Esileht Pereelu ja suhted Kuidas suhtuda?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Kuidas suhtuda?

Postitas:
Kägu

Minu tutvusringis on lapsevanem, kes pole andnud lapsele sünnist saati loomseid tooteid (liha, piimatooted, mesi). Laps hetkel 3 aastane ja sõi sünnipäeval toitu, mis sisaldas piimatoodet. Lapsel tekkis tugev kõhulahtisus ja halb oli olla. Diagnoosiks laktoositalumatus, mis lapsevanema sõnul olevat tekkinud, kuna ta organism pole harjunud laktoosiga, sest pole seda kunagi saanud. Teine laps sai kogemata lihatoodet, mille peale tekkis tugev kõhuvalu- ilmselgelt taaskord organismi mitteharjumusest.

Arutluse ja kaasamõtlemise  mõttes küsiksin, et kas see on ikka ok, et lapsevanem otsustab, et ei anna oma lapsele sünnist saati loomset toitu, millega tegelikkuses võtab lapsel otsustusõiguse liha süüa ja tegelikult paneb ju sellega ka tulevikus lapse organismile põntsu, sellega, et selle inimese organism ei võtagi enam loomset vastu, mistõttu peabki jääna jälgima, et toit ei sisaldaks loomset. Kindlasti on siinsete lugejate seas ka veganeid. Mis teie sellest arvate?

+17
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on küll müstika, kuidas kaks last “kogemata” sobimatut toitu said. Veganitest vanemad tavaliselt sellisel veal juhtuda ei lase. Ehk oli siin tegu heade tädide otsusega, et anname salaja, ütleme, et piima-liha sees ei ole, niikuinii ei juhtu midagi?

+23
-16
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mul kaksikud söövad kõike aga neil ka diagnoositi laktoosi talumatus. 16a elasid kõike tarbides.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsevanem on vegan, siis tema kodus ei ole loomseid tooteid ja ta ei hakka ostma neid oma koju ka oma lapsele. See tähendab, et võibolla teoorias lapsevanem laseks lapsel endal valida küll, aga reaalsuses see ei toimi. Peab mõistma, et veganlus ei ole dieet või maitse-eelistus (mulle sibul ei maitse, aga oma mehe jaoks ostan ikka). Inimene, kes on vegan, on viinud end kurssi tohutu julmusega, mis on igapäevane loomse toidu tootmises ning ta ei saa seda “unustada” ja oma lapsele siiski osta neid tooteid.

 

+7
-28
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma suhtun üsna kehvasti kogu sellesse veganlusse. Taimetoitlus (liha ei, piim, munad jah) – väga tore. Aga äärmuslik veganlus on vale, lapsele selle pealesurumine eriti vale.

Võib tarbida vabakanade mune, “rõõmsate” lehmade piima. Ja mida on julma mesinduses, kus mummudele kodu pakutakse, talveks toidetakse ja kaetakse?

 

+47
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvan, et jah, on ok, kui lapsevanem otsustab, mis toitu oma lapsele anda. Kes siis veel peaks selle üle otsustama? Määrame riikliku komisjoni, kus on ettekirjutused, mis toitu peab iga pere sööma? Aga kui näiteks mulle ei meeldi üldse seened ega seente nägeminegi, siis ma ei paku neid oma lastele ka. Lihtsalt ei tule pähe sellist asja spetsiaalselt lastele valmistada, kui ma ise ei söö. Sa ise oleksid valmis elama nn komisjoni määruse all? Ja mis siis kui komisjon osutub äkki veganiteks ja edaspidi määratakse, et kõik pered peavad ainult vegan toite sööma? See ju sulle ei sobiks. Sooviksid ikka ise oma laste menüü üle otsustada? Järelikult: lase ka teistel vanematel ise otsustada!

+10
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene on ju olnud segatoiduline ikka. Mitte aegade algusest vegan. Et keegi hakkas veganlust lausa peale sundima. Kui see ema teab sellest asjast kõike, kes veganiks lapsed teeb, ja on teadlik toituja ja teab, kuidas lastele kõik vajalikke veganlusega anda, et ei tekiks puudujääke mingite vajalike ainete näol, siis pole  vist viga. Aga kujutan ette, et selline kombineerimine ja toitude tegemine nõuab ju palju rohkem  aega, vaeva ja teadmisi, kui tavaline segatoitumine?

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu tutvusringis on lapsevanem, kes pole andnud lapsele sünnist saati loomseid tooteid (liha, piimatooted, mesi). Laps hetkel 3 aastane ja sõi sünnipäeval toitu, mis sisaldas piimatoodet. Lapsel tekkis tugev kõhulahtisus ja halb oli olla. Diagnoosiks laktoositalumatus, mis lapsevanema sõnul olevat tekkinud, kuna ta organism pole harjunud laktoosiga, sest pole seda kunagi saanud. Teine laps sai kogemata lihatoodet, mille peale tekkis tugev kõhuvalu- ilmselgelt taaskord organismi mitteharjumusest.

Arutluse ja kaasamõtlemise mõttes küsiksin, et kas see on ikka ok, et lapsevanem otsustab, et ei anna oma lapsele sünnist saati loomset toitu, millega tegelikkuses võtab lapsel otsustusõiguse liha süüa ja tegelikult paneb ju sellega ka tulevikus lapse organismile põntsu, sellega, et selle inimese organism ei võtagi enam loomset vastu, mistõttu peabki jääna jälgima, et toit ei sisaldaks loomset. Kindlasti on siinsete lugejate seas ka veganeid. Mis teie sellest arvate?

Mis jutt see on, et pole loomset saanud. Rinnapiim on kõige ehtsam loomne toit. Mida nad siis sünnist saati sõid, kui väidad, et rinnapiima nad ei saanud. Rinnapiim on kõige ehtsam loomne toit, sest inimene on loom.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise kokkupuutunud sellise emaga.

Meil oli üks perekondlik üritus, kuhu oli kutsutud ka antud ema koos lapsega. Ma panin lauale ka asju, mida saaks antud ema ja laps süüa. Ma isegi tellisin NOP-ist eraldi tordi, mis on täisvegan ja maitsev ka. AGA ma tegin ka kartulisalatit, ostsin ka mitte vegan tordi ja panin lauale ka muid asju, mida nemad, siis süüa ei saanud.
Tekkis selline olukord, et laps hakkas nutma, sest tema tahtis teist torti ka. Ta muidugi ei saanud seda ja nad võitlesid seal ikka mõnda aega.

Järgmisel päeval see ema, siis kirjutas mulle, et mina olen vastutustundetu ja ma ei arvesta teiste inimestega. Tänu sellele, et mina panin ka selliseid asju lauale, oli tema lapsel halb olla, sest tema ei tohi neid süüa.
Selgitasin, mis ma selgitasin, ikka olin mina süüdi.

+48
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest ei ole vanema poolt väikelapse menüüst loomse toidu välistamine OK. Eriti esimestel eluaastatel peab lapse toit olema tasakaalustatud ja mitmekesine, nii et mingi toidugrupi väljajätmine teeb lapsele pigem halba kui head.

Täisveganlus võiks lapse puhul kõne alla tulla hiljem, kindlasti mitte esimestel eluaastatel. Ja seda ka põhjusel, millest rääkis teemaalgataja – varem või hiljem võib nt sõprade sünnipäevadel, külaskäikudel, lasteaias vm tekkida olukord, kus vanem oma last iga hetk valvata ei saa ja laps siiski loomset toitu tarbib ning sellega harjumatuse tõttu allergia- või valuhoo saab.

+16
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene, kes on vegan, on viinud end kurssi tohutu julmusega, mis on igapäevane loomse toidu tootmises ning ta ei saa seda “unustada” ja oma lapsele siiski osta neid tooteid.

OK, aga taimede suhtes toime pandav julmus neid ei häiri? Eriti just masstootmises. Miks nii kahepalgeline?

+18
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene, kes on vegan, on viinud end kurssi tohutu julmusega, mis on igapäevane loomse toidu tootmises ning ta ei saa seda “unustada” ja oma lapsele siiski osta neid tooteid.

OK, aga taimede suhtes toime pandav julmus neid ei häiri? Eriti just masstootmises. Miks nii kahepalgeline?

Ja ei tasu ka unustada, mis tingimused on inimestel, kes suurtel põldudel töötavad.

+21
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järgmisel päeval see ema, siis kirjutas mulle, et mina olen vastutustundetu ja ma ei arvesta teiste inimestega. Tänu sellele, et mina panin ka selliseid asju lauale, oli tema lapsel halb olla, sest tema ei tohi neid süüa. Selgitasin, mis ma selgitasin, ikka olin mina süüdi.

Ju sa ei selgitanud eriti otsustavalt. Ma saadaksin sellise ema konkreetselt pikalt puu taha, sa ilmselt seda ei suutnud /tahtnud seda teha.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järgmisel päeval see ema, siis kirjutas mulle, et mina olen vastutustundetu ja ma ei arvesta teiste inimestega. Tänu sellele, et mina panin ka selliseid asju lauale, oli tema lapsel halb olla, sest tema ei tohi neid süüa. Selgitasin, mis ma selgitasin, ikka olin mina süüdi.

Ju sa ei selgitanud eriti otsustavalt. Ma saadaksin sellise ema konkreetselt pikalt puu taha, sa ilmselt seda ei suutnud /tahtnud seda teha.

Ei, sa võid talle mida iganes rääkida, ta ei kuula. Temal on alati õigus ja igas asjas.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, sa võid talle mida iganes rääkida, ta ei kuula. Temal on alati õigus ja igas asjas.

Minu arust niigi palju võimeldud ühe külalise pärast, et hakati üldse mingeid täisvegan torte ostma. Kui lapsel on eritoitumine, siis peaks ikka vanemad ise talle selle toidu kaasa võtma, mitte arvama, et kõik pakutav peab nende lapsele sobima. Mul on endal üks sugulane, kes tuleb jälle kohale, kaks kätt taskus ja kukub kritiseerima, et mis kõik tema eritoitumisega ei sobi. Mul küll täitsa savi. Alguses üritasin mingeid asju osta, mis talle sobivad, aga kuna nagunii ei oldud kunagi rahul, siis pakun seda, mida ise soovin.

 

+24
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps oli toiduallergia ja võtsin ise söögi kaasa või rääkisin enne läbi, et tehku kausike salatit ilm muna ja majoneesiga. Ei tulnud sellepeale et oleksin nõudnud munavaba pidulauda.

 

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsevanem on vegan, siis tema kodus ei ole loomseid tooteid ja ta ei hakka ostma neid oma koju ka oma lapsele. See tähendab, et võibolla teoorias lapsevanem laseks lapsel endal valida küll, aga reaalsuses see ei toimi. Peab mõistma, et veganlus ei ole dieet või maitse-eelistus (mulle sibul ei maitse, aga oma mehe jaoks ostan ikka). Inimene, kes on vegan, on viinud end kurssi tohutu julmusega, mis on igapäevane loomse toidu tootmises ning ta ei saa seda “unustada” ja oma lapsele siiski osta neid tooteid.

Minu meelest on äärmine julmus ja keskkonnavaenulikkus hävitada suurtel aladel looduskooslusi, et “valedes” kliimavööndites elavad põmmpead saaksid kätte oma avokaadod ja sojapiima oma latte sisse.

+26
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsevanem on vegan, siis tema kodus ei ole loomseid tooteid ja ta ei hakka ostma neid oma koju ka oma lapsele. See tähendab, et võibolla teoorias lapsevanem laseks lapsel endal valida küll, aga reaalsuses see ei toimi. Peab mõistma, et veganlus ei ole dieet või maitse-eelistus (mulle sibul ei maitse, aga oma mehe jaoks ostan ikka). Inimene, kes on vegan, on viinud end kurssi tohutu julmusega, mis on igapäevane loomse toidu tootmises ning ta ei saa seda “unustada” ja oma lapsele siiski osta neid tooteid.

Minu meelest on äärmine julmus ja keskkonnavaenulikkus hävitada suurtel aladel looduskooslusi, et “valedes” kliimavööndites elavad põmmpead saaksid kätte oma avokaadod ja sojapiima oma latte sisse.

Need sojapõllud, mille jaoks raiutakse vihmametsi, on kõik loomasöödaks. Kui inimene selle soja ise ära sööks, ei oleks vaja kaugeltki nii palju loodust hävitada kui loomakasvatuse pärast.

+6
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on küll müstika, kuidas kaks last “kogemata” sobimatut toitu said. Veganitest vanemad tavaliselt sellisel veal juhtuda ei lase. Ehk oli siin tegu heade tädide otsusega, et anname salaja, ütleme, et piima-liha sees ei ole, niikuinii ei juhtu midagi?

FB-s tehtud postitusest ei piisanud? Seal toitumisnõustaja ütles juba, et talumatus on geneetiline ja ei saa olla tekitatud sellest et laps vegan on. Kuidas võõra pere toidulaud nii erutada saab, et mitu päeva sellele enda aega raisata ???? Kui seda aega kulutaks hoopis enda harimisele, mis on täisväärtuslik toit, oleks aja kulutamisest kasu ka. Noh et millest see laps siis täpselt ilma jääb kui ta vegan on? B12 antakse juurde, D vit ka, aga mina andsin neid oma omnivooridest lastele ka. Ühe lapsega pidin käima lausa B12 süste tegemas. Kaltsiumi ja rauda? Ma ise pole terve elu piima joonud välja arvatud ema rinnapiim. Väiksena üritati küll sundida piimasuppe jne, aga loobuti lõpuks. Olen 40+ ja luud on terved ja tugevad, hambaarstid kiidavad, et hambad on head. Rauda saab taimsest toidust sama palju, nt ubadest. Veganluse puhul on oluline teadlikkus. See ei käi nii, et jätan liha ära ja olen vegan valmis. Minu üks lastest hakkas teismeeas veganiks ja ma lugesin läbi mitmeid raamatuid sh Heinermani vitamiinide ja mineraalainete entsüklopeedia, kus on täpselt kirjas mis vitamiinid ja mineraalid milliste protsesside eest meie keha eest vastutavad, kus neid leidub, mis aitab neil imenduda, mis takistab jne. Sellist eeltööd võiksid teha kõik, mitte ainult veganid, kelle seas see hulga levinum on.

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järgmisel päeval see ema, siis kirjutas mulle, et mina olen vastutustundetu ja ma ei arvesta teiste inimestega. Tänu sellele, et mina panin ka selliseid asju lauale, oli tema lapsel halb olla, sest tema ei tohi neid süüa. Selgitasin, mis ma selgitasin, ikka olin mina süüdi.

Ju sa ei selgitanud eriti otsustavalt. Ma saadaksin sellise ema konkreetselt pikalt puu taha, sa ilmselt seda ei suutnud /tahtnud seda teha.

Ei, sa võid talle mida iganes rääkida, ta ei kuula. Temal on alati õigus ja igas asjas.

Ah, siis pole lihtsalt vaja vastu kirjutada. Las haliseb kosmosesse iseenedaga. Ja kui helistab, siis katkestad kõne, niipea kui mölin algab. Selliseid ei ole vaja kuulata.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on veganlaste kõige suurem lollus nõuda mesilaste mittepidamist, Et saagige seda oksa, millal istute – mis siis saab tolmendamisest. Juba on probleem, et mesilasi on vähe, siis kui nende pidamine ära keelataks on asjas väga rasked tagajärjed. Ja saan aru,  peaksime minema kunstväetistele üle – praegu toon tuttava põllumehe juurest lehmas–t ja väetan sellega.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline vegan elab üle eesti talve süües eesti taimetoitu ja ilma toidulisanditeta?

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mulle on täitsa probleem veganitel külas käia – nimelt kõik need vegankoored, -piimad, -majoneesid, -munad, -poolfabrikaadid jm ajavad südame pahaks (samamoodi näiteks energiajoogid), ja suudan siis süüa ainult normaalseid taimetoidu rubriiki kuuluvaid toite nende laualt (tomatisalat, keedukartul).

Ja kuigi kõik viisakalt kiidavad pakutavat vegankooki, on see minu meelest jube ja ühe tüki kuidagi saan kurgust alla.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline vegan elab üle eesti talve süües eesti taimetoitu ja ilma toidulisanditeta?

Segatoidulised tarbivad samamoodi lisandeid juurde. Suur osa inimesi sööb seda, mis maitseb või mida rahakott lubab. Mõne põhitoidulaua moodustavadki poest ostetud valmistoidud, sest ise ei oska või ei viitsi süüa teha.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline vegan elab üle eesti talve süües eesti taimetoitu ja ilma toidulisanditeta?

Segatoidulised tarbivad samamoodi lisandeid juurde. Suur osa inimesi sööb seda, mis maitseb või mida rahakott lubab. Mõne põhitoidulaua moodustavadki poest ostetud valmistoidud, sest ise ei oska või ei viitsi süüa teha.

Sa räägid aiaaugust.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline vegan elab üle eesti talve süües eesti taimetoitu ja ilma toidulisanditeta?

Segatoidulised tarbivad samamoodi lisandeid juurde. Suur osa inimesi sööb seda, mis maitseb või mida rahakott lubab. Mõne põhitoidulaua moodustavadki poest ostetud valmistoidud, sest ise ei oska või ei viitsi süüa teha.

Sa räägid aiaaugust.

Minu mõte oli selles, et ka segatoitujad vaevlevad vitamiinide-mineraalide puuduses, ometi on nende menüü planeerimine kõige lihtsam. Sööme koos mehega kõike ja ikka tarvitame vitamiine lisaks. Vereanalüüsidest tuli välja, millest meil täpsemalt puudu on.

Veganlus ei eeldagi seda, et toit peaks pärinema Eestist ja et taimsest toidust peab kõik ained kätte saama. Vegan toit ei võrdu tervisliku toiduga. Neid huvitab eelkõige see, et inimesed teisi elusolendeid ei ekspluateeriks.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline vegan elab üle eesti talve süües eesti taimetoitu ja ilma toidulisanditeta?

Milline omnivoor elab üle eesti talve süües eesti toitu ja ilma toidulisanditeta?

1.) Arvesta, kust need loomsed tooted ise pärinevad

2.) Arvesta, kust nende toit pärineb

3.) Arvesta, kust sinu söödav tatar/riis/aedvili jne pärineb

4.) Arvesta, kust pärinevad sinu söödavad maitseained, kastmed, lisandid jne

 

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline vegan elab üle eesti talve süües eesti taimetoitu ja ilma toidulisanditeta?

Milline omnivoor elab üle eesti talve süües eesti toitu ja ilma toidulisanditeta?

1.) Arvesta, kust need loomsed tooted ise pärinevad

2.) Arvesta, kust nende toit pärineb

3.) Arvesta, kust sinu söödav tatar/riis/aedvili jne pärineb

4.) Arvesta, kust pärinevad sinu söödavad maitseained, kastmed, lisandid jne

Mida sa nüüd väita üritad? Et kõik inimesed peavad nui neljaks nuumama apteeke, ostes sealt metsiku hinnaga toidulisandeid, või muidu juhtub mis…?

Meie pere tarbis toidulisandeid aastaid tagasi ühel talvel, kuna üks tuttav tegi jõulukingituseks kõigile vitamiinipurgid kuuse alla. Ja nii haiged kui tol talvel, pole me eales olnud. Rohkem ei ole aastaid enam mingeid lisandeid tarbinud, vaid sööme tavalist toitu – ja oleme täiesti terved ning kõik näidud normis ka.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline vegan elab üle eesti talve süües eesti taimetoitu ja ilma toidulisanditeta?

Segatoidulised tarbivad samamoodi lisandeid juurde. Suur osa inimesi sööb seda, mis maitseb või mida rahakott lubab. Mõne põhitoidulaua moodustavadki poest ostetud valmistoidud, sest ise ei oska või ei viitsi süüa teha.

Sa räägid aiaaugust.

Minu mõte oli selles, et ka segatoitujad vaevlevad vitamiinide-mineraalide puuduses, ometi on nende menüü planeerimine kõige lihtsam. Sööme koos mehega kõike ja ikka tarvitame vitamiine lisaks. Vereanalüüsidest tuli välja, millest meil täpsemalt puudu on.

Veganlus ei eeldagi seda, et toit peaks pärinema Eestist ja et taimsest toidust peab kõik ained kätte saama. Vegan toit ei võrdu tervisliku toiduga. Neid huvitab eelkõige see, et inimesed teisi elusolendeid ei ekspluateeriks.

Et siis meeletu transport on kõigile elusolenditele väga kasulik? Et loomade elupaikade kadumine on neile kasulik?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline vegan elab üle eesti talve süües eesti taimetoitu ja ilma toidulisanditeta?

Milline omnivoor elab üle eesti talve süües eesti toitu ja ilma toidulisanditeta?

1.) Arvesta, kust need loomsed tooted ise pärinevad

2.) Arvesta, kust nende toit pärineb

3.) Arvesta, kust sinu söödav tatar/riis/aedvili jne pärineb

4.) Arvesta, kust pärinevad sinu söödavad maitseained, kastmed, lisandid jne

Ma ei saa vastata, sest see järjestus paneb silmad vett jooksma. Kuidas nii valesti on võimalik kirjutada?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas suhtuda?