Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas saada lahti mitteliikuvatest autodest maja ees?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Kuidas saada lahti mitteliikuvatest autodest maja ees?

Postitas:
Kägu

Küsimus pealkirjas

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

1. Ostate kamba peale ühe võimsama auto. Mingi raami peal olev ja aeglustiga maastur sobiks hästi.
2. Veate need maja ees 8a vedelenud romud keset suurt ja kasutatavat teed ja jätate sinna.
Edasi koristab nad sealt ära juba linn.

Lihtsam, kui perekoolis teematamine.
Aga ei, teatavatele kodanikele on endiselt teematamine lihtsam.

+2
-26
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

1. Ostate kamba peale ühe võimsama auto. Mingi raami peal olev ja aeglustiga maastur sobiks hästi.

2. Veate need maja ees 8a vedelenud romud keset suurt ja kasutatavat teed ja jätate sinna.

Edasi koristab nad sealt ära juba linn.

Lihtsam, kui perekoolis teematamine.

Aga ei, teatavatele kodanikele on endiselt teematamine lihtsam.

Kuule tarkpea, ja kui keegi kuskil filmib, et sina selle romu sinna vedasid, oled sa võõra vara ärandamises süüdi ja selles ka veel, et liiklusohtliku olukorra tekitad, vedades takistuse teele.

+26
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on kaameravalve!

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuule tarkpea, ja kui keegi kuskil filmib, et sina selle romu sinna vedasid, oled sa võõra vara ärandamises süüdi ja selles ka veel, et liiklusohtliku olukorra tekitad, vedades takistuse teele.

Kuule perekoolikas.

Ma pakkusin olukorrast väljapääsuks reaalselt toimiva lahenduse.
Mida ise juba 15a tagasi kasutanud.

Selge see, et selline lahendus ei sobi ilma munadeta isikule. (sina)
Eks siis tegele seaduslikult edasi ja oota 10a, vblla saad isegi abi.
Mul täiesti ükskõik.

+4
-25
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsi KOV-st. Tallinnas on päris usinalt neid romusid ära veetud viimasel ajal.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ongi keeruline. Seda teemat käsitles ka Pealtnägija.

Kui sõidukid oleks romud (aknad sisse pekstud, rehvid puuduvad jne), siis võetaks omanikega ühendust ja veetaks võib-olla kiiremini minema, omanikud saavad trahvi. Tallinnas tegeleb sellega Mupo, mujal ei oska öelda. Kui on aga terved seisvad masinad, siis nende äraviimiseks puudubki seaduslik alus.

Kas autode omanikke ei tea, lihtsad suvalised võõrad autod pargivad maja ees? Äkki saaks omanikega mingile kokkuleppele, kas või ise romulasse teisaldamist pakkudes. Maksab küll natuke, aga saab ehk lihtsamini probleemist lahti.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suvalised autod jah, ei tea omanikke.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

MUPO saab ikkagi niipaljugi teha, et uurida omanikke ja siis juba edasi toimida. Seega pöörduda tasub ikkagi.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ongi keeruline. Seda teemat käsitles ka Pealtnägija.

Kui sõidukid oleks romud (aknad sisse pekstud, rehvid puuduvad jne), siis võetaks omanikega ühendust ja veetaks võib-olla kiiremini minema, omanikud saavad trahvi. Tallinnas tegeleb sellega Mupo, mujal ei oska öelda. Kui on aga terved seisvad masinad, siis nende äraviimiseks puudubki seaduslik alus.

Kas autode omanikke ei tea, lihtsad suvalised võõrad autod pargivad maja ees? Äkki saaks omanikega mingile kokkuleppele, kas või ise romulasse teisaldamist pakkudes. Maksab küll natuke, aga saab ehk lihtsamini probleemist lahti.

Ses suhtes on ka olukord paranenud- meil seisis kõigest aastakese maja ees (linna maal) romu- polnud klaasid sisse pekstud ega muid suuremaid vigastusi. Rehvid olid tühjad, stange rippus ja auto roostetas. Ometi vedas mupo auto minema.
Nii et tasub küll neid teavitada.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ma MUPOga sel teemal suhtlesin (elan Lasnamäel), siis mulle vastas hästi viisakas noormees, et nad teavad kõiki autosid, mis piirkonnas asuvad ja tegelevad nendega aktiivselt, kuni seadus vastu tuleb. Anti mõista, et tegeletakse kiiremini, kui tegu on ilmselge romuga (klaasid sissepekstud ja rehvid katki). Minu kurdetavad autod polnud romud 🙁 ja kuigi ma väga ei lootnud, et sellest midagi välja tuleb, siis praegu vaatan, et konkreetselt need kaks autot, millest jutt oli, ei ole enam seal seismas. Ei tea nüüd, kas MUPO või keegi teine, aga tasub proovida.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Loen seda algset algset postitust ja aru ei saa… Tuleb parkla joonimine. Linna maal. Ühistu ei hakka ju linna maal mingit joonimist tegema? Järelikult töötad ise linnavalitsuses, vastutad selle parklajoonimise eest ja nüüd ei saa tööga hakkama? Või said sinna parklaid joonivasse firmasse tööle? Katseaeg veel?

+2
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina saan aru küll. Tõenäoliselt ühistu autod pargivad seal linna maal. Linn kamandab, et nädala pärast on joonimine, koristage selleks ajaks oma autod ära. Arusaadavalt on ühistu huvitatud, et tema kasutuses oleval maal asi paraneb ja pingutab, et autod oleks sel ajal kadunud.

KOV maa ei tähenda, et seal oleks ainult ja alati KOV asjad. Nii näiteks sageli on majade ümber olevad aiamaad KOV maa, samuti mänguväljakud jm platsid. KOV omanduses olemine tähendab, et KOV saab soovi ja vajaduse korral maaga tulevikus midagi muud teha, mitte et seda ei tohiks keegi kasutada peale “KOV üldiste huvide”.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ju siis linn ja ühistu leppisid kokku, et ühistu saab kasutada linna maad parkimiseks, aga ühistu kuludega tuleb korraldada kinnistu hooldus, so lumi lükata, libeduse tõrje, äkki isegi tänavavalgutus ühistu kanda. Eraisikuga linn selliseid lepinguid ei sõlmi. Sellisel juhul peaks linn ka korraldama romude teisaldamise, et saaks joonida jne …

Kõige huvitavam on aga see, et mis imeasi see ühistu maa on!?

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Anti mõista, et tegeletakse kiiremini, kui tegu on ilmselge romuga (klaasid sissepekstud ja rehvid katki). Minu kurdetavad autod polnud romu

Sa ei saanud vist päris õigesti aru, mida MUPO noormees sulle mõista andis 😉

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perekool aitab sellise mure puhul kindlasti! Lootsid, et mõni pakub end romusid ära vedama või mis?

0
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Anti mõista, et tegeletakse kiiremini, kui tegu on ilmselge romuga (klaasid sissepekstud ja rehvid katki). Minu kurdetavad autod polnud romu

Sa ei saanud vist päris õigesti aru, mida MUPO noormees sulle mõista andis 😉

Usu mind, ma sain väga hästi aru, sest ta rõhustas seda korduvalt 😉

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vat selline tegevus on juba see, kus minu käsi enam ei tõuse või mõistus ei tolereeri.
Et kellelgi autot tahtlikult rüüstama minna.

Ok, ma tean autodest kõike ja tean, mis nad isegi romuna väärt on või mida nad väärt ei ole, AGA kellegi auto emotsionaalset väärtust ma ju ei tea?

Jah, tervena ma võin selle auto pisut eemale vedada, kui muu jutt inimesega ei aita; politsei leiab ta oma andmebaasist hetkega üles, helistab, küsib, et mis me teeme, kas viite ise ära või kutsume Refonda jne.
Aga inimene saab vähemalt otsustada.

Aga kui mingi debiil tuleb ja mu, näiteks 8 aastat seisnud W114 Coupe Mercedese küljeklaasid sisse lööb, siis ma muutuks ikka väga kurjaks.

Seega, lõpetage siin perekoolis oma tobedad vihjed.

+7
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vat selline tegevus on juba see, kus minu käsi enam ei tõuse või mõistus ei tolereeri.

Et kellelgi autot tahtlikult rüüstama minna.

Ok, ma tean autodest kõike ja tean, mis nad isegi romuna väärt on või mida nad väärt ei ole, AGA kellegi auto emotsionaalset väärtust ma ju ei tea?

Jah, tervena ma võin selle auto pisut eemale vedada, kui muu jutt inimesega ei aita; politsei leiab ta oma andmebaasist hetkega üles, helistab, küsib, et mis me teeme, kas viite ise ära või kutsume Refonda jne.

Aga inimene saab vähemalt otsustada.

Aga kui mingi debiil tuleb ja mu, näiteks 8 aastat seisnud W114 Coupe Mercedese küljeklaasid sisse lööb, siis ma muutuks ikka väga kurjaks.

Seega, lõpetage siin perekoolis oma tobedad vihjed.

No aga saa kurjaks! Point on selles, et kui sul on kusagil mingi romu ja keegi sellel aknad sisse peksab, siis tõenäosus, et sa saad teada, kes seda tegi, läheneb nullile.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Point on selles, et kui sul on kusagil mingi romu ja keegi sellel aknad sisse peksab, siis tõenäosus, et sa saad teada, kes seda tegi, läheneb nullile.

Pole sellist pointi.

Loe pigem perekooli tarku, saad kah elust ühte-teist aimu:

Kuule tarkpea, ja kui keegi kuskil filmib,

Ja teiseks on tänapäeval tõepoolest paljudes kohtades kaamerad. Isegi mul on.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja olen

Ühistu ei saa seda majaesist maad rendile võtta, linnavalitsus ei luba. Aga kuna seal on kulunud kollasega märgitud kohad, nt kiirabile ja kaubalaadimise kohad, siis on vaja need üle joonida.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma oleks päris kuri, kui niigi parkimiskohtade puuduses vaevleva maja ees mingi debiil oma mittesõitvat uunikumi 8(!!!) aastat hoiustaks. Krt osta/üüri garaaž endale kui oma uunikume kuskil hoiustada tahad, turvalisem kah.

+24
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte pealinnas andis linnaametnik mõista, et reageerima peavad nad romudele, mis kujutavad endast nt keskkonnaohtu, ehk siis märgata on õli vms laiku selle igavesti parkiva auto all.

Näib, et kõik ootavad seda lubatud seadusemuudatust, mis võimaldab sellise hüljatud tehnikaga midagi ette võtta ja romuterror lõpetada. Seniks jäävad need alternatiivsed lahendused, mida seadusekuulekad inimesed ei kipu kasutama.
No kuidas ma pargin romu kõrvale ja siis oma autoukse varjus niristan õli sinna…..

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Näib, et kõik ootavad seda lubatud seadusemuudatust, mis võimaldab sellise hüljatud tehnikaga midagi ette võtta ja romuterror lõpetada. Seniks jäävad need alternatiivsed lahendused, mida seadusekuulekad inimesed ei kipu kasutama.

Mina kui suht seadusekuulekas ikkagi vabalt kasutan täiesti mittealternatiivset lahendust – nimelt läheks räägiks selle auto omanikuga.

Pole ju võimalik, et 8a seisab ühistu ees mingi auto ja ühelgi perekoolikal pole absoluutselt mitte mingit aimu, kelle auto see on…

Lähedki ukse taha, annad kella ja räägid. Et vaadake, see teie auto segab, hoiab ilmaasjata kohta kinni ja et kas me saame kuidagi aidata.

(Refonda käis neil vahepeal ka tasuta järgi, s.o. auto eest saad veel mingi 75-100€ arvele ka. Metalli eest.)

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kuidas ma pargin romu kõrvale ja siis oma autoukse varjus niristan õli sinna…..

Kodunurgas oli kellelgi probleem, mida pontšikute tegemisest allesjääva õliga peale hakata.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

vaata seda https://menu.err.ee/999840/paljud-onnetu-valimusega-tuhjalt-seisvad-soidukid-romuks-ei-liigitu

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuule perekoolikas.

Ma pakkusin olukorrast väljapääsuks reaalselt toimiva lahenduse.

Mida ise juba 15a tagasi kasutanud.

Selge see, et selline lahendus ei sobi ilma munadeta isikule. (sina)

Eks siis tegele seaduslikult edasi ja oota 10a, vblla saad isegi abi.

Mul täiesti ükskõik.

See sinu lahendus võis ju 15 aastat tagasi toimidagi, praegu enam see ei tööta. Ajad, kas tead, muutuvad. Et sa muutustega kohaneda ei jõua, on juba sinu enda probleem.
Sa muidu autos turvavöö ikka paned kinni või?

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa muidu autos turvavöö ikka paned kinni või?

Peab ju panema.

Elektriline käsipidur ei tule ju autol muidu ise automaatselt maha….:-)

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lahenduseks oleks MUPOle teatamine või sellesama linnaga, kes tahab parkimiskohti joonida, nõu pidamine, või siis, ma arvan, on linna enda poolt ette nähtud mingigi trahv nende mitteliikuvate autode omanikele. Kui need mitteliikuvad autod pole seni ise romustunud, siis elate ilmselt korralikus kohas, muidu võib juhtuda nii:
https://www.accelerista.com/liiklus/ostetud-load/uinuv-auto-on-vandaalide-sihtmark/

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lähedki ukse taha, annad kella ja räägid. Et vaadake, see teie auto segab, hoiab ilmaasjata kohta kinni ja et kas me saame kuidagi aidata.

Kuidas sa teada saad, kelle auto see on? Tavakodanikule seda infot ju numbrimärgi põhjal ei jagata ja kui auto omanik ei ela näiteks selles majaski või ei reageeri ühistusisestele kirjadele, siis on suht võimatu selle auto omanikku teada saada.

+2
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas saada lahti mitteliikuvatest autodest maja ees?