Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas selle palavaga hakkama saada?

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Kuidas selle palavaga hakkama saada?

Postitas:
Kägu

Siis sa olid väärkoheldud laps.

Olles kõik elu suved veetnud maatöid tehes võin ma raudkindlalt öelda, et see ümmarguses pudelis musta korgiga päikesekreem oli hommikul esimene asi, millega mind ja naabertalude lapsi kokku võiti.

Veepudeli asemel LOOMULIKULT toodi lüpsik kaevuveega.

See päikesekreem oli ilma UV kaitseta, seda ikka tead? Lihtsalt üks möks. Seda müüakse nüüd ka, aga mis väärtus sel on?

Mul kama, millest ta koosnes, igatahes aitas. Ja SEE ongi väärtus, mis sel kreemil oli/on – ta aitas ja hoolivad vanemad kasutasid lastel seda. Kui jäi panemata, pidi vanaema hapukoorega mäslama meid õhtuti ja siis juba oli pahasti.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hellitati teid! Mina ja minu kaaslastest lapsed kõplasid koos täiskavanutega 8 tundi, ei olnud meil mingit päikesekreemi. Vett toodi pangega lähimast majast. Korra oli üks lahke inimene andnud kirsimorssi, issand kui hea see oli!
Ju selline elu tegi tugevaks. Täna olin mitu tundi rannas (palju inimesi oli, noori ja vanu) ja pärast poodlesin Kristiine keskuses. Nüüd vaatan filme ja ei teadnudki, et nii hull kliimakatastroof käes, alles siit teemast sain teada.
Olen 63-aastane.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei teadnud keegi midagi päikesekreemidest või veepudelitest.

Siis sa olid väärkoheldud laps.

Olles kõik elu suved veetnud maatöid tehes võin ma raudkindlalt öelda, et see ümmarguses pudelis musta korgiga päikesekreem oli hommikul esimene asi, millega mind ja naabertalude lapsi kokku võiti.

Veepudeli asemel LOOMULIKULT toodi lüpsik kaevuveega.

Kõik maakoolid ja kolhoosilapsed olid väärkoheldud.
Orto kreemist räägid? Naljanina.
Lüpsik 50 lapse kohta suurel põllal, kus lähim maja on paari kilomeetri kaugusel?
Veel suurem naerukoht.
Ära tule oma maatalutööd võrdlema kolhoositööga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Higistan nagu hull, ka istudes. Seega füüsilist ei tee. Olin just sõbranna ja oma lapselapsega päeval õues. Istusime. Lapselaps on mul 2-aastane. Mina ja lapselaps higistasime ühtemoodi, meelekohast selge higi voolas lihtsalt alla. Sõbranna pea üldse ei higistanud. Siis rääkisime sellest. Need ongi geenid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

hommikul tsillisime kohvitassiga aias ringi, vaatasime lilli ja tõmbasime mõne rohulible välja. siis kastsime õuedušši all koera. jõime smuutit, lebotasin võrkkiiges. läksime metsajärve äärde ujuma, ühtlasi kastsime koera. niitsin veidi muru, õhtul läheme metsa kolama. mõnus 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks mõnus soe, mida on kahjuks meil liiga harva. Mis konditsioneer ja ventilaator? Ei ole ju nii palav.

Meie omad surevad kohe ära. Nõrgad peavadki hävima ja tugevad jäävad alles.

Kui Rooma linna ehitati, siis selline ilm nagu meil praegu, oli naistele ja meestele pidu. Sai hingata ja töödki teha.

Sa ikka tead, mis oli tollal elulemus ja mis haigused inimesi kimbutasid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen kõva higistaja ja täna higi jooksis kogu aeg, kui mõne liigutuse tegin – aga väga ebameeldivat midagi ei olnud, kuumust ma talun, päikest lagipähe mitte. Seega hoidsin varju ja toimetasin ikka oma toimetusi, pesin aknaid, õuemööblit männitolmust, küürisin talvejalatseid õues vannis, koristasin maja. Mulle sobib kõik, mis on üle 18 kraadi ja alla 32. Üle selle läheb natuke liiale juba. Täna oli meil varjus 27.

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://novaator.err.ee/949451/ulevaade-palav-ilm-muudab-liiklejad-agressiivseks-ja-rumalaks

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen see linnainimene, kes sõltumata ilmast nädalavahetuseks maakoju sõidab ja siis hommikust õhtuni seal nii kaua rabab, kuni õnneliku ja rahulolevana voodisse kukub.

Seekord polnud midagi teisiti. Kuigi kraadiklaas näitas 28 plusskraadi, niitsime, rohisime, vedasime käruga mulda ja kive, lammutasime vana kuuriloksu maatasa ja koristasime tekkinud platsi puhtaks. Lisaks harvendasin porgandeid ja peete, murdsin kasvuhoones tomatitel võsusid ära, toestasin herneid, lõikasin kevadlillede jäänused peenardest maha jne. jne. jne.

Ühel hetkel lõi mul vist kuumus liiga tugevalt pähe, aga ma arvasin, et on hea hetk panna kütte puuküttega pliit ja hakata rabarberimahla aurutama. Vot see oli väljakutse! Selge vesi voolas mööda selga ja sääri, aga ma ei andnud alla. 10 liitrit mõnusat haput rabarberimahla sai pudelitesse jooksutatud.
🙂
Sauna tegime muidugi ka ja suplesime külmas tiigivees.

Muidugi kirusime leitsakut ja sääski, aga ega siis maal saa selliste asjade pärast tööd tegemata jääda. Täpselt samamoodi oleksime rabanud ka siis, kui taevast oleks vihma kallanud.

Meile mehega kummalegi selline kuumus ei meeldi. Parajalt soe, 20 kraadi ringis ja pilvealune ilm kerge tuulekesega oleks meile mõlemale parim. Aga no saame hakkama, ega see kuumus igavesti kesta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik maakoolid ja kolhoosilapsed olid väärkoheldud.
Orto kreemist räägid? Naljanina.
Lüpsik 50 lapse kohta suurel põllal, kus lähim maja on paari kilomeetri kaugusel?

Jah, just, Orto kreemist maakooli laste selgadel kolhoosipõllul, kuhu toodi länikuga külma vett.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

keerad toas termostaadi 21 kraadi peale ja välja ei lähe. Peaks olema mured üsna lahendatud

Please wait...
Postitas:
Kägu

hommikul tsillisime kohvitassiga aias ringi, vaatasime lilli ja tõmbasime mõne rohulible välja. siis kastsime õuedušši all koera. jõime smuutit, lebotasin võrkkiiges. läksime metsajärve äärde ujuma, ühtlasi kastsime koera. niitsin veidi muru, õhtul läheme metsa kolama. mõnus 🙂

duši all, jäta ometi kord meelde

Please wait...
Postitas:
Kägu

duši all, jäta ometi kord meelde

Puhka käppa, koolivaheaeg on!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olin tööl 7.juunil 13h jutti väljas ja 8.juunil 14h järjest väljas. Töö oli liikuv ja füüsiline, aga vahepeal sai teha väikesi pause nt puu varjus. Higi voolas kogu aeg üle keha, eriti vastik oli üle näo volamine. Õnneks oli võimalus nägu pesta, et silmadest kipitus ära saada. Laupäeval olin küll kuumarabanduse äärel ja enesetunne üsna vastik, aga üle elasin ja töö sai tehtud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naudin!

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas selle palavaga hakkama saada?