Esileht Ilu ja tervis Kuidas saada psühhiaatrilt antidepressante?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kuidas saada psühhiaatrilt antidepressante?

Postitas:

Kas psühhiaatritelt antidepressantide saamine on väga raske?
Kuidas see protsess käib? Kas ma pean mingi pikema jutuajamise
temaga tegema või piisab, kui ütlen, et soovin antidepressante,
ütlen lühidalt põhjenduse ja kirjutatakse välja? Vastuvõtt on umbes
50 euri ja ma päris ehku peale kellegi juurde minna ei tahaks?
Kas on ka neid psühhiaatreid, kes keelduvad esimesel visiidil
retsepti kirjutamisest ja nõuavad pikemat käimist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 06:32; 11.06 07:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid saab ka perearsti käest küsida. Piisab murest rääkida ja edasi on arstil otsustada…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea pikalt jutustama. Küsitakse mõned küsimused, kas on pikaajaline meeleolu langus, ärevus, unetus jne, saadki oma tabletid kätte. Sellise jutuga ei maksa muidugi minna, et tahan antidepressante. Ikka räägid, mis viga on, mis häirib, mitte ei nõua tablette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on kindel diagnoos – depressioon või mõtlesite ise välja?
Eile oli just Tallinna Tv pealt huvitav dokumentaalfilm, kus nooruk tarvitas antidepressante, mis mõjutasid teda nii, et tappis 12 ja haavas 70 inimest kinosaalis.

https://www.dailymotion.com/video/x5v0dgt

Raamat “Surm – ravimi kõrvaltoime.” on samuti väärt lugemist. Seal juttu antidepressantidest, mis viisid inimesi enesetapuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearst kirjutab ka välja, ei ole vaja psühhiaarti juurde minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on kindel diagnoos – depressioon või mõtlesite ise välja?

Eile oli just Tallinna Tv pealt huvitav dokumentaalfilm, kus nooruk tarvitas antidepressante, mis mõjutasid teda nii, et tappis 12 ja haavas 70 inimest kinosaalis.

https://www.dailymotion.com/video/x5v0dgt

Raamat “Surm – ravimi kõrvaltoime.” on samuti väärt lugemist. Seal juttu antidepressantidest, mis viisid inimesi enesetapuni.

Sina ei ole ju ka pädev anonüümse inimese teksti peale diagnoosi panema, et kas ta vajab antidepressante või mitte. Kui on vaja võtta ja need aitavad, siis ikkagi peab võtma.

Tuues näiteks need üksikud, keda antidepressandid ei aidanud kes teab mis põhjusel (kas olid valed tabletid, oli doos vale, inimene tegelikult neid ei võtnudki või kui võttis, siis toimus tema kehas mingi vale reaktsioon just sellele ravimile, põhjuseid võib olla väga palju) ei ole ju ka teemaalgatajale sarnastele inimestele abiks. Ehk pigem peletavad eemale ning inimene vireleb aastaid, kui tegelikult saaks ehk juba praegu vajalikku abi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on kindel diagnoos – depressioon või mõtlesite ise välja?

Eile oli just Tallinna Tv pealt huvitav dokumentaalfilm, kus nooruk tarvitas antidepressante, mis mõjutasid teda nii, et tappis 12 ja haavas 70 inimest kinosaalis.

https://www.dailymotion.com/video/x5v0dgt

Raamat “Surm – ravimi kõrvaltoime.” on samuti väärt lugemist. Seal juttu antidepressantidest, mis viisid inimesi enesetapuni.

Jah, teismeliste on dokumenteeritud teatud tüüpi antidepressantide korral suitsidaalne käitumine.

AGA. Kas korrakski ei tule mõtet, mis on tõenäosus, et juba häiritud inimene antidepressante sööb VS normaalne inimene. Ja mis on tõenäosus, et sellist asja teeb pigem häiritud inimene, kui normaalne inimene.

Soovitaks selle kallutatud antiteadusliku jama asemel Ben Coldacre’i sarja “Bad Science” ja “Bad Pharma”. Üsna objektiivne pilt nii soolapuhujate kui ka ravimifirmade käkkidest.

Küll on arstid süüdi ja ravimitööstus paha. Ja kui täiesti tundmatu taustaga “toktor” terakesi või lambilahust kirjutab, siis on kindel värk ja mui-dug-i ei taha keegi hõlptulu teenida, vaid siiralt inimesi ravida. Aga kui pimesool lõhkeb või sääreluul lahtine murd, on kõik haigla ukse taga.

Teemasse: antidepressantide “saamine” ei ole üldse raske. Küll aga kõik kõigile ei sobi ja õige tuleb leida katse-eksituse meetodil, neil on kõrvaltoimed (üksikutest: tundetus ka positiivsuse suhtes, peavalud, -ringlused, “elektrilöögi” tunne peas, libiido kadu, tupekuivus, kaalutõus või -langus ja enamasti esimene). Uusimates uuringutes on leitud, et koondlõikes ei ole neist platseeboga võrreldes oluliselt rohkem kasu, aga individuaalsetel juhtudel võib olla abi palju – aitab konkreetse olukorraga hakkama saada ilma oma mõtetesse uppumata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis Teil see vastuvõtt 50€ on, kas Teil puudub HK kindlustus. Visiiditasu on 5€, kui on olemas HK kindlustus. Olen käinud kahe erineva psühhiaatri juures ja mõlemad on pakkunud kohe esimesel korral AD-ravi. Palju keerulisem on leida sobiv ravim, arst võib küll selle välja kirjutada aga see ei sobi alati inimesele. Mina sain oma õige ravimi peale seda, kui olin eelnevalt katsetanud nelja ravimit, mis muutsid enesetunde veel kehvemaks, kui see ilma ravita oli. AD määrab ka perearst, samahästi võib perearstie rääkida oma probleemist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis Teil see vastuvõtt 50€ on, kas Teil puudub HK kindlustus. Visiiditasu on 5€, kui on olemas HK kindlustus. Olen käinud kahe erineva psühhiaatri juures ja mõlemad on pakkunud kohe esimesel korral AD-ravi. Palju keerulisem on leida sobiv ravim, arst võib küll selle välja kirjutada aga see ei sobi alati inimesele. Mina sain oma õige ravimi peale seda, kui olin eelnevalt katsetanud nelja ravimit, mis muutsid enesetunde veel kehvemaks, kui see ilma ravita oli. AD määrab ka perearst, samahästi võib perearstie rääkida oma probleemist.

Ma vaatasin erakliinikutes psühhiaatri vastuvõtte, kus saaks kiiremini löögile. Haigekassaga on ju hiigeljärjekorrad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 06:32; 11.06 07:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas tõesti on arste, kes kirjutavad antidepressandid välja ja jätavad patsiendi üksi neid võtma? järgmised visiidid ravi jälgimiseks peaks olema ikkagi reegel, mitte erand.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis Teil see vastuvõtt 50€ on, kas Teil puudub HK kindlustus. Visiiditasu on 5€, kui on olemas HK kindlustus. Olen käinud kahe erineva psühhiaatri juures ja mõlemad on pakkunud kohe esimesel korral AD-ravi. Palju keerulisem on leida sobiv ravim, arst võib küll selle välja kirjutada aga see ei sobi alati inimesele. Mina sain oma õige ravimi peale seda, kui olin eelnevalt katsetanud nelja ravimit, mis muutsid enesetunde veel kehvemaks, kui see ilma ravita oli. AD määrab ka perearst, samahästi võib perearstie rääkida oma probleemist.

Ma vaatasin erakliinikutes psühhiaatri vastuvõtte, kus saaks kiiremini löögile. Haigekassaga on ju hiigeljärjekorrad.

Täpselt nii ongi, nagu sinu poolt tsiteeritud Kägu kirjutas. Kui sul on veidigi depressiivsust ja mainid seda perearstile, siis on peaaegu 100% kindel, et ülimalt kiiresti sulle neid AD-sid ka pakutakse. Piisab, kui räägid, et meel on tihti kurb, kõik tundub mõttetu, uni on pealiskaudne, energiat ei ole, nutad tihedamini kui varem ja eluisu on otsas. Ongi kõik. Kuulasin hiljuti mingit saadet raadiost, kus räägiti, et inimestel on suisa soovitav oma meeleolulangusest rääkida just perearstiga ja mitte alustada käigust psühhiaatri juurde, sest psühhiaatreid on vähe ja nad on väga ülekoormatud. Aga kui soovid siiski just psühhiaatri juurde minna, siis infoks sulle, et väljaspool suuremaid linnasid on järjekorrad oluliselt lühemad ning aja võid saada juba nädala või kahe pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Kuidas saada psühhiaatrilt antidepressante?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.