Esileht Kodunurk Kuidas saada lahti hiirest korteris?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Kuidas saada lahti hiirest korteris?

Postitas:

Tere! Elan 3-toalises korteris esimesel korrusel suhteliselt uues majas. Paar nädalat tagasi tekkis kuskilt meie abiruumi (lisagarderoob,remondi-ja tööriistade hoiuruum) üks hiir. Avastasime selle järgi, et ühel riiulil oli pakk linnutoitu ja see oli laiali tiritud. Ostsin lõksu aga sinna ta pole jäänud. Näha on, et tegutseb edasi, sest kingakarbikaas on ka täna öösel ära näritud. Mürki ei tahaks panna, siis hakkab see laip hiljem kuskil haisema, kassi plaanis võtta pole. Kuidas temast nüüd lahti saada? Kellel kogemusi? Laps on muidugi vaimustuses, et meil nüüd oma koduloom.
Aitäh vastajatele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ikkagi mürks66t. Ei haise see üks hiir midagi, tänapäeva mürgid kuivatavad laiba ilma haisuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanasti öeldi ikka – “kui üht hiirt näed, jääb seitse nägemata”.
See tähendab siis seda, et kui sa ise arvad, et sul on üks hiir, siis ilmselt on neid ikka rohkem … ja aina rohkem juurde tuleb, sest nad poegivad mingi 8 korda aastas.

Mürk on hea vahend muidugi.
Väga tõhus on see vahaplokk – kiire ja kindel.
Lisaks muudele asjakohastele reaktsioonidele tekitab see hiirel janu ja kui sa talle just veekaussi mürgiportsu kõrvale ei pane, siis läheb hiir majast minema – vett otsima. Ja sureb mujal.
Roosa plokk on parem kui sinine, meie maakodu hiirtele sinine ei paistnud nii hästi maitsevat kui roosa. Seda roosat söövad nad ikka väga maialt.
Meil on maakodu metsade ja põldude keskel ja hiired on väga tavalised kodakondsed. Sügisel, kui vili koristatud ja õues jahedam, kipuvad ikka tervete suguvõsadega sisse kolima. Midagi pole teha – tuleb piirid paika panna ja asjaga tegeleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka ise korteris hiirtega hädas olnud. Tavalised lõksud soovitan ära unustada – paljud mudelid pole piisavalt tundlikud või on liiga kerge vedruga; nii et lõks kas ei rakendu või jalutab hiir vedru vahelt minema. Korra olen viimase piiri peale sätitud suure rotilõksuga ühe tegelase kätte saanud – see oli üks eriti väike hiirekene, kes suutis suure lõksu vahel olles ruumi teise nurka joosta.

Hästi toimivad liimilõksud – aga siis pead olema valmis selleks, et täiesti elus, armas, piksuv tegelane Sulle sealt suurte kurbade silmadega vastu vaatab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.02 09:18; 16.02 10:37; 16.02 12:06; 16.02 14:22; 16.02 15:47; 16.02 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hiirelõksud meil ei toimi, uued rotilõksud ka mitte. Kasutan ühte vana nõukaaegset rotilõksu. Sel sügisel sai rekordarv hiiri sellega püütud, pea igal ööl oli uus hiir lõksus. Alles kui pakaseaeg saabus, lõppes see voorimine ära. Lõks seisab siiani juustutükiga, enam tulijaid pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka ise korteris hiirtega hädas olnud. Tavalised lõksud soovitan ära unustada – paljud mudelid pole piisavalt tundlikud või on liiga kerge vedruga; nii et lõks kas ei rakendu või jalutab hiir vedru vahelt minema. Korra olen viimase piiri peale sätitud suure rotilõksuga ühe tegelase kätte saanud – see oli üks eriti väike hiirekene, kes suutis suure lõksu vahel olles ruumi teise nurka joosta.

Hästi toimivad liimilõksud – aga siis pead olema valmis selleks, et täiesti elus, armas, piksuv tegelane Sulle sealt suurte kurbade silmadega vastu vaatab.

Kas seda hiirt sealt liimilõksust tervelt kätte ei saa? Et viidki õue kuskile ja lased lahti? Oled sina rahul ja on hiir rahul. Ei pea ju ilma vajaduseta tapma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka ise korteris hiirtega hädas olnud. Tavalised lõksud soovitan ära unustada – paljud mudelid pole piisavalt tundlikud või on liiga kerge vedruga; nii et lõks kas ei rakendu või jalutab hiir vedru vahelt minema. Korra olen viimase piiri peale sätitud suure rotilõksuga ühe tegelase kätte saanud – see oli üks eriti väike hiirekene, kes suutis suure lõksu vahel olles ruumi teise nurka joosta.

Hästi toimivad liimilõksud – aga siis pead olema valmis selleks, et täiesti elus, armas, piksuv tegelane Sulle sealt suurte kurbade silmadega vastu vaatab.

Kas seda hiirt sealt liimilõksust tervelt kätte ei saa? Et viidki õue kuskile ja lased lahti? Oled sina rahul ja on hiir rahul. Ei pea ju ilma vajaduseta tapma.

Üks tuttav nii teebki, sikutab hiire lõksust lahti ja viib õue. Kuid mulle endale tundub, et see liim on päris tugev ja hiir võib korralikult viga saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.02 09:18; 16.02 10:37; 16.02 12:06; 16.02 14:22; 16.02 15:47; 16.02 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kust see hiir teie arust tuli, sealtsamast õuest ju…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 10:43; 04.03 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Humaanne hiirepyyk käis vanasti ikka hiirvaixelt passides kolmeliitrise kylilikeeratud purgi kõrval, kus sees oli tykk keeduvorsti. Kui siis tyyp uudistama tuleb, tõstad purgi otsex & kummutad õue kodust kaugemale. Vorsti saab lohutusauhinnax.

Mul oli kunagi köögihiir, ilusti puhastas põranda kõigest, mis põnnidel syyes pudises. Kena keik kuni hetkeni, kui ta otsustas paljunema hakata, peaaegu 12 tundi pyydsin purgiga seda vahmiili. Õnnex pojad olid alles nii ohmud, et ise jooxid pihku.

Kui kassi ei taha, teevad ka koer & rott hiirtele yxnull.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli kunagi köögihiir, ilusti puhastas põranda kõigest, mis põnnidel syyes pudises. Kena keik kuni hetkeni, kui ta otsustas paljunema hakata, peaaegu 12 tundi pyydsin purgiga seda vahmiili. Õnnex pojad olid alles nii ohmud, et ise jooxid pihku.

Köögihiire idee on küll hea ja humaanne, aga paari puudusega: kui põnnid piisavalt pudistada ei jaksa, kipub hiir mujalt juurde otsima, näiteks sealtsamast kaerahelvestepakist, millest põnnidele putru keedad. Ning hiir tekitab toidujääkide taaskäitlemise käigus teatud ebameeldivaid julgakesi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.02 09:18; 16.02 10:37; 16.02 12:06; 16.02 14:22; 16.02 15:47; 16.02 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina soovitaks hiired ikka kinni püüda mitte mürgitada ja riskida võimalusega, et jääb kuskile haisema
proovi näiteks seda lõksu, lihtne üles panna
https://www.k-rauta.ee/p/hiireloks-swissinno-supercat-plastik-2tk/f07

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli mitu põnni, pudistamist jätkus. & kuivad julgakesed olid vähem ebameeldivad kui ise, ise, eiiii, ma ise peaaegu enne potti pyxte jalast saamise tagajärg või äkitselt mähkimislaual käima läinud kakikahur.

Pärast muidugi selgus, et hiiretips oli poegimisex pesa teinud raamaturiiulisse. Joonelt keset virna Saja Rahva Lugusid. Seda papjeemasheed nähes mõtlesin kyll, et otsix raisa õuest yles & virutax lihahaamriga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Harva, kui hiir kuskil mürgi tõttu surres haisema jääb. Tavaliselt ta tuigerdab keset tuba surema. Oht kuskil vahel olla on siis, kui sa ise selle seina või liistu sulged, kus ta tavaliselt käib ja ta ei pääse enam välja tuiama ja varusid otsima. Mürgi mõju all ta uimerdab üldjuhul siiski välja oma pesast ja pesakonnast, kõik lloodusliigid ju hülgavad oma mürgitatud liikme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laenake mõnelt kass ajutiselt. Hiir(ed) panevad plehku.

Või madu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi on kunagi mõne hiire selle K-rauta plõksuga kinni ka püüdnud? Need kas ei rakendu (sööda olen traadiga päästiku külge sidunud), või jalutab hiir sealt vahelt minema.

Tänapäeva mürgid mumifitseerivad hiire ära, nii et haisu ei ole – aga sellest hoolimata ma ei sooviks ühte muumiat kuskile põranda alla.

Ja enda toakassi põhjal – hiir huvitab teda täpselt sama palju nagu riiulis seisev raamat või veekeetja; ja ega hiirte ringirändamised samuti selle tõttu ära ei jäänud, et korterit tuli kassiga jagada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.02 09:18; 16.02 10:37; 16.02 12:06; 16.02 14:22; 16.02 15:47; 16.02 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me püüdsime kolmeliitrise purgiga, panime põhja maiuspala ja ehitasime tee purki ilusasti ka. Mitu aega istus igal hommikul ja vahel päeval kah mõni hiirelanik. Kättesaadud kaadri lasime õues lahti, viisime majast jupikese eemale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas seda hiirt sealt liimilõksust tervelt kätte ei saa? Et viidki õue kuskile ja lased lahti? Oled sina rahul ja on hiir rahul. Ei pea ju ilma vajaduseta tapma.

Ojaa, mäletan isegi oma tudengiaega, kus ma hiire õue viisin ja nägin, kuidas ta kribinal-krabinal üle õue täpselt samasse minu majja tagasi jooksis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

haha jah sa arvad, et sul on ÜKS hiir, me ka arvasime. Kesklinna korter väikeses majas. Panime kaks lõksu käiguteedele ja edasi klõpsasid need lõksud igal õhtul kinni. 17 hiirt oli lõppkokkuvõttes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 15:32; 25.02 00:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me püüdsime kolmeliitrise purgiga, panime põhja maiuspala ja ehitasime tee purki ilusasti ka. Mitu aega istus igal hommikul ja vahel päeval kah mõni hiirelanik. Kättesaadud kaadri lasime õues lahti, viisime majast jupikese eemale.

Äkki oligi üks ja seesama hiir, kelle teie välja viisite ja kes varsti tagasi kolis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.02 09:18; 16.02 10:37; 16.02 12:06; 16.02 14:22; 16.02 15:47; 16.02 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas seda hiirt sealt liimilõksust tervelt kätte ei saa? Et viidki õue kuskile ja lased lahti? Oled sina rahul ja on hiir rahul. Ei pea ju ilma vajaduseta tapma.

Ojaa, mäletan isegi oma tudengiaega, kus ma hiire õue viisin ja nägin, kuidas ta kribinal-krabinal üle õue täpselt samasse minu majja tagasi jooksis.

No helde jumal, ei pea ju kohe ukse taga lahti laskma teda, võib vähe kaugemale ka viia. Omal ikka peab ka natuke mõistust olema!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me püüdsime kolmeliitrise purgiga, panime põhja maiuspala ja ehitasime tee purki ilusasti ka. Mitu aega istus igal hommikul ja vahel päeval kah mõni hiirelanik. Kättesaadud kaadri lasime õues lahti, viisime majast jupikese eemale.

Äkki oligi üks ja seesama hiir, kelle teie välja viisite ja kes varsti tagasi kolis.

me viisime ta ikka eemale, mitte ei lasknud ukse taha lahti. Kui oli sama hiir siis oli ta küll vägev pikamaajooksja ja veel kõvem orienteeruja kui paari tunniga just meile tagasi leekis. Ega see meil esimest korda polnud niimoodi hiiri püüda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://m.youtube.com/watch?v=ABffYDM9EwU

Idee inimlikuks hiirepüügiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://m.youtube.com/watch?v=ABffYDM9EwU

Idee inimlikuks hiirepüügiks.

Aga kuidas hiir kinni püüda, et saaks ta sinna pudeliga pappkarpi panna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.02 09:18; 16.02 10:37; 16.02 12:06; 16.02 14:22; 16.02 15:47; 16.02 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me püüdsime kolmeliitrise purgiga, panime põhja maiuspala ja ehitasime tee purki ilusasti ka. Mitu aega istus igal hommikul ja vahel päeval kah mõni hiirelanik. Kättesaadud kaadri lasime õues lahti, viisime majast jupikese eemale.

jaa, me ka püüdsime niimoodi. kui mõned hiired käes olid, siis rändasid õue, aga me viisime ikka kaugemale, et teed tagasi ei leiaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laenake mõnelt kass ajutiselt. Hiir(ed) panevad plehku.

panevad nad jee, mul on kaks kassi, hiiri sel hooajal kinni püütud 15.
https://www.k-rauta.ee/p/rotiloks-swissinno-supercat/bcb mul on selline lõks, väga tõhus. ma elan majas, mitte korteris, siin liigub erinevaid hiiri, mõni on pool rotti suur. kassitoitu puistan lõksu, eriti päästikule, see ei kuiva ära (a la juust), lõhnab kutsuvalt ja maitseb hiirtele väga. vanaaegsed hiirelõksud ei imponeeri, ei soovi sealt traadi vahelt laipa välja õngitseda, selle lõksuga on lihtne, vajutad lahti ja ongi korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tõin vanemate agara hiiremurdja kassi meile paariks nädalaks korterisse.
Esimese kolme päevaga püüdis umbes viis hiirt kinni, ülejäänud aja magas ja nautis oma reisi, lõpuks mängis mänguhiirega 🙂

Mürgiga- naabrid mürgitasid ja oli ikka “tore” küll tunda seda hiire või rotilaiba haisu pool aastat…
“Tänapäeva mürgid” – ma ei tea, ei tulnud muumiat 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli garaažis üks väga tark rott, panin talle kolm erinevat lõksu üles, ei midagi. Nägin teda ka mõnikord, oli süsimust, äkki mingi kodust pagenud kodurott hoopis. Mürki ei tahtnud kasutada, aga olin juba meeleheitel. Ostsin endale rotimürgi, aga mõtlesin veel selle väljapanemise osas. Karp oli riiulis igatahes, mingid terakesed roosa kattega. Ja siis rott võttis kätte ja näris ise karpi augu, lohistas ühe kotikese endale kuskile nurga taha ja sõi seda mürki. Ja oligi kadunud. Garaažis ta ei surnud, aga lohistas ennast kuskile õue, mina teda igal juhul enam ei näinud. Panin talle nii eluspüügilõkse kui ka igasugu teisi lõkse, mõnest sõi sööda ära ja elas rõõmsalt edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

”Humaanne” irw jajaa mõtle nüüd natuke, kas sa tahad sellest öösel krõbistavast ja karpe katki närivast raisast lahti saada või mitte? Senikaua, kuni inimlikku püügiviisi välja mõtled, need sunnikud toovad pesakonna ja vat siis hoiad peast kinni ja karjud appi, et oleks enne võinud silma pilgutamata talle mürki sisse sööta. Mäletan lapsepõlvest, kui kõik peaaegu südari said, kui keset ööd hakkas klaver mängima, põhjuseks ei muu kui samad sindrinahad. Ei ole tõesti meeldiv nendega kodu jagada, nad on parasiidid ja paratamatult tuleb hävitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Karp oli riiulis igatahes, mingid terakesed roosa kattega. Ja siis rott võttis kätte ja näris ise karpi augu, lohistas ühe kotikese endale kuskile nurga taha ja sõi seda mürki.

See mürk neile maitseb, jah. Mul olid keldris hiired ja panin igasse keldriruumi paar kotikest mürgiga. Pappkarbi ülejäänud kotikestega unustasin katlaruumi nurka, tooli peale. Kui siis kord kontrollisin, olid kõik mürgikotid tühjaks söödud ja tahtsin karbist uued panna, aga ka karbis olid kõik kotid kaktki näritud ja tühjaks tehtud. 😛
Peale seda pole keldris enam ühtegi hiirt näinud, mingit haisu ka ei tunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan lapsepõlvest, kui kõik peaaegu südari said, kui keset ööd hakkas klaver mängima, põhjuseks ei muu kui samad sindrinahad. Ei ole tõesti meeldiv nendega kodu jagada, nad on parasiidid ja paratamatult tuleb hävitada.

Klaverimäng on veel vähemasti küllaltki ohutu ajaviide neil. Mina näiteks vaatasin õhtul rahulikult telekat, kui kuulen, et köögis läheb elektripliit piiksuga tööle (st pliit piiksus, mitte hiir:). Keraamilisel pliidil oli puutetundlik paneel ja hiir oma sooja kõhuga või jalgadega suutis selle pliidi tööle panna. Hea oli, et olin kodus ja nt ei maganud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 15:32; 25.02 00:00;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Kodunurk Kuidas saada lahti hiirest korteris?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.