Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas siis õigem või parem oleks?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kuidas siis õigem või parem oleks?

Postitas:

Laps 4-kuune, läheb magama kell 19 ja ärkab kell 6. Enda jaoks jube raske ja kohe ebameeldiv on see varajane ärkamine, terve elu pika unega olnud. Eks harjun ja kannatan ära aga kuidas lastele üldse parem on? Varem magama minek ja varajane ärkamine? Või oleks parem, kui ta magaks hommikul kauem, läheks õhtul hiljem magama?
/Jah. Esimene laps. Jah. Mitte midagi ei tea lastest. Jah. Raamatuid olen lugenud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 09:11; 22.01 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui uneraamatuid uskuda, siis on kuni aastase lapse ideaalne ööunne mineku aeg 19-20. Ja kui laps nii ööunne jääb, siis ega seda vägisi ei muuda, laps seab ise oma päevaplaani ja magamised.

Mul samasugune laps, u 19 ajal ööunne ja hommikul 5st algab tema päev (öösel ärkab ka tihti u 1-2 h tagant). Minu kogemus on selline, et isegi, kui mõni õhtu lapse ööuni hiljem algab, ärkab ta ikka hommikul kell 5. Väga raske on iga hommik end koos lapsega kella 5st üles ajada, nii tahaks voodisse vedelema jääda, kasvõi natukeseks ja magada. Praegu on ta 7-kuune, loodan, et kasvades uneaeg natuke muutub ja saab ükskord ka hommikul natuke kauem magada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me näiteks läheme magama kell 22.00 ja ärkame ikka kell 6-7. Üritan koguaeg varasemaks tuua, ei õnnestu kuidagi:( kui varem hakkame toimetama, arvab et on õhtune uinak ja on tunni pärast üleval. Ise arvan, et lapsel on ikka parem varem magama minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi raamatute ja teab mille järgi on parim ööunne jäämine 19-20 vahel, sellest hoolimata jääme meie tuttu 21-22 vahel, vahest ka kaldub 23 kanti ja magame nii 8-9-ni hommikul. Öösel sööme ka mõned korrad rp. Meile see sobib ja ümber muutma ei hakka. Oleme perega üldse hilisemad magama minejad ja hommikuti põõnaks kauem.
Vahest ärkame veel õhtusest unest 18:30 paiku 😀 Beebi juba 7kuune ja harjunud sellega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka laps kl 6-7 ajal hommikul üleval, pole vahet, mis ajal õhtul magama jääb. Saab 10-kuuseks juba, paar korda on selle aja jooksul 8.30-ni maganud. Lisaks ärkab veel öösiti iga paari-kolme tunni tagant. Kui sõbrannadel poleks kõrval beebisid, kes ühe jutiga 20.00-8.00 magaks siis ma ei usuks, et selliseid lapsi päriselt ka olemas on 😀 Ise olen vähese unega harjunud vist juba, õhtuti kui laps magama läinud toimetan veel poole ööni 00-01-ni omi asju. Vahest kui olemine juba päris sombiks läheb siis teen lapsega päevase une koos. Enne last magasin enamasti 8-12 tundi päevas, olid ikka ajad 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul jälle probleem, et laps läheb liiga hilja magama ja mitte ei ole suutnud tuua varasemaks magamamineku aega. Praegu siis 23-24.00. Hommikul ärkab 8.30-9.30. Mõnikord isegi kell 10.00.

Mind huvitaks kuidas saaksin lapse varem magama, sest see kellaaeg tundub kuidagi kohatu pisikesele beebile.

Muidu laps rõõmus, päevad on rütmis, kalded poole tunni võrra.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul jälle probleem, et laps läheb liiga hilja magama ja mitte ei ole suutnud tuua varasemaks magamamineku aega. Praegu siis 23-24.00. Hommikul ärkab 8.30-9.30. Mõnikord isegi kell 10.00.

Mind huvitaks kuidas saaksin lapse varem magama, sest see kellaaeg tundub kuidagi kohatu pisikesele beebile.

Muidu laps rõõmus, päevad on rütmis, kalded poole tunni võrra. [/tsitaat]

Kas teil on mingid kindlad asjad ka mida enne ööund teete?
Meil näiteks on nii, et enne ööund teeme kõige pealt õhuvanni, siis natukene jutustame, siis vanni, väike massaa¸, pid¨aama selga ja magama. Ma ei tea, kuidas teistel toimiks aga meil oligi lihtsalt nii, et kui hakkasime seda õhturituaali varem tegema, siis jäigi varem ööunne. Muidu vahel läks ka kell 23 alles ja siis oli liiga väsinud ning jorises veel poole ööni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama asi… Aga peale selle, et mullegi tundub kohatu pisikese beebi jaoks, muid probleeme pole. Samas-ma ise olla lapsena samasugune olnud. Ei teagi nüüd, kas hakata seda muutma, sest mulle isiklikult see \”hilja voodi, hilja üles\” sobib.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul jälle probleem, et laps läheb liiga hilja magama ja mitte ei ole suutnud tuua varasemaks magamamineku aega. Praegu siis 23-24.00. Hommikul ärkab 8.30-9.30. Mõnikord isegi kell 10.00.

Mind huvitaks kuidas saaksin lapse varem magama, sest see kellaaeg tundub kuidagi kohatu pisikesele beebile.

Muidu laps rõõmus, päevad on rütmis, kalded poole tunni võrra. [/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldjuhul selles vanuses lapse hommikune ärkamine suurt ei muutu magamaminekuajast. Ole õnnelik, et sul on õhtuti mõned vabad tunnid iseenda jaoks:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik ongi õige ja hea, laps läheb õhtul magama ja ärkab hommikul. kui sa iseenda pärast tahad kellaaega nihutada, võid ju proovida aga arvan, et ta ärkab ikkagi samal ajal nagu on harjunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on täpselt teistpidi häda: 3-kuune magab kl 03-13 ja mingi valemiga teda varem magama ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna vedas 7ni välja, hea seegi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 09:11; 22.01 07:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kella aega on hea liigutada sellega et hakata iga õhtu täpselt sama kell (pea minuti pealt) vanni tegema. siis kõht täis ja magama. tean seda omas kogemusest kui laps hakkas ööd-päeva vahetama 🙂 ja ise olin ka beebina selline kes öösel üleval ja päeval magas 🙂 aga iga õhtune rutiinne vann aitas super hästi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas siis õigem või parem oleks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.