Esileht Ajaviite- ja muud jutud kuidas saada sõbraks

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: kuidas saada sõbraks

Postitas:
Kägu

lugu selline, et pole just palju sõpru ja lapsega nüüd juba mitu-mitu aastat kodune olnud. natuke nagu üksik tunne vaevab aeg-ajalt. suhtlusringkond väga väikseks jäänud. sain ligi aasta aega tagasi tuttavaks ühe inimesega. temaga jutt klapib kuidagi jube hästi (või vähemalt mina tunnen nii), aga samas paljudes asjades on ta minust üsna teistmoodi, julge, laialdaste teadmistega, iseteadev ja tegus – see vist teebki temaga suhtlemise minu jaoks nii huvitavaks. aga probleem mul nüüd siis selles, et kas kellegil on arvamusi kuidas ma saaksin temaga rohkem sõbraks saada (saan aru küll, et täiskasvanu jaoks väga tobedalt esitatud küsimus).
aeg-ajalt ikka suhtleme (saame kokku), kuid alati minu initsiatiivil. siis tundub kõik tore ja vahva, aga ise ta kunagi ettepanekut kokku saamiseks ei tee. nii juba pool aastat. ma ei saa isegi seda aru kuidas ta minusse suhtub (et N: kokkusaamisele tuleb, aga ise ei kutsu kunagi) väga imelik oleks seda ju küsida ka. või ei olegi siin miskit teha, et küll aega annab arutust. ta on tööga väga hõivatud ka muidugi, mina ju vaid kodune. kuidas teie olete oma sõbrad leidnud, ma pean just silmas täiskasvanuiga? ei kujune ju iga tuttavaga sellist lähedast ja usaldavat suhet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: kuidas saada sõbraks

Kui ta on väga hõivatud, siis on ju super, et ta üldse leiab aega. Ja võimalik, et tal on suur tutvuringkond. Kõik need inimesed on ju ka tema sõprust väärt ometi? Ega siin muud polegi, kui hoia kontakti. Ja tekita endale ka huvid. Hobidega seoses leiab kiiresti hulgaliselt vähemalt häid tuttavaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sa sisuliselt kysid kuidas panna teda rohkem aktiivsust yles näitama:). aga seda ju ei saa me öelda. saad ikkagi ainult ise olla aktiivne pool ja siis ta otsustab kas on huvitatud v mitte. loodetavasti pole asi selles, et ta ei tahagi sinuga suhelda ja vastutahtsi siis tuleb. kujutan ette, et tal lihtsalt on nii palju tegemist et ta suurt ei jöuaks antud hetkel rohkem aega sinule pyhendada. aga kas on mötet vöi öigust selle yle kurvastada? pigem soovitaksin sul endal rohkem söpru juurde muretseda:). muidugi vöid rohkem aktiivsust yles näidata ja tihedamalt teda kusagile kutsuda aga siis ei maksa pahandada kui ta ei saa (kui ta on nii sotsiaalselt aktiivne nagu sa väidad siis tal lihtsalt ei ole aega – tõenäoliselt).

Please wait...
Postitas:
nyah nyah

Hobid & yhised huvid. Sageli ka töö, aga lapsega kodusena . . . mnjamh.

Kui ta on väga tegus & väga suure suhtlusringkonnaga inimene, pole, muide, midagi imestada, et ta Sind iialgi kuhugi ei kutsu. Ta on harjunud, et teda ennast kutsutaxe kogu aeg igale poole & sõbrad kutsuvad end ise talle kylla, kui ta vähegi sisse laseb.

Mina tean vist viimase 10 aasta jooxul umbes kolme juhtumit, kui ma tõepoolest isiklikult, nimeliselt & konkreetselt kedagi kuhugi kutsusin. Kõigi nende kutsututega oli mul mingi oluline asi vaja korda ajada . . .

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma nt olen selline natuke eraklike kalduvustega, et väga harva juhtub, kui ise kellegagi lihtsalt niisama kokku tahan saada. kuigi kui juba suhtlemiseks läheb või mõni inimene lähedale satub, siis vestlen mõnuga ja suudan ka teist kuulata.

põhikooli ja keskkooli ajal oli alati selliseid, kes kangesti tahtsid minuga sõbrad olla (ma polnud miski popp tegelane, aga väärt kaaslane siiski). ja mul polnud nende sõbrustajate vastu midagi, isegi meeldis nendega suhelda ja kuigi ma vbl pealtnäha jätsin pisut ükskõikse mulje, siis tegelikult ma siiski hoolisin neist, aitasin vajadusel jne. aga initsiatiiv suhelda, kokku saada tuli 90% kordadest teistelt, mul oli lihtsalt omaette ka piisavalt hea olla. mulle nii igatahes väga sobis, et tuldi suhtlema siis kui nad ise tahtsid.
nüüd on tee keskaaegsetest sõbrustajatest eemale viinud, igal oma elu, ei puutu nii sageli kokku, aga kui juhuslikult trehvame, siis on tore ikka ja vahel harva ka helistame

point selles, et mõni ei oska ega tahagi ise kokkusaamiste jms organiseerimisega koormata, eriti kui elu piisavalt igasuguste muude toredate tegevustega täidetud (ma ka alati väga hõivatud inimene olnud), aga see ei pruugi sugugi tähendada, et Sinu vastu ükskõikne ollakse või Sinuga eriti suhelda ei taheta. inimesi on erinevaid, mõni vaatamata aktiivsusele mitmel rindel ei ole mõnes suhtlemise aspektis kuigi tugev.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meestega saad kergelt sõbruneda nendega flirtides ja seksides.Naistega on iseenesest keerulisem sõbruneda,sest nad on oma olemuselt juba õelad ja vaenulikud.Need,kes on sõbralikud on tavaliselt juba meestega sõbrad ja teisi naisi endale sõbraks ei taha,sest kardavad konkurentsi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sageli ei olegi väikese lapsega kodus oleva naisega millestki rääkida. Teda ei huvita sinu töömured, sind jälle jätavad titeteemad külmaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on küll palju tuttavaid, kellega vanasti palju sai koos väljas käidud ja üksteisel külas. Nüüd siis olen aastaid samuti lastega kodune ja neil justkui oma elu. Need, kel ka lapsed, nendega ikka käime laste sünnipäevadel ja suhtleme msn-is. Kui neid külla kutsun, siis korra aastas ehk tulevad külla. Samas vastu nagu keegi ei kutsu külla. Sellest, et oleks mõni pere, kellega lastega koos siis perekonniti väljaspool kodu midagi põnevat teha, sellest unistan juba ammu. Tavaliselt käime vaid oma perega suvel Eestis ringi ning veedame vaba aega kinos, teatris, kontsertil, spa-s, uisutamas jne. Vahel käime mehega kahekesi, ilma lasteta. Vahel olen mõne tuttavate pere kutsunud meiega kaasa kuhugi,kuid alati on \”teised plaanid\” ja \”oh,kahju, et te varem ei rääkinud\”. Samas aga teised ei kutsu meid ise kuhugi kaasa. Võiks ju siis öelda, et \”kuulge, seekord me ei saa tulla,aga tulge hoopis meiega kinno järgmine nädal\” või midagi sellesarnast…aga EI. Nüüd mõtlengi, et läheks soojamaareisile kevadel näiteks,aga ilmselt mul pole mõtet tuttavatega koos minemisest unistadagi,lähme vaid oma perega ;D Olen leppinud olukorraga..

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on küll palju tuttavaid, kellega vanasti palju sai koos väljas käidud ja üksteisel külas. Nüüd siis olen aastaid samuti lastega kodune ja neil justkui oma elu. Need, kel ka lapsed, nendega ikka käime laste sünnipäevadel ja suhtleme msn-is. Kui neid külla kutsun, siis korra aastas ehk tulevad külla. Samas vastu nagu keegi ei kutsu külla. Sellest, et oleks mõni pere, kellega lastega koos siis perekonniti väljaspool kodu midagi põnevat teha, sellest unistan juba ammu. Tavaliselt käime vaid oma perega suvel Eestis ringi ning veedame vaba aega kinos, teatris, kontsertil, spa-s, uisutamas jne. Vahel käime mehega kahekesi, ilma lasteta. Vahel olen mõne tuttavate pere kutsunud meiega kaasa kuhugi,kuid alati on \”teised plaanid\” ja \”oh,kahju, et te varem ei rääkinud\”. Samas aga teised ei kutsu meid ise kuhugi kaasa. Võiks ju siis öelda, et \”kuulge, seekord me ei saa tulla,aga tulge hoopis meiega kinno järgmine nädal\” või midagi sellesarnast…aga EI. Nüüd mõtlengi, et läheks soojamaareisile kevadel näiteks,aga ilmselt mul pole mõtet tuttavatega koos minemisest unistadagi,lähme vaid oma perega ;D Olen leppinud olukorraga..[/tsitaat]
Võibolla Teile pole kuhugi külla tulla?Elamine liiga väike,toit ei ole nende maitse järgi jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelviimasele käole: sa räägiksid justkui minu elust. Suhtlen samuti põhiliselt nendega sõbrannadega, kellel endal ka lapsed, olen ka aastaid kodune (töötan ka kodus), mul üks laps (käib juba koolis). Ka mulle meeldiks, kui oleks mõni ühe lapsega või lastega pere, kellega koos mõnikord kuhugi reisile, uisutama või mujale koos minna. Plaanime samuti kevadisel koolivaheajal soojale maale reisile minna.
Kui vanad su lapsed on ja kas poisid või tüdrukud? Ehk võtaks midagi vahvat koos lastega ette?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Eelviimasele käole: sa räägiksid justkui minu elust. Suhtlen samuti põhiliselt nendega sõbrannadega, kellel endal ka lapsed, olen ka aastaid kodune (töötan ka kodus), mul üks laps (käib juba koolis). Ka mina unistan sellest, et oleks mõni ühe lapsega või lastega pere, kellega koos mõnikord kuhugi reisile, uisutama või mujale koos minna. Plaanime samuti kevadisel koolivaheajal soojale maale reisile minna.
Kui vanad su lapsed on ja kas poisid või tüdrukud? Ehk võtaks midagi vahvat koos lastega ette?[/tsitaat]

Sarnane olukord ka siin.
Tahaks just Eesti siseste reiside jaoks üht toredat perekonda lisaks.
Kuigi oma perekonnaga on ka tore olla, siis seltskond on väga oluline reisidel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda varianti, et perekond-perekonnaga sõbraks saada, annab ikka sättida. Noh, et naised sobivad omavahel ja mehed ka omavahel ja diagonaalis ka.

Mul on mitu sõbrannat nö ära kukkunud, sest ka siis minu või minu mehe arvates on neil imelikud mehed. Me ei viitsi nendega nö perekonniti suhelda. AGa kui on juba lapsed, siis seda ükshaaval suhtlemist nagu eriti ei olegi.

Sama on mehe sõpradega. Mehed omavahel ikka suhtlevad eraldi, aga perekonniti on tekkinud paar peret, kellega on hea klapp. Ülejäänutega on ikka nii, et kuna mulle mõnede sõprade naistega klappi pole, siis ei viitsi perekonniti ka läbi käia.

Ja üldiselt ma arvan, räägitagu mida tahes, on just see paarilisega mittesobimine enamikel juhtudel selleks \”sõprade ärakadumise\” põhjuseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellele kommenteerijale, kes ütles, et äkki meie kodu liiga väike või toit ei maitse:
Kodu on suurem, kui enamusel nendest tuttavatest. Teistel korterid, meil maja. Ja toit on ok, sest suvistel grillipidudel toob ju igaüks kaasa ka mingi snäki või liha või midagi mis endale maitseb. Ka sünnipäevadel on peo lõpuks toit alati peaaegu otsas. Ma ju ütlesin,et meil käiakse külas küll, aga vastu eriti ei kutsuta. Vaid kaks peret on sellised, kellel ka ise külas käime. Ise olen seda mõelnud, et ilmselt tunnen nii seetõttu, et olen kodune ja tegelen põhiliselt koduste asjadega ning vajangi rohkem suhtlemist kui vanade tuttavatega msn-is. Teised jälle käivad tööl või kui on ka lapsed, siis käib pereelu laste trennide,koolide ja lasteaedade järgi – nagu tegelikult ka meil. Ma ei ütle, et me ei suhtle kellegagi ja et meil keegi külas ei käi, lihtsalt vastu ei kutsuta,kuna meie juures on mugavam käia (suurem kodu ja meie peame vaaritama). Ning kurdan ka selle üle, et väljaspool kodu ei tee eriti tuttavatega midagi koos. Samas võib-olla on see seotud sellega,et meil 3 väikest last ning arvatakse, et nagunii ei saa ju tulla. Kui ise kutsume kuhugi,siis ilmselt tõesti on teistel juba plaanid nädalalõpuks tehtud. Noh,võib-olla virisengi ilmaasjataja- olen siin kodus väga paranoiliseks läinud, sest kui nüüd hakata mõtlema,siis meie peres on 5 sünnipäeva,kus käivad erinevad tuttavad ja \”sõbrad\” ja kui minu 3-4 \”sõbrannat\” ja mehe 4-5 \”sõpra\” aastas korra igaüks külas käivad pluss veel meie sünnipäevadel ja grillipeod suvel nii meil kui nende kahe pere juures,kellega rohkem lävime, siis ei tulegi nii harva neid kokkusaamisi 🙂 Võib-olla teistel on samamoodi, aga mulle lihtsalt tundub vähe tegutsemist koos tuttavatega…

Please wait...
Postitas:
Kägu

panin kaardid ja ütleb- te ei saa sõpradeks. liiga avar silmaring, näitab põhjuseks.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

minul pole ühtegi sõpra ja ma ei ole ilmselt kuigi sõbruneja tüüp kah. tuttavaid on, kuid viimanegi sõber on nüüdseks ära vajunud.

ega ma puudust ei tunnegi, mul on pere, kelle jaoks olemas olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma võiksin sõbrustada sellise perega, kus on lasteaiaealised lapsed, et ka minu lastel huvitav oleks. Kõige pisem on aastane, teine näiteks kolmene. Ja meil on poisid 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma võiksin sõbrustada sellise perega, kus on lasteaiaealised lapsed, et ka minu lastel huvitav oleks. Kõige pisem on aastane, teine näiteks kolmene. Ja meil on poisid 🙂 [/tsitaat]

kihvt!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka tunnen puudust peresõpradest, kellega koos nt reisida ja üksteisel külas käia. Mees ei ole väga suur suhtleja ja vist seetõttu ei saa ka ta nii hästi kontakti teistega. Aeg-ajalt nädalavahetustel mõtlen, et kahju, et pole kedagi külla kutsuda või kellegagi midagi koos teha. Ei tea, kas 30-tes enam nii kergesti leiabki sõpru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina ka tunnen puudust peresõpradest, kellega koos nt reisida ja üksteisel külas käia. Mees ei ole väga suur suhtleja ja vist seetõttu ei saa ka ta nii hästi kontakti teistega. Aeg-ajalt nädalavahetustel mõtlen, et kahju, et pole kedagi külla kutsuda või kellegagi midagi koos teha. Ei tea, kas 30-tes enam nii kergesti leiabki sõpru.[/tsitaat]
Mina tahaksin suhelda:). Kas jätaksid oma meiliaadressi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui vanad lapsed teil on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks laps ja kohe aastane. Tüdruk. Ise oleme 30-date alguses.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jätan oma meiliaadressi: adeeli@hot.ee

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma olen kahe lapsega kodune ja viimasel ajal pole enam isegi inimest, kellega telefonis rääkida.
varem oli ikka mitu head sõpra, tihti käisime külas, niisama väljas, helistasime vähemalt korra nädalas.
millegipärast inimesed kaugenevad üksteisest kui regulaarselt ei kohtuta ja pole ühiseid teemasid enam. arenetakse erinevates suundades, osadel toimub taandareng :-(.

olen märganud, et vanadel sõpradel kõigil on tekkinud uued sõbrad enda kodu lähedusest kellega nad perekonniti suhtlevad.
natuke olen olnud solvunud kuuldes nende reisidest uute sõpradega koos (meid enam isegi ei kutsutud).
ka on meie pere varaline võimekus viimastel aastatel kardinaalselt muutunud ja me ei saa enam endale lubada kalleid reise aga ka tihedaid õhtusööke väljas.

Võin ainult arvata miks keegi enam külla tulla ja isegi helistada ei viitsi.
kurb.

samas paar inimest, kellega olen trennis kohtunud ja kes on mind külla kutsunud tekitavad minus hirmu. ma kardan, et tunnen ennast pahasti kui nad näevad, et me elame kitsastes oludes ja kardan ka seda, et äkki osutub uus tuttav liiga pealetükkivaks ja sobimatuks iseloomu pärast.

seetõttu hoian distantsi ja mõtlen veel mida teha.
igatahes liigselt kleepuvaid ja üleliia palju rääkivaid inimesi olen ma eluaeg kartnud. selliseid, kes haakuksid kõiges on aga üsna raske leida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]ma olen kahe lapsega kodune ja viimasel ajal pole enam isegi inimest, kellega telefonis rääkida.
varem oli ikka mitu head sõpra, tihti käisime külas, niisama väljas, helistasime vähemalt korra nädalas.
millegipärast inimesed kaugenevad üksteisest kui regulaarselt ei kohtuta ja pole ühiseid teemasid enam. arenetakse erinevates suundades, osadel toimub taandareng :-(.

olen märganud, et vanadel sõpradel kõigil on tekkinud uued sõbrad enda kodu lähedusest kellega nad perekonniti suhtlevad.
natuke olen olnud solvunud kuuldes nende reisidest uute sõpradega koos (meid enam isegi ei kutsutud).
ka on meie pere varaline võimekus viimastel aastatel kardinaalselt muutunud ja me ei saa enam endale lubada kalleid reise aga ka tihedaid õhtusööke väljas.

Võin ainult arvata miks keegi enam külla tulla ja isegi helistada ei viitsi.
kurb.

samas paar inimest, kellega olen trennis kohtunud ja kes on mind külla kutsunud tekitavad minus hirmu. ma kardan, et tunnen ennast pahasti kui nad näevad, et me elame kitsastes oludes ja kardan ka seda, et äkki osutub uus tuttav liiga pealetükkivaks ja sobimatuks iseloomu pärast.

seetõttu hoian distantsi ja mõtlen veel mida teha.
igatahes liigselt kleepuvaid ja üleliia palju rääkivaid inimesi olen ma eluaeg kartnud. selliseid, kes haakuksid kõiges on aga üsna raske leida.
[/tsitaat]
Inimene, mida sa õieti tahad? Peale virisemise? Vanad sõbrad ei suhtle enam – paha? Uued sõbrad tahavad suhelda – jälle paha?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul isegi ei ole sõpru enam, k6ik kadusid kuidagi ära kui rasedaks jäin! Tore oleks ka endale keegi s6brants saada, kellega lobiseda jni! Vanus on mul20 . Ja olen l6purase

Please wait...
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kuidas saada sõbraks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.