Esileht Väikelaps Kuidas saada laps ühele unele?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kuidas saada laps ühele unele?

Postitas:
Kägu

Laps on 1.4 aastane. Ärkab hommikul kell 5.00 üles. Esimene uni on 9.00 ja magab kuni 10.00, teine uni 13.00 kuni 14.00. Ööunne jääb juba 19.30. Ma ei saa ju teda ühele unele panna kuna kui ta ärkab kell 5.00 siis ta ei pea lõunani vastu. Samas on meil lapsel juba kell 10 beeebikool ja nii raske nende kahe unega jageleda. 🙂

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma oma laste puhul venitasin esimese päevaune ööunega kokku, kui tundus, et kaks on liiast ja hommikune ärkamine minu jaoks liiga vara, kuna ööuni lühem. Lihtsalt ei tulnud nii vara üles ja pikapeale jäid kaisus uuesti magama.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teed toa kottpimedaks ja kui laps kell 5 ärkab, räägid talle, et on uneaeg ning proovid ta veel uuesti magama saada, kas või 5 minutiks.

Esimese uinaku teed lühikeseks. Kõigepealt ajad 30 min pealt üles, siis mõned päevad hiljem hakkad 15 min pealt äratama. See peaks lapse hommikul kauem magama motiveerima. Õhtul hakkad pikemalt üleval hoidma 15 min kaupa. Kõige pealt viimane ülevalololemine, siis keskmine ülevalololemine. Lähete enne und õue mängima, kui muidu ei jaksa.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest oli see üleminekuperiood nii raske. Ühest jäi väheks ja kaks und oli nagu liiga palju. Mina ei punnitanud, vaid kõik olenes, kuna ta ärkas. Kui tegi luugid vara lahti, siis tegin kaks und ja vajadusel lühendasin teist, et ööund ei segaks. Kui ärkas hiljem, hoidsin veidi ka kauem üleval enne lõunaund. Mingi hetk loksus paika. Soovitatakse jah esimest und lühendada, aga ma tegin seda teisega. Ei raatsinud lihtsalt hommikust und segada. Ta magas siis ka nii sügavalt. Edu!

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas laps ise näitab välja märke valmidusest ühele unele minna? Kas laps on alati kell 5 ärganud? Millisesse unne paremini või halvemini jääb?

Last, kes ei näita omaltpoolt soovi unerütmi vahetada, mina ühele unele üle viima ei hakkaks.

Minu lapsel jäi tema soovil teine uni ära ning esimest nihutasime 10 pealt 12-13 peale. Ööuni läks seoses sellega ka tunnikese varasemaks.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üleminekute ajal tundub alati, et tunde jääb nagu üle või puudu, aga kuidagi loksub kõik paika. Enda laps lihtsalt jäi esimesse hommikusse unne aina halvemini ja ühel hetkel oli loogiline venitada ülevalolek juba lõunani välja. Ilmselt läheb teil siis ka lõunauni pikemaks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veidi hiljem ööund magama panna ehk? Tunnike-poolteist- kaks hiljem, enne seda palju õues viibida? Värske õhk väsitab ja ehk magab kauem hommikul, ärkab näiteks 7-8? See omakorda nihutaks lõunaund veidi edasi ja jääks üks pikem päevauni keset päeva?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsele loomuomane unerütm on arengule kasulikum kui beebikool. Inimese terve elu koosneb kõigi tegevuste kella peale ajastamisest. Äkki selle lühikese jupikese elust, kus on võimalik iseenda vajaduse järgi magada, raatsiks oma lapsele võimaldada?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Veidi hiljem ööund magama panna ehk? Tunnike-poolteist- kaks hiljem, enne seda palju õues viibida? Värske õhk väsitab ja ehk magab kauem hommikul, ärkab näiteks 7-8? See omakorda nihutaks lõunaund veidi edasi ja jääks üks pikem päevauni keset päeva?

Lisaks sellele veel, et last ei maksaks ühest päevaunest ise üles äratada, päevauni võiks siis olla näiteks kell 13-16 vms. Keskelt läbi kulub uinumisele ju ka pool h, seega laps magaks 2,5 h. Ärkab ise ja nii peab ööuneni vastu. Magama läheks näiteks 21-22, uinumisele kulub ka ju u pool tundi, siis peaks hommikuni vastu pidama kella 7ni umbes.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja und vahemikku 13-16 sätiks seetõttu, et lasteaias ka magatakse sel kellaajal.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja und vahemikku 13-16 sätiks seetõttu, et lasteaias ka magatakse sel kellaajal.

4 tundi und on ikka küll ulmeliselt palju. Ma ei kujuta ette, et laps peale seda veel öösel magama soostuks…

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Usun, et ta pidas silmas und sinna vahemikku ajastada, mitte 4h jutti magada lasta.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen TA

Olen pannud lapse ka hiljem magama. Isegi 20.30 on magama jäänud ja ärkab ikka kell 5.00. Ja siis on viril kuna ööuni jäi lühikeseks.  Pigem olen arvanud et siis las jäädagi see ööuni 19 või hiljemalt 19.30 vahel. Et magab oma une täis. Samas ärkab ta veel öösiti ka mitmeid kordi üles. Tõuseb istuli või siis ajab end voodist maha ja tahab mängima minna. Hoian teda voodis kinni ja ütlen et uneaeg on. Sellepeale hakkab kisama. Mingi aeg siis ikka uinub uuesti. Öösel on ikka 5 ärkamist vähemalt. Aga vist ilmselt pean proovima jah venitada neid ärkvelolekuaegu pikemaks. Kasvõi jupi kaupa. Olen proovinud ka õues olla temaga et mõtted unest eemale saaks. Siis ta jääb mul vankris magama kui koju jalutan. 😁 on nii läbi et vajub või jalapealt ära.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sain oma varajase linnukese hiljem ärkama, kui ühele unele läks. Varem ärkas ka 5-5 30, nüüd on tavaline 1h hiljem, vahel põõnab lausa 7ni.

Hakkasin hommikust ärkvelolekut venitama. Ei lasknud magama jääda ja hoidsin selle ajani kuni tahtsin lõunaund teha. Vahel jäi vaene laps täiesti mänguväljakul liivakasti magama. Pumpasin ennast kohvi täis ja enda energia pealt trallitasin, üks kõik mida, peaasi et uneajani üleval püsiks. Päeval pole ka probleem kui jääb koduteel kärus magama, teebki siis lõunaune kärus. Õhtune ärkvelolek läks meil lihtsamalt. See on sageli lühem ka kui peaks väga varane ärkamine olema.

Jõudu. Proovi ta ikka hilisemaks nihutada, varsti keeratakse kella, siis läheb eriti varaseks teil kõik.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaks uinakut 1a4k vanuselt on ju veel normaalne. Ma olen beebiujumised ja beebilaulmised valinud ikka selle järgi, mis lapse unegraafikuga sobib sel hetkel. 5x öösel ärgata tundub küll palju selles vanuses, see on ju ometi palju suurem probleem. Kui rinda öösiti ei saa ja ikka nii palju ärkab, siis räägiks sellest perearstile.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ma õieti mäletan käis meil see asi nii, et esimene uni oli tal see lühike 45min ja teine uni pikk 2-3h. Mingi hetk kippus teise algus aina edasi nihkuma ja seega ka ööuneleminek. Oli vist üks päev, kus ta juhuslikult ärkas natuke hiljem, tavaliselt ärkas 7, ja võtsin kinni ja jätsin esimese une vahele ja teise (uude esimesse siis) panin veidike varem. Ja nii ta saigi, aeg-ajalt oli alguses veel päevi, kus tuli 2 und, aga suht ruttu ja ilusti harjus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loksub ise paika kui laps ise valmis on. Seni loobuks beebikoolist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viisin ühele unele kui esimesse unne jäämine hakkas kaua aega võtma ja teine uni seetõttu lühikeseks jääma. Vähendasin esimese une pikkust ja lõpuks ei pannudki. Sellel esimese une kellaajal tekib moment, kus on unisem, et poeb kaissu jne, aga siis natuke lebotab ja peale seda jaksab edasi olla. Magama läheb kell 19 või varem kui lõunaunest ärkab enne kella 15. Mina hilisemaks magama minekut ei viiks kui selline rütm lapsele sobib. Nt ka mu 4a läheb kell 19 magama kui lõunat ei maga. Pigem prooviks jah venitada hommikut, et ei ärkaks kell 5 kui see pole teie pere jaoks tavapärane ärkamise aeg.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsele loomuomane unerütm on arengule kasulikum kui beebikool. Inimese terve elu koosneb kõigi tegevuste kella peale ajastamisest. Äkki selle lühikese jupikese elust, kus on võimalik iseenda vajaduse järgi magada, raatsiks oma lapsele võimaldada?

Just minu mõte. Püüa elada need mõned kuud lapse rütmis ja unusta ära see beebikool.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ta lähima aasta jooksul sinna lasteaeda ei lähe nagunii, siis pole mõtet lasteaia une pärast hakata muretsema. See unerütm jõuab selle ajaga veel mitu korda muutuda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laps on 1.4 aastane. Ärkab hommikul kell 5.00 üles. Esimene uni on 9.00 ja magab kuni 10.00, teine uni 13.00 kuni 14.00. Ööunne jääb juba 19.30. Ma ei saa ju teda ühele unele panna kuna kui ta ärkab kell 5.00 siis ta ei pea lõunani vastu. Samas on meil lapsel juba kell 10 beeebikool ja nii raske nende kahe unega jageleda. 🙂

Mis on sinu eesmärk, miks tita ei või rohkem magada? Katsu reguleerida ajad mugavamaks, et ei tõuseks nii vara.

0
0
Please wait...

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Väikelaps Kuidas saada laps ühele unele?