Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas suhtub pank isepankurist võetud laenu?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kuidas suhtub pank isepankurist võetud laenu?

Postitas:

Ootamatute väljaminekute tõttu olen sunnitud võtma kuskilt väikese laenu või tegema krediitkaardi. Uurisin erinevaid võimalusi ja tundub, et kõige soodsam oleks seda teha isepankurist.
Kuid lähitulevikus oleks soov omale korter osta ja seetõttu hakkasin mõtlema, et kuidas pank hiljem sellesse suhtub, kui mul on eelnevalt võetud kuskilt väike laen, mis iseenesest selleks ajaks oleks juba tasutud?
Kui siin inimestel tekib küsimusi, et kuidas ma hiljem kodulaenu suudan tagasi maksta, kui juba praegu pean võtma ootamatute väljaminekute tõttu laenu, siis teadmiseks, et praegu üürin seda korterit, mida tulevikus soovin ära osta ja üür on hetkel poole suurem, kui tuleks hiljem laenutagasimakse. Elan sellises kohas, kus üürikortereid on väga vähe, kuid samas müügikorterid on suhteliselt hea hinnaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.11 11:12; 19.11 11:37; 19.11 11:40; 19.11 12:15; 19.11 12:35; 19.11 13:11; 19.11 13:36; 19.11 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pank suhtub igasugusesse nn alternatiivlaenu halvasti.

Miks sa väikelaenu ei taha pangast võtta? Ja kuidas sa ette tead, kui suur tuleb sinu kodulaenu kuumakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.11 11:32; 19.11 12:37; 19.11 13:24; 19.11 13:44; 23.11 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikelaenu intress oleks ju palju suurem.

Ja kuidas ma ette tean kodulaenu kuumakset? Laenukalkulaatoreid kasutades umbkaudse summa ju ikka saab:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.11 11:12; 19.11 11:37; 19.11 11:40; 19.11 12:15; 19.11 12:35; 19.11 13:11; 19.11 13:36; 19.11 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja veel see asi ka, et väikelaenu miinimumsumma on suurem kui mina sooviksin võtta. Ja kuna soovin tagasi maksta võimalikult kiiresti, siis sooviks ka võimalikult väikest summat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.11 11:12; 19.11 11:37; 19.11 11:40; 19.11 12:15; 19.11 12:35; 19.11 13:11; 19.11 13:36; 19.11 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tee krediitkaart, tagasimakse tähtaeg järgmine kuu ja võid ka järelmaksuna maksta. Ja nö pangale meelejärgne krediidivorm.
Iseasi kui kiiresti(s.o. päevapealt) sa nüüd ka selle krediitkaardi saad, mõni päev võtab aega ikka.
Endal on VISA Classic, tagasimakse kuupäev järgmise kuu 20 päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma parema meelega võtaks laenu. Krediitkaart on mul kunagi olnud ja jäingi seda muudkui tagasi maksma. Oli vaba tagasimaksega ja alguses üritasin ikka ilusti kohe tagasi maksta kasutatud summa, aga siis see jäi ja jäi ja summa kasvas… kohustust midagi tagasi maksta polnud, aga intress jooksis. Natuke kardan seda uuesti läbi teha.
Kui oleks kindel laen, kindel tagasimakse päev ja summa… saab kiiresti tagasi makstud ja mingit kiusatust seda uuesti kasutada poleks. Laenu ikka uuesti nii kergelt ei võta, kui krediitkaarti kasutusele võtaks…. istub mulle paremini see laenu variant.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.11 11:12; 19.11 11:37; 19.11 11:40; 19.11 12:15; 19.11 12:35; 19.11 13:11; 19.11 13:36; 19.11 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalselt arenenud lasteaiaealisel lapsel on ka rohkem aru peas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 12:28; 23.11 12:27; 23.11 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Normaalselt arenenud lasteaiaealisel lapsel on ka rohkem aru peas.[/tsitaat]

Äkki selgitaksid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.11 11:12; 19.11 11:37; 19.11 11:40; 19.11 12:15; 19.11 12:35; 19.11 13:11; 19.11 13:36; 19.11 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Väikelaenu intress oleks ju palju suurem.

Ja kuidas ma ette tean kodulaenu kuumakset? Laenukalkulaatoreid kasutades umbkaudse summa ju ikka saab:)[/tsitaat]Kui suur see isepankuri laenu intress on?
Laenukalkulaatoreid kasutades… Kuidas sa tead, kui suur marginaaliga sa laenu saad? Millest sa teed kodulaenu sissemakse, kui sul mitte mingisuguseid sääste pole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.11 11:32; 19.11 12:37; 19.11 13:24; 19.11 13:44; 23.11 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma parema meelega võtaks laenu. Krediitkaart on mul kunagi olnud ja jäingi seda muudkui tagasi maksma. Oli vaba tagasimaksega ja alguses üritasin ikka ilusti kohe tagasi maksta kasutatud summa, aga siis see jäi ja jäi ja summa kasvas… kohustust midagi tagasi maksta polnud, aga intress jooksis. Natuke kardan seda uuesti läbi teha.
Kui oleks kindel laen, kindel tagasimakse päev ja summa… saab kiiresti tagasi makstud ja mingit kiusatust seda uuesti kasutada poleks. Laenu ikka uuesti nii kergelt ei võta, kui krediitkaarti kasutusele võtaks…. istub mulle paremini see laenu variant. [/tsitaat]Inimene, kellel on väga nõrk enesedistsipliin, ei tohiks üldse laenu võtta.
Tagasimakse vorm ei mängi siinkohal mitte mingit rolli, sest laenude ja võlgade keerisesse võib selline inimene sattuda väga kergesti olenemata sellest, mis tüüpi laen tal võetud on.
Mõtle selle peale tõsiselt!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ma tõesti ei tea, kui suure marginaaliga laenu ma saan, aga ma tõesti arvan (pidage mind siis lolliks), et poole suurem see summa ikka ei tule, kui laenukalkulaator annab. Lisaks saan lõpuks oma kodu omanikuks ja ei pea lapsega oma kodust välja kolima, kuna omanik seda müüa tahab.
Ja olge nüüd natuke ikka mõistlikumad, ma küsisin teilt vaid nõu. Tahan laenata 100¤, et saaksin tööl käimiseks kütust autole osta ja lapsele süüa. Krediirkaardi või väikelaenu miinimumsumma on palju suurem ja ma tõesti ei tahaks seda kiusatust kaela, et kuskilt on kohe kergekäeliselt raha võtta. Ju mul on siis nõrk enesedistsipliin.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.11 11:12; 19.11 11:37; 19.11 11:40; 19.11 12:15; 19.11 12:35; 19.11 13:11; 19.11 13:36; 19.11 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ma tõesti ei tea, kui suure marginaaliga laenu ma saan, aga ma tõesti arvan (pidage mind siis lolliks), et poole suurem see summa ikka ei tule, kui laenukalkulaator annab. Lisaks saan lõpuks oma kodu omanikuks ja ei pea lapsega oma kodust välja kolima, kuna omanik seda müüa tahab.
Ja olge nüüd natuke ikka mõistlikumad, ma küsisin teilt vaid nõu. Tahan laenata 100¤, et saaksin tööl käimiseks kütust autole osta ja lapsele süüa. Krediirkaardi või väikelaenu miinimumsumma on palju suurem ja ma tõesti ei tahaks seda kiusatust kaela, et kuskilt on kohe kergekäeliselt raha võtta. Ju mul on siis nõrk enesedistsipliin.[/tsitaat]

Kas seda 100¤ vanemate/õe-venna või mõne tuttava käest ei annaks võtta laenuks.
Paraku jah, pangad suhtuvad halvasti, kui oled võtnud mujalt selliseid väikelaene. Ei oleks ju meeldiv, kui sa nüüd selle 100¤ pärast ei saakski hiljem pangast seda kodu ostmiseks mõeldud laenu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ma tõesti ei tea, kui suure marginaaliga laenu ma saan, aga ma tõesti arvan (pidage mind siis lolliks), et poole suurem see summa ikka ei tule, kui laenukalkulaator annab. Lisaks saan lõpuks oma kodu omanikuks ja ei pea lapsega oma kodust välja kolima, kuna omanik seda müüa tahab.
Ja olge nüüd natuke ikka mõistlikumad, ma küsisin teilt vaid nõu. Tahan laenata 100¤, et saaksin tööl käimiseks kütust autole osta ja lapsele süüa. Krediirkaardi või väikelaenu miinimumsumma on palju suurem ja ma tõesti ei tahaks seda kiusatust kaela, et kuskilt on kohe kergekäeliselt raha võtta. Ju mul on siis nõrk enesedistsipliin.[/tsitaat]Sina küsisid, kuidas suhtub pank isepankurist võetud laenu. Sellele küsimusele sai ka vastatud. See, kui sulle see vastus ei meeldi, ei muuda kahjuks panga suhtumist.
Siiski jäi väga selgusetuks, kust sa leiad selle 30% omafinantseeringut kodulaenu võtmiseks, kui sa pead isegi söögi ostmiseks laenu võtma?

Ausalt öelda hästi ei kujuta ette küll, et selline inimene võtab suure laenu, kui tegelikult samal ajal ei ole võimeline lapsele süüa ja autole kütustki ostma. Tule maa peale tagasi, ausalt!

Keegi ei soovi su kallal õelutseda, küll aga tahaks sind panna mõtlema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.11 11:32; 19.11 12:37; 19.11 13:24; 19.11 13:44; 23.11 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noorperena saan kodulaenu võtta 10% omafinantseeringuga. Kuna üürin praegu seda korterit, mida osta plaanin, siis omanik ütles, et on võimalik teha nii, et tema ütleb, et maksin selle 10% talle juba ära. Ma reaalselt pole veel uurinud, et kas see asi on niimoodi võimalik, aga tema oli endale pool aastat tagasi samamoodi korteri just ostnud.

Nagu ma juba mainisin- väljaminek oli väga ootamatu. Nimelt jäi haigeks minu lapse kass, kes vajas väikest oppi. Aga kassi väike opp ja taastusravi on ütlemata kallis. Mul ei ole muidu probleeme olnud lapsele söögi ega ka autole kütuse ostmisega. Lisaks ostsin palgapäeval ära ka autole talverehvid, mis juba tegi meie selle kuu eelarve natuke kitsaks. Ma tõesti ei näinud ette, et kass haigeks jääb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.11 11:12; 19.11 11:37; 19.11 11:40; 19.11 12:15; 19.11 12:35; 19.11 13:11; 19.11 13:36; 19.11 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada ei ole Isepankurist laenamisega probleeme olnud,kuigi päris võimatu see ka pole. Sa võid ju ka pangale põhjendada, Isepankuri intressid on kusagil 10 korda odavamad kui keskmisel SMS- laenul ja laenutingimused laenulepingus on isegi soodsamad kui pankadel, näiteks on neil nii, et kui inimene jääb maksetega hätta ja hakkab hiljem tasuma, siis kõigepealt kustutatakse põhiosa, siis intress ja viivis. Pealegi pole Isepankur laenuasutus vaid laenuvahenduskeskkond, Isepankuri laen on laen eraisikult või täpsemalt eraisikutelt.

Eks pankurite jutt on ka silmakirjalik, kindlasti teenib SEB mille kaudu kogu Isepankur raha liigub, head raha ülekandetasudelt + päris suur summa on investoritel igapäevaselt kontodel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Noorperena saan kodulaenu võtta 10% omafinantseeringuga. Kuna üürin praegu seda korterit, mida osta plaanin, siis omanik ütles, et on võimalik teha nii, et tema ütleb, et maksin selle 10% talle juba ära. Ma reaalselt pole veel uurinud, et kas see asi on niimoodi võimalik, aga tema oli endale pool aastat tagasi samamoodi korteri just ostnud.

Nagu ma juba mainisin- väljaminek oli väga ootamatu. Nimelt jäi haigeks minu lapse kass, kes vajas väikest oppi. Aga kassi väike opp ja taastusravi on ütlemata kallis. Mul ei ole muidu probleeme olnud lapsele söögi ega ka autole kütuse ostmisega. Lisaks ostsin palgapäeval ära ka autole talverehvid, mis juba tegi meie selle kuu eelarve natuke kitsaks. Ma tõesti ei näinud ette, et kass haigeks jääb. [/tsitaat]Püha lihtsameelsust! Korteri müüja ütleb pangale, et sa maksid 10% talle juba ära!?

Pank annab sulle laenu 90% vara tegelikust turuväärtusest, mis tähendab seda, et sinu skeemi kohaselt peaks korteri müüja sulle enda korteri turuhinnast 10% odavamalt müüma. Oled sa ikka päris kindel, et müüja seda soovib teha, kui ta teab, et mõnele teisele müües saaks ta rohkem raha oma korteri eest? Vaevalt!

Kui sa võtad kodulaenu, siis laenuperiood on reeglina pikaajaline. Kui sul ei ole ootamatute olukordade jaoks mitte mingit sääste, siis kuidas sa hakkad oma laenumakseid tasuma? Või arvad tõsiselt, et sul näiteks 30-aasta jooksul enam ootamatuid väljaminekuid ei saa tekkida?

P.S. Milline pank annab noore pere laenu, kus omafinantseering võib olla 10%? Mina tean seda, et 10% sissemaksega võib osta vaid uut ja kallist vara.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.11 11:32; 19.11 12:37; 19.11 13:24; 19.11 13:44; 23.11 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, korteri müüja on nõus mulle müüma korteri 10% turuhinnast odavamalt. Kuna ta elab enamuse ajast välismaal ja ei viitsi selle asjaga tegeleda, siis on ta õnnelik, et ma olen nõus seda ära ostma. Sellessuhtes, et korteri hind on vaid 11 000¤, niiet see 10% pole mingi meeletu summa. Ma elan maal.
Ootamatute olukordade jaoks kogun ma tasapisi raha… jah, ma ei suuda koguda kokku mingit suurt summat, kuid natuke ikka. Sel kuul läks see raha kahjuks talverehvide peale, pool panin veel palgast. Mõtlesin küll, et ajan sel talvel lamellidega läbi, kuid juba lapse turvalisuse huvides otsustasin siiski naelad osta.
Nordea annab kredexi käendusel noore pere laenu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 19.11 11:12; 19.11 11:37; 19.11 11:40; 19.11 12:15; 19.11 12:35; 19.11 13:11; 19.11 13:36; 19.11 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kredexi käendusel saab ka 10%sissemaksega laenu, kui tingimustele vastad (ise sain). Krediitkaart, mida siin soovitatud, on mõistlik. Võtad kindla tagasimaksega krediitkaardi ja miinimumsumma peale. OStad bensiini ja toidu ja pärast järgmist palgapäeva paned krediitkaardi rahakotistki ära. Mõtled nii, nagu sul seda polekski. Üheski tingimuses pole ju kirjas, et kogu krediidilimiidi peab kohe ära kasutama (mul on mitu erinevat kaarti, eelkõige reisimisele mõeldes).
Samas ütles üks eluasemelaenu konsultant mulle, et krediitkaardi olemasolu võib kodulaenu võtmisel isegi positiivne olla, sest näitab, et pank on klienti usaldanud.
Muide, säästukonto avamine pangas pidi ka eluasemelaenu võttes pluss olema. Tee korraga krediitkaart ja säästukonto, millele vähemalt minu kodupangas on minimaalne kuumakse 10.- Olin ka algul skeptiline, aga panga automaatselt lähebki mul sinna 10.- kuus ja ise kannan vastavalt võimalustele juurde. Tõesti, 10.- saab säästa ka miinimumpalgalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te neid krediitkaarte nii kardate? Mul ka on olemas, vaba tagasimaksega. Ja ootamatute väljaminekute puhul on raha olemas, ja jätkub distsipliini tagasimaksmiseks.
Nt meil läks pesumasin katki, ja ei tahtnud kogumishoiuselt votta, ostsin krediitkaardiga ja maksin kuu jooksul tagasi.
lapsele ostan aeg-ajalt sellega mänge netist ja reisimisel on ka vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli nii Bigbanga kui ka Isepankuri laen peal kui Seb ise pakkus mulle laenu. Sain sellega oma laenud kustutada ja maksan nüüd Seb.le tagasi. Seega miski pole võimatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa tõesti ei taha krediitkaarti võtta, mis tundub kummaline, siis soovitan lasta laen üle kanda teise panka, mitte oma põhikontole.
Kui krediitkaart sind niivõrd häirib, võid peale tagasimaksmist selle kasvõi ribadeks lõigata ja ära visata.
Kummaline kui paljud inimesed ei suuda rahaga elada. Kõik tuleb kohe ära raisata. Tegelikult ei tule, vaid tuleb enda seljatagust igaks juhuks kindlustada, kunagi ei tea, mis juhtuda võib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Äkki selgitaksid?[/tsitaat]

Ju ikka seda ilmselget asja mõeldakse, et norm. arenenud lasteaialapselegi saab öelda, et ära neid komme (krediitkaardi limiiti, see siis täiskasvanu puhul) ära söö ja laps saab aru ja ei söö kuigi ehk väga tahaks!
Nii raske taibata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 12:28; 23.11 12:27; 23.11 21:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pangad pole nii kollid kui võiks arvata, suvel võtsin kiirlaenu, 200, see intressivaba pakkumine esimesele kliendile, loomulikult tagastasin tähtaegselt, sept lõpus võtsin Swedist ligi 20k, mingeid probleeme ei olnud.

Vaadatakse ikka igakuiseid sissetulekuid, konto seisu ja jääki/sääste, igakuiseid püsikohustusi jms.

Mul on muidugi ka reeglina 2k+ kontol, korraks tekkis auk, sest emal oli tarvis silmaläätse vahetuse opi, ravikindlustuse korras järjekord üle aasta!, aga selle ajaga oleks ta juba ühest silmast pime olnud, nii et saatsin ta tasulisse. Lühidalt sai asi ka panga laenuhaldurile selgitatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui sa tõesti ei taha krediitkaarti võtta, mis tundub kummaline, siis soovitan lasta laen üle kanda teise panka, mitte oma põhikontole.
Kui krediitkaart sind niivõrd häirib, võid peale tagasimaksmist selle kasvõi ribadeks lõigata ja ära visata.
Kummaline kui paljud inimesed ei suuda rahaga elada. Kõik tuleb kohe ära raisata. Tegelikult ei tule, vaid tuleb enda seljatagust igaks juhuks kindlustada, kunagi ei tea, mis juhtuda võib.[/tsitaat]Üldjuhul on nii, et pangast laenu võttes tuleb kirja panna KÕIK oma kohustused. Siinkohal ei ole vahet, millise panga kaudu eelnevaid laene teenindatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 19.11 11:32; 19.11 12:37; 19.11 13:24; 19.11 13:44; 23.11 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Pangad pole nii kollid kui võiks arvata, suvel võtsin kiirlaenu, 200, see intressivaba pakkumine esimesele kliendile, loomulikult tagastasin tähtaegselt, sept lõpus võtsin Swedist ligi 20k, mingeid probleeme ei olnud.

Vaadatakse ikka igakuiseid sissetulekuid, konto seisu ja jääki/sääste, igakuiseid püsikohustusi jms.

Mul on muidugi ka reeglina 2k+ kontol, korraks tekkis auk, sest emal oli tarvis silmaläätse vahetuse opi, ravikindlustuse korras järjekord üle aasta!, aga selle ajaga oleks ta juba ühest silmast pime olnud, nii et saatsin ta tasulisse. Lühidalt sai asi ka panga laenuhaldurile selgitatud. [/tsitaat]

Kus murjamitemaal sellised rahaühikud käibel??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.11 12:28; 23.11 12:27; 23.11 21:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kuidas suhtub pank isepankurist võetud laenu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.