Esileht Tööelu, raha ja seadused. kuidas siis tarkadel ise-investeerijatel läheb?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 88 )

Teema: kuidas siis tarkadel ise-investeerijatel läheb?

Postitas:

https://investor.postimees.ee/7332520/tallinna-borsil-kaib-aadrilaskmine#_ga=2.75186640.31891584.1631003340-748250648.1543228985</span&gt;

kes lhv aktsiaid jõudis osta on juba 15% hävinud ja hävib veel.

need, kes mingi hea lahenduse pensionifondi rahaga suutsid välja mõelda, võiks sellest teada anda. hetkel tundub küll, et pensioniraha on kulunud ilukaupade, lasteasjade, uue teleka ja lhv aktsiate peale. palun veenge mind ümber, et pensionifondist lahkujad pole rumalad inimesed.

 

+16
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hale lugu jah nende entusiastidega, viskasid oma natukese vaaladele

https://arileht.delfi.ee/artikkel/94520429/suuraktsionar-muus-miljonite-eurode-eest-coopi-aktsiaid

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav kas Seeder mingi vastutuse ka võtab selle eest, et inimesed laostuvad?

+6
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge kadestage 🙂

Minul raha kenasti veel kontol, pole kiiret.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see kõik on ajutine. Need aktsiad tõusevad jälle ajaga.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ärge kadestage ????

Minul raha kenasti veel kontol, pole kiiret.

paigalseis on tagasiminek. selleks võtsidki raha välja?:D

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huvitav kas Seeder mingi vastutuse ka võtab selle eest, et inimesed laostuvad?

Minu arust võiks ülemused lõpetada ka igakuise palgamaksmise. Korralikul eestlasel on aastane rahatagavara olemas. Muidu raisatakse see (enda)teenitud raha niisama elamise peale ära!

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina panin hommikul omast tarkusest kogu samba ruletis punasele, ja nüüd on mul topelt.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see kõik on ajutine. Need aktsiad tõusevad jälle ajaga.

isegi seda 2 töötaja ja olematu käibega firmat ostetakse hullunult

https://www.teatmik.ee/et/personlegal/12765742-Saunum-Group-O%C3%9C

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohe näha kuidas loll raha jõudis börsile https://nasdaqbaltic.com/statistics/et/instrument/EE3100019753/trading

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see kõik on ajutine. Need aktsiad tõusevad jälle ajaga.

Aga kui sa usud, et kõik aktsiad jälle tõusevad ajaga siis miks oli seda raha üldse vaja välja võtta? Pensionifondid investeerivad ka ju aktsiatesse.

Usud, et oskad aktsaid paremini valida kui pankade erialase hariduse ja koolitusega inimesed, kes hommikust õhtuni teemas sees?

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nägin ka telekast kuidas inimesed pensioniraha eest shoppasid ja tekkis küll tunne, et kas nad reaalselt ka aru saavad mida nad teevad. Eesti pension on niigi nii väike. Need kes liitusid II sambaga saavad selle võrra palju väiksemat I samba pensionit. Kui nüüd raha välja võtta ja ära kulutada, siis hakkavad nad saama veel väiksemat pensionit kui väikse pensioniga ilma sammasteta pensionärid. Võib ju tunduda, et keskmine summa 7600 EUR vms mis saadi ei ole nii suur summa, aga kui sa saad ikka väga väga väikest pensionit, siis see kas saad nt 20 EUR rohkem või vähem kuus, võib olla ikka tohutu erinevus.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nägin ka telekast kuidas inimesed pensioniraha eest shoppasid ja tekkis küll tunne, et kas nad reaalselt ka aru saavad mida nad teevad. Eesti pension on niigi nii väike. Need kes liitusid II sambaga saavad selle võrra palju väiksemat I samba pensionit. Kui nüüd raha välja võtta ja ära kulutada, siis hakkavad nad saama veel väiksemat pensionit kui väikse pensioniga ilma sammasteta pensionärid. Võib ju tunduda, et keskmine summa 7600 EUR vms mis saadi ei ole nii suur summa, aga kui sa saad ikka väga väga väikest pensionit, siis see kas saad nt 20 EUR rohkem või vähem kuus, võib olla ikka tohutu erinevus.

20 eurot tohutu erinevus???? Anna mõistust.

+13
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust see on ju hea, kui välja võetud rahaga võlad tasutakse või kodulaenu sissemakse tehakse. Mõnikord on inimesele väikest boosti vaja, et elu veerema hakkaks. Jah, eks on ka neid, kes oma raha laiaks löövad, aga mina küll ei kipu raha sambast välja võtnuid kõiki sama puuga lööma.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maksin ära oma kallid laenud, nii et suudan oma olemasolevaid kohustusi edaspidi ilma juurde laenamata tasuda. “Tark” nii või naa, et sellises seisus üldse olen, aga mis mul muud teha kui see ära klaarida. Hetkel see sammas täiesti päästis mu. Krediidiajalugu jäi puhtaks ja tõesti paistab jälle lootuskiir. Kohe kui võimalik hakkan koguma III sambasse ja tegelikult olen piisavalt noor, et jõuan  10 aasta päradt II sambasse ka ikka koguda. Rumalana tunnen ennast oma tehtud valikute üle või naa, aga ilma selle väljavõtteta oleksin varsti olnud ilmselt ametlikus pankrotis ja   võlgades.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult, kui pensionifondid oleksid olnud meeletult hea süsteem, hea tootluse ja perspektiiviga, siis poleks kogu seda diskussiooni üldse olnud. Enamik inimesi poleks ka oma rahasid välja võtnud. Samuti ei tee panga head ja haritud inimesed tööd ju kellegi pensioni tõstmiseks, siiski teenitakse eelkõige pankadele/fondihalduritele tulusid, millega turuolukorras peaks tõusma ka pensionifondide väärtused. Samas kui turg on mugav ja erilist survet pole, siis peale mõnusa kopika vahelt võtmise panga targad lisajad sinna ei lisagi.

Sellises olukorras pole alternatiivide kasutamine tingimata vale.

Ja näiteks kui inimene mõtleb, et saab 20 eurot tulevikus pensionit rohkem ja selleks ajaks võibolla maksab üks leivapäts sama palju, siis tundub televiisor, mida saab mõnikümmend aastat selle pensionieani vaadata juba päris ahvatlev ja isegi mõistlik valik.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nägin ka telekast kuidas inimesed pensioniraha eest shoppasid ja tekkis küll tunne, et kas nad reaalselt ka aru saavad mida nad teevad. Eesti pension on niigi nii väike. Need kes liitusid II sambaga saavad selle võrra palju väiksemat I samba pensionit. Kui nüüd raha välja võtta ja ära kulutada, siis hakkavad nad saama veel väiksemat pensionit kui väikse pensioniga ilma sammasteta pensionärid. Võib ju tunduda, et keskmine summa 7600 EUR vms mis saadi ei ole nii suur summa, aga kui sa saad ikka väga väga väikest pensionit, siis see kas saad nt 20 EUR rohkem või vähem kuus, võib olla ikka tohutu erinevus.

20 eurot tohutu erinevus???? Anna mõistust.

20 euroga on võimalik nädal aega süüa, ära ole nii ülbe.

+12
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see kõik on ajutine. Need aktsiad tõusevad jälle ajaga.

Aga kui sa usud, et kõik aktsiad jälle tõusevad ajaga siis miks oli seda raha üldse vaja välja võtta? Pensionifondid investeerivad ka ju aktsiatesse.

Usud, et oskad aktsaid paremini valida kui pankade erialase hariduse ja koolitusega inimesed, kes hommikust õhtuni teemas sees?

Ma ei võtnud teist sammast välja, on LHV kõige kõrgema riskiga? fond ning oma vaba raha investeering ka ise veel aktsiatesse lisaks.
Neil kelle jaoks on väikene langus “appi kõik p**s”, pole aktsiaturule asja. Ma hakkan pensioni saama ehk alles ca 30 aasta pärast, otseloomulikult jõuab LHV aktsia veel sadu korda tõusta ja langeda.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin nüüd seda LHV “kukkumist”, mu 13 euroga ostetud aktsiad on hetkel nüüd 47€ asemel 43€ väärt.
See pole langus pole isegi erilist tähelepanu väärt 😀 Nende jaoks ehk, kes esimest korda otsustasid see nädal investeerida ja ostsid 47ga ja vaatavad nüüd 43 siis ehk jah paanika, teiste jaoks kindlasti mitte.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin nüüd seda LHV “kukkumist”, mu 13 euroga ostetud aktsiad on hetkel nüüd 47€ asemel 43€ väärt.

See pole langus pole isegi erilist tähelepanu väärt ???? Nende jaoks ehk, kes esimest korda otsustasid see nädal investeerida ja ostsid 47ga ja vaatavad nüüd 43 siis ehk jah paanika, teiste jaoks kindlasti mitte.

Väga tore muidugi, aga Sa ei saanud aru, kellest või millest teema on.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see kõik on ajutine. Need aktsiad tõusevad jälle ajaga.

isegi seda 2 töötaja ja olematu käibega firmat ostetakse hullunult

https://www.teatmik.ee/et/personlegal/12765742-Saunum-Group-O%C3%9C

Ära reklaami!

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20 eurot tohutu erinevus???? Anna mõistust.

Mõttetu, kuna sa oled nii kitsa silmaringiga ja mõtlemisvõimetu: on tõesti tohutu vahe, kas sul on null eurot või 20 eurot. See, kes pole tühja kõhuga magama läinud, ei saagi teada, mis tunne see on, kuid intelligentne inimene on sellisel juhul vähemalt vait.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust see on ju hea, kui välja võetud rahaga võlad tasutakse või kodulaenu sissemakse tehakse. Mõnikord on inimesele väikest boosti vaja, et elu veerema hakkaks. Jah, eks on ka neid, kes oma raha laiaks löövad, aga mina küll ei kipu raha sambast välja võtnuid kõiki sama puuga lööma.

Sorry, aga aastatepikkune tulumaksutagastus on näidanud, et valdav enamus hullub selle äkkirikastumise ja “tasuta” raha peale. Arukaid käitujaid on ikkagi vähemus.
Kui deklarit saab iga aasta tagasi (kes saavad, eks), siis selle sambarahaga on nüüd kööga. See boost jääb igaveseks meelde.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

20 eurot tohutu erinevus???? Anna mõistust.

Mõttetu, kuna sa oled nii kitsa silmaringiga ja mõtlemisvõimetu: on tõesti tohutu vahe, kas sul on null eurot või 20 eurot. See, kes pole tühja kõhuga magama läinud, ei saagi teada, mis tunne see on, kuid intelligentne inimene on sellisel juhul vähemalt vait.

Ole siis vait ometigi.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nägin ka telekast kuidas inimesed pensioniraha eest shoppasid ja tekkis küll tunne, et kas nad reaalselt ka aru saavad mida nad teevad. Eesti pension on niigi nii väike. Need kes liitusid II sambaga saavad selle võrra palju väiksemat I samba pensionit. Kui nüüd raha välja võtta ja ära kulutada, siis hakkavad nad saama veel väiksemat pensionit kui väikse pensioniga ilma sammasteta pensionärid. Võib ju tunduda, et keskmine summa 7600 EUR vms mis saadi ei ole nii suur summa, aga kui sa saad ikka väga väga väikest pensionit, siis see kas saad nt 20 EUR rohkem või vähem kuus, võib olla ikka tohutu erinevus.

20 eurot tohutu erinevus???? Anna mõistust.

20 euroga on võimalik nädal aega süüa, ära ole nii ülbe.

No kui sa saad 20 euroga nädalas söönuks, siis müts maha. Edu pensionieas ka selle rahaga nädalas söönuks saamisel. Ülbe või mitte, realist rohkem.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi tänasel päeval tõesti arvestab, et ta saab üldse mingit pensioni kunagi?

Teiseks ei huvita neid fondihaldureid karvavõrdki teie raha käekäik. Neid huvitab see, et nende halduritasud oleks makstud.

Minu pensionifond oli enne väljamaksmist 45000€. Kaks viimast aastat olen maksnud nedale miinimumpalka ja minu pensionifondi saldo on püsinud muutumatuna. Null liikumist. No kogu aeg jälgisin saldot. Järelikult – null teenistust.

Ma võtsin oma raha fondist välja ja tõepoolest ei tee sellega midagi erilist.  Aga ma ei ole nõus ka vahtima, kuidas see raha mitte midagi ei teeni ja lähevad haldustasud kusagile ….

Ilmselt maksan oma üürikorteri laenu tagasi ja hakkan selle tulemusena juba kohe oma “pensioni” saama.

Minu plaan pensionipõlve saabudes on ikkagi maale kolida, see maja on mul olemas. Linnamaja müün ilmselt maha, sest see on liiga suur niikuinii kui lapsed välja kolinud.

Aga tsiteerides “Ukuaru” – Suren siis ära kui elada ei jaksa. Õudne mure küll ühest penskarist.

 

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu pensionifond oli enne väljamaksmist 45000€. Kaks viimast aastat olen maksnud nedale miinimumpalka ja minu pensionifondi saldo on püsinud muutumatuna. Null liikumist. No kogu aeg jälgisin saldot. Järelikult – null teenistust.

Siis on küll puhtalt Su enda viga, et oled mingis imefondis istunud. Viimasel aastal on väga korralik tõus olnud.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu pensionifond oli enne väljamaksmist 45000€. Kaks viimast aastat olen maksnud nedale miinimumpalka ja minu pensionifondi saldo on püsinud muutumatuna. Null liikumist. No kogu aeg jälgisin saldot. Järelikult – null teenistust.

Siis on küll puhtalt Su enda viga, et oled mingis imefondis istunud. Viimasel aastal on väga korralik tõus olnud.

Seda ma eeldangi, et ma ei pea ise kusagil istuma, kui mu raha LHV fondis on.

Ma eeldan, et nemad investeerivad, mitte ma ise ei pea passima.

Mul on juba 20 aastat endal aktsiaportfell olnud ja selle eest vastutangi ise. Palju paremini tuleb välja, kui lp pangahärradel. Ja kui kaotan, siis vähemalt saan süüdistada ainult iseennastüldse pole kahju. Kui keegi teine su raha kaotab, on s.tt tunne.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin nüüd seda LHV “kukkumist”, mu 13 euroga ostetud aktsiad on hetkel nüüd 47€ asemel 43€ väärt.

See pole langus pole isegi erilist tähelepanu väärt ???? Nende jaoks ehk, kes esimest korda otsustasid see nädal investeerida ja ostsid 47ga ja vaatavad nüüd 43 siis ehk jah paanika, teiste jaoks kindlasti mitte.

Väga tore muidugi, aga Sa ei saanud aru, kellest või millest teema on.

Teema on selles, et see, et täna 47 pealt 43 peale kukkus on pikas perspektiivis ebaoluline, aktsiate hinnad tõusevad ja langevadki. Nende jaoks, kes nüüd ehk elus esimest korda aktsiatesse otsustas investeerida tundub jah, et raha põleb. Nende jaoks, kes kursis teavad, et aasta pärast on rohkem väärt ja ei lase end langusest karvavõrdki liigutada.
See langus hetkel on sisuliselt olematu ja tühine.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu raha läheb maja ehituse peale. Esimene ost sai tehtud. Ostsin katusekattematerjali ära. Raha on pandud eraldi kogumiskontole, et tavarahaga segamini ei läheks. Ega ma palju saanudki. Üle 4000. Pensionile jään heal juhul 25 aasta pärast. Mis selleks ajaks saanud on Eestist või kogu maailmast? Kas raha üldse eksisteerib? 20 euroga saab nädala söönuks? Kas saab veel midagi rumalamat väita. Meil on pensioniks väike ökonoomne maja. Oma maa, kus sööki kasvatada. Oma mets, mis polegi maha müüdud veel ja lisaks veel loendamatu hulk puid istutatud. Lisaks on veel 4-toaline korter, mille hind tõuseb pidevalt. Ja meil pole ühtegi laenu ega liisingut.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 88 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kuidas siis tarkadel ise-investeerijatel läheb?