Esileht Hobinurk Kuidas saaks koeral ometi kaalu alla?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Kuidas saaks koeral ometi kaalu alla?

Postitas:
Kägu

Olen igasugu asju proovinud – söön juba ammu ainult loomakliiniku kaalulangetamiseks mõeldud toitu. Tulemust pole.

0
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

jalutuskäigud.
meie koera tavaline taks on õhtuti ca 10km ring.
koer tahaks rohkem, aga peremees rohkem ei jaksa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen igasugu asju proovinud – söön juba ammu ainult loomakliiniku kaalulangetamiseks mõeldud toitu. Tulemust pole.

No kui sina sööd, siis muidugi koeral kaal ei lange.

+28
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jalutuskäigud.

meie koera tavaline taks on õhtuti ca 10km ring.

koer tahaks rohkem, aga peremees rohkem ei jaksa.

Nõus, minu koeral on kalduvus ülekaalulisuse tekkeks, aga jalutuskäikude ja jooksutiirudega saab kohe kaalu kontrolli alla. Käin temaga pikemal tiirul sörk-kõnd vaheldumisi. Tema suudab minuga tempos püsida lihtsalt kiiremini kõndides. Kuna TA koer ülekaaluline, siis liigeste ja muu kohapealt vast see aeglane jooks ja kõnd vaheldumisi olekski hea variant.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toidukoguse vähendamine võiks ehk aidata? Minu koer on alati juurde võtnud  kui sööb pakil näidatud koguse järgi. Annan talle vähem süüa kui pakil kirjas ja on normkaalus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleem ei ole selles mida sa söödad vaid kui palju söödad. Ka dieettoitudega võib koera rasva sööta.

Võta ja arvuta nüüd välja mis on vastavalt su koera kaalule ja aktiivsuse tasemele tema päevane kalorivajadus. Siis lahuta sellest 10%. Nüüd arvuta välja, kui palju seda toitu ta peaks saama selle kalorivajaduse täitmiseks. Kaalu valmis päevased portsud ja mitte suutäitki rohkem koerale ei anna. Kui koer on harjunud saama maiuseid, siis eralda sellest päevasest koguses mingi osa, mida siis koerale maiuseks anda, aga ei miskit teie enda toidulaualt ega maiustena juurde ei saa. Kuu aja pärast kaalud koera ja arvutad uuesti -10% tema uue kaalu kalorivajadusest ja korrigeerid toidukogust vastavalt. Seda siis seni, kuni koera kehakonditsioon on vastav normaakaalulisele koerale. Siis jätkad söötmist nii, et ei arvuta seda 10% kalorivajadusest maha.

Kui kalorivajadust ja toidukogust arvutada ei oska, siis kirjuta siia koera kaal, vanus ja tema aktiivsustase ning kui palju kilokaloreid see praegu söödetav toit sisaldab, teen sulle need arvutused ära.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära anna nii palju kui pakil kirjas- mitte ühegi minu koera jaoks need kogused ei sobi, liiga palju. Vähenda praegust kogust, kuu aja pärast vaata kas on muutust- kui pole siis vähenda veel. Kuni leiad selle koguse millega kaal hakkab langema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jalutuskäigud.

meie koera tavaline taks on õhtuti ca 10km ring.

koer tahaks rohkem, aga peremees rohkem ei jaksa.

No me jalutame ka palju; sellest justkui ka kasu pole.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Firmal ja firmal on ka vahe. Koeratoitu osas kaasa ei oska rääkida, aga mul diabeetikust kass ning kui vahetasime toidutootja teise vastu, siis kassil kaal langes ning veresuhkrunäidud ka palju paremad. Soovitaks proovida erinevaid tooteid, mitte ühe firma omasse kinni jääda

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleem ei ole selles mida sa söödad vaid kui palju söödad. Ka dieettoitudega võib koera rasva sööta.

Võta ja arvuta nüüd välja mis on vastavalt su koera kaalule ja aktiivsuse tasemele tema päevane kalorivajadus. Siis lahuta sellest 10%. Nüüd arvuta välja, kui palju seda toitu ta peaks saama selle kalorivajaduse täitmiseks. Kaalu valmis päevased portsud ja mitte suutäitki rohkem koerale ei anna. Kui koer on harjunud saama maiuseid, siis eralda sellest päevasest koguses mingi osa, mida siis koerale maiuseks anda, aga ei miskit teie enda toidulaualt ega maiustena juurde ei saa. Kuu aja pärast kaalud koera ja arvutad uuesti -10% tema uue kaalu kalorivajadusest ja korrigeerid toidukogust vastavalt. Seda siis seni, kuni koera kehakonditsioon on vastav normaakaalulisele koerale. Siis jätkad söötmist nii, et ei arvuta seda 10% kalorivajadusest maha.

Kui kalorivajadust ja toidukogust arvutada ei oska, siis kirjuta siia koera kaal, vanus ja tema aktiivsustase ning kui palju kilokaloreid see praegu söödetav toit sisaldab, teen sulle need arvutused ära.

Suur tänu ja ma annan siis andmed. Nagu ma ütlesin, siis proovinud olen erinevaid kaalulangetavaid toite (Hills: https://www.hillspet.com/dog-food/pd-rd-canine-dry ja https://www.hillspet.hk/en-hk/dog-food/pd-rd-canine-dry ehk siis nii Loss kui Reduction.

Olen andnud Briti toitu: https://www.petwise.com.mt/brit-care-weight-loss-12kg

Hetkel annan seda (kalkun): https://brit-petfood.com/en/products/dogs/264848-brit-premium-by-nature-light

Ehk siis, kui sa oled valmis aitama, siis minu esimene küsimus oleks üldse, et millist toitu valida (sest neid on palju erinevaid) ja teine küsimus olekski toidu kogus.

Koer on väike, hetkel kaalub 6,3-6,4 kg aga peaks kaaluma max 6 või pigem 5,7-5,8 kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pool kilo tundub nii mõttetu ülekaal, vb seepärast toidud ei aitagi. Anna koerale lihtsalt vähem kui praegu.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toortoit? Kuivtoit võib olla tarbetuid lisaaineid täis.

Minu koer ei viitsi kehva ilmaga jalutada. Tal on sportlikkuse mõttes kõik eelduseks ülekaaluks, aga toortoit talle sobib. Kaal on ok.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pool kilo tundub nii mõttetu ülekaal, vb seepärast toidud ei aitagi. Anna koerale lihtsalt vähem kui praegu.

Väikese koera puhul on 500 grammi suur ülekaal. 5,7 kg kaaluma pidava koera puhul on pool kilo nagu inimese puhul, kes peaks kaaluma 60 kg aga kaalub 80. Kindlasti tuleb alla võtta, koera tervisele (eriti liigesed ja süda) on ülekaal väga halb ja koera eluiga lühem.
Ma jään ka huviga ootama soovitusi toidu ja koguste osas (mul on samuti koer ülekaalus, ehkki suurem koer küll).

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma jään ka huviga ootama soovitusi toidu ja koguste osas (mul on samuti koer ülekaalus, ehkki suurem koer küll).

Toit vali selline, mis loomale maitseb. Kogused sõltuvad kaalust ja peaks pakil kirjas olema. Kui näed, et loom selle kogusega kaalu kogub või see ei lange, siis tuleb kogust vähendada või liikumist rohkem tegema. Kui loom sööb, siis võib koguseid suurendada näiteks vähekaloriliste köögiviljade lisamisega või vahelduseks kuivtoidule pakkuda madalama kalorsusega (linnu)liha.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pool kilo tundub nii mõttetu ülekaal, vb seepärast toidud ei aitagi. Anna koerale lihtsalt vähem kui praegu.

pool kilo on inimese puhul mõttetu ülekaal, koera, eriti väikekoera korral on see suur

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väikese koera puhul on 500 grammi suur ülekaal. 5,7 kg kaaluma pidava koera puhul on pool kilo nagu inimese puhul, kes peaks kaaluma 60 kg aga kaalub 80.

500g ülekaalu 5,7kg normkaalu korral on 9% ülekaalu, 20 kg ülekaalu 60 kg normkaalu puhul on 33% ülekaalu – kas sa väheke ei liialda? 500g ülekaalu 5,7 kg koera puhul peaks olema pigam nagu 5 kg ülekaalu 60 kg inimese puhul.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

koertel oleneb kehakaal samuti ka vanusest. Nii nagu keskealised inimesed lähevad kergemini paksuks, lähevad ka vanemad koerad. Kui sul on noor koer ülekaaluline, siis ikka rohkem liikuda temaga. Ja pead kindel olema, et keegi talle salaja mingeid lisaampse kuskil ei anna.

Sina omastarust liigud ja toidad õigesti aga kui mõni pereliige talle samal ajal salaja mingit lisanäksi annab, siis sinu tegevusest on vähe kasu.

Mul oli ka koer dieettoidu peal, krt ta hakkas prügikaste laastama, et sealt lisa leida. Kõik pistis nahka kui ligi pääses: kartulikoored olid lausa eriline maius. Pidin hakkama prügikasti hoidma koerale kättesaamatus kohas. Kui ta mul praegu biojäätmete kasti juurde pääseks, oleks või sees. Ja siis mina pärast peaks tegelema veel selle nässuläinud seedimisega… Sest ega see prügisöömine ilma tagajärgedeta ei olnud, pärast loomal kõht lahti, niuksniuks.

Kahju koerast, kes kogu aeg näljane, aga ei saanud ka lasta tal nii palju süüa kui tema oleks tahtnud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ka koer dieettoidu peal, krt ta hakkas prügikaste laastama, et sealt lisa leida. Kõik pistis nahka kui ligi pääses: kartulikoored olid lausa eriline maius.

see tekitab mõtte, et koeral oli millestki puudus, sai seda kartulikoortest.  Oled mõelnud et äkki  näiteks oli neis koortes mingi vitamiin vms vajalik tooraine?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ka koer dieettoidu peal, krt ta hakkas prügikaste laastama, et sealt lisa leida. Kõik pistis nahka kui ligi pääses: kartulikoored olid lausa eriline maius.

see tekitab mõtte, et koeral oli millestki puudus, sai seda kartulikoortest. Oled mõelnud et äkki näiteks oli neis koortes mingi vitamiin vms vajalik tooraine?

Koer võib vabalt lihtsalt näljane olla, meie koer on samuti dieedil. Aga see kaalu hoidmine tähendabki seda, et ta on valmis näljast kasvõi sidruneid sööma. Tegelikult päris kohutav on see koera dieedil pidamine. Ma teen talle kapsahautist kanahakklihaga, et ta koguseliselt vähegi rohkem süüa saaks, konservi saab ta oma 9 kilo juures nii vähe, et selgelt jääb ta näljaseks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ka koer dieettoidu peal, krt ta hakkas prügikaste laastama, et sealt lisa leida. Kõik pistis nahka kui ligi pääses: kartulikoored olid lausa eriline maius.

see tekitab mõtte, et koeral oli millestki puudus, sai seda kartulikoortest. Oled mõelnud et äkki näiteks oli neis koortes mingi vitamiin vms vajalik tooraine?

Koer võib vabalt lihtsalt näljane olla, meie koer on samuti dieedil. Aga see kaalu hoidmine tähendabki seda, et ta on valmis näljast kasvõi sidruneid sööma. Tegelikult päris kohutav on see koera dieedil pidamine. Ma teen talle kapsahautist kanahakklihaga, et ta koguseliselt vähegi rohkem süüa saaks, konservi saab ta oma 9 kilo juures nii vähe, et selgelt jääb ta näljaseks.

Konserv pole üldse hea, ka hammastele mitte. Täisväärtuslikud krõbinad on need, mis kõhtu täidavad (u nagu inimesel täisterapuder vms).

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Konserv pole üldse hea, ka hammastele mitte. Täisväärtuslikud krõbinad on need, mis kõhtu täidavad (u nagu inimesel täisterapuder vms).

Vahelduse mõttes peaks see vist ikka hea olema? Samamoodi ka toortoidu pakkumine. Täislihatükid on ikka midagi muud kui purustatud ja kuivatatud mass. Inimeste puhul ei oleks see mitte täisterapuder vaid hommikusöögihelbed, mis eriti hästi kõhtu ei täida ja tervislikuks ka ei peeta. Kas krõbinad loomadele mitte neeruprobleeme ei valmista?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Konserv pole üldse hea, ka hammastele mitte. Täisväärtuslikud krõbinad on need, mis kõhtu täidavad (u nagu inimesel täisterapuder vms).

Vahelduse mõttes peaks see vist ikka hea olema? Samamoodi ka toortoidu pakkumine. Täislihatükid on ikka midagi muud kui purustatud ja kuivatatud mass. Inimeste puhul ei oleks see mitte täisterapuder vaid hommikusöögihelbed, mis eriti hästi kõhtu ei täida ja tervislikuks ka ei peeta. Kas krõbinad loomadele mitte neeruprobleeme ei valmista?

Mmm… ei, kui anda normaalseid kvaliteetseid krõbinaid, mitte supermarkeri ülevärvitud ja -maitsestatud sodi?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mmm… ei, kui anda normaalseid kvaliteetseid krõbinaid, mitte supermarkeri ülevärvitud ja -maitsestatud sodi?

Nii et krõbinad on loomale parem toit kui puhas liha?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur tänu ja ma annan siis andmed. Nagu ma ütlesin, siis proovinud olen erinevaid kaalulangetavaid toite (Hills: https://www.hillspet.com/dog-food/pd-rd-canine-dry ja https://www.hillspet.hk/en-hk/dog-food/pd-rd-canine-dry ehk siis nii Loss kui Reduction. Olen andnud Briti toitu: https://www.petwise.com.mt/brit-care-weight-loss-12kg Hetkel annan seda (kalkun): https://brit-petfood.com/en/products/dogs/264848-brit-premium-by-nature-light Ehk siis, kui sa oled valmis aitama, siis minu esimene küsimus oleks üldse, et millist toitu valida (sest neid on palju erinevaid) ja teine küsimus olekski toidu kogus. Koer on väike, hetkel kaalub 6,3-6,4 kg aga peaks kaaluma max 6 või pigem 5,7-5,8 kg.

Selle koera päevane kalorinorm on 236 Kcal. Kui toidad seda Brit Premium By Nature Light toitu, siis selle päevane kogus peaks olema 74 grammi. Kui vaatad ise ka seda linki, mis sa panid, siis selle järgi oleks päevane kogus sinu koera kaalu kohta üle 90 grammi, mis on tugevalt liiga palju selleks, et ta kaalust alla võtaks. Ma ise pigem söödaks ajutiselt Hills r/d toitu kuni kaalu kontrolli alla saab. Seal on kiudaineid rohkem, hoiab kauem täiskõhutunnet. Ei ole isegi eriti vahet kumb neist toitudest. Nende mõlema puhul oleks päevane kogus 80g. Ja siin arvestuses ei ole mitte ühegi Kcal jagu ruumi maiustustele ega enda söögilaualt poetatud paladele, eks.

Leidsin ka ühe kalkulaatori, mis paistab andvat samu tulemusi kui minu käsitsi arvutamine, seega ilmselt on õiged algoritmid seal taga. Saate ise ka neid arvutusi korrigeerida vastavalt kaalu langemisele ja arvutada erinevate toitude söötmiskogust.
https://petnutritionalliance.org/resources/calorie-calculator?type=dogs

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii et krõbinad on loomale parem toit kui puhas liha?

Jah, on parem. Puhas liha ei ole tasakaalustatud toit. Seal ei ole koera organismile vajalikus vahekorras mikro- ja makrotoitaineid. Muidugi juhul, kui oled võimeline valmistama koerale täisväärtuslikku tasakaalustatud toortoitu, siis võime sellest rääkida, et mõningatest kuivtoitudest võib selline söötmine parem olla küll jah. Aga olles ise tegelenud aastaid toortoitmisega võin täie kindlusega öelda, et ainult toorest kraamist sa tasakaalus toortoitu kokku panna ei suuda, ikka tuleb tabletipurgist üht või teist juurde lisada. Näiteks vajaliku rauakoguse paika saamiseks võib küll toidule lisada näiteks veisemaksa, aga selleks, et raua alumise piirmäärani jõuda, oleks maksa kogus nii suur, et riskisid juba A-vitamiini üledoosiga. Seega tuleks maks pigem asendada põrnaga… ja palju edu selle hankimisel. Tsingi ja vase õige vahekorra paika saamine, Omega-3 ja Omega-6 vahekorra paika saamine… See on paras teadus ja ka mingi 80/10/10 valemi järgi toortoitmine ei ole absoluutselt tasakaalustatud toortoitmine.

Samas on suuremad lemmikloomatoidu tootjad selle töö omanike eest ära teinud. Mitte kõik tootjad, väga palju on saadaval ka selliseid toite, mille kokkupanekul ei ole osalenud mitte ainsat nutritsionisti ning söötmiskatseid korraldatakse küll, aga sinu raha eest ja sinu koera peal. Juba 5 aastat jutti on butiiktoidufirmad suutnud koertele dilatiivset kardiomüopaatiat tekitada, aga endiselt on veel inimesi, kes arvavad, et teraviljavaba toit on see kõige-kõige parem. Turundustöö on neil vinge!

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Konserv pole üldse hea, ka hammastele mitte. Täisväärtuslikud krõbinad on need, mis kõhtu täidavad (u nagu inimesel täisterapuder vms).

Vahelduse mõttes peaks see vist ikka hea olema? Samamoodi ka toortoidu pakkumine. Täislihatükid on ikka midagi muud kui purustatud ja kuivatatud mass. Inimeste puhul ei oleks see mitte täisterapuder vaid hommikusöögihelbed, mis eriti hästi kõhtu ei täida ja tervislikuks ka ei peeta. Kas krõbinad loomadele mitte neeruprobleeme ei valmista?

Kui sa ostad loomapoest v loomakliinikust Premium v ravitoitu, siis kindlasti on see justnimelt ülimalt kõrgekvaliteetne toit, mis annab koerale kõik vajalikud ained. Selles ju asja point ongi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa ostad loomapoest v loomakliinikust Premium v ravitoitu, siis kindlasti on see justnimelt ülimalt kõrgekvaliteetne toit, mis annab koerale kõik vajalikud ained. Selles ju asja point ongi.

Premium toiduga mu loom saigi neerukivid. Seega ma ikkagi ei usalda ainult kuivade krõbinatega toitmist. Pigem pakun vaheldumisi muude toiduainetega, mille kogust ja värskust saan ise kontrollida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Premium toiduga mu loom saigi neerukivid.

Need Premiumid ja Superpremiumid jne on lihtsalt sildid, mis tootja oma suva alusel pakile paneb, nende taga ei ole mingeid kriteeriume, et mille alusel võib kasutada. Ma võiks homne päev hakata loomasööta tootma ja kirjutada pakile Hüperpremium ja kõik oleks korrektne.

Neerukivide põhjuseks ei pruugi olla vale toitmine. Näiteks ka pikaleveninud ravimata põletikud võivad neerukive tekitada. Samuti on mõned koeratõud tunduvalt altimad neerukive kasvatama kui teised, seega on mängus ka geneetiline komponent. Ainult toidu peale näpuga näidata ei saa.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Premium toiduga mu loom saigi neerukivid.

Need Premiumid ja Superpremiumid jne on lihtsalt sildid, mis tootja oma suva alusel pakile paneb, nende taga ei ole mingeid kriteeriume, et mille alusel võib kasutada. Ma võiks homne päev hakata loomasööta tootma ja kirjutada pakile Hüperpremium ja kõik oleks korrektne.

Neerukivide põhjuseks ei pruugi olla vale toitmine. Näiteks ka pikaleveninud ravimata põletikud võivad neerukive tekitada. Samuti on mõned koeratõud tunduvalt altimad neerukive kasvatama kui teised, seega on mängus ka geneetiline komponent. Ainult toidu peale näpuga näidata ei saa.

Nalja teed? Kliinikus müüdavad ravitoidud on läbinud uuringud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mmm… ei, kui anda normaalseid kvaliteetseid krõbinaid, mitte supermarkeri ülevärvitud ja -maitsestatud sodi?

Nii et krõbinad on loomale parem toit kui puhas liha?

Ei, mitte kõik krõbinad pole.
Jah, spetsiaalsed (ravi/kvaliteet)krõbinad on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )


Esileht Hobinurk Kuidas saaks koeral ometi kaalu alla?