Esileht Pereelu ja suhted Kuidas suhtuda?

Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Teema: Kuidas suhtuda?

Postitas:
Kägu

See on küll müstika, kuidas kaks last “kogemata” sobimatut toitu said. Veganitest vanemad tavaliselt sellisel veal juhtuda ei lase. Ehk oli siin tegu heade tädide otsusega, et anname salaja, ütleme, et piima-liha sees ei ole, niikuinii ei juhtu midagi?

FB-s tehtud postitusest ei piisanud? Seal toitumisnõustaja ütles juba, et talumatus on geneetiline ja ei saa olla tekitatud sellest et laps vegan on. Kuidas võõra pere toidulaud nii erutada saab, et mitu päeva sellele enda aega raisata ???? Kui seda aega kulutaks hoopis enda harimisele, mis on täisväärtuslik toit, oleks aja kulutamisest kasu ka. Noh et millest see laps siis täpselt ilma jääb kui ta vegan on? B12 antakse juurde, D vit ka, aga mina andsin neid oma omnivooridest lastele ka. Ühe lapsega pidin käima lausa B12 süste tegemas. Kaltsiumi ja rauda? Ma ise pole terve elu piima joonud välja arvatud ema rinnapiim. Väiksena üritati küll sundida piimasuppe jne, aga loobuti lõpuks. Olen 40+ ja luud on terved ja tugevad, hambaarstid kiidavad, et hambad on head. Rauda saab taimsest toidust sama palju, nt ubadest. Veganluse puhul on oluline teadlikkus. See ei käi nii, et jätan liha ära ja olen vegan valmis. Minu üks lastest hakkas teismeeas veganiks ja ma lugesin läbi mitmeid raamatuid sh Heinermani vitamiinide ja mineraalainete entsüklopeedia, kus on täpselt kirjas mis vitamiinid ja mineraalid milliste protsesside eest meie keha eest vastutavad, kus neid leidub, mis aitab neil imenduda, mis takistab jne. Sellist eeltööd võiksid teha kõik, mitte ainult veganid, kelle seas see hulga levinum on.

Kuule, toitumisnõustajaid on nagu seeni pärast vihma. Ma ei usalda mitte ühtegi toitumisnõustajat.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei poolda veganlust ega üldse mingite toidugruppide välja jätmist menüüst, kui just tervise tõttu tarvis pole. Aga siin teemas nagu ma aru saan, käib jutt hoopis sellest, kas vanemad peaksid last erinevate toitudega harjutama selle nimel, et nad kusagil väljaspool kodu nendega kokku puutudes haigeks ei jääks.

Selle loogika põhjal siis ei ole jutt mitte ainult loomsetest söökidest vaid üldse kõigest söödavast. Nt kommid, šokolaadid, suhkruga küpsetised, magusad joogid jne jne. Väga paljud emad ju lausa uhkeldavad sellega, mitu aastat on nad suutnud juba oma lapsi magusast eemal hoida ja keelavad teistel ka pakkuda. Väikelapse foorumis alles hiljuti oli teema, kus üks ema võidukalt kirjeldas, kuidas kommi andnud sugulane pidi karistuseks ise pööraseks muutunud last kantseldama, tema istus diivanil ja vaatas pealt, sest tarvis ju sellise häbematuse eest õppetund anda.

Ma tean oma lapse kohta täpselt, et kui temale kogemata Coca-Colat peaks suhu sattuma, siis pärast esimest lonksu purskab see suust ja ninast välja ning laps ise hakkab öögatama. Ta ei joo gaseeritud jooke, tavalist mullivett ka mitte. Õnneks on ta nüüd juba nii suur, et oskab küsida enne, mis tal taldrikus ja tassis on. Kas see tähendab siis, et ma peaksin last kodus vägisi okserefleksist hoolimata treenima Coca-Colat jooma, sest mõnel lastepeol vbl seda pakutakse? Ei kavatsegi.

Aga samas ma ei leia ka, et kui minu laps külla tuleb, siis peab gaseeritud joogid ära peitma. Ja kui ta neid kogemata või meelega joob, siis tagajärgedega tegelen ikka mina, mitte ei pane võõrustajaid tanki, et korista nüüd, tropp, mis andsid talle siis vale sööki. See käib lihtsalt elementaarselt lapsevanemaks olemise juurde, et hoolitsed ja vastutad oma lapse eest ka teiste põhjustatud keerulistes olukordades.

 

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tean oma lapse kohta täpselt, et kui temale kogemata Coca-Colat peaks suhu sattuma, siis pärast esimest lonksu purskab see suust ja ninast välja ning laps ise hakkab öögatama. Ta ei joo gaseeritud jooke, tavalist mullivett ka mitte. Õnneks on ta nüüd juba nii suur, et oskab küsida enne, mis tal taldrikus ja tassis on. Kas see tähendab siis, et ma peaksin last kodus vägisi okserefleksist hoolimata treenima Coca-Colat jooma, sest mõnel lastepeol vbl seda pakutakse? Ei kavatsegi.

Ära nüüd üle paku. Miks sa peaksid last Coca-Colat jooma treenima, kui laps seda nagunii ei joo ja on vanuses, kus oskab küsida, mida sööb ja joob?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline vegan elab üle eesti talve süües eesti taimetoitu ja ilma toidulisanditeta?

Milline omnivoor elab üle eesti talve süües eesti toitu ja ilma toidulisanditeta?

1.) Arvesta, kust need loomsed tooted ise pärinevad

2.) Arvesta, kust nende toit pärineb

3.) Arvesta, kust sinu söödav tatar/riis/aedvili jne pärineb

4.) Arvesta, kust pärinevad sinu söödavad maitseained, kastmed, lisandid jne

Mida sa nüüd väita üritad? Et kõik inimesed peavad nui neljaks nuumama apteeke, ostes sealt metsiku hinnaga toidulisandeid, või muidu juhtub mis…?

Meie pere tarbis toidulisandeid aastaid tagasi ühel talvel, kuna üks tuttav tegi jõulukingituseks kõigile vitamiinipurgid kuuse alla. Ja nii haiged kui tol talvel, pole me eales olnud. Rohkem ei ole aastaid enam mingeid lisandeid tarbinud, vaid sööme tavalist toitu – ja oleme täiesti terved ning kõik näidud normis ka.

Kas mu kommentaaris oli poole sõnagagi apteekidest midagi mainitud? Juttu oli konkreetselt ainuüksi toidust. Kas sinu talv möödub ilma nende toiduaineteta? Nagu tuuakse pidevalt näiteks, et oi veganid hävitavad oma avokaadode ja mandlipiimaga vihmametsad kui tegelikkuses jälestavad paljud veganid avokaadosid ja armastavad omnid hoopis mandlipiima ning kõige rohkem on vihmametsad maha läinud loomasööda tootmiseks kasutatava maa jaoks.
Apteekidest rääkides, siis mõtle, palju nendele loomadele vaktsiine, ussirohtusid, hormoonravimeid ja vahel ka muud sisse on söödetud/süstitud, kelle saadusi tarbitakse.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja taimed on täis väetisi, pestitsiite jne või puudub neis igasugune toiteväärtus.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu mõte oli selles, et ka segatoitujad vaevlevad vitamiinide-mineraalide puuduses, ometi on nende menüü planeerimine kõige lihtsam. Sööme koos mehega kõike ja ikka tarvitame vitamiine lisaks. Vereanalüüsidest tuli välja, millest meil täpsemalt puudu on.

No see on eriline juhus. Ei ma ise ega lähim ringkond ei tarbi mingeid lisandeid.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvaks, et kui need lapsed ühel hetkel ise otsustavad, et tahavad ikkagi omnivooriks hakata, siis küllap nad saavad seda teha, organism peab lihtsalt natuke harjuma. Põhiline tõrge, mis veganitel takistab loomset söömast, on ikka psühholoogiline, nii et kui seda psühholoogilist klõpsu inimesel ei ole käinud, et kõik loomne on saatanast, siis küll saab see liha ka söödud. Võib alguses ilmselt ka paha hakata, aga vaevalt et organism ei kohaneks. Nii nagu ka veganlusele üle minnes peab organism harjuma ja peab väga hoolega mõtlema, mida ja kuidas süüa. Olin nädal aega sunnitud vegandieedil, kui osalesin üritusel mida juhtusid korraldama veganid. Veeti meid mööda parimaid veganrestorane ringi iga toidukorra puhul, väga maitsvad ja igati toitvad söögid olid, pole midagi ütelda. Aga minul, kellel mul muidu seedimisega kunagi mingeid probleeme pole, oli kuskil kolmandast päevast peale kõht pidevalt lahti. Ju oli ka lihtsalt organismil talumatus või lihtsalt harjumatus mingi eksootilise kraami suhtes, mida neis toitudes kasutatakse. Aga kui ma ikka väga tahaks, küllap ma siis saaks vegan olla. Leiaks endale sobivad tooted ja tasapisi harjuks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja taimed on täis väetisi, pestitsiite jne või puudub neis igasugune toiteväärtus.

Kas sa muidu sööd ainult liha, taimi ei söö? Oled kursis, et riiklike toitumissoovitustes soovitatakse süüa kuni 100g punast liha ja 250-400g linnuliha nädalas? Kala võib rohkem. Millistes taimedes puudub igasugune toiteväärtus? Inimesed, kes ei ei tea toitumisest midagi, ei peaks sel teemal sõna võtma.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja taimed on täis väetisi, pestitsiite jne või puudub neis igasugune toiteväärtus.

Kas sa muidu sööd ainult liha, taimi ei söö? Oled kursis, et riiklike toitumissoovitustes soovitatakse süüa kuni 100g punast liha ja 250-400g linnuliha nädalas? Kala võib rohkem. Millistes taimedes puudub igasugune toiteväärtus? Inimesed, kes ei ei tea toitumisest midagi, ei peaks sel teemal sõna võtma.

Mina söön väga vähe liha. Aga igaüks võib mõtiskleda, mis väärtuslikku on apelsindes võu banaanides, mis on toorelt kuhugi laevatrümmi visatud ega näe piiskagi päikesevalgust.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja taimed on täis väetisi, pestitsiite jne või puudub neis igasugune toiteväärtus.

Kas sa muidu sööd ainult liha, taimi ei söö? Oled kursis, et riiklike toitumissoovitustes soovitatakse süüa kuni 100g punast liha ja 250-400g linnuliha nädalas? Kala võib rohkem. Millistes taimedes puudub igasugune toiteväärtus? Inimesed, kes ei ei tea toitumisest midagi, ei peaks sel teemal sõna võtma.

Aga kui ma söön veist lubatust rohkem(mida ma ilmselgelt teen), siis mis minuga juhtuma peaks?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

hoolitsed ja vastutad oma lapse eest ka teiste põhjustatud keerulistes olukordades.

Koka-koola pakkumine teiste inimeste poolt ja sinu lapse poolt tarbimine on KEERULINE OLUKORD? Juudas, kuhu me oma lumehelbeklikkusega jõudnud oleme. Su laps võib leukeemiasse ka haigestuda või vöötrajal auto alla jääda.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja taimed on täis väetisi, pestitsiite jne või puudub neis igasugune toiteväärtus.

Kas sa muidu sööd ainult liha, taimi ei söö? Oled kursis, et riiklike toitumissoovitustes soovitatakse süüa kuni 100g punast liha ja 250-400g linnuliha nädalas? Kala võib rohkem. Millistes taimedes puudub igasugune toiteväärtus? Inimesed, kes ei ei tea toitumisest midagi, ei peaks sel teemal sõna võtma.

Aga kui ma söön veist lubatust rohkem(mida ma ilmselgelt teen), siis mis minuga juhtuma peaks?

Mina olen sealiha söönud 58 aastat iga päev rohkem kui peaks, siiani pole veel midagi juhtunud.  Ootan edasi.

Nüüd võtavad kindlasti sõna käod, kes teavad kõike soolevähist. No või siis infarktist vähemalt ikka.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline vegan elab üle eesti talve süües eesti taimetoitu ja ilma toidulisanditeta?

Milline omnivoor elab üle eesti talve süües eesti toitu ja ilma toidulisanditeta?

1.) Arvesta, kust need loomsed tooted ise pärinevad

2.) Arvesta, kust nende toit pärineb

3.) Arvesta, kust sinu söödav tatar/riis/aedvili jne pärineb

4.) Arvesta, kust pärinevad sinu söödavad maitseained, kastmed, lisandid jne

See on ainult praegu nii, millal 100 aastat tagasi toidulisandeid ja välismaa aedvilju söödi? Esimesed inimesed olid karnivoorid, söödi ainult neid vilju, mis looduses parasjagu võtta oli, kuigi paljud said neist mürgituse. Liha ei tekitanud mingeid terviseprobleeme. Ainult liha söömine on uus suund praegu. Taimi on vaja väga palju rohkem töödelda kui liha ja ainult liha pole vaja niivõrd palju süüa kui taimi. Otsige kirjandust selle kohta.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui need veganid loomadest lugu peaksid, võiksid nad loobuda ka nendest lõpututest vereanalüüsidest. Immuunmeetodil analüüside puhul kasutatakse ju loomadel toodetud antikehi (paljude vitamiinide, allergeenide jne määramisel). Siis oleks aus!

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest on äärmine julmus ja keskkonnavaenulikkus hävitada suurtel aladel looduskooslusi, et “valedes” kliimavööndites elavad põmmpead saaksid kätte oma avokaadod ja sojapiima oma latte sisse.

Sellise kommentaari saab kirjutada üksnes inimene, kes on kuskilt midagi kuulnud, aga ise uurinud ja süvenenud teemasse ei ole. Keskmine omnivoor-inimene ei teagi neist asjadest muud, kui seda, mis kuskilt kõrvu on jäänud. See on loomulik, sest kui inimest veganlus ei huvita, siis ta ka sellesse ei süvene. Seejuures arukas inimene saab aru, et tal on antud valdkonnas vähe teadmisi ja ei hakka vaidlusesse laskuma, kuid mitte nii arukas vehib aina oma lambist tõmmatud tõdedega.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline vegan elab üle eesti talve süües eesti taimetoitu ja ilma toidulisanditeta?

Milline omnivoor elab üle eesti talve süües eesti toitu ja ilma toidulisanditeta?

1.) Arvesta, kust need loomsed tooted ise pärinevad

2.) Arvesta, kust nende toit pärineb

3.) Arvesta, kust sinu söödav tatar/riis/aedvili jne pärineb

4.) Arvesta, kust pärinevad sinu söödavad maitseained, kastmed, lisandid jne

Punkt 3 ja 4 käivad ju vegani kohta sama palju kui omnivoori. Punkt 1 ja 2 pole maarahvale kunagi probleemiks olnud. Linn pole inimese loomulik elukeskkond ja liik, kes ennast ise isegi toita ei suuda, polegi ellujäämist väärt.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline vegan elab üle eesti talve süües eesti taimetoitu ja ilma toidulisanditeta?

Milline omnivoor elab üle eesti talve süües eesti toitu ja ilma toidulisanditeta?

1.) Arvesta, kust need loomsed tooted ise pärinevad

2.) Arvesta, kust nende toit pärineb

3.) Arvesta, kust sinu söödav tatar/riis/aedvili jne pärineb

4.) Arvesta, kust pärinevad sinu söödavad maitseained, kastmed, lisandid jne

See on ainult praegu nii, millal 100 aastat tagasi toidulisandeid ja välismaa aedvilju söödi? Esimesed inimesed olid karnivoorid, söödi ainult neid vilju, mis looduses parasjagu võtta oli, kuigi paljud said neist mürgituse. Liha ei tekitanud mingeid terviseprobleeme. Ainult liha söömine on uus suund praegu. Taimi on vaja väga palju rohkem töödelda kui liha ja ainult liha pole vaja niivõrd palju süüa kui taimi. Otsige kirjandust selle kohta.

Eksitus, ei olnud esimesed inimesed karnivoorid. Meie kaugemad esivanemad olid taimetoitlased, kes hakkasid tasapisi loomset valku – enamasti putukate ja tõukude näol – puuviljadele lisaks sööma.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veganlus on nagu suitsetamine – kõva reklaam taga ja pole tähtis, et pöördumatud tervisekahjustused. Tegelikult peaks riigi tasandil sekkuma ja lapsed käest ära võtma sellistel lastepiinajatel.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline vegan elab üle eesti talve süües eesti taimetoitu ja ilma toidulisanditeta?

Milline omnivoor elab üle eesti talve süües eesti toitu ja ilma toidulisanditeta?

1.) Arvesta, kust need loomsed tooted ise pärinevad

2.) Arvesta, kust nende toit pärineb

3.) Arvesta, kust sinu söödav tatar/riis/aedvili jne pärineb

4.) Arvesta, kust pärinevad sinu söödavad maitseained, kastmed, lisandid jne

Punkt 3 ja 4 käivad ju vegani kohta sama palju kui omnivoori. Punkt 1 ja 2 pole maarahvale kunagi probleemiks olnud. Linn pole inimese loomulik elukeskkond ja liik, kes ennast ise isegi toita ei suuda, polegi ellujäämist väärt.

Käivadki mõlema kohta, aga kui jutt veganlusest, ei adu enamik omnivoore, et kõik see ka nende kohta käib. Tegelikult tuleb meelde küll üks täistaimetoitlane, kes toitus ainult eestimaisest aastaringselt. Kusjuures elas Tallinnas Nõmmel. Tema naine ka, kokku isegi kaks inimest, aga naine suri varem. Mees suri sel aastal napilt enne oma 88. sünnipäeva ja kuna ta elas minust kolm tänavat eemal, nägin teda veel mõned nädalad enne surma oma aias lund kühveldamas. Selline veidi erak oli, aga väga haritud. Jahvatas endale tammetõrudest jahu (minu vanaisa ka tegi seda), sõi salatiks igasuguseid taimepealseid ja umbrohtusid, mitte kultuursorte jne. Meediast leiab ka infot kui panna Anatoli Sügis otsingusse. Seega sisuliselt on võimalik ja isegi tervena, aga see tähendab pidevat korilust. Samas jällegi. Sama tähendaks see omnivoori puhul. Kui ikka omnivoor tahaks ainult eestimaisest toituda, peaks ta ise sellerit kasvatama (ostma), seda kuivatama ja sellest soolakat pudi jahvatama, maitsestama ainult kodumaal kasvatatud ürtidega, sööma igaks juhuks ainult enda kasvatatud loomi, kellele on oma kasvatatud sööta andnud, kuna juba naabri puhul ei tea päris täpselt jne. Kui nt süüa ainult kana, muna ja kala vähesel määral, siis see pole võimatu, aga enamik söödavad neid siiski kõige ülejäävaga ja nii palju kanu ei söö kui nad ise söövad + söövad ka muud liha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eksitus, ei olnud esimesed inimesed karnivoorid. Meie kaugemad esivanemad olid taimetoitlased, kes hakkasid tasapisi loomset valku – enamasti putukate ja tõukude näol – puuviljadele lisaks sööma.

Puhas vale, kütiti, mitte ei lennatud õielt õiele, pole mõtet siin vaielda. Esimeste inimeste lõuapärade ja hammaste järgi on juba aru saada, et näriti toorest liha, mitte ei krõmpsutatud porgandeid. Tänapäeva inimeste lõuapärad ja suuõõs on väikeseks kujunenud, et hambad ei mahu enam suhu ära- puseriti ja tarkusehambad tõmmatakse välja. See on järjest vähema lihasöömise tagajärg.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui lapsevanem on vegan, siis tema kodus ei ole loomseid tooteid ja ta ei hakka ostma neid oma koju ka oma lapsele. See tähendab, et võibolla teoorias lapsevanem laseks lapsel endal valida küll, aga reaalsuses see ei toimi.

Huvitav kuulda. Meie lastest on kaks veganid. Üks juba 8. eluaastast taimetoitlane ja 18-19 aastasest alates vegan, teine ca 14. eluaastast vegan. Neil mõlemal on omakorda lapsed, kes ükski pole vegan, aga üks on pesketaarlane. Kaks on omnivoorid. Neljas ei söö punast liha, aga sööb lindu ja kala.

Loomulikult andsid meie veganitest lapsed oma lastele mingis koguses mitte-taimseid toite!

Muidugi nad rääkisid lastele sobivas eas sobivas koguses sobival toonil taimetoitluse ja veganluse eelistest, aga nad pole ju nagu mingid hullud lahkusulised! Nad lasid lastel endal valida, mida näiteks külas käies võis süüa ja kui lapsed ütlesid, et soovivad pühapäeval kanasuppi, siis nad said kodus kanasuppi. Kindlasti ei käinud nad koolis nõudmas, et laps liha ei näeks.

Kindlasti pole ma veganluse vastane, kui juba kaks meie lastest on veganid. Aga see oli nende enda otsus! Mina ei kamandanud neid pekki sööma, nemad ei kamanda oma lapsi lihast loobuma. Natuke austust oma laste vastu võiks ju ka teistel veganitel olla.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle veganlusega on nii, et kui oled vegan, siis tegele oma asjaga rahulikult ise. Kuskile sünnipäevale minnes ära oota endale eri menüüd.

Veganiga ühes seltskonnas olemine on täielik piin. Ajab oma vegani jura ja seda nii kõvasti, et kõigil lihasööjatel tekib soov tal suu salatit täis toppida. See on selle sama vegani valik enda elu keeruliseks muuta ja ärgu sellega karnivoore hauda ajagu.

Üksiki lihasööja ei lähe peole, kus salat ja vesi laual ja ei hakka rusikaid lauale lüües liha nõudma. Sööme viisakalt salati ära ja võtame seda söömaaega kerge paastuna. Seega kulla vegan…otsi endale ebasobivalt peolaualt sobivaim valik ja naudi. See vegani jama ajab juba südame pahaks.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen elus näinud ainult paari-kolme veganit, kes seda ei lehvita nagu lippu. Ülejäänutel on nagu mingi sundmõte või ora tagumikus, et kõik peavad ka uues seltskonnas esimese kahe minutiga teada saama, et nemad on veganid. Ole, keda huvitab. Kaks viimast kogemust olid alles. Helistasin kliendile, kellega kunagi polnud varem kohtunud, aga kellega olime aasta kirjalikult ja telefonis suhelnud. Küsisin, kas talle sobiks, kui ma läbi astuksin ja talle tema sünnipäevaks puuviljakorvi värskete marjade ja puuviljadega tooksin. Ta vastas, et marja- ja puuviljakorv sobib ikka, aga pidagu ma silmas, et ta on vegan. Nagu mida? Miks ta pidi seda ütlema, kui jutt on puuviljakorvist? Kartis, et need viinamarjad-virsikud on seapekist tehtud? See pole ka variant, et ta ei kuulnud, millest jutt, sest kordas ise sõna puuviljakorv. Püha taevas, isegi kui seal oleks olnud tükk juustu ka, mida ei olnud, selle saanuks ta ju ära visata.
Teine juhus oli alles päevil. FBs sõnum, üks kunagine hea sõbranna, küsib ühes asjas minu nõu. Vestlesime, helistasime. Kuna polnud aastaid näinud, siis rääkisime, et saaks kokku, läheks sööma. Tema jah, muidugi, pakkus ise restorani. Leppisime kokku, et saame seal kokku ja enne, kui ta toru hargile pani, ütles – muide, üks asi, mida sa pead teadma – ma olen juba 3 aastat vegan. Mul kukkus piltlikult öeldes lõug vastu lauda, sest MIKS ma peaksin seda teadma. Kartis, et hakkan talle oma taldrikust liha suhu toppima? Tellinud oma taimetoit, ma poleks märganudki. Aga ei, ta pidi tegema sellest omaette sõnavõtu. Õhtul saatis veel ühelauselise sõnumi, et temale kui veganile on seal restoranis väga hea valik. Mis selle mõte võis olla? Arvas, et ma mõtlen, et valis ise restorani, kus ta midagi süüa ei saa? Või oli vaja kinnistada, et tema on vegan? Järgmine päev teatasin talle, et ma siiski ei tule. Hirm, et ta ei luba ka mul liha süüa (mitte et ma iga kord seda restoranis teeksin) ja jaurab oma veganlusest veel edasi, oli liiga suur.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ah 🙂 Kunagi töötasin paar päeva asendajana raamatupoes. Kohendasin just riiuleid, kui kaks häält selja tagant teatasid kooris “Me oleme veganid”. Vaikus. Keerasin ringi, seisab noorpaar. Jõllitavad mind. Paus. Mina mingi traditsioonilise viisakuslause, a la kuidas saan aidata. Siis selgitavad veelkord, et nad on veganid. Seejärel alles küsisid lihtlausega, “Kus on kokaraamatud”. Mul just oligi ju hädasti vaja teada, mida raamatuostjad söövad…

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen elus näinud ainult paari-kolme veganit, kes seda ei lehvita nagu lippu.

Mina ka pole neid näinud. Suurem osa eeldavad, et kogu ülejäänud kamp peab nende seltskonnas ka veganiks hakkama. Just arutasime kolleegidega jõuluüritust. Sel korral tuleb üks toitumisteadlane meile õhtusööki tegema, alguses räägib toitumisest ja siis tuleb ta koostööpartner restoranist seda toitu meile kõigile valmistama meie silmade all. Ja see toitumisteadlane pakkus, et võiks teha lammast, see on selline pidulikum ja keerukam teha. Meie üks vegan hakkas kohe ütlema, et tema ei söö lammast, tema on vegan. No ja siis? Miks ülejäänud 20 inimest peaks tema järgi mingi salati valima, kui ei soovi? Minu arust oleks loogiline, et tema sööb seal lamba juurest lisandit ja ongi asi lahendatud, sest ülejäänud inimestele väga meeldib lammas. Sama inimene toob oma sünnipäeval ka sellist toitu alati, mis mitte kellelegi ei meeldi. Mingi tofu ja muu jamps, salatid on ka taimse koorega ja väga kummalised. Okei, kannatame ära, aga mina näiteks ei saa aru, miks peab pakkuma toitu, millest sa tead, et teistele ei maitse. Mina pakun ikka seda, mida tean teistele ka maitsevat, mitte ainult endale sobivaid asju. Igal üritusel peab selle ühe inimese pärast mingid muudatused tegema, minu arust võiks ta ise endale toidu kaasa võtta ja mitte kogu aeg oma taimetoitlusest pasundada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina näiteks ei saa aru, miks peab pakkuma toitu, millest sa tead, et teistele ei maitse. Mina pakun ikka seda, mida tean teistele ka maitsevat, mitte ainult endale sobivaid asju.

Sama. Ma ei söö näiteks magusat – komme, pirukaid, kooke, torte, jäätist, jogurtit. Ei maitse magus, aga see ei tähenda, et lastele sünnipäevaks torti ei teinud ja teinekord saiakest-kommi ei ostnud. Seniajani pakun külalistele näiteks oma sünnipäeval ikka magustoidu ka. Ka on suhkrutoos olemas tükksuhkruga, kuigi enda jaoks kulub mul 0 kilo suhkrut juba aastakümneid.
Ka ei söö ma mingeid pagaritooteid – ka ei maitse, mingit allergiat ei ole. Külalistele ikka panen ka leiva lauale ja ei kaaguta, et sinki saate te ju ka näpuvahelt süüa. Keegi pakub, ütlen ei, aitäh ja ei pea sinna otsa loengut mida kõike ma ei söö.
Täiskasvanud lapsed kinkisid sünnipäevaks külmsuitsuahju. Ma ei söö külmsuitsutooteid 🙂 juba eelkoliajast peale, aga nad ei tea seda, sest ma ei kilka nende sünnipäevadel, et vuih, seda ma küll ei söö, kui neil see kala laual. Kui nemad lastena tahtsid, ostsin. Nemad sõid, mina ei ohkinud ega teinud nägusid, sõin miskit muud. Jah, ja senini teen neile külmsuitsukala, sest kaks neist armastab seda väga. Nemad muidugi ei tea siiamaani, et hea meelega püüan, puhastan, suitsutan ja pakun…aga ei söö.
Aga tööl tean isegi kolm korrust allpool teises osakonnas töötava inimese kohta, et ta on vegan, sest ta on suutnud seda vähemalt kaks korda isegi ajajuhtimiskoolitusel (!) öelda, kus polnud söögist sõnagi juttu ega ka suupistelauda ega ühist lõunat.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas suhtuda?