Esileht Erivajadustega laps Kuidas saada sügava puudega lapsele päevahoidu

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kuidas saada sügava puudega lapsele päevahoidu

Postitas:

Mure selline, et kuidas alustada sügava puudega lapsele päevahoiu taotlemist? Kas see soov tuleb rehaplaani sisse kirjutada või mismoodi see üldse käib. Infot leidsin vaid niipalju netist, et aastas 152 päeva saab seda kasutada. Et siis saab seda hoidu ka ööpäevaselt tarbida. Hoidu pakkuvate asutuste kohta samuti napp info või ei osanud õigest kohast otsida. Minule lähedastel inimestel selline mure, et on 6a sügava puudega last vaid oma jõududega kasvatanud, hoidu pole kunagi kasutanud. Naise vanemad on aidanud aga tundub, et sellest jääb väheks. Pere on lagunemise äärel selle stressi ja abituse käes. Laps on 7/24h hoolt vajav lamaja. Tahaks neid väga aidata ja anda nõu kuidas ja kust alustada abi taotlemisega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 13:41; 20.08 08:24; 20.08 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps lasteaias käib? Lühiajalist lapsehoiu teenust Tallinnas saab niimoodi, et vanem läheb oma linnaosa sotsosakonda, kirjutab avalduse, et soovib kasutada lühiajalise hoiukodu teenust, linnaosa sotstöötaja teeb suunamise, mis edastatakse Tallinna lastekodu hoiukodu spetsialistile ja siis saab vanem lepingu teenuse kasutamiseks. Edasi helistab vanem hoiukodusse ja lepib kokku, millistel päevadel laps seda teenust kasutab. Pean muidugi hoiatama, et nädalavahetusi tuleb päris pikalt ette broneerida ja samuti on suviti tung sinna väga suur. Septembri alguses on lastyehoid kaks nädalat kollektiiv puhkusel.

Vanematel on võimalus lisaks sellele kasutada veel lapsehoiu teenust ESF i rahastusel, mida korraldab samuti Tallinna Lastekodu või siis sama rahastusega tugiisiku teenust Tallinna Perekeskuse kaudu. Perekeskuse tugiiisikud öösiti ei tööta. Lisaks rahastab riik sügava ja raske puudega laste hoidu veel 407. euroga aastas .ESFi rahastus on aastas ligi 5000 eurot.

Võite mulle eraldi kirjutada eneli.talli@mail.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eehm… Inimene kirjutab, et sügava puudega lamav laps, 6 a on ema ise hooldanud. Järgmine vastaja küsib, kas lasteaias käib. Möhh?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 17:17; 19.08 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muuseas, ka sellistele lastele on on olemas lasteaia kohad, niiet nõhitada ei tasu midagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus ei ole ju selles. Lasteaiakohaga lapse kohta ei kirjutataks, et ema on teda vaid oma jõududega kasvatanud ja siis poleks ka päevahoidu nii pakiliselt vaja ju.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 17:17; 19.08 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga siis ju ongi parim lahendus see, et taotlegu lapsele lasteaiakoht. Teemaalgataja ei ütle, kus pere elab, aga suuremates linnades on erilasteaiad täiesti olemas. Ka lamavatele lastele. Mitte mingit mõtet ei ole 24/7 üksinda hooldada ja selle juures hulluks minna. Järgmisel aastal saab see laps ju 7 ja koolikohustus tuleb peale. Kas nad ei lase seda last siis kooli ka, kuigi hooldusklassid sellistele lastele on ju olemas? Lapsehoiuteenuse osas peab jah rehaplaanis olema kirjas, et laps vajab lapsehoiuteenust ja selle rehaplaaniga tuleb minna oma KOV lastekaitse spetsialisti jutule. Küll see spetsialist siis määrab teenuse, selgitab, kust sobivat hoidjat leida ja aitab ESF taotluse ka ära täita.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 23:31; 26.08 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 17.17 ja 18.12, eeldan et oled üks ja sama. Lisaks küsimusele on minu postituses ka selged juhised, kuidas abi taotleda, Nendeni sa muidugi oma lugemisega ei jõudnud. Veelkord siis alustada tuleb oma sotsosakonna sotsiaal töötajast või lastekaitse töötajast. Praegu polegi reh. plaan enam kohustuslik, aga sotstöötaja koostab koos lapsevanemaga juhtumi plaani ja sinna pannakse kirja kõik lapsehoiu vajadused.
Kui pere ei suuda ise sinna pöörduda võib ka teemaalgataja pöörduda ja paluda, et sots. töötaja ise perega ühendust võtaks.
Minu jaoks on kurb tõsiasi see, et kuueaasta jooksul pole pere saanud mingit abi, ometi kui lapsel on puue, peaks ta olema ja vähemalt lastehaigla vaateväljas ja seal on ometi ka sotsiaaltöötaja olemas, kes peaks asjadega kursis olema ning peresid nõustama.
Üks asi veel– sellist päeva ja ööhoidu, pakubki Tallinnas ainult Tallinna lastekodu, valikut teenusepakkujate osas ei ole.
Palju jaksu perele ja loodan et leiate sobiva lahenduse.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Tänud asjalike nõuannete eest. Eks selle perega ole natukene raske suhelda. Paar aastat tagasi andsin nõu, et viigu laps nädalas kasvõi üheks päevaks päevahoidu ja siis tekib nn oma aeg kui tee mis tahad. Selle peale mulle vastati, et keegi ei saa tema lapsega hakkama. Saan isegi aru, et päris nii see ei ole. Nüüd on isa mitmeid kordi teinud jutuks, et nad on päris üksi jäetud ja keegi ei aita neil last hoida. Seda last ongi võõral raske hoida kuna ei tea mis temaga tegema peab. Kõht täis sööta pole mingi mure ja kakane mähe vahetada, aga ülejäänud elu-olu. Lastehaigla vaateväljas on nad nagunii aga tavaliselt käib ema lapsega vist seal ja iseasi kui palju ta on sealset pakutavat abi nõus vastu võtma, ka nõustamist. Isa on välismaal tööl viimased paar aastat, et ema saaks olla lapsega kodus – nõiaring. Seal peres isa näeb probleemi aga ema ei taha seda tunnistada.
Pere elab harjumaal ja kohalikus vallas on kindlasti sotsiaaltöötaja/lastekaitsespetsialist kelle juurde ma nad suunan, et sealt abi küsida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 13:41; 20.08 08:24; 20.08 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See mõtlemine, et keegi ei saa minu lapsega hakkama, ei olegi nii erakordne. Kõrvaltvaatajale sageli mõistetamatu. Perel on õigus saada lapse reh.plaaniga psühholoogoi abi ja soovitan nad sinna suunata.
Võõral on kindlasti last keeruline hoida, aga selliseid lapsi on veel ja kui oma vallas sobivat kooli või lasteaeda ei ole, siis Tallinnas on küll ja vald on kohustatud korraldama transpordi või selle kompenseerima.
Füüsiliselt läheb asi, perele aasta aastalt ikkagi raskemaks, seega peab emale selgitama, et kui tema ühel hetkel enam ei jaksa, siis tõesti ei olegi kedagi, kes edasi jaksaks.
Loodan, et vallas on südamega sots.töötaja, kes pere sellest mustast august välja tõmbab, tundub et teie abiga teemaalgataja.
KUi vanemad kasutavad FB, siis seal on sarnaste laste vanematele grupp, MeiePäikesed. Ootame liituma.
Veelkod võite mulle mailile kirjutada ja ka helistada, aga siia ma numbrit ei pane, kui soovite siis annan maili peale.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See mõtlemine, et keegi ei saa minu lapsega hakkama, ei olegi nii erakordne. Kõrvaltvaatajale sageli mõistetamatu. Perel on õigus saada lapse reh.plaaniga psühholoogoi abi ja soovitan nad sinna suunata.

Võõral on kindlasti last keeruline hoida, aga selliseid lapsi on veel ja kui oma vallas sobivat kooli või lasteaeda ei ole, siis Tallinnas on küll ja vald on kohustatud korraldama transpordi või selle kompenseerima.

Füüsiliselt läheb asi, perele aasta aastalt ikkagi raskemaks, seega peab emale selgitama, et kui tema ühel hetkel enam ei jaksa, siis tõesti ei olegi kedagi, kes edasi jaksaks.

Loodan, et vallas on südamega sots.töötaja, kes pere sellest mustast august välja tõmbab, tundub et teie abiga teemaalgataja.

KUi vanemad kasutavad FB, siis seal on sarnaste laste vanematele grupp, MeiePäikesed. Ootame liituma.

Veelkod võite mulle mailile kirjutada ja ka helistada, aga siia ma numbrit ei pane, kui soovite siis annan maili peale.

Tänud. Vaatan mis esimene vestlus selle perega toob. Eks siis tean edasi tegutseda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.08 13:41; 20.08 08:24; 20.08 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil Järvamaal, Paides on raske-ja sügava puudega lastehoid. Selle kasutamiseks peab pöörduma SKAsse või KOVI lastekaitsetöötaja poole midq rahastab riik. Samuti võib ka ise maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 17.17 ja 18.12, eeldan et oled üks ja sama. Lisaks küsimusele on minu postituses ka selged juhised, kuidas abi taotleda, Nendeni sa muidugi oma lugemisega ei jõudnud. Veelkord siis alustada tuleb oma sotsosakonna sotsiaal töötajast või lastekaitse töötajast. Praegu polegi reh. plaan enam kohustuslik, aga sotstöötaja koostab koos lapsevanemaga juhtumi plaani ja sinna pannakse kirja kõik lapsehoiu vajadused.

Kui pere ei suuda ise sinna pöörduda võib ka teemaalgataja pöörduda ja paluda, et sots. töötaja ise perega ühendust võtaks.

Minu jaoks on kurb tõsiasi see, et kuueaasta jooksul pole pere saanud mingit abi, ometi kui lapsel on puue, peaks ta olema ja vähemalt lastehaigla vaateväljas ja seal on ometi ka sotsiaaltöötaja olemas, kes peaks asjadega kursis olema ning peresid nõustama.

Üks asi veel– sellist päeva ja ööhoidu, pakubki Tallinnas ainult Tallinna lastekodu, valikut teenusepakkujate osas ei ole.

Palju jaksu perele ja loodan et leiate sobiva lahenduse.

Kusjuures ongi tihti nii, et saa ei saa kuskilt abi. Mul on raske puudega laps (nüüdseks puue määratud), pole kuskil mulle keegi abi pakkunud, sünnist saati käinud temaga lastehaiglas erinevates teraapiates, masaazis, võimlemas jne. Mitte kordagi ei ole mind suunatud sost.töötaja juurde, keegi pole maininud, et peaks puudetaotluse esitama jne. Kui laps kooli läks, siis klassijuhataja mainis alles seda mulle (õpib tavakoolis). Siis sai venna abiga tehtud puudetaotlus. Olen korra helistanud ka KOV sots.osakonda, ei saanud sealt mingit abi, ega juhendamist jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Info liikumise parandamiseks, ajakiri puutepunkt, toimetaja Tiina Kangro. Kõik seni ilmunud numbrid on veebis loetavad. Paberkandjal ajakiri ei maksa midagi, ja ka koju tellimine ei maksa midagi. Selles ajakirjas on alati informatsiooni erinevatest võimalustest, oma elu pisutki kergemaks teha. Lisaks ka muud head lugemist.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on see küll üllatav, et leidub täiskasvanud inimesi ja lapsevanemaid, kes ei tee mitte midagi selleks, et ennast aidata. Kui on tegu põhihariduseta, väga noore, kuskil külakolkas elava inimesega või siis lapse puudest värskelt šokis oleva vanemaga, siis ma saan aru. Aga on ju olemas ajalehed, raamatud, internet, teised inimesed ja veel miljon kohta, kust infot saab. See ei ole lihtsalt võimalik, et inimene kasvatab aastaid puudega last ja ei suuda puuet taotleda ega lastehoidu hankida ega üldse midagi.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.08 23:31; 26.08 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on see küll üllatav, et leidub täiskasvanud inimesi ja lapsevanemaid, kes ei tee mitte midagi selleks, et ennast aidata. Kui on tegu põhihariduseta, väga noore, kuskil külakolkas elava inimesega või siis lapse puudest värskelt šokis oleva vanemaga, siis ma saan aru. Aga on ju olemas ajalehed, raamatud, internet, teised inimesed ja veel miljon kohta, kust infot saab. See ei ole lihtsalt võimalik, et inimene kasvatab aastaid puudega last ja ei suuda puuet taotleda ega lastehoidu hankida ega üldse midagi.

Minul ei ole sügava puudega last, aga ometi saan ma aru, miks haritud ja enne lapse sündi oma eluga igati toime tulevad inimesed äkki langevad lõksu ja ei suude sellest välja rabeleda. Ma olen märganud, et sügava puudega lapse vanemal tekibki mingil hetkel tunne, et ta ongi maailmas ainus inimene, kes lapse eest hoolitseda oskab ja saab, sest ainult ema teab lapse eripärasid, näit vaevumärgatavat köhatust, mis eelneb lämbumisele vms.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loodan, et vallas on südamega sots.töötaja, kes pere sellest mustast august välja tõmbab, tundub et teie abiga teemaalgataja.

Meil vist on või on kontrolli karta tema aruandlusel. Mulle helistas sots. osakonna töötaja ja tundis igapidist huvi kas ma olen teadlik erinevatest võimalustest. Kui ütlesin, et jah olen siis ütles, et olevat ikka haruldane, enamus ei tea. Esitas veel mitmeid küsimusi kontrolliks ja ma oskasin ka neile vastata. Siis soovis edu ja lõpetasime kõne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Erivajadustega laps Kuidas saada sügava puudega lapsele päevahoidu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.