Esileht Kodunurk kuidas saada samblast lahti?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: kuidas saada samblast lahti?

Postitas:

minu akna all polegi varsti enam muru, vaid üks sambaväli. kas keegi on kasutanud mingeid vahendeid samblast lahti saamiseks? ja kuidas olete tootega rahule jäänud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 22:26; 12.04 10:29; 12.04 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis puid sul seal kasvab? Näiteks männi ja kuuse juures ongi keeruline muru kasvatada. Okas tapab üsna tõhusalt rohtu ja sammal võtab võimust.
Mis veel võib olla?
Rohukamar on liiga tihe, siis tuleks õhutada. Põhimõtteliselt maa hargiga või spets õhutustaldadega tihedalt läbi käia.
Siis võib veel muru pidevalt liiga madalalt niidetud olla.
Või on seal pidevalt varjuline? Päikest saab?
Raudrehaga riisu ka oma plats läbi. Kohe nii, et tutid lendavad. See on ka hea.
Otseselt mingit samblakeemiat ei tea soovitada, pole kasutanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

samblanäks, muruväetis samblatõrjega, muruõhutaja – kasutan neid kõiki, siis on enamvähem. niikui enam ei tegele teemaga, on sammal tagasi. jama.
*ongi männimetsaalune muru, niiet nii oli, on ja jääb paraku

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on tahtmist suts jännata, siis saab luua nn ebamuru. Madalad pinnakattetaimed istutada, mis laiali roomavad.
Omal kasvab näiteks väike igihali.
http://www.google.com/imgres?hl=en&sa=G&biw=1024&bih=655&tbm=isch&tbnid=fHoPxM1lsLkPYM:&imgrefurl=http://helleaed.blogspot.com/2011/06/2205.html&docid=t7nct8zWzxBpyM&imgurl=http://3.bp.blogspot.com/-ZVEkpBjiJAM/TfKLUmBksmI/AAAAAAAAAGU/uKuwwYkkylg/s1600/22_05_2011%25252B011.jpg&w=1600&h=1200&ei=fGyGT53aHsaP4gSZ5LzOBw&zoom=1&iact=rc&dur=203&sig=106675904790897330610&page=1&tbnh=135&tbnw=211&start=0&ndsp=14&ved=1t:429,r:11,s:0,i:94&tx=138&ty=72

Liivatee sordid annavad ka päris kiiresti ühtalse pinnakatte.
http://www.google.com/imgres?hl=en&biw=1024&bih=655&tbm=isch&tbnid=Mv6oAl6Glv1ThM:&imgrefurl=http://nagi.ee/photos/marikalillepuu/15411749&docid=dSWQCEGIut8feM&imgurl=http://static3.nagi.ee/i/p/616/46/154117499466ce_m.jpg/1&w=500&h=375&ei=02yGT53tEdTQ4QSppbn_Bw&zoom=1&iact=hc&vpx=322&vpy=342&dur=1141&hovh=194&hovw=259&tx=155&ty=94&sig=106675904790897330610&page=1&tbnh=137&tbnw=201&start=0&ndsp=13&ved=1t:429,r:10,s:0,i:90

Mul ka männitukk läheduses ja tean, mida te tunnete 😀
Pidev mässamine käib. Eriti just riisumise osas, sest ei tohi lasta männiokkakihti peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi on ka mullas. Okaspuud kasvavadki happelises mullas ja seda armastab ka sammal.
Sellest päriseks lahtisaamine on suhteliselt tänamatu tegevus.
Üks variante on tõepoolest madalate pinnakattetaimede kasutamine, nagu Rabakana soovitas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul õnneks kergem variant, muru asetseb tee ääres ja põhiliselt on siis mõned suuremad kased muru ääres kasvamas..kunagi on vist ka mõned hekikuusekesed istutatud, aga needki on suhteliselt kidarad. Huvitav on ka see, et sügisel seenehooajal kasvavad tatikad ringikujuliselt. Kuna ei ole tegemist oma aiaga (korterelamus elan), siis mõtlesin et kasutan mõnda väetist (suretavad sambla ja siis seejärel muutuvad pruuniks)+ soetan tallad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 22:26; 12.04 10:29; 12.04 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Kevadel rehitsen sambla lahti
2. Kasutan samblaeemaldajaga muruväetist.
Vajadusel kordan tegevust, siis mitmeks aastaks rahu majas.

Igihali ja liivatee ei sobi hästi laste mänguplatsile.
Margareeta ja hanijalg lämmatavad muru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elenna, kas siis tühjadele kohtadele oled uut mulda ja rohuseemet ka külvanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 22:26; 12.04 10:29; 12.04 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks mitte samblamuru? Ehk jättagi ilus roheline sammal kõikjale. Varakult roheline ja jala all mõnus. Ja jääb see igavene võitlus ära.
Ma ka kogu aeg võitlesin samblaga, lõpuks üks kunstnik soovitas, et sammal palju ilusam, miks ma jändan. Ja nii ongi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Elenna, kas siis tühjadele kohtadele oled uut mulda ja rohuseemet ka külvanud?[/tsitaat]Kui lausa paljad laigud jäävad, siis olen natuke seemet pannud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda samblaeemaldajat peab väga tihedalt ja suures koguses kasutama, et tulemust saada. pmst peab mulla ph-d muutma, et sammal seal enam kasvada ei saaks. väikese lapikesega oleks see mõeldav, aga suurte pindadega mõttetu vaevanägemine. pigem las olla. raudrehaga sambla väljarookimine on abiks küll, aga siis on vaatepilt tükk aega kole..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]seda samblaeemaldajat peab väga tihedalt ja suures koguses kasutama, et tulemust saada. pmst peab mulla ph-d muutma, et sammal seal enam kasvada ei saaks. [/tsitaat]Kasvukohta päris ümber muuta ilmselt tõesti ei saa. Mina ei räägi algusest peale olnud samblapinna kaotamisest. Räägin aiast, kus mulla ja muru vananemise ja varju suurenemise tõttu on tekkinud muru sisse või muru asemele sammal.
Olen kasutanud Sammalpoisi, väetist Muru Kevad. Viimati kasutasin samblaeemaldajaga muruväetist. Ei pannud paksult, külvasin nagu väetist. Oma aias riisusin enne, ema juures ei riisunud – külvasin otse samblale. Mõjus mõlemal juhul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sammal ei kannata peal mängimist ja ei kannata riisumist – kohe tutid lendavad ju.
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks mitte samblamuru? Ehk jättagi ilus roheline sammal kõikjale. Varakult roheline ja jala all mõnus. Ja jääb see igavene võitlus ära.
Ma ka kogu aeg võitlesin samblaga, lõpuks üks kunstnik soovitas, et sammal palju ilusam, miks ma jändan. Ja nii ongi…[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sammaldunud muru jaoks olevad spetsväetised sisaldavad sambla eemaldamise toimeainena raudvitrioli (raudsulfaati). Odavam on osta aianduspoest lihtsalt raudvitrioli, mida kasutatakse ka puude ja põõsaste pritsimiseks seenhaiguste ja hallituse vastu, ning vajadusel siis väetist eraldi. Toime põhineb mulla ph muutmisel. Sammal tahab saada happelist pinnast, raudvitriol (nagu ka eespool mainitud puutuhk) muudab pinnase aluselisemaks ning see samblale ei sobi. Lisaks ph muutmisele tuleb kasuks muru õhutamine, niites ei tasu muruhaket maha jätta ning selleks, et muru jõulisemalt ise sambla ja umbrohu vastu võidelda jõuaks, on seda siiski vaja ka väetada. Kui väetada ei taha, külva murusse valget ristikut, ristikuga segatud muru ei vaja väetamist sest ristik toodab vajamineva lämmastiku ise.

Muru on aia kõige töömahukam ja kokkuvõttes ka kulukam osa 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võtlesin samblaga ja päris lahti ei saanud. Iga kevad jube töö ja kallid on need törjeained.
Aga juhtuski nii, et mulle hakkas sammal meeldima. Mõnus ja pehme, ilus ja pole niitmist. Nüüd on meil osaliselt sammal muru asemel ja tahaks, et oleks rohkem! Kividele olen hapupiima ja munaga kah sambla selga kasvatanud.
Ja ebamuru, selline on plaanis. Uurin just kuidas ja millest. Rabakanal oligi head ideed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Kodunurk kuidas saada samblast lahti?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.