Esileht Imetamine Kuidas saada laps ilma tissita uinuma?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kuidas saada laps ilma tissita uinuma?

Postitas:

Olen oma nüüdseks 10-kuusele lapsele harjutanud rumala kombe uinuda tissiga. Päris väiksena oli see kuidagi loomulik ja 2-3 korda öö jooksul last toita ja siis edasi magada polnud kellelegi probleem. Umbes 8 kuu vanusena hakkas laps aga ärkama iga tunni või paari tagant ja ainus viis teda uuesti magama saada oli tõsta enda kõrvale ja anda rinda ning siis ligi 10 kg kaaluv laps ettevaatlikult võrekasse tagasi asetada, mille käigus ta tihti uuesti ärkas ning kogu trall läks otsast peale lahti. Nüüd olen täiesti kurnatud, sest öösel saame vaid paar tundi magada. Olen proovinud teda lihtsalt pikali panna järjekindlalt, kuid siis ta röögib ennast hingetuks. Kahju on nii lapsest kui endast. Päeval saab ta ikka rinda ju. Kas peaksin imetamise üldse ära lõpetama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjeldaksid nagu minu igaöist tralli, kuigi minu laps on praegu 7,5kuune. Tean, kui väsitav on öösiti lapsega jännata. Imetamist täiesti ära ei soovita lõpetada, kuna esimesel eluaastal on piim lapse jaoks nr 1 toit, seega kui lõpetad rinnapiima andmise, siis peaksid selle asendama RPA-ga, mis omakorda tähendab öösel lutipudeli jms toimetamist, eeldusel, et laps endiselt öösel süüa tahab. Loodetavasti leidub siin keegi targem, kes oskab omast kogemusest soovitada, kuidas öine söötmine lõpetada. Olen lugenud, et antakse vett, või enne ööund putru, et kõht rohkem täis oleks, või lõpetatakse ka päevasel ajal magamistoas imetamine ära, et laps ei seostaks magamistuba söömisega.
Aga selle ringi tõstmise ja ärkamisega tahtsin öelda, et mina olen lahendanud olukorra nii, et laps magab neljaks volditud baikateki peal ja sellega tõstan teda edasi-tagasi kahe voodi vahet. Nii ei teki seda, et teine voodi liiga jahe oleks, lisaks ei tunne ta otseselt sinu käsi enda vastas ning ühtlasi toetab tekk tõstmise ajal last. 🙂
Pea vastu!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa teda võrekasse tõstad? Võta kaissu, siis paned rinna suhu ja magad ise edasi. Muidu kurnadki ennast ära. Paras aeg öise imetamise lõpetamiseks on 1,5 a. Siis hakkad ka tasapisi lõpetama, siis laps saab jutust aru ja räägid talle, et saad piima natuke aega, loeme kümneni jne. Tasapisi. Nutta lased ainult natuke. Õhtul söödad kõhu putru täis, kindlasti annad öösel pudelist vett. Praegu on vara last kiusata, ta on ju nii väike, et võib rahulikult rinda saada nii palju kui tahab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka lapse kaissu jätta peale esimest öist söötmist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama, aga ta ise jääb magama tissi otsas. Ööunne jääb, siis panen meie voodist või minu sülest tema enda voodisse magama (muidu meie voodist käputab põranda poole). Tihti suudan rinda anda süles olles kuni 3ni öösel või kauem, oleneb kuidas öösel käitud. Nüüd mitu ööd on jamama hakanud kell 2, siis võtan kaissu ja magab edasi. Harjutasin end et söödan last süles, mitte voodis pikali, aga raske on sest uni on ikka meeletu. 😀 Voodis olles tiss suhu ja magame mõlemad edasi, kuigi olen päris voodiäärele aetud.
Nõu ei oskagi anda, ilmselt varsti loksub kõik paika. Ma loodan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Imetamine Kuidas saada laps ilma tissita uinuma?