Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas sellist magamist nüüd mõista?Soovitusi!?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kuidas sellist magamist nüüd mõista?Soovitusi!?

Postitas:

Preili siis 3,5 kuune. Jah, olen ise lapse niiöelda ära rikkunud, et hakkasin suht väiksest peale teda süles kussutades magama panema. Nüüd aga tahaks sellest kussutamisest lahti saada. Müstika ongi see, et ööunne läheb ta 19-19.30, piisab kui panen ühe mänguasja ta voodi juures laulma, tema on oma voodis ja tal on oma piilu, mille ta kaissu võtab.. natuke aega tosserdab ja laps tudub, ei nõua mingit kussutamist ja sületamist.. suudab ise ilusti unefaase vahetada, käib 2-3 korda öö jooksul söömas ja ärkab 6.30-7.30 oleneb päevast… ja päevauned no lausa ooper, suur jonn ja kussuta ja hüpita (u. nagu võimlemispallil), siis on hea ja jääb tuttu ning max 30-40 min. ja üleval, ei mingit unefaasi vahetust. Tunni pooleteise pärast jälle viril, õnneks on ilmad ilusaks läinud ja saan nüüd temaga 2 korda väljas käija, sest liikuvas vankris ta isegi tudub max 2 tundi. Aga kui ma kuskile külla lähen ja lapsel uneaeg tuleb, hakkab tsirkuse tegemine.Olen üritanud, et ei kussuta, et laulan ja silitan, ja no olen esialgu nõuski kui ta lihtsalt süles minu laulu peale nt tuttu jääks, aga ei ainult kisab.Üritanud ka sellesama piiluga, või,et söödan ja siis.. ei.. aint kussuta???? Millest see siis nüüd tuleb, kuidas ta õhtu suudab ja oskab ja tahab ise tuttu jääda ja päeval aint jonniga. Oskab üldse keegi mingitki soovitust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 19:48; 10.03 19:09;
To report this post you need to login first.

Kui pikalt ta sul päeval üleval on ? Äkki on üleväsinud, ega 3,5 kuune eriti pikalt üleval ei jaksa olla, siis tulebki virin ja uinumisraskused. Katsu mingi enam-vähem päevareziim paika saada, et päevased uned iga päev samal ajal. Kui tihti seda külas olles magamist siis on ? Võõras kohas on paljudel lastel magamisega probleeme, võõras lõhn, helid või vaikus jne. Nii pisikese lapse närvisüsteem tahab tegelikult võimalikult stabiilset ja tuttavat elu-olu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama mure, ainult et süles kussutamise asemel tahab ta, et teda turvatoolis magama kiigutatakse. Ostsin ka beebide kiigu, aga ei meeldi ka see talle. Kuna ta suur laps, siis käed kõik rakkus juba 😀 ma ka täiesti nõutu ja ei tea mida peale hakata. Olen proovinud ka igasuguseid teisi võimalus, aga no ei õnnestu, kisab nii mis hirmus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ööune ja päevaune mehhanismid erinevad üksteisest, seega on olukord täiesti normaalne. Kuu-paari pärast hakkab ta sul päevaunesid magama ja ööuned lähevad korrast ära. Seda võid põhimõtteliselt igast teisest unespetsialisti raamatust lugeda. Soovitada ei oska midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Katskats kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil sama mure, ainult et süles kussutamise asemel tahab ta, et teda turvatoolis magama kiigutatakse. Ostsin ka beebide kiigu, aga ei meeldi ka see talle. Kuna ta suur laps, siis käed kõik rakkus juba 😀 ma ka täiesti nõutu ja ei tea mida peale hakata. Olen proovinud ka igasuguseid teisi võimalus, aga no ei õnnestu, kisab nii mis hirmus. [/tsitaat]
Aga proovi konks lakke, võtab ikka enamuse raskusest kinni, isegi kui kõrval seisad ja kiigutad. Meil oli enam-vähem sama probleem, aga kookoniga, jäi magama ainult kookonis kõigutades ja kohe kui maha panid ärkas üles, lahenduse leidsin siis laekonksust ja võrkkiigest:)kiigutan käes magama ja panen võrkkiike, nüüd magab ilusti oma tunni ära. Ps. turvalisuse pärast on toodud võrkkiik päris maad ligi. Teil on natuke lihtsam, kui magama jääb, tõstad lihtsalt maha uuesti:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas hoiad kaua üleval äkki? minu laps kuni 7-kuuseni oli üleval 1,5h järjest, kui see pikemaks venis oli üleväsimus platsis, külas võib ta veel kiiremini väsida. Ära karda tihti magama panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 10:54; 10.03 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kussutamisest muide muud moodi lahti ei saagi kui lihtsalt ükspäev enam ei tee 😀 Meie tegime seda 6-kuuselt alles, oleks võinud varem teha. Kussutasin ja jauras ja kussutasin ja jauras ja ärkas tihti. Kord siis mõtlesin et aitab, panin voodisse ja jauras palju vähem, magas ja nii jäigi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 10:54; 10.03 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hm… Ka minu 3 kuune poeg sõdib magamajäämise vastu, ehk on siis mingi ealine iseärasus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiks öelda,et mingi päevareziim on ja tuttu kussutan teda ikka võimalikult tihti, nii kui esimesi silmade hõõrumise tundemärke näen(isegi kui ta õuest tulles on 2-2,5 tundi maganud ja poole tunni/tunni pärast on silmade hõõrumine), hakkan laulma ja süles kõndima, kussutama.. kuigi siis tuleb ka jonn justkui ei tahaks tuttu ja kui siis niiöelda süles voodi peal hüpitan siis võibolla õnnestub, mitte ka alati. Olen siin nädalake proovinud \”Nutut uni\” raamatu nippe, et kussutan ja kui uniseks jääb siis voodi ja kui jonn siis uuesti ja uuesti ja uuesti… aga ausalt öelda tundub, et see teeb asja hullemaks ja tekitab rohkem jonni ja pigem üleväsimust.. võimalik, et nädal on siiski väike aeg ja peaksin järjepidev olema, aga kui jonn juba hüsteeriliseks muutub? Võibolla tõesti ealine iseärasus, peabki lihtsalt silma kinni panema ja lootma, et näiteks kuu aja pärast on teised probleemid ja päevane magamine lust ja lillepidu…;)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.03 19:48; 10.03 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie laps hakkas päevasel ajal normaalselt magama u. 4-kuuselt. Enne oli jube palju kussutamist. Kärusse ka teda enne ei saanud pikali panna, kui oli süles magama jäänud ja rõdul ta üle tunni ei maganud. Nüüd on 5-kuune ja magab kolmest vähemalt kaks lõunauinakut rõdul kookonis. Toas on endiselt vaja kussutada, aga õues magamajäämine käib väga lihtsalt. Laseb end kärusse panna ilma nututa (isegi väliriided saan nüüd selga ilma nututa), mängin/laulan talle paar korda unelaulu, kiigutan ja juba tudubki. Unefaaside vahel teeb silmad pilukile, aga uinub uuesti (panen selleks ajaks muusika mängima, aga võibolla ei oleks vajagi… ei ole proovinud). Ööunne jääb ikka veel kussutades ja söötes, aga samas magab normaalselt kui ma ise ta kõrval magan. Sööb öösiti vist paar korda. Kui ma kõrval ei ole, siis kahjuks vajab veel abi uuesti uinumiseks.

Meil on lõunauinakute paranemise juures tähtsal kohal olnud rutiin. Esimesed kolm kuud muidugi ei ole mõtet mingit rutiini otsida, aga peale kolmandat kuud hakkas tekkima lapsel mingi unemuster ja minul oli vaja see muster endale selgeks teha (panin mingi periood kõik uneajad kirja). Kui pilt selge, siis võtsin enda kohustuseks aidata lapsel ajakavast nii täpselt kinni pidada kui võimalik. Näiteks esimene lõunauinak on tal 09:00-11:00 ja teine 13:00-15:00 (kõikumised max 1h). Kolmanda lõunauinakuga on meil veidike halvemad lood sest minu süül on puudunud kindel uinumise aeg ja koht ning see annab kohe tunda lapse käitumises (segaduses ja viril kui midagi teisiti teen). Näiteks kui ta esimest korda kärusse panin kolmandaks uinakuks, siis pidin ta süles magama panema, mis sellest, et muul ajal oskas ta ise kärus uinuda. Täna panin ta teist korda kolmandaks uinakuks õue kärusse ja ta leppis küll kärusse panekuga, aga uinumine võttis kauem aega kui hommikuse ja lõunase uinaku puhul.

Mingi aeg hakkab laps vajama vaid kahte uinakut päevas. Pabistan natuke, et kui valutult meil see ülemineku aeg läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu oma lapsest loen. Ainult, et mul on 2 kuune. Päevauned magab kõik süles, voodisse ei maksa pannagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas sellist magamist nüüd mõista?Soovitusi!?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.