Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas sina käituksid teismelisega, kes hommikul uimerdab nii, et terve pere peab hilinema?

Näitan 17 postitust - vahemik 61 kuni 77 (kokku 77 )

Teema: Kuidas sina käituksid teismelisega, kes hommikul uimerdab nii, et terve pere peab hilinema?

Postitas:
Kägu

RE: Kuidas sina käituksid teismelisega, kes hommikul uimerdab nii, et terve pere peab hilinema?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kitah kirjutas:[/small]

Aga see omadus prrrrr. Ma ise olen hoopis vastand ja ilmselt on mul sellep. ka raske sellega leppida. Kuidas nii saab? Kas ta on liiga noor ehk? Oleme talle korduvalt öelnud, et tulevikus läheb endal lihtsalt raskeks. [/tsitaat]

Asi sellest vist ongi, et sa oled ise vastand ja lihtsalt ei mõista, kuidas inimene hommikul kohe käima ei lähe, kui silmad lahti teeb. Aga mõned on sellised. Tõesti on piin poolunisena kiiresti rabelema kukkuda.
Tulevikus raskeks? Ei tea, tudengid on tänapäeval oma tunniplaani sättimisega üsna paindlikud, ehk õnnestub tal endale vabad hommikud kombineerida. Ja on ka terve rida ameteid, kus saab ise oma päevaplaani sättida. Kui ta veel selline loominguline tüüp on, siis seda tõenäolisem. Kui ütled, et ta on muidu tubli, siis ilmselt pole põhjust muretseda.

Nais-öökullide puhul on veel see needus, et isegi KUI sa suudad endale teenida elatist tööga, mis laseb sul hommikuti vabalt võtta, siis lapsed tuleb ikkagi enne kukke ja koitu üles ja lasteaeda/kooli saata, nii et … Ja nii pikki aastaid järjest. Kahjuks on see tihti rohkem naiste kui meeste mure.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kuidas sina käituksid teismelisega, kes hommikul uimerdab nii, et terve pere peab hilinema?

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Rumaluke, selle 18aastase jaoks ei ole see teema küll iseseisvumine või mitteiseseisvumine. See on puhas selge-valge mugavus. Sama hästi võiks sulle või mõnele teisele naisele soovitada, et kuidas sa küll nõus oled, et mees sind kogu aeg tööle autoga sõidutab! Mine ise bussiga, ole sõltumatu ja iseseisev![/tsitaat]

debiilikuke, ma tõesti ei tule selle peale, et mees peaks mind autoga tööle sõidutama – mul on omal auto! aga sina nännuta oma titte tissi otsas edasi, ma ainult ei saa aru, milleks siia teema teha, kui sa ise igati oma titte kaitsed ja õigustad – kõik ju hästi siis, kui kõik on hästi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võimaldaks lapsele igakuiselt konkreetse koguse rahalisi ressursse, et ta ennast ise kooli toimetaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]18 on nii vana,et ise hakkama saada.ja kui probleemiks on öine filmivaatamine,siis läheb telekas välja.
lapse tuppa mitte mingeid elektroonika vidinaid.
kehtestad korra,et õhtuti hiljemalt kell 10 peab voodis olema koolieelsetel päevadel ja kõik.
uni väga tähtis,et ka koolitöö sujuks.
ja samamoodi hommikul.kui ei ole õigeks ajaks autos,sõidad minema.bussid käivad.ja kui kardad,et läheb kuhugi linnapeale niisama,siis sinu käes on rahakott ja seda saab väga pingule tõmmata.[/tsitaat]
18-aastasele, täiskasvanud inimesele, soovitad selliseid asju rakendada? mis sa arvad, kui keegi sinuga nii teeks, kas kasvaksid ümber? arvan et mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kui mina pean tema pärast hilinema, siis teeks jõuvõtteid. Korjaks ööseks ära telefonid ja läpakad ja muud elektroonikavidinad. Kell 22 öörahu ja kogu lugu. Ma oleks võimeline ka kilbist korteri elektri välja lülitama (tavaliselt on ikka paar gruppi, st külmkapp jääb loodetavalt taha). Kui mu vanim laps veel kodus elas, siis temaga oli ka see lugu, et ei saanud hommikul üles. Põhjus imelihtne – istuti terve õhtu netis ja koolitükke hakati 23 paiku tegema. Loomulikult ühe silmaga netti kiigates. Magama läks millalgi 1-2-3 ajal öösel. Selge see, et kell 7 on väga raske pilti ette saada. Eriti veel siis, kui magamatus on pidev. Mina rääkisin südamst südamesse, et nii ikka ei saa ja õppeedukus ja riigieksamid ja tervis ja muu jama. Kuna see ei aidanud, korjasingi elektroonikavidinad ära. Assa raks, küll oli tige! Aga aitas. [/tsitaat]

Meil on see kord küll juba nö. titest saati, et üle 1h nädalas arvutit pole ja nädalavh. on 2h. ööpäevas. arvuti ei asu tema toas. Kui kell kukub, sulgub arvuti ja kogu moos. Õnneks pole sellega ka kunagi probleemi, sest oleme sellest , nagu mees ütleb, oksendamiseni rääkinud kunagi ammu ja ta on selle teadmisega kasvanud ja harjunud. Pigem on see ärkamise venitamine ikka viimasel ajal, kui ta gümnaasiumis juba on. Kusjuures, mina olen kuulnud läbi toaseina, et ta mobiil tiriseb 6.45. aga toast tuleb ta välja 7.15. ta paneb seda kella lihtsalt kinni ja tukub edasi

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Aga miks ometi, peate teie teda kooli viima? Minu teada on igas eesti otsas võimalik koolini saada ühistranspordi või koolibussiga. [/tsitaat]

ei peagi, aga noorem laps käib samas koolis ja isa töökoht viib ka koolist mööda nii et eraldi ei viigi teda

Please wait...
Postitas:
Tihasepreili

Mõni lihtsalt pole hommikuinimene, aga proovi seda koolis rääkida, eks 🙂

Minu jaoks oli kooliajal vara ärkamine kõige suurem probleem. Võimatu oli üles saada, kui tunnid kell 8 hakkasid.
Ja ei läinud see ajaga üle. Ka nüüd tööinimesena võin ma kell 8 küll ärgata, aga olen ikka selline uimerdaja, et kodust minema saan alles 10st. Õnneks pole mul fikseeritud tööajaga amet ja saan seda omale lubada.

Seegi siin varem rääkis sellest kella peale üles hüppamise harjutamisest. Näen oma elukaaslase pealt, et töötab: nii kui kell heliseb, on tema voodist läinud. Ütleb ise ka, et kui järeleandmisi teeb, siis ei saagi minema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina mäletan, et vanuses 15-20 olin ma täiesti võimatu unekott. Tagasi mõeldes saan aru, et mu hormoonid mõjutasid mu päevaplaani. No ei jäänud magama enne kui vastu hommikut ja hommikul oli niiiii raske voodist välja tulla. Ma võisin magada nii sügavalt, et isegi vee piserdamine poleks aidanud. Magasin nendel aastatel praktiliselt ööpäeva järjest kui võimalust oli. Samas võisin ka ööpäeva üleval olla kui põhjust oli. Tulin koolist ja magasin õhtuni, sest ma olin surmväsinud! Lihtsalt unerütm oli nii kaootiline ja ise ei saanud ma sinna suurt midagi parata. Ainult pahandada sain, et olen laisk ja lohe ja mida ma passin siis ööd läbi üleval. Mind käidi kambaga üles raputamas, karjuti minu peale, karistati magama jätmisega. Õudne aeg oli!

Praegu olen 31 ja minu unegraafik on väga täpselt paigas. Kui kell saab 22, hakkan haigutama ja peale kella 23 enam silmad vägisi ka lahti ei seisa. Hommikul võin ärgata kell 5 kui vaja. Esimese müksu või heli peale.

Teemaalgataja teismelise puhul aitaks ehk tõesti varasem äratus, pidev (aga viisakas) ärkvele ja tegutsemisele nügimine, valmis tehtud hommikukohv ja -söök (et ei uimerdaval lapsel ei kuluks aega veel toiduvalmistamisele). Püüdke mõista, et ta ei tee seda teie ärritamiseks, ei tee meelega. Ta lihtsalt ei jaksa end ise hommikul piisavalt motiveerida kiiremini liigutama.

Oma teismelist toetan sellega, et annan talle võimaluse päeva jooksul piisavalt puhata. Kuni 1 tund und peale kooli on väga ok ja ta kasutab seda võimalust tihti. Ka passin ise peale, et ei jääks väga pikalt õhtul ringi tolgendama/telekat vaatama. Esialgu on ta veel sellega nõus, aga tegemist on ka palju noorema lapsega, 12-aastasega. Ärkab juba 4 aastat ise hommikuti kella peale, sööb hommikust ise ja jõuab ka koolibussi peale õigeaegselt. Õnneks! Kui muutub edaspidi uimasemaks, siis oma kogemustest lähtudes püüan tema hommikuid talle veidigi meeldivamaks teha kui minu omad olid.[/tsitaat]

Tead, meil oli ka veel pool aastat tagasi ok, aga nüüd mõned kuud on kuidagi asi käest ära läinud. ja midagi valmis teha talle ei ole ka mõistlik. Mees juba ütles, et niigi elab nagu hotellis. Mina ju pesen kõigi riided, teen süüa jne. Piisab, kui mees toidud külmikust lauale laob, võileiva võiks ikka ise kokku lappida. Kui vaja, on ta hullult suur juba, aga kui on vaja olla piisavalt mugav ja asi oma kasuks pöörata, on ta jälle väike:-) Ta on valmis hommikusöögist loobuma, kui saaks vaid 15min veel magada. Siis läheb välja jopehõlmad lahti, saapad sõkub ära ja alles autos siis sätib need jalga. Haige värk. Mingis vanuses sa lihtsalt ei saa enam tema eest otsustada.12 on veel väike laps. üldiselt on nii, et kui 15 kukub, siis pole enam midagi väga riietuses jms. kaasa rääkida. 18 aga on juba päris päris suur telekat eemaldada vms. järgneks vaid suur tüli ma pakun.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]18-aastane ja on nõus, et emme-issi teda kooli sõidutavad??? johhaidii küll! laske oma lastel ometi iseseisvuda. Ma ei kujuta sedagi ette, et ma oma 8-aastast autoga koguaeg sõidutaks – lapsel peab ikka endal ka olema mingigi liiklemis- ja orienteerumisoskus, kuidas ta seda arendab, kui emme-issi koguaeg autoga tassivad…18-aastasest rääkimata.[/tsitaat]

koolist tulevad lapsed ise, huviringidesse lähevad ise. natuke naljakas on ka kui isa sõidab kooli ukseeest mööda tööle ja lapsed lähevad pool seitse kodust bussiga et kooli jõuda. isa sõidab bussil taga ja lehvitab. kooliteega orienteerumine on neil küll juba ammu selge eriti 18 aastasel:-)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahtsin veel öelda, et sina näed teda veel kui oma lapsukest aga TEMA ongi selline, kasvab ehk välja, ehk mitte..ongi selline sahmerdaja, mis teha, ta ju mees juba.
Lase lahti, lase tal hilineda, sahmerdada, unustada,jne las ta tegutseb, kasvab meheks.
Toeta teda kuid lase tal oma vigadets õppida.
[/tsitaat]

eks me olemegi sellega juba algust teinud. oleme teda magama jätnud, autoga minema sõitnud. mõtlesingi, et küsin teilt, kuidas teeksite teie. aga paistab, et te kõik. st enamus teeksite sama, eks me jätkame samas vaimus. kusjuures täna läks ka mees 7.32 minema, enne oli jutuks temaga ja siis ta ütles, et oli eile õhtul poisile öelnud, et kell 7.30 õues pole, sõidan minema.Mina üldiselt ise magan sellel ajal, kui nad minema lähevad, sest meil on ka imik majas ja ma olen öösel üleval. Muidu ei saaks ma üldse magada, kui hommikul veel 18 aastase taga nagu imiku taga passin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

debiilikuke, ma tõesti ei tule selle peale, et mees peaks mind autoga tööle sõidutama – mul on omal auto! aga sina nännuta oma titte tissi otsas edasi, ma ainult ei saa aru, milleks siia teema teha, kui sa ise igati oma titte kaitsed ja õigustad – kõik ju hästi siis, kui kõik on hästi![/tsitaat]

oot, oot, siin on mingi arusaamatus. mina pole küll neid asju kirjutanud, et mind nii inetult sõimad:-( siis on vist rohkem teemaalgatajaid. mul polegi autot endal ja ma ei käi ka tööl. ära kisa mu peale!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ta on valmis hommikusöögist loobuma, kui saaks vaid 15min veel magada. Siis läheb välja jopehõlmad lahti, saapad sõkub ära ja alles autos siis sätib need jalga. Haige värk. [/tsitaat]

Mina mõistan sellist olukorda täielikult.
Minu hommikusöögipõlgus saigi alguses kusagil põhikoolis-keskkoolis, sest see söömine võtab ju ära selle aja, mille muidu saaksin veel magamisele kulutada. Hommikune du¨¨ oli minu jaoks sootuks olulisem – seal ärkasin siis kuidagi. Siis ruttu mingi riided selga ja minek. Minu jaoks on poolteist tundi sättimist täiesti ajuvaba, kui ülestõusmise aeg on enne kella 9 hommikul.

Aa, lastest ka. Mul on kaks last, kes ei käi lasteaias (meil on kodused hoidjad) ja reziim on selline, et mees läheb varem tööle ja tuleb varem ka koju, mina tõusen hiljem, ootan hoidjad ära ja lähen alles siis ja tulen siis ka muidugi hiljem. Aga meile nii sobib. Järgmisel aastal läheb üks lastest kooli, aga ma arvan, et siis selle varahommikuse sebimise võtab mees enda peale, sest ta on nagunii harjunud varem tõusma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jätaks maha, las läheb bussiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]kooli on jala max. 15 min. Et kui auto on läinud siis saab ta jala ka mindud aga ma ei tahaks, et ta hilinema hakkab jne. [/tsitaat]

Kui kooli oleks jala 15 min, siis ma isegi ei pakuks võimalust last autoga viia. Kas ta sul liigub liiga palju, et sa pead talt võtma võimaluse hommikul veidi jalutada?

Please wait...
Postitas:
segasumma

Kui rääkimine ei aita, siis polegi midagi teha. Ehk mõjub see, et tuletada lapsele meelde, et selline käitumine on teiste pereliikmete suhtes lihtsalt ebaviisakas. Täiskasvanud inimest kuidagi asjade äravõtmise ja kell 22 magamasundimisega sanktsioneerima küll ei hakkaks. Ilmselt ongi nii, et poiss pole lihtsalt hommikuinimene (jumal, kui hästi ma sellest aru saan – iga hommik on sama vastik nagu maailmalõpp), aga kuna tegelikult ju muud asjad (nt õppimine) korras, siis las uimerdab omast ajast ning lähebki kooli omas tempos. Mina isiklikult ka endale kellegi järel ootamist lubada ei saaks, sest minu töö on paraku selline, et kui hilinen rohkem kui 60 sekundit, siis tuleb sellest igavene jama seletuskirjade ja muu naljaga. Ja kuna terve minu pere teab, et minu õigeaegne töölejõudmine on olulisem kui miski muu, siis hommikuti ei toimu mitte üks mokakobin ega uimerdamine, sest muidu muutun mina kui tavaliselt üsna kena inimene tõeliseks fuuriaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olin 13a, kui meil oli kodus reegel, et kui soovisin isaga (kes läks 8ks linna tööle), kaasa sõita, siis pidin olema 7.30 autos. Kui kell 7.30 sai, siis auto väljus. Mul oli niipidi, et kui ma peale ei oleks jõudnud, siis oleks ka kooli hilinenud, sest buss läks veelgi varem (kooli oli 7km, esimene tund algas 8.15).

Ligi 18a peaaegu täiskasvanud mehe potitamist-lutitamist ma küll ei soovitaks ega ette ei võtaks. Mina kolisin 2p pärast oma 18a sünnipäeva juba kodust ligi 200km kaugusele iseseisvalt elama ja läksin ülikooli. Oma rahakoti peal küll mitte, vanemad toetasid. Aga eelarvest pidin kinni pidama loomulikult, sest raha anti siiski piiratud koguses. Keegi hommikul mind veega pritsima ei tulnud, putru suhu ei pannud ega loomulikult ka kooliasju ei kontrollinud.

Soovitaks õhtul konkreetselt paika panna, mis kellast on ärasõidu aeg ja see olekski kõik. Ja ärasõit toimuks plaanipäraselt. Mitte 1 kord hoiatuseks, vaid iga päev ja alati. Täiskasvanud inimese õhtust uinumise aega ma küll paika panna ei soovita, telerivaatamise keelde kehtestada vms, ega ta eelkooliealine pole.

Please wait...
Postitas:
rotsik

[tsitaat]Iga hommikune probleem. Kell tiriseb tal 7. Siis ta veel vedeleb ja kunagi 7.15 paiku loivab oma toast välja. Siis hakkab end pesema ja kui ta riidesse saab on teised juba õues ja autos ning ootavad teda. Ei jõua ta süüa, kohmerdab veel oma jalatseid ja jopet panna, aga kell juba 7.35. Kool algab kell 8 mees peab ka kell 8 juba töölaua taga istuma. Mees on isegi paar korda minema sõitnud, aga ega see pole teda ka motiveerinud. Poiss saab üsna pea 18a. Muidu igati norm. nooruk ja õppimine ka normaalne, aga see on nagu vastutustundetu teiste suhtes, kui tema pärast teised peavad hilinema. Kuidas teie sellises olukorras vanemana käituksite? Kas sõidakski nahaalselt minema või istuks ja ootaks lõpmatuseni, kui ükskord suvatseb venida see poiss autosse. Poole ööni vahitakse filme ja hiline õppimine on ka vastik komme. Muidugi ta siis hommikul venitab ja venitab, ega saa üles. Mõnitavaid kommentaare ei oota, vaid asjalikku nõu ja häid ideid, millele pole ehk ise tulnud. Ja sellel teemal on nii palju juttu, et halb hakkab juba, aga ei midagi. Ta arvab ilmselt, et järgmine kord jõuab end valmis, aga ta ei arvesta oma aega välja või ma ei tea mida. See ajab tegelikult kõik hommikul närviliseks ja tuju ära, kui selline jagelemine tekib ja nii ikka pidevalt. Siis mõtled, no miks küll? [/tsitaat]
sul on tagumine aeg praeguseks juba täisealise inimese potitamine ja pillitamine ära lõpetada. Kui õigeks ajaks valmis ei saa, sõitku siis bussiga. ja hilinegu.
Issand, 18 ja teie lasete endaga nii käituda. Ma ei laseks 8-aastasel ka.

Edaspidi lihtsalt sõitke kindlal ajal välja, ja kes uimerdab, vastutagu oma tegude eest ise.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 61 kuni 77 (kokku 77 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas sina käituksid teismelisega, kes hommikul uimerdab nii, et terve pere peab hilinema?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.