elamiseks ja läks tavalisse hooldekodusse,

Mina paneks sinu kah sinna “tavalisse hooldekodusse” sest pole üldse kindel, et sa homme ühiskonnaohtlik ei ole…

+1
-20
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kuidas rääkida vanurite, et vot on vaja minna kui ta ise tegelikult vastu on? Mida me peame talle rääkima või selgeks tegema, sest jõuga teda viia ei saa ju.

Oleneb sellest, kui selge vanaema mõistus on ja mis tema majaga ette võtate. Minu analoogses olukorras olev vanaema ei läinud enda teada mitte hooldekodusse, vaid pansionaati, mis tema vanusegrupile teadaolevalt paremal järjel oleval inimeste puhkuse-, mitte hoolekandeasutus on. Meil jäi vanaema maja alles ja igal nädalavahetusel viis keegi lastest ta mõneks tunniks “oma kodu hoidma”.

Kui vanaema oma lastest-lastelastest eraldi teises Eesti otsas elab, siis vaataksin hooldekodu võimalikult enda elukoha lähedale, et teda sageli vaatamas käia ja ka hooldekodust välja viia saaks. Vanaemale seletaksingi, et tahame, et ta meile lähemal oleks.

Ja nagu siin üks eespool kirjutaja ütles, siis dementsuse levikut saab õigete ravimite ja õige hooldusega aeglustada. Seetõttu on oluline leida koht, kus peale selle, et 3 korda päevas toit ette antakse ja kord 10 päeva jooksul pestakse, inimesega ka tegeletakse, tema tervist jälgitakse ja aju töös hoidvat jõukohast tegevust leitakse.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

meie viisime dementse lähedase tema arvates sanatooriumisse.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jube

0
-1
Please wait...

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas saada dementne vanainimene hooldekodusse?