Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas saada laps võrevoodisse

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kuidas saada laps võrevoodisse

Postitas:

Meie nädalane beebi sööb kenasti rinda ja jääb magama nii süles kui suures voodis imetades. Öösel toidangi teda enda kõrvale voodisse võttes, aga mul ei õnnestu teda pärast toitmist kuidagi võrevoodisse saada. Mõne hetke pärast on ta üleval ja nutt lahti. Aitab ainult uuesti voodisse võtmine ja imetamine.

Kas see tähendab, et ma oleks pidanud talle kohe rohkem rinda andma ja ta lihtsalt ei saanud kõhtu täis? Või võibki olla nii, et ta liigutamist ei kannata?

Tahaks väga teda võrevoodisse magama panna, et ise paremini magada ja et tal oleks ka turvalisem. Praegu aga ei julgegi teda enam pärast imetamist liigutada, sest siis ärkab ja ei saa ise magada niigi palju, kui see beebiga koos ettevaatlik olles võimalik on. Vaid paar korda selle nädalakese jooksul on õnnestunud teda tõsta nii, et ta on ka paariks tunniks võrevoodisse magama jäänud, ülejäänud 10+ korral ärkas muudkui nutuga. Mida võiksin proovida teisiti teha?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki proovida oodata veidi enne lapse liigutamist? Minul ta ka ärkas üles kui kohe peale söötmist tõstma hakkasin aga kui veidi ootan nii 10-15 minutit kuni laps sügavas unes juba ja siis alles tõstan siis ta magab muretult võrevoodis edasi. Mina saan sügavast unest niimoodi aru kui lapse hingamine on hästi vaikne ja rahulik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tõsiselt soovitan sellist voodit, millel saad serva alla panna. Imetad beebit tema voodis (ulatud küll) ja kui tuttu jääb, siis serv üles ja ei mingit liigutamist. Tudub ilusasti. Endal ka hea magada kohe edasi ja ei pea ootama, kuni uni nii sügavaks läheks. Esimese lapsega ma ka muudkui ootasin seda tõstmist ja nii tüütu oli ja teisega on hullult hea! 🙂

Näiteks see:

https://www.chicco.ee/next-to-me-hall.html

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma hea une nimel lõpetasin beebiga öösel võitlemise. Võrekasse harjutasin ta siis, kui öisest toitmisest loobusin – kuna siis tundus mõistlikum teda enda rindadest kaugemal hoida kui et uuesti ise uinuda ja järgmine hetk laps tissi otsast avastada 😀 Aga sai siis kogu draama korraga tehtud.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvatavasti ta tahab lihtsalt su lähedal olla. Kui piimalõhn ära kaob, siis ongi üleval. Mul esimene laps magas tõstes ilusti edasi, aga teine ärkab kohe üles ja talle meeldibki magada minu lähedal. Kas pea või jalad või käsi peab olema vastu mind. Nüüd hakkab juba suuremaks saama ja venna järgi tahab vahel võrekas magada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned lapsed lihtsalt ongi sellised, et neid äratavad kergemini erinevad muutused temperatuuris, helides jms. Minu noorem laps on selline, et teda ei õnnestunud juba sünnitusmajas tõsta eraldi voodisse. Meil on võrevoodil üks külg ära võetud ning voodi meie voodi kõrval Toidan teda nii, et tema on oma voodis ja mina lähen ülakehaga tema juurde söötmiseks. Suuremat last sain kenasti tõsta, tegin seda nii, et tema magas teki sees, siis ei äratanud teda külm madrats, kui ta oma voodisse tagasi panin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinu soe külg ja rahustav hingamine ja südamerütm kadusid lihtsalt ära. Süüa võib ikka anda. Meil oli kodus nali, et beebidel on liikumisandur ja kõrgusandur. Niipea, kui nendega ringi liigud ja nad voodist üles tõstad, on kõik hästi, niipea, kui voodile langetad, on kõik halvasti. Minul aitas see, et võtsime võrevoodi ühe külje esimestel elukuudel maha ja kinnitasime võrevoodi jäigalt vastu vanemate suurt voodit. Kui laps nihelema hakkas, panin oma suure sooja käe talle kõhule, või käele ja ta rahunes jälle maha. Rahutumatel öödel aga laps magaski minu kaisus ja kõik oli ka nii täiesti hästi. Jah ja kõige parem on kui saad ise nii nihkuda, et toidad teda tema enda voodis, siis ei ole teda sinna pannes voodi jahe. Võid proovida ka soojakotti, mis hoiab tema voodikoha sooja, kui laps ise sinu juures imetamas on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps oli ka temperatuurimuutusele tundlik. Imetasin teda tema teki/magamiskoti sees ning tõstsin siis koos tekiga või magamiskotis võrekasse ümber. Teda ei äratanud mitte liigutamine vaid jahedale madratsile panek.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelnenute soovitused ja mõtted on kõik õiged. Su laps on veel liiga väike, et eeldada tema eraldi magama saamist (mis siis, et teine voodi on mõenkümne sentimeetri kaugusel). Mõtle, alles 8 päeva tagasi oli ta su kõhus, hämaras, soojas ja mõnusas teda igast küljes hoidvas pesas, nüüd juba tahame, et ta oleks meist eraldi. Sinu uni on tähtis, ei vaidle vastu, kuid ära pelga pakkuda lapsele seda öist imetamise järgse läheduse vajadust, kui ta seda vajab, kui ta sellest märku annab. Üks öö on parem, teine kehvem, sõltumata lapse vanusest 🙂 Tubli oled!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas saada laps võrevoodisse