Esileht Tööelu, raha ja seadused. kuidas siis tarkadel ise-investeerijatel läheb?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 88 )

Teema: kuidas siis tarkadel ise-investeerijatel läheb?

Postitas:
Kägu

Mõttetu, kuna sa oled nii kitsa silmaringiga ja mõtlemisvõimetu: on tõesti tohutu vahe, kas sul on null eurot või 20 eurot.

Kuulake siit viimast vastajat. Mul ei ole küll õlle hindadest aimugi, aga ehk piisab 20 nädalas kui toidule üldse ei kulu https://podcast.kuku.postimees.ee/podcast/intervjuu-mida-arvavad-inimesed-hinnatousust-kuku-parastlouna/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ma eeldangi, et ma ei pea ise kusagil istuma, kui mu raha LHV fondis on. Ma eeldan, et nemad investeerivad, mitte ma ise ei pea passima.

II samba fondi valikust oli jutt. Kui ütled, et olid LHV-s ja viimase kahe aasta tootlus on null, siis järelikult pidi see olema LHV S või XS, mis on tõesti nulli ringis tiksunud – ja selle valiku eest vaata peeglisse. Nende Indeks, XL ja L on selle perioodi aasta baasil tootlus olnud vastavalt 11, 9 ja 7%.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks teemaalgataja arvab, et iseinvesteerijad Tallinna või Balti börisl tegutsevad?

Täna on punases ka EU, US aktsiaturg ja Venemaa (muid aktsiaturge ma ei jälgi), krüptod käisid kuni 30% miinuses ära, kuld ja hõbe kukkusid enam kui 1% – see kõik Eesti lollide pärast või?

Rohelised ja punased päevad vahelduvadki turgudel – otsi mulle 1 kuu, kus on vaid tõusvad päevaküünlad. Ükskõik millise riigi aktsiaturgudelt. Vaataks, sest ei ole sellist enne näinud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jagasin oma välja võetud raha järgmiselt: osa mehega kinnisvara ostu omafinantseeringu kogusse, osa kasvukontole, osa kolmandasse sambasse ja viimane osa krüptorahaks. LHV aktsiaid ei ostnud, aga minul on plaanis pikaajalised investeeringud, seega käivad langused ja tõusud asja juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi seletaks ära, mis point on raha teisest sambast välja võtta ja panna kolmandasse sambasse. Võtad teisest sambast välja, maksad väljumistasu protsendi, tulumaksu ja pangapoisid ei saa enam su raha keerutada. Maksad sama raha kolmandasse sambasse sisse, pangapoisid saavad jälle su raha keerutada, välja võttes maksad jälle väljumistasu protsendi ja tulumaksu olenevalt sellest kui vanalt raha välja võtad. Ja mõlemas sambas on raha tulumaksuvabalt, lihtsalt teises sambas enne raha sambasse maksmist ja kolmandas sambas saad tulumaksu deklaratsiooniga tagasi. Mitte mingit vahet ei ole ja lihtsalt vahetamisega kaotatakse hulk raha. Kas ma olen midagi valesti aru saanud.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll pensionifondist raha välja ei võtnud, aga olen investeerinud küll aktsiafondidesse, aktsiaid ostnud jne. See “aadrilaskmine” nagu uudistes väljendati võib ju kohalikul turul olla seotud pensionirahadega, aga samas on üleilmsed fondid punased. Mu enda tootlust pikemas perspektiivis aktsiafondide puhul see väga ei mõjuta, aga lastele tegin kasvukontod hiljem, neil sinna vähem kogunenud, neil praegu suurem miinus seal. Samas on neid kõikumisi ennegi olnud, nii et tuleb seda vaadata pikema aja lõikes, mitte ühe päeva miinusest kohe end ehmatada lasta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust see on ju hea, kui välja võetud rahaga võlad tasutakse või kodulaenu sissemakse tehakse. Mõnikord on inimesele väikest boosti vaja, et elu veerema hakkaks. Jah, eks on ka neid, kes oma raha laiaks löövad, aga mina küll ei kipu raha sambast välja võtnuid kõiki sama puuga lööma.

Sorry, aga aastatepikkune tulumaksutagastus on näidanud, et valdav enamus hullub selle äkkirikastumise ja “tasuta” raha peale. Arukaid käitujaid on ikkagi vähemus.

Vähemus või mitte, aga neid on piisavalt, et mitte automaatselt kõiki samba väljavõtjaid lollideks tituleerida.

Ja tõesti, no kui sa näiteks tead, et sul on haigus, millega lubatakse eluiga 5-10 aastat, pensionini on aga 20 – kas see inimene on rumal, kui samba välja laseb maksta?

Eesti rahval on vanasõna “parem varblane peos, kui tuvi katusel”. Meie ümber on nii palju pettust ja jama, ka riigi tasandil, et mina küll ei imesta, et inimesed riigi kätte oma raha ei usalda. Jah, võib olla nad kaotavad sellega ning on tulevikus hädas, aga nende valikut ei pea rumaluseks nimetama.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui sa saad 20 euroga nädalas söönuks, siis müts maha. Edu pensionieas ka selle rahaga nädalas söönuks saamisel. Ülbe või mitte, realist rohkem.

Ma arvan küll, et üks inimene saab 20 euroga  tõesti nädala söönuks – loomulikult pole see söögilaud rikkalik ja kõhtu ehk täis ei saa, aga ära ka ei sure – leib, makaron, juurvili (vb oma põllult), keefir, mingid supid, allahindluses tooted, veega puder.
Ja 20 euroga saab inimene juba ca 15 liitrit bensiini, järelikult pääseb liikuma, saab teha tööd, kasvõi seeni-marju korjata, kogunenud pudelid ära viia.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen nii vana, et ei pidanud sundkorras liituma ja õnneks jätkus taipu seda vabatahtlikult ka mitte teha kuigi survet avaldati igal pangas käimisel (vanasti oli seda ikka vaja).

Mõnusalt laseb riik ikka üle https://arileht.delfi.ee/artikkel/94532811/halb-ullatus-teisest-sambast-lahkujatele-neile-koroonaajal-peatatud-maksete-tootlust-ei-kompenseerita

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja tõesti, no kui sa näiteks tead, et sul on haigus, millega lubatakse eluiga 5-10 aastat, pensionini on aga 20 – kas see inimene on rumal, kui samba välja laseb maksta?

Jajah, kahtlemata on kõik 150 000 pensionisambast loobujat raske haiguse küüsis, mis nende eluküünla nagunii varsti lõpetab. Milleks sellist jama üldse kirjutada!

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jajah, kahtlemata on kõik 150 000 pensionisambast loobujat raske haiguse küüsis, mis nende eluküünla nagunii varsti lõpetab. Milleks sellist jama üldse kirjutada!

Sul mõni lähedane loobus või, kardad, et sinu kukile jääb või miks nii pöördes oled?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi seletaks ära, mis point on raha teisest sambast välja võtta ja panna kolmandasse sambasse. Võtad teisest sambast välja, maksad väljumistasu protsendi, tulumaksu ja pangapoisid ei saa enam su raha keerutada. Maksad sama raha kolmandasse sambasse sisse, pangapoisid saavad jälle su raha keerutada, välja võttes maksad jälle väljumistasu protsendi ja tulumaksu olenevalt sellest kui vanalt raha välja võtad. Ja mõlemas sambas on raha tulumaksuvabalt, lihtsalt teises sambas enne raha sambasse maksmist ja kolmandas sambas saad tulumaksu deklaratsiooniga tagasi. Mitte mingit vahet ei ole ja lihtsalt vahetamisega kaotatakse hulk raha. Kas ma olen midagi valesti aru saanud.

Ma võin enda näitel seletada: mul oli teise sambasse kogunenud juba päris korralik summa, vajasime mõlemad mehega oma kinnisvara ostuks sissemakse raha, mida muidu kuskilt saada pole. Kogunud olime ise aastatega juba 20 000, nüüd panime kokku juurde 18 000. Minul jäi aga veel raha “üle” ning selle suunasin kolmandasse sambasse (kust saab tulumaksu tagasi), kasvukontole ja bitcoini. Saame nüüd oma kinnisvara ostetud (tegelikult veel ootame, et hullumaja mööduks, ei jaksa rabeledagi praegu turul, kus korterid käest lendavad) ning pension on samuti endiselt kindlsutatud.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja tõesti, no kui sa näiteks tead, et sul on haigus, millega lubatakse eluiga 5-10 aastat, pensionini on aga 20 – kas see inimene on rumal, kui samba välja laseb maksta?

Jajah, kahtlemata on kõik 150 000 pensionisambast loobujat raske haiguse küüsis, mis nende eluküünla nagunii varsti lõpetab. Milleks sellist jama üldse kirjutada!

Kahju, et sulle teksti mõistmine keeruline on. Jutt oli sellest, et teemas lahterdati kõik, kes sambast raha välja võtsid, rumalateks. Minu mõte oli, et inimestel on erinevaid põhjusi. Üks on loll, teine suremas, kolmas vajas tõesti seda raha just olevikus rohkem kui tulevikus, neljas teab tõesti investeerimisest mõndagi ning oskab raha hästi paigutada. Jne.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahju, et sulle teksti mõistmine keeruline on. Jutt oli sellest, et teemas lahterdati kõik, kes sambast raha välja võtsid, rumalateks. Minu mõte oli, et inimestel on erinevaid põhjusi. Üks on loll, teine suremas, kolmas vajas tõesti seda raha just olevikus rohkem kui tulevikus, neljas teab tõesti investeerimisest mõndagi ning oskab raha hästi paigutada. Jne.

Meenub Krõlovi valm sipelgast ja rohutirtsust.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui sa saad 20 euroga nädalas söönuks, siis müts maha. Edu pensionieas ka selle rahaga nädalas söönuks saamisel. Ülbe või mitte, realist rohkem.

Ma arvan küll, et üks inimene saab 20 euroga tõesti nädala söönuks – loomulikult pole see söögilaud rikkalik ja kõhtu ehk täis ei saa, aga ära ka ei sure – leib, makaron, juurvili (vb oma põllult), keefir, mingid supid, allahindluses tooted, veega puder.

Ja 20 euroga saab inimene juba ca 15 liitrit bensiini, järelikult pääseb liikuma, saab teha tööd, kasvõi seeni-marju korjata, kogunenud pudelid ära viia.

Küsimus ju oli, mida saab 20 euri eest 20-30 aasta pärast. Mis tähtsust sellel on, mida sa praegu saad. Näiteks mina olen lastega (4) palju kodus olnud, pole karjääri teinud. Kõik töökohad on olnud suhteliselt madalapalgalised, v.a päris nooruses, kui olin paar-kolm aastat kõrgepalgaline. Kui mul praegu oli kogunenud ainult üle 5000euri, siis ega suurt tulevikus ju sinna ka ei kogune. Järelikult see juurdesaadav summa ongi naeruväärselt väike ja selle eest ei saa midagi. Pigem tasub investeerida kinnisvarasse nüüd ja praegu, sest kinnisvara nagunii kallineb.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus ju oli, mida saab 20 euri eest 20-30 aasta pärast.

See on väga rumal küsimus, mis näitab, et investeerimisest ja pensionifondist ei saada üldse aru.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus ju oli, mida saab 20 euri eest 20-30 aasta pärast.

Ei olnud. Mina vastasin konkreetselt arutelule, kas täna ja praegu on võimalik 20 eest nädal aega süüa või mitte.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi seletaks ära, mis point on raha teisest sambast välja võtta ja panna kolmandasse sambasse. Võtad teisest sambast välja, maksad väljumistasu protsendi, tulumaksu ja pangapoisid ei saa enam su raha keerutada. Maksad sama raha kolmandasse sambasse sisse, pangapoisid saavad jälle su raha keerutada, välja võttes maksad jälle väljumistasu protsendi ja tulumaksu olenevalt sellest kui vanalt raha välja võtad. Ja mõlemas sambas on raha tulumaksuvabalt, lihtsalt teises sambas enne raha sambasse maksmist ja kolmandas sambas saad tulumaksu deklaratsiooniga tagasi. Mitte mingit vahet ei ole ja lihtsalt vahetamisega kaotatakse hulk raha. Kas ma olen midagi valesti aru saanud.

Ma võin enda näitel seletada: mul oli teise sambasse kogunenud juba päris korralik summa, vajasime mõlemad mehega oma kinnisvara ostuks sissemakse raha, mida muidu kuskilt saada pole. Kogunud olime ise aastatega juba 20 000, nüüd panime kokku juurde 18 000. Minul jäi aga veel raha “üle” ning selle suunasin kolmandasse sambasse (kust saab tulumaksu tagasi), kasvukontole ja bitcoini. Saame nüüd oma kinnisvara ostetud (tegelikult veel ootame, et hullumaja mööduks, ei jaksa rabeledagi praegu turul, kus korterid käest lendavad) ning pension on samuti endiselt kindlsutatud.

Pensioniraha krüptosse? Pigem kaevaks augu põllule, mataks maha ja jääks rahapuud ootama.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on korraliku tootlusega pension kasvamas hoopis teises riigis. Eesti teise samba võtsin välja, sest ma lihtsalt ei näe sel mõtet. Saadud raha eest ostsin ettevõttele ühe masina. Masin toodab end suht ruttu tagasi ja edasi on juba puhas tulu. Investeerin iseendasse ning oma ettevõttesse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi seletaks ära, mis point on raha teisest sambast välja võtta ja panna kolmandasse sambasse. Võtad teisest sambast välja, maksad väljumistasu protsendi, tulumaksu ja pangapoisid ei saa enam su raha keerutada. Maksad sama raha kolmandasse sambasse sisse, pangapoisid saavad jälle su raha keerutada, välja võttes maksad jälle väljumistasu protsendi ja tulumaksu olenevalt sellest kui vanalt raha välja võtad. Ja mõlemas sambas on raha tulumaksuvabalt, lihtsalt teises sambas enne raha sambasse maksmist ja kolmandas sambas saad tulumaksu deklaratsiooniga tagasi. Mitte mingit vahet ei ole ja lihtsalt vahetamisega kaotatakse hulk raha. Kas ma olen midagi valesti aru saanud.

Ma võin enda näitel seletada: mul oli teise sambasse kogunenud juba päris korralik summa, vajasime mõlemad mehega oma kinnisvara ostuks sissemakse raha, mida muidu kuskilt saada pole. Kogunud olime ise aastatega juba 20 000, nüüd panime kokku juurde 18 000. Minul jäi aga veel raha “üle” ning selle suunasin kolmandasse sambasse (kust saab tulumaksu tagasi), kasvukontole ja bitcoini. Saame nüüd oma kinnisvara ostetud (tegelikult veel ootame, et hullumaja mööduks, ei jaksa rabeledagi praegu turul, kus korterid käest lendavad) ning pension on samuti endiselt kindlsutatud.

Pensioniraha krüptosse? Pigem kaevaks augu põllule, mataks maha ja jääks rahapuud ootama.

Sa midagi üldse tead krüptorahast, selle potentsiaalist?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas keegi selgitaks, miks halvustatakse inimesi, kes pensionisamba raha eest oma kinnisvara ostavad? Isiklik kinnisvara on ometi palju mõistlikum pensionisammas kui II samba variant. Eriti heas piirkonnas. Selle saab tulevikus alati maha müüa, osta endale soodsam eluase ja rahulikult vanaduspõlve veeta. Täiesti mõistetav on ka see, et paljudel ei ole võtta sissemaksu raha, mistõttu on jäänud oma kinnisvara soetamata.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah, mis sa sellest kägude karjas kaagatamisest ikka arvestad. Isegi hammaste korda tegemine on asjalik kulutus, muidu ehk ei veagi pintsipõlveni välja. Samuti oma elamise remontimine.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt maksan oma üürikorteri laenu tagasi ja hakkan selle tulemusena juba kohe oma “pensioni” saama.

See ei ole kuigi tark mõte. Kinnisvara laenud on nii odava intressiga, et seesama raha nt dividendiaktsias (saan aru, et sul on juba aktsiaportfell, siis ju tead seda) toob rohkem sisse, kui laenuintressiks läheb. Pole lihtsalt mõtet odavat laenu tagasi maksta, kui see raha samal ajal kuskil mujal rohkem teenib.

Ja need, kes imestavad 20 euroga söönuks saamsiega, siis ööbikukeeli selle hinnaga tõesti ei saa. Aga kui ikka väga rahahädas oled, siis on võimalik odavalt läbi ajades selle summaga kuidagi hakkama saada tõesti. Mu ema on pensionär, temal läheb kuus toidule pisut umbes 120 euro. Ja tema lubanb endale igal juhul liha ka. Tal kusjuures oleks võimalik ka rohkem kulutada, aga ta lihtsalt arvab, et pole mõtet. Keedab endale suppe (ikka lihaga, kontidest), sööb kartulit-kastet jne. Jah, tal kulub küll 30nädlaas, aga kui väga hädas olla, saaks veel kokku tõmmata, teha see kaste ainult jahust-veest, liha üldse mitte panna jne. Tervislik ja hea see ei ole, aga kui ikka mingil põhjusel jamas oled, siis nälga ka ei sure.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa midagi üldse tead krüptorahast, selle potentsiaalist?

Valgusta meid, rumalaid!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mõte oli, et inimestel on erinevaid põhjusi. Üks on loll, teine suremas, kolmas vajas tõesti seda raha just olevikus rohkem kui tulevikus, neljas teab tõesti investeerimisest mõndagi ning oskab raha hästi paigutada.

Statistika siiski näitab, et suurem osa lööb lihtsalt laiaks. Elektroonikapoodide käibed on kasvanud ligi 50%. Seda tahtis see eelmine kirjutaja öelda. Erandid kinnitavad reeglit.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurema osa raha eest ostsin ühte väikelinna äsja renoveeritud korteri, kuhu sain kohe ka üürilise sisse. Saan üüritulu 150.- kuus ja kommunaalid maksab ka üürnik.  Kuhu ja kuidas ma selle igakuise 120.- (TM arvutan maha) paigutan, pole veel päris kindel. Mingi osa kindlasti korteri remodifondi. Ülejäänu peaks hakkama ka kasumit teenima ja selles suhtes teen veel eeltööd.

Väikse osa eest, mis korterist üle jäi, ostsin sõna otseses mõttes karupeesse krundikese. Eks ole näha, kas hakkab ajas väärtus kasvama või mitte.

 

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja 20 euroga saab inimene juba ca 15 liitrit bensiini, järelikult pääseb liikuma,

Bensiinikanistri otsas sõidad v?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus ju oli, mida saab 20 euri eest 20-30 aasta pärast.

See 20 on ju tänases vääringus, mitte tulevikus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurema osa raha eest ostsin ühte väikelinna äsja renoveeritud korteri, kuhu sain kohe ka üürilise sisse. Saan üüritulu 150.- kuus ja kommunaalid maksab ka üürnik.  Kuhu ja kuidas ma selle igakuise 120.- (TM arvutan maha) paigutan, pole veel päris kindel. Mingi osa kindlasti korteri remodifondi. Ülejäänu peaks hakkama ka kasumit teenima ja selles suhtes teen veel eeltööd.

Väikelinnade korterid on küll odavad osta, aga kui seda ühel hetkel remontima on vaja hakata (ja üürikorterina kasutades võib see vajadus tekkida ootamatult kiiresti ja osutuda ootamatult kulukaks), siis väikelinna üürihindu arvestades toodab see remont end tasa väga pika ajaga. Nii et mina sinu asemel paneksin kogu saadava raha remondifondi. Materjalide hinnad on samad mis pealinnas ja töö võib küll olla odavam, kuid samal ajal on suurem võimalus sosssepa või pudeliprobleemiga mehe otsa sattuda. (PS ma lasin oma 2-toalises väljaüüritavas korteris paar aastat tagasi remondi teha ja kuigi tegemist ei olnud isegi kapremondiga, siis selleks kulus u aasta rendituluga võrdne summa.)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa midagi üldse tead krüptorahast, selle potentsiaalist?

Valgusta meid, rumalaid!

https://www.reddit.com/r/bitcoin

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 88 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kuidas siis tarkadel ise-investeerijatel läheb?