Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas sina käituksid teismelisega, kes hommikul uimerdab nii, et terve pere peab hilinema?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 77 )

Teema: Kuidas sina käituksid teismelisega, kes hommikul uimerdab nii, et terve pere peab hilinema?

Postitas:
Mutsamamma

RE: Kuidas sina käituksid teismelisega, kes hommikul uimerdab nii, et terve pere peab hilinema?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small][/small]

Kui mind oleks koheldud võrdsemalt, proovitud leida kompromisse, oleksin kindlasti olnud rohkem motiveeritud neid asju tegema. Ähvardamine ning jõuvõtted tekitasid ainult tahtmist vastu hakata ning mitte alluda. Muidugi, suur hulk pubekaid(ka mina) on teatud vanuses täiesti talumatud, aga tuleks siiski säilitada mõlema poole inimväärikus. Ja kui laps üle pea on kasvanud, siis tuleb laps vastutama panna, mitte teda nurka suruda. Näiteks, kui auto peale ei tule, siis lähebki jala – punkt. Mitte, et hakkad tal juhtmeid välja tirima, et ta siis hiljem alandatult ning vastikusega auto peale tuleks.[/tsitaat]
mina ei näe mingeid mõistlikke alternatiive ega kompromisse, kui pubeka soov on istuda kella 2ni öösel internetis ja selle all kannatab tema järgmine koolipäev. küsi õpetajatelt, mismoodi lapsed eriti esmasipäeviti esimestes tundides tukuvad. mingi distsipliin peab siiski olema, mõistlik uneaeg, mis tagab normaalse õpiedukuse. ongi nii, et hiljemalt kell 23 (koolipäeviti eelistatavalt kell 22) on öörahu ja asi nudi. enne seda tehku oma asjad ära internetis ja kõik muu on juba sõltuvus, millest võib vabalt ilma olla.

millal see põhjus-tagajärg seos muidu selgeks saab? põhjus: hilja öösel üleval olemine, tagajärg: kohutav unekas järgmisel hommikul, hilinemised, unustamised, edutus õppetöös.

tegelikult sama asi on kodutöödega. emal-isal ei ole sellist asja, et ei viitsi. ei viitsi süüa teha, ei viitsi koristada, pesu pesta. teatud asju peab ja kõik ja mida varem pubekas sellest aru saab, seda parem talle endale. kõik muu võib olla läbiräägitav.

teemaalgataja,
mina ütleks lapsele, et kell seejasee sõidab auto välja, kui soovib kaasa tulla, siis ajagu end õigeks ajaks üles. ja sõidakski minema. oma mure, kuidas kooli saab, aga kui hinded kannatama hakkavad magamatuse all, siis läheb internetileping kinni nii mis naksub.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Kuidas sina käituksid teismelisega, kes hommikul uimerdab nii, et terve pere peab hilinema?

[tsitaat]Kui kell heliseb kell 7, siis ma ka ei suudaks kell 7.35 juba pestud-söönud ja autos olla. Mu aju oleks alles ärkamisega poole peal. [/tsitaat]

Täpselt nii. Kui kell 7.35 peab pestud-kustud-kammitud olema, siis peaks temasugune unekott ärkama ilmselt VÄHEMALT tund, vb poolteist tundi varem.

Tegelikult ma tunnen siiralt kaasa su pojale, talle on hommikud ilmselt väga rasked. Ta ei tee seda meelega. Selles vanuses ollakse öökull. Mõni jääbki öökulliks eluks ajaks, mina näiteks. Päev algab kell 6, jube raske on tõusta, pidevalt päeva jooksul tuleb väsimus peale. Õhtul aga, kui võiks varem magama minna, pole väsimust ollagi. Ja nii pidevalt.
Minu puhul aitabki hommikuti see, et varun endale lihtsalt ärkamiseks aega. Vahet pole, kas ärgata kell 6 või 7, ikka on raske, aga palju mõnusam on jätta endale hommikuseks uimerdamiseks rohkem aega ja kohvitassi taga veidi lugeda või telekat vaadata (senikaua kui kofeiinilaks kohale jõuab).

Niisiis — ähvarduste ja karistamiste ja moraalilugemisega ei soovita pojale läheneda. Võiks vaid proovida kuidagi kehtestada reeglit, et hiljemalt kell 23 on öörahu. Ja kui siis hommikul on kell 6.30 äratus, siis jälgida, et ta umbes 15 min jooksul kargu alla saab (kohe ei pea). Reibas muusika võiks mängida. Köögis võiks kuum kohv olla juba ootamas. Edu!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]hea öelda, et sõidaks ära. Kui ise samas olukorras oled(nagu minagi), siis nii see päriselt ikkagi ei käi.Meie kohe 18 piiga(11 klass) on suhteliselt samasugune. Paneb ise kella, aga vahel ikka magab sisse. Kui maha jätan, siis hilineb ja sellest tulevad pahandused. Puudumisest ei räägigi, tema koolis helistab õpetaja kohe ja nõuab selgitust. Mina olen igatahes huvitatud, et ta gümaasiumi korralikult lõpetaks ja ülikooli edasi läheks. Lubab, et siis hakkab korralikumaks;))
Seega aitan teda nii palju kui võimalik. [/tsitaat]

kas sa tõesti arvad, et aitad? Minumeelest on küll (kohe) täiskasvanud inimese kättpidi kooli vedamine ja tema hilinemiste eest vastutuse võtmine kõike muud kui kasulik. Kui tütar leiab, et tal on võimalik korralikumaks hakata, miks ta siis seda ei tee?

Minu vanematel oleks jutt lühike olnud – kool oli meie asi ja see, et me üles ja kooli saime, ka meie vastutada. Kui tekivad puudumised ja halvad hinded, järgnevad sanktsioonid. Kui ei taha koolis enam käia siis palun, 18-aastasel ei ole see kohustuslik, koli välja ja mine tööle. Ja tänu sellele me mõlemad õega oleme vägagi edukad täiskasvanuna. 18 ei ole titt, aeg oma tegude eest ise vastutama hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu arvates ei ole siin mitte midagi vägivaldset kui teismelisele sellises olukorras radikaalsed piirangud peale pannakse – tv ja arvuti kell 22 kinni, äratus poolt tundi varasemaks ja nii iga õhtu, kui hommikul on pidurdatud.
ärkamiseks tuleb 15 mintsi aega jätta, st et las vedeleb ja toibub see 15 mintsi seal voodis.

kui 18 täis, siis reeglid selgeks – nii kaua kui koolis käib ja hinded-värgid korras, siis ok. kui aga hakkab hilinema ja kool kisuba jamaks, siis tööle ja omaette elama. tulebki radikaalne olla, muudmoodi vastutust ei õpeta (loomulikult ei pea seda kõike talle selgitama vihahoos, vaid ikka inimese ja armastava lapsevanema kombel).

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma ei näe närvitsemiseks mitte mingit põhjust.
õhtul räägid noormehega rahulikult läbi.
auto stardib sel ja sel ajal, kes tahab kaasa sõita, on siis kohal. kes kohal ei ole, liikleb muul viisil.

tegelikult ei näe ma ühtki head põhjust, miks peaks 18 aastane noor täiskasvanu emme ja issiga koos kooli sõitam.

või see ongi siis nüüd see autos kasvanud seltskond, kes muul viisil liikuda ei oskagi?
sel juhul, tagumine aeg õppima hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks ometi, peate teie teda kooli viima? Minu teada on igas eesti otsas võimalik koolini saada ühistranspordi või koolibussiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Aga miks ometi, peate teie teda kooli viima? Minu teada on igas eesti otsas võimalik koolini saada ühistranspordi või koolibussiga. [/tsitaat]
No elatakse igasugustes kohtades. Paljud inimesed armastavad kusagile põllu peale püsti löödud oma majja kolida ja siis keerlebki terve elu ühe auto järgi, sest normaalne bussiliiklus pole põllul veel kanda kinnitanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No elatakse igasugustes kohtades. Paljud inimesed armastavad kusagile põllu peale püsti löödud oma majja kolida ja siis keerlebki terve elu ühe auto järgi, sest normaalne bussiliiklus pole põllul veel kanda kinnitanud.[/tsitaat]

Ega siis linnad ka kummist pole, et kõik sinna ära mahuks. Niisiis, kes elab põllu peal või metsa sees omas majas. Täiesti normaalne juuu…

Please wait...
Postitas:
Kägu

No mis siis, et põllu peal, mina elan üldse maal ja lähimasse bussipeatusesse kilomeeter, naabril veel rohkem aga lapsed saavad selle maa vabalt kõnnitud, kui ei ole just tegu puudega lapsega. Põllu pealt saab ka natuke kõndides ühistranspordile, lihtsalt veidi varem peab astuma hakkama. Kui noorsand ei pea vanemate kellaajast lugu, siis tuleb tal end lihtsalt veel varem üles ajada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli ka paras uimerdis kodus, hakkasime lihtsalt varem üles ajama. Ok, tal oma äratuskell, aga asi see veerand tundi varem ukse vahelt hõigata on. Ja nii mitu korda järjest. No ei lasknud tal edasi pikutada. Autost maha on ka jäetud, bussidest on maha jäänud. Hulkumas õnneks ei käinud, iga päev jõudis kasvõi hilinemisega kooli. Probleem oli just hommikuse ärkamisega.

Nüüd teises linnas koolis, ise saab hakkama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on üks 9 aastane, kellega on enam- vähem sama teema. Meil on muidugi see vahe, et kooli on jala max. 15 min. Et kui auto on läinud siis saab ta jala ka mindud aga ma ei tahaks, et ta hilinema hakkab jne. Niiet ongi iga hommik üks tramburai. Mõnikord on läinud ilma söömata, mõnikord jala, enda valik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks teda autoga peab kooli vedama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Huvituks, et kui kaugel kool asub ja millised on muud võimalused kooli saamiseks? Siis teaks, kas see lihtsalt ärasõitmise soovitus on mõistlik.
Kunagi vene ajal oli üks bussijuht. Tema sõitis alati etteantud kellaajal välja, oli siis sõit teatrisse või kusagil võõras linnas ekskursioonil olles. Ei siis saanud moblaga helistada, et oota, mul sukkpüksid keerdus. Oli bussijuht täpne, oli seda ka bussireisija.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga keera kell 10-15 minutit ette, äkki siis saab õigeks ajaks valmis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi on ta juba vana. Aga nagunii minnakse tema kooli juurede. Noorem laps ka ju käib seal koolis ja mees sõidab nagunii kooli juurest mööda sest ka töö jääb sinna suunda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
vilhelmiine

aga on tal võimalik muul viisil kooli saada? Mul isa töötas ka 200m koolist, jala minnes oli tubli pool tundi jalutada. Isa sõitis tööle punkt kell 8 – minu oma valik, kas olin valmis või ei olnud ja läksin jala. Siiani elus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]kitah kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma ei taha sind ära ehmatada, aga kusjuures osad inimesed ongi sellised, kes absoluutselt ei oska oma aega planeerida. muidu kena inimene, aga ajast pole mingit arusaamist. sellest on kusagil olnud ka suur pikk artikkel, ei mäleta enam, kuskohas, aga vist oli see protsent isegi pooleks teistega. ka siin perekoolis on sellest suur pikk teema olnud.
kas sinu poeg on samasugune või lihtsalt lohakas ja vastutustundetu, seda ei oska öelda. aga kui ta kuulub selle poole hulka, kel pole ajast arusaamist, siis sul ei olegi suurt midagi teha.. ehk peale selle, et peksad ta kohe kell seitse maast lahti või isegi veelgi varem, ja sõidad tal seljas vahetpidamata. see saab muidugi raske olema.
võid ju talle ütelda, et kuni tal jalad sinu laua all on, teeb nii, nagu sina ütled, edasi mingu tööle ja mitte üks sent taskuraha enam. kuidas ta mõtleb töökohta pidada, kui õigeks ajaks kohale ei jõua?
kui ärasõitmine ei motiveeri, siis tõmbad kõik soodustused kinni – taskuraha, uued riided, lemmiksöögid. ta muidu majapidamises kaasa lööb või arvabki, et ema on koduabiline, kes vaaritab, koristab ja riideid peseb? kas mees ei saa siis veidi karmimat tooni oma poja suhtes peale võtta?[/tsitaat]

No ega ma ei ehmatagi:-) aga vihale ajab, kui kogu aeg räägi nagu seinaga. Ta on nii viimase minuti mees ja siis on hädas. Ta tükib igale poole viimasel minutil minema. Siis jookseb bussile… Muidu igati hakkaja ja tubli inimene. Samas kõik mis ta teeb, kõiges on ta edukas ja andekas võib isegi öelda. Aga see omadus prrrrr. Ma ise olen hoopis vastand ja ilmselt on mul sellep. ka raske sellega leppida. Kuidas nii saab? Kas ta on liiga noor ehk? Oleme talle korduvalt öelnud, et tulevikus läheb endal lihtsalt raskeks. Ega ta jää ju kooli ka hiljaks, aga kodus kakub kuidagi närviliseks see viimasel minutil rahmeldamine. Õhtul ta asju ka kokku ei pane, alles hommikul sahmerdab oma kotiga ja siis ununeb midagi koju muidugi ka alaa telefon, prillid vms. Ega ma ka ei tea mis tal kõik koju ununeb:-) aga koolis vaatamata sellel õnneks kõik ok. Sõjavägi varsti jalgeees see ehk paneb kiiremini liigutama:-) Ise tahab ta sinna minna ka:-)Kuluks väga ära. Ok, ärgaku viimasel minutil, aga siis tuleks jooksuga teha, mitte veel peegli ees iluleda ja juukseid föönitada ja.. ega ei saa ju märja peaga välja minna. Ütlen pese õhtul pea ära, ei saa juuksed lähevad sassi:-) oeh, no aga tulgu hommikul varem üles, et pesta, ei uni on. ega nii suurt ümber ei kasvata enam, loodan, et nö. vananedes asi ikka muutub ja saab kunagi \”täiskasvanuks\”:-)ise nad arvavad ju et nad juba ongi täiskasvanud.18 ju ikkagi. Meestel võtab see üldiselt ikka tunduvalt kauem aega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka aru ei saa, mida te teda seal ootate autos, inimene ju täiskasvanu, las läheb bussiga siis.
Mina selles vanuses juba töötasin aastakese ja käisin ülikoolis kaugõppes.
Kujutan ette et varsti peab kas kooli minema või tööle, peab ju kuidagi üles ärkama.
Mina laseks rahumeeli magada ja läheks rahulikult minema, 18a peab oskama vastutama juba.
Mingeid sanktsioone ka ei hakkaks tegema, poeg ju täiskasvanu ju juba.
Selleks peab külm kõht olema aga mis teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]kitah kirjutas:[/small]

No ega ma ei ehmatagi:-) aga vihale ajab, kui kogu aeg räägi nagu seinaga. Ta on nii viimase minuti mees ja siis on hädas. Ta tükib igale poole viimasel minutil minema. Siis jookseb bussile… Muidu igati hakkaja ja tubli inimene. Samas kõik mis ta teeb, kõiges on ta edukas ja andekas võib isegi öelda. Aga see omadus prrrrr. Ma ise olen hoopis vastand ja ilmselt on mul sellep. ka raske sellega leppida. Kuidas nii saab? Kas ta on liiga noor ehk? Oleme talle korduvalt öelnud, et tulevikus läheb endal lihtsalt raskeks. Ega ta jää ju kooli ka hiljaks, aga kodus kakub kuidagi närviliseks see viimasel minutil rahmeldamine. Õhtul ta asju ka kokku ei pane, alles hommikul sahmerdab oma kotiga ja siis ununeb midagi koju muidugi ka alaa telefon, prillid vms. Ega ma ka ei tea mis tal kõik koju ununeb:-) aga koolis vaatamata sellel õnneks kõik ok. Sõjavägi varsti jalgeees see ehk paneb kiiremini liigutama:-) Ise tahab ta sinna minna ka:-)Kuluks väga ära. Ok, ärgaku viimasel minutil, aga siis tuleks jooksuga teha, mitte veel peegli ees iluleda ja juukseid föönitada ja.. ega ei saa ju märja peaga välja minna. Ütlen pese õhtul pea ära, ei saa juuksed lähevad sassi:-) oeh, no aga tulgu hommikul varem üles, et pesta, ei uni on. ega nii suurt ümber ei kasvata enam, loodan, et nö. vananedes asi ikka muutub ja saab kunagi \”täiskasvanuks\”:-)ise nad arvavad ju et nad juba ongi täiskasvanud.18 ju ikkagi. Meestel võtab see üldiselt ikka tunduvalt kauem aega.[/tsitaat]

Tahtsin veel öelda, et sina näed teda veel kui oma lapsukest aga TEMA ongi selline, kasvab ehk välja, ehk mitte..ongi selline sahmerdaja, mis teha, ta ju mees juba.
Lase lahti, lase tal hilineda, sahmerdada, unustada,jne las ta tegutseb, kasvab meheks.
Toeta teda kuid lase tal oma vigadets õppida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mees on ta paar korda magama ka jätnud ja ära tööle läinud.. Muidugi on ta pärast solvunud. Siis läheb bussiga ja hilineb. Aga alati läheb ja kunagi ei tee ta poppi sellep. et magama jäeti. Õnneks on tänapäeval ka E-kool. Ta käib vahel ka väikesel tööotsal nädalavahetusel ja sinna jõuab ta ALATI. ei maga ta sisse ei pea meie teda ajama. meie põõname, kui tema kella7ajal juba ära läheb. Vot sellega on tal küll kohusetunne ok. Aga võib olla koolipäevadel ta loodabki meile, et küll keegi ajab. Seda ta teab, et nädalavah. Nii vara kõik magavad ja siis ei aja teda keegi üles. Kardab töökohta kaotada vms. Ei tea. Ei noh selles mõttes muidugi tubli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mees on ta paar korda magama ka jätnud ja ära tööle läinud.. Muidugi on ta pärast solvunud. Siis läheb bussiga ja hilineb. Aga alati läheb ja kunagi ei tee ta poppi sellep. et magama jäeti. Õnneks on tänapäeval ka E-kool. Ta käib vahel ka väikesel tööotsal nädalavahetusel ja sinna jõuab ta ALATI. ei maga ta sisse ei pea meie teda ajama. meie põõname, kui tema kella7ajal juba ära läheb. Vot sellega on tal küll kohusetunne ok. Aga võib olla koolipäevadel ta loodabki meile, et küll keegi ajab. Seda ta teab, et nädalavah. Nii vara kõik magavad ja siis ei aja teda keegi üles. Kardab töökohta kaotada vms. Ei tea. Ei noh selles mõttes muidugi tubli.[/tsitaat]

No jummel, mida sa närvitsed. Kui vaja siis ka saab, eks ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]kitah kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma ei taha sind ära ehmatada, aga kusjuures osad inimesed ongi sellised, kes absoluutselt ei oska oma aega planeerida. muidu kena inimene, aga ajast pole mingit arusaamist. sellest on kusagil olnud ka suur pikk artikkel, ei mäleta enam, kuskohas, aga vist oli see protsent isegi pooleks teistega. ka siin perekoolis on sellest suur pikk teema olnud.
kas sinu poeg on samasugune või lihtsalt lohakas ja vastutustundetu, seda ei oska öelda. aga kui ta kuulub selle poole hulka, kel pole ajast arusaamist, siis sul ei olegi suurt midagi teha.. ehk peale selle, et peksad ta kohe kell seitse maast lahti või isegi veelgi varem, ja sõidad tal seljas vahetpidamata. see saab muidugi raske olema.
võid ju talle ütelda, et kuni tal jalad sinu laua all on, teeb nii, nagu sina ütled, edasi mingu tööle ja mitte üks sent taskuraha enam. kuidas ta mõtleb töökohta pidada, kui õigeks ajaks kohale ei jõua?
kui ärasõitmine ei motiveeri, siis tõmbad kõik soodustused kinni – taskuraha, uued riided, lemmiksöögid. ta muidu majapidamises kaasa lööb või arvabki, et ema on koduabiline, kes vaaritab, koristab ja riideid peseb? kas mees ei saa siis veidi karmimat tooni oma poja suhtes peale võtta?[/tsitaat]
eks ikka võtab karmimaid toone. ega tal on selline austuse hirm ikka olemas ka. ega ta mingi lontrus pole muidu. Nagu ma eespool kirjutasin, siis ta käib ka tööl natukene ja taskuraha on tal endal ning isegi riideid ostab ise üldiselt. ei saa me sellega ka midagi ära teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Mariica kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lõpmatuseni ei ootaks, kuid minema ka ei sõidaks. Osadel inimestel on aja planeerimisega probleeme jah, kuid antud juhul saad sa ju ise teda tagant torkida.

Ma paneks kella 6.30-ks ja kui poiss kolmveerand seitsmeks oma toast välja ilmunud ei ole, siis tõmbaks ise teki pealt ja kupataks poisi voodist välja. Enda poisile valasin kunagi samas olukorras olles tassitäie külma vett ka pähe ja peab ütlema, et paganama hästi mõjus. [/tsitaat]

Me oleme teda ajanud varem küllaga. Ma teen vahel ka ukse lahti ja panen tule põlema. tõmba teki üle pea ütleb et kell pole 7 veel. ma siis hakkan jälle seletama et tulgu üles et muidu jälle rahmid ja tormad viimasel minutil. ta teeb mhm ja ma kohe tulen. Ütleb söömise kohta et me saame 3 tunni ajal ju süüa. samas tühja maoga kooli minna alles11 ajal süüa no ma ei tea. ütleb et ma ei viitsi võileibu teha. mina ka ei tee loomulikult. Ja kodutöödega on nii, et kui ta kodus on, siis muidugi aitab kui palun, aga ega teda väga pole. koolipäevad, muusikakool ja muud muusikaga seotud tunnid ja üritused neelavad tal enamus aja. ega ma seda ette ei heidagi. olen üldiselt selles mõttes rahul, et kuna ta teeb neid asju ja ei longi niisama ning on tõesti erinevate koolidega pikad päevad hõivatud, siis olen nõus, et ise pean prügikasti välja viima või mees ja nõudeka tühjendama. Kui ta aga niisama ringi töllaks, oleks asjalood hoopis teisti. Ja eks kui seda aega natukenegi nädalas koolide ja töö kõrvalt jääb, siis oma tüdrukuga ka vaja koos natukene olla. Saan sellest loomulikult aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]18 on nii vana,et ise hakkama saada.ja kui probleemiks on öine filmivaatamine,siis läheb telekas välja.
lapse tuppa mitte mingeid elektroonika vidinaid.
kehtestad korra,et õhtuti hiljemalt kell 10 peab voodis olema koolieelsetel päevadel ja kõik.
uni väga tähtis,et ka koolitöö sujuks.
ja samamoodi hommikul.kui ei ole õigeks ajaks autos,sõidad minema.bussid käivad.ja kui kardad,et läheb kuhugi linnapeale niisama,siis sinu käes on rahakott ja seda saab väga pingule tõmmata.[/tsitaat]

tead, ega ikka ei ütle küll enam 18 aastasele nii nagu 12,13 ja ka veel 14 15 aastasele. Ei saa astuda tuppa ja telekat välja vedada. Üle ei tohi ka pingutada, siis hakkab vastukell tiksuma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga lähetegi perega siis minema kodust kui teil on vaja ja las siis see uimerdaja ise läheb kooli.
Ega ta mingi 7-aastane algklassi laps pole.
Mind ei viinud keegi kooli, pidin ikka ise vaatama, et õigeks ajaks kohale saaksin 🙂

Please wait...
Postitas:
Nelli9

minul sama mure. Õhtul juba palun et hakake siis hommikul ilusti sättima. Lubatakse.
Hommikul aga sama triangel.Kell 7 ajan ta üles.nii iga 5 min pärast. Poole 8 ajal loivab alles voodist välja, siis tormab nagu hullumeelne mööda korterit. 10min pärast läheb välja.
Nii see kestnud üsna septembrist peale.
Luban küll endale et enam ei muretse aga kus sa sellega… järgmine hommik hakkan jälle paluma: liiguta end!
🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tead, ega ikka ei ütle küll enam 18 aastasele nii nagu 12,13 ja ka veel 14 15 aastasele. Ei saa astuda tuppa ja telekat välja vedada. Üle ei tohi ka pingutada, siis hakkab vastukell tiksuma. [/tsitaat]

No aga kui midagi teha ei saa, siis järelikult ei teegi midagi. Kannatad edasi või sõidad ilma temata minema.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Lisberg kirjutas:[/small]

Kui mind oleks koheldud võrdsemalt, proovitud leida kompromisse, oleksin kindlasti olnud rohkem motiveeritud neid asju tegema. Ähvardamine ning jõuvõtted tekitasid ainult tahtmist vastu hakata ning mitte alluda. Muidugi, suur hulk pubekaid(ka mina) on teatud vanuses täiesti talumatud, aga tuleks siiski säilitada mõlema poole inimväärikus. Ja kui laps üle pea on kasvanud, siis tuleb laps vastutama panna, mitte teda nurka suruda. Näiteks, kui auto peale ei tule, siis lähebki jala – punkt. Mitte, et hakkad tal juhtmeid välja tirima, et ta siis hiljem alandatult ning vastikusega auto peale tuleks.[/tsitaat]

Lapse õigel ajal voodisse saamine ei pea lapse alandamine olema. Mul üldiselt toimib kolmeaastasega ka, et annan talle valiku. Üks valik on selline, mis minu meelest on mõistlik. Teine valik on selline, mis tema meelest on kindlasti veel vähem mõistlik. Valib kahest halvast parema. Näiteks korjab mänguasjad kokku või paneb püksid jalga. Suure lapse puhul toimis valik, kas annab oma vidinad-eksitajad ära või lõppeb igasugune äratamine, hommikukohvi serveerimine ja transporditeenuse osutamine nii hommikul kui muul ajal. Me tunneme lapsega teineteist päris hästi – tema teadis, et ma pean sõna, ja mina teadsin, et tema teab. Tal puudus ja puudub siiamaani tahtejõud ennast netiahvatlustest pidevalt õigel ajal lahti rebida, aga nii loll ta polnud, et poleks aru saanud – magamatus on probleem. Ainult avalikult tunnistada käis üle jõu. Tudengina on ta oma tunniplaani nii teinud, et enne keskpäeva ei tule peaaegu ükski päev kooli jõuda :D.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]18-aastane ja on nõus, et emme-issi teda kooli sõidutavad??? johhaidii küll! laske oma lastel ometi iseseisvuda. Ma ei kujuta sedagi ette, et ma oma 8-aastast autoga koguaeg sõidutaks – lapsel peab ikka endal ka olema mingigi liiklemis- ja orienteerumisoskus, kuidas ta seda arendab, kui emme-issi koguaeg autoga tassivad…18-aastasest rääkimata.[/tsitaat]

Rumaluke, selle 18aastase jaoks ei ole see teema küll iseseisvumine või mitteiseseisvumine. See on puhas selge-valge mugavus. Sama hästi võiks sulle või mõnele teisele naisele soovitada, et kuidas sa küll nõus oled, et mees sind kogu aeg tööle autoga sõidutab! Mine ise bussiga, ole sõltumatu ja iseseisev!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisaks võiks aru saada, et terve hulga inimeste jaoks ongi see nn normaalne hommikune ärkamine täielik piin.

Minu jaoks kooli ajal oligi kõige raskem see kell 7 tõusmine. Õnneks mu vanemad mind kullipilguga ei jälginud ja keskkooli ajal sai ikka sisse ka magatud, kui tõesti ei suutnud üles tõusta.

Ülikoolis oli kella kaheksaste loengutega samamoodi probleem. Iga semestri alguses mõtlesin, et nüüd käin korralikult iga päev, aga ikka lõpuks juhtus nii, et kella kaheksastes loengutes käisin ainult tõesti olulistes ainetes, sest eks omajagu rämpsloenguid oli ka. Aga kohutavalt raske oli tõusta.

Edasi töötasin suures ettevõttes, kus ametlik tööaeg oli 8:30-17:00. Mul õnnestus see lükata umbes 9:30-18:00 peale, ilma et keegi oleks sellest suurt numbrit teinud, kuigi kell 8 tõusmine oli minu jaoks ka liiga raske.

Nüüd olen kraadiõppes ja töötan ülikoolis ja õnneks keegi enam ette ei ütle, millal pean tööle minema. Õppetööd läbiviimine tuleb mul kõne alla alates kella 10-st hommikul. Minu tavare¸iim on kuskil 1-2 vahel magama ja 9-10 vahel äratus ja see sobib mulle väga hästi. Võite ju öelda, et mine kaks tundi varem magama ja tõuse kell 7, aga ma ei suuda. Esiteks ma ei jää magama kell 23 ja teiseks, kui ma tõusen kell 7, siis kõigepealt ma uimerdan tund-kaks niisama maha ja kuskil 11-13 vahel tahaks lõunauinakut teha. Kui tõusen hiljem, siis uimerdamise aega pole vaja ja olen kohe produktiivne.

Mis aga teemaalgatajasse puutub, siis too teismeline on juba 18 ehk täisealine tegelikult ja minu arust tuleks temasse ka nii suhtuda. Las korraldab ise oma elu ja kui ta on nutikas, küll ta hakkama saab ja leiab endale tulevikus võimaluse temale sobiva graafikuga toimetada.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 77 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas sina käituksid teismelisega, kes hommikul uimerdab nii, et terve pere peab hilinema?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.