Esileht Pereelu ja suhted Kuidas solvuda

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Kuidas solvuda

Postitas:
Kägu

Palun Perekooli kasutajate abi. Kuidas solvuda teise mõtete, tunnete ja kommentaari peale? Mina ei oska. Palun rääkige, kuidas see käib! Kas ma peaksin iga teise välja öeldul laskma enda seest läbi. Kaaperdan teise mõtte nagu enda omaks ja mõtlen et see mõte on nüüd minu oma ja siis hakkan tundeid välja kutsuma ja katsetama.  Tooge palun näiteid. Nagu aru olen saanud, kustutab PK mode kommentaari selleks, et ennast puudutatuna tundnud isik endale midagi paha ei teeks. Õige, me ei taha, et keegi teise mõtte pärast jõkke hüppaks.

+4
-32
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Nt kui koristad ära teise kodus midagi, kui ta pole seda palunud. Miks siis solvutakse?

Või kiidad oma last. Teise tunded saavad riivatud, et tema laps pole nii tubli. Miks küll?

0
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nt kui koristad ära teise kodus midagi, kui ta pole seda palunud. Miks siis solvutakse?

Või kiidad oma last. Teise tunded saavad riivatud, et tema laps pole nii tubli. Miks küll?

Vaatasid, et keegi sulle ei vasta ja otsustasid ise vastuse luua?

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasid, et keegi sulle ei vasta ja otsustasid ise vastuse luua?

Sa teed nii?

0
-16
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Palun rääkige, kuidas see käib!

Miks sa seda nii tahtma peaks, et kohe harjutada? Esiteks tuleb vahet teha faktil, arvamusel ja lihtsalt vihal. Fakti peale pole mõtet solvuda, see lihtsalt on. Arvamuse peale pole mõtet solvuda, arvaja oma asi, mis sinu olemist ega olemust suurt ei puuduta. Kalkun võib ka arvata. Solvangu peale võib vihastada, solvumine on rohkem selline nutune nuutsumine, mis midagi ei anna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu aru olen saanud, kustutab PK mode kommentaari selleks, et ennast puudutatuna tundnud isik endale midagi paha ei teeks.

Vale, moded on väga laisad kustutama ja mingit “selleks et teine ennast pahasti ei tunneks” ei pane neid küll liigutama. Ainult päris räigused kustutatatkse ära, ülejäänuga saad ise hakkama. Kui ei oska siis ei oska, pole ka asi, mida taha nutta. Ära siis provotseeri, polegi põhjust solvata ega solvuda, enamasti õige hõlma ei hakka keegi (siin muidugi mõned hakkavad igasse hõlma).

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vale, moded on väga laisad kustutama ja mingit “selleks et teine ennast pahasti ei tunneks” ei pane neid küll liigutama. Ainult päris räigused kustutatatkse ära, ülejäänuga saad ise hakkama. Kui ei oska siis ei oska, pole ka asi, mida taha nutta. Ära siis provotseeri, polegi põhjust solvata ega solvuda, enamasti õige hõlma ei hakka keegi (siin muidugi mõned hakkavad igasse hõlma).

Modendus on väga heal tasemel. Ega ei saagi vaigistada teise inimese mõtet ja tunnet või nohh, sellel ei ole mõtet. Otsevastus ennast puudutatuna tundnule jah kustutatakse, kuid tegelikult jääb kommentaar elama ja rullima tsiteerituna. Kas tõesti tunnen end solvatuna kui mõni kraaksub sul ei ole pere või sul ei tõuse. Ei tunne ju, sedaenam, et kumbi ei ole reaalsus. Õige- see koht paneb muigama, sinu õige siis.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei oska aidata, ma pole kunagi solvunud olnud.

0
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Nt kui koristad ära teise kodus midagi, kui ta pole seda palunud. Miks siis solvutakse?

Või kiidad oma last. Teise tunded saavad riivatud, et tema laps pole nii tubli. Miks küll?

Tuled minu koju ja koristad seal midagi ära?! Ma absoluutselt ei solvuks, lihtsalt mõtleksin, kuidas selline impekas minu lähemasse tutvusringkonda on sattunud ja teeksin vastavad korrektuurid.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd juba on inimesed nii peast haiget, et teavitatakse kommentaaridest, kui sa ei solvu? Vaatan huviga, millal te ravile lähete.

0
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Nüüd juba on inimesed nii peast haiget, et teavitatakse kommentaaridest, kui sa ei solvu? Vaatan huviga, millal te ravile lähete.

See ongi ju mängunupp! Kes sina oled hindama kui haige keegi on! ja ära tule ütlema,et ise oled vikerkaar.

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vastus küsimusele:

1. Leia üks inimene, kes sulle korda läheb ja keda sa austad (võõraste inimeste peale reeglina ei solvuta).

2. Tee talle mingi “heategu”

3. Solvu, kui ta sulle teada annab, et see ei sobinud. Sina tahtsid ju ainult head…

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd juba on inimesed nii peast haiget, et teavitatakse kommentaaridest, kui sa ei solvu? Vaatan huviga, millal te ravile lähete.

Mõtle loogiliselt. Kas solvumine on normaalne reaktsioon? Või on normaalne läbi elu olla heatujuline? Minu arvates on negatiivsed emotsioonid osa inimeseks olemisest ja edasiviiv jõud, kui pidevalt on hästi, on ka kummaline, kuigi ok, inimese tundeid ei saa ise muuta, mõni ongi kogu aeg ainult heas tujus.

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei oska aidata, ma pole kunagi solvunud olnud.

Nüüd juba on inimesed nii peast haiget, et teavitatakse kommentaaridest, kui sa ei solvu? Vaatan huviga, millal te ravile lähete.

Tema pole kunagi solvunud. ????

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tema pole kunagi solvunud. ????

Pole eales olnud tõesti. Siinsed kohalikud vaimuhaiged ajavad naerma lihtsalt, piinlik kaader.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtle loogiliselt. Kas solvumine on normaalne reaktsioon? Või on normaalne läbi elu olla heatujuline? Minu arvates on negatiivsed emotsioonid osa inimeseks olemisest ja edasiviiv jõud, kui pidevalt on hästi, on ka kummaline, kuigi ok, inimese tundeid ei saa ise muuta, mõni ongi kogu aeg ainult heas tujus.

Hea tuju vastand on halb tuju. Solvub ainult madala enesehinnanguga inimene.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea tuju vastand on halb tuju. Solvub ainult madala enesehinnanguga inimene.

Ütleme nii, et kõrgema enesehinnanguga inimestel on tõenäoliselt väga suur tutvusringkond ja sõbrad, kellele toetuda ja kellega rääkida, mistõttu nad saavad solvangust kiiremini üle, aga kindlasti on kõik inimesed või enamus ikka oma elu jooksul solvunud olnud.

Kuid, solvumine on täiesti ok, küsimus on, mida solvumisega peale hakata. Et kui koolikiusaja lööb või narrib välimust/vanemaid vms, et mis siis teha. Lüüa vastu? Narrida vastu? Pigem ei. Või et kolleeg kiusab, kas lasta endale täiskoormus peale panna ja neelata kõik alla, või siiski võidelda enda eest, aga mitte samamoodi kaevates ja kiusates, vaid teisiti. Ehk siis üks asi on emotsionaalsus ja teine asi impulsiivsus või emotsionaalsed otsused. Mina ei lähe tänaval noaga vehkima, kui keegi halvasti ütleb, isegi, kui solvun.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tema pole kunagi solvunud. ????

Pole eales olnud tõesti. Siinsed kohalikud vaimuhaiged ajavad naerma lihtsalt, piinlik kaader.

Terve mõistusega inimene ei käi teisi foorumis anonüümselt vaimuhaigeteks kutsumas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Terve mõistusega inimene ei käi teisi foorumis anonüümselt vaimuhaigeteks kutsumas.

Fakti tuleb konstateerida.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuid, solvumine on täiesti ok, küsimus on, mida solvumisega peale hakata. Et kui koolikiusaja lööb või narrib välimust/vanemaid vms, et mis siis teha. Lüüa vastu? Narrida vastu? Pigem ei. Või et kolleeg kiusab, kas lasta endale täiskoormus peale panna ja neelata kõik alla, või siiski võidelda enda eest, aga mitte samamoodi kaevates ja kiusates, vaid teisiti. Ehk siis üks asi on emotsionaalsus ja teine asi impulsiivsus või emotsionaalsed otsused. Mina ei lähe tänaval noaga vehkima, kui keegi halvasti ütleb, isegi, kui solvun.

Need näited ei ole ju solvumised. Selliste asjade peale vihastad, mitte ei solvu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval solvutakse kõige peale, mille peale vähegi annab. Näiteks ütlesin sõbrannale, et ma tahaksin kaalust veidi alla võtta. Selle peale sõbrannal vedas nägu kohe mossi, pisarad, suur solvumine. Otseselt midagi ei öelnud, mis toimub, aga pilt oli, häält mitte. Siis sõbranna mees lõpuks ütles mulle, et sõbranna oli öelnud, et nimetasin teda paksuks. Sõbranna minuga enam ei suhtle, sest arvab, et pean teda rasvaseks vaalaks. Ma pole midagi niisugust isegi öelnud, kommenteerisin vaid ennast.

+2
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tänapäeval solvutakse kõige peale, mille peale vähegi annab. Näiteks ütlesin sõbrannale, et ma tahaksin kaalust veidi alla võtta. Selle peale sõbrannal vedas nägu kohe mossi, pisarad, suur solvumine. Otseselt midagi ei öelnud, mis toimub, aga pilt oli, häält mitte. Siis sõbranna mees lõpuks ütles mulle, et sõbranna oli öelnud, et nimetasin teda paksuks. Sõbranna minuga enam ei suhtle, sest arvab, et pean teda rasvaseks vaalaks. Ma pole midagi niisugust isegi öelnud, kommenteerisin vaid ennast.

Sellised lollakad tuleb oma tutvuskonnast elimineerida, pole ju täiemõistuslikud inimesed.

+2
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Need näited ei ole ju solvumised. Selliste asjade peale vihastad, mitte ei solvu.

Sõna (anger) ja fraas (take offence) on mitmel pool ju lahti kirjutatud, seda isegi ei kopeeriks siia, ega ma lõpuni vahest aru ei saa. Kuid ma saan aru, et mõlemad tunded (nii viha kui solvumine), vastates OT teemale, tema mõtles siin kindlasti midagi muud, seda kommentaaridest teavitamist, on võimalik tunda nii, et ”kuidas” vastus on ”lihtsalt oma sisemuses”. Mõni hakkab ju ennast tõestama kellelegi teisele ja tegema samme (lahkuminekujärgne tuuning, Jeremy Meeksi endine naine nt), mis tunduvad nii tobedad. Ka selle kaalu langetamisega on nii, et see peab tulema enda sisemusest, muidu on hiljem topelt kaal. Ca 2a tagasi tulin välja kõrvalistujana kabriost ja mingi naine nähvas midagi, arvas, et see on minu mees seal autos, kuigi oli hoopis onu. Pigem häiris teda auto kui minu kehakaal, sest pekid ei välgu iial, alati kannan ilusaid kleite.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või näiteks, miks on väga tihti nii, et katkistest peredest pärid lapsed saavad üliedukaks. Ikka tõestamiseks. Tavaliselt tuleb drive välisest motivatsioonist, aga see ei taga õnne minu hinnangul. Õnne tagab see, et inimene on ise rahul ja nagu Successioni lõpus oli näha (soovitan vaadata), ei olnud ükski laps otseselt rahul, kuigi neil oli üüratus koguses raha.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti olen kuulnud, kuidas meedikutele on öeldud, et mis sa ise suitsetad või paks oled, et kuidas saab arst nt paks olla ja psühhiaatriakliinikus nt töötades võib väga vabalt mõni patsient öelda selliseid asju, et vähe pole, olen ise lugenud neid ühest teisest foorumist, aga mis siis teha. Solvuda? Vihastada? Mmm…. pigem siiski solvuda ja mõelda muid asju edasi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti olen kuulnud, kuidas meedikutele on öeldud, et mis sa ise suitsetad või paks oled, et kuidas saab arst nt paks olla ja psühhiaatriakliinikus nt töötades võib väga vabalt mõni patsient öelda selliseid asju, et vähe pole, olen ise lugenud neid ühest teisest foorumist, aga mis siis teha. Solvuda? Vihastada? Mmm…. pigem siiski solvuda ja mõelda muid asju edasi.

Kuidas su jutt teemasse puutub?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval solvutakse kõige peale, mille peale vähegi annab. Näiteks ütlesin sõbrannale, et ma tahaksin kaalust veidi alla võtta. Selle peale sõbrannal vedas nägu kohe mossi, pisarad, suur solvumine. Otseselt midagi ei öelnud, mis toimub, aga pilt oli, häält mitte. Siis sõbranna mees lõpuks ütles mulle, et sõbranna oli öelnud, et nimetasin teda paksuks. Sõbranna minuga enam ei suhtle, sest arvab, et pean teda rasvaseks vaalaks. Ma pole midagi niisugust isegi öelnud, kommenteerisin vaid ennast.

Sellised lollakad tuleb oma tutvuskonnast elimineerida, pole ju täiemõistuslikud inimesed.

Mis lollakad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas su jutt teemasse puutub?

Inimesed elavad ikka edasi ju ja paks perearst täidab ikka nimistu meditsiinilisi vajadusi ja nii on. Ega elu sellepärast otsa ei saa, et keegi midagi ütleb või eri arvamusel on. Mingid nõrgad muidugi, solvuvad igast asjast ja hakkavad jooma või satuvad narkovangi, aga no mina küll selline ei ole ja ometi olen solvuja. Kas sina oled selline? Ei ole. Sest üks asi on impulsiivne käitumine ja teine asi emotsioonide adekvaatne kasutamine nagu loodus need on andnud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas su jutt teemasse puutub?

Inimesed elavad ikka edasi ju ja paks perearst täidab ikka nimistu meditsiinilisi vajadusi ja nii on. Ega elu sellepärast otsa ei saa, et keegi midagi ütleb või eri arvamusel on. Mingid nõrgad muidugi, solvuvad igast asjast ja hakkavad jooma või satuvad narkovangi, aga no mina küll selline ei ole ja ometi olen solvuja. Kas sina oled selline? Ei ole. Sest üks asi on impulsiivne käitumine ja teine asi emotsioonide adekvaatne kasutamine nagu loodus need on andnud.

Ma ei tea, mis sul täpselt viga on või mis on juhtunud sinuga, aga sinu pikad filosoofilised tiraadid on väga imelikud ja ei puutu teemasse. Äkki luuletad edasi kusagil mujal.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on 1 isik, kes stabiilselt täis või midagi veel hullemat. Seosetu teemad, seosetu vastused ja kui midagi kasvõi veidi ei meeldi, kohe kitule. Oi ma ei või..

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas solvuda