Esileht Kodunurk Kuidas saada juustukoogi küpsisepõhi hästi sirge?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kuidas saada juustukoogi küpsisepõhi hästi sirge?

Postitas:
Kägu

Proffidel on see purustatud küpsistest ja võist valmistatud koogipõhi alati hästi sirge, kui kook lahti lõigata, aga mina ei saa seda kuidagi perfektseks. Kasutan küll surumiseks nii klaasipõhja kui lusikat ning üritan hästi kompaktseks selle põhja suruda, ent siiski ei ole see valmis kooki lahti lõigates nii sirge kui tahaksin. Mis nippe oskate soovitada?

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sirge all mõtled sa tasast? Ma tambin selle nuiaga, millega muidu marju purustatakse ja ei ole veel olnud sellist probleemi, et kõver tuleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse ei saa aru, kuidas see koogi lahtilõikamisel silma paistab? Põhjakiht on alati sile ja tasane. Purustan küpsised kombainis pulbriks, segan sulavõiga ja valgub ise siledaks.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse ei saa aru, kuidas see koogi lahtilõikamisel silma paistab? Põhjakiht on alati sile ja tasane. Purustan küpsised kombainis pulbriks, segan sulavõiga ja valgub ise siledaks.

Ilmselt jutt neist kookidest, mil serv kõrgemaks “voolitakse”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Purustan küpsised kombainis pulbriks, segan sulavõiga ja valgub ise siledaks.

Valgub? Võid on retseptis nii vähe, et kindlasti ei valgu midagi, ikka surutakse.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kombainis purustad küpsised, niristad sulavõi sisse, kombaini töötamise ajal ja siis lusikaga surud-määrid vormi. Mingit klaasi pole vaja, lusikaga silud siledaks ja jääb perfektne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Purustan küpsised kombainis pulbriks, segan sulavõiga ja valgub ise siledaks.

Kui juba valgub, siis on sulavõid ikka liiga palju (a no maitseasi).

Minu küpsisepõhja peab ikka suruma. Kui teha näppudega, siis jääbki ebatasane, kasuta viimistlemiseks siin soovitatuid- lusikat, klaasipõhja vms sirgemat kui sõrmed.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ju mõeldakse, et oleks täpselt ühepaksune, et kui 5mm, siis ei jääks mõni koht paksem, saan nii aru.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pole tulnud selle pealegi, et see põhi 100% nagu joonlauaga peaks olema…

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust kodune kook ongi sellepärast vahva, et esineb väikeseid ebatäpsusi. Näed, et ikka perenaine ise on teinud, mitte pole kuskilt tellitud või tööstuslikult tehtud.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ju mõeldakse, et oleks täpselt ühepaksune, et kui 5mm, siis ei jääks mõni koht paksem, saan nii aru.

Jah, just seda mõtlesingi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ju mõeldakse, et oleks täpselt ühepaksune, et kui 5mm, siis ei jääks mõni koht paksem, saan nii aru.

Jah, just seda mõtlesingi.

Kui on lahtikäiv vorm siis on abiks teine samasugune põhi – sellega saab ühtaselt peale suruda nii. Võib ka natukeseks raskuse alla jätta – nt kauss veega peale.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ju mõeldakse, et oleks täpselt ühepaksune, et kui 5mm, siis ei jääks mõni koht paksem, saan nii aru.

Jah, just seda mõtlesingi.

Kui on lahtikäiv vorm siis on abiks teine samasugune põhi – sellega saab ühtaselt peale suruda nii. Võib ka natukeseks raskuse alla jätta – nt kauss veega peale.

Lahtikäiva vormi puhul pane lihtsalt toidukile peale ja käi tainarulliga üle.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alati kui ma mõtlen, et ega minu perfektsionism juba haiglaslik ei ole, tasub käia perekoolis, alati on keegi sinust mingi kiiksu poolest pika puuga ees.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi see mitte sile olemine lahti lõigates välja paistab? Ma panen sinna  ju toorjuustu katte peale ja kui põhjal ongi mõni konarus sees, siis see ei paista.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mismoodi see mitte sile olemine lahti lõigates välja paistab? Ma panen sinna ju toorjuustu katte peale ja kui põhjal ongi mõni konarus sees, siis see ei paista.

No ilmselt nii, et kui serveerid lahtilõigatud tükke, siis nt pruuni põhja konarus on valge tüki alusena nähtav. Need paar millimeetrit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et külalised võrdlevad oma koogitükke ja raputavad etteheitvalt pead?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu külalised hindavad küll koogi maitset, põhja paksust pole keegi kunagi kommenteerinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Kuidas saada juustukoogi küpsisepõhi hästi sirge?