Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas suhtute enda mehe ümber tiirlevate “sõbrannadega” ?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )

Teema: Kuidas suhtute enda mehe ümber tiirlevate “sõbrannadega” ?

Postitas:
Kägu

Või mis sa mõtled sellega, et mees hakkab siis taksot mängima ja toidukotte tassima, kui naine pole voodis piisavalt hea?

Võib juhtuda.

Arva ise, miks see võib juhtuda.

Loe ta postitust 11.07.2019 19:59 ja siis saad aru, mis ma mõtlen. Põhimõtteliselt ütleb ta algul, et ta on mees, kes suhtleb vabalt naistega ja umbes vihjab teemaalgatajale, et selline suhtlemine ei tähenda midagi.
Järgmisel hetkel ütleb ta, et on tegelikult küll põhjust mures olla, kui oled naisena voodis halb.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

hm, mina tiirlen ka nende meeste ümber, kes mulle meeldivad. ei kujuta ette, et on võimalus vaid mulle meeldib nendega suhelda ja kui mees on nõus suhtlema, siis suhtlengi
või ei tohi abielus inimestega suhelda?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Loe ta postitust 11.07.2019 19:59 ja siis saad aru, mis ma mõtlen.

Ok, sai aru.
Ma lugesin juba tema esimest postitust, kus ta ajas mingit ebaloogilist juttu, seega lülitasin ta edaspidi vestlusest välja.

(rääkis jah, et ta otsis klassiõe üles, et midagi küsida ja siis samas teatas, et ta on suhtlev mees. Suhtleval mehel on klassiõed FB sõbrad ja kedagi ei ole vaja “üles otsida” – lihtsalt saadad messi, et Hey, kle, mul oleks kinnisvaranõu vms vaja)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

hm, mina tiirlen ka nende meeste ümber, kes mulle meeldivad. ei kujuta ette, et on võimalus vaid mulle meeldib nendega suhelda ja kui mees on nõus suhtlema, siis suhtlengi
või ei tohi abielus inimestega suhelda?

Selgituse veelkord: Mehe naise “sõpruse” puhul on alati kaks erinevat osapoolt. Üks, kes siiralt arvab, et see ongi sõprus ning jube lahe on suhelda. AGa teine pool on alti huvitatud pisut enamast kui sõprus ja see teadmine tal kuklas ka suhtlema sunnib.

Siin kaagutavad sellest sõprusest just see naiivsem pool. Kes ise a´ga ei adu, et nendega astukaks sekundiga vahekorda, kui nad vaid vabad oleksid ja “jaa” ütleksid. (ISe nad tavaliselt muidugi seda ei soovi)

Ju siis sina oled see vabam pool, kes tiirlebki selle ümber, kelle tahab ja huvi on.

P.S. Ma ei rääkinud siin mehe-naise sõprusest, kus tõepoolest sõbrad ollakse, sest on näiteks kilo vihmausse koos ära söödud, vblla kunagi isegi suhtes oldud, head kolleegid, teineteist täiendavad teadlased jne.
Ma rääkisin perekoolika sugudevahelisest sõprusest, kus täna saadakse mehega tuttavaks ja homme ollakse “sõbrad”.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jumal küll, pange oma mees siis kodus radika külge ketti, kui tõesti koguaeg nii hull draama lahti on.

Jah, mu mehel on ka sõbrannasid. Pean seda täiesti normaalseks ja eluterveks, et vastassoo vahel võib olla sõprus.

Ning sama uskumatuna kõlab ka see, et saan täiesti vabalt meessoost sõpradega kasvõi kohvil käia ja niisama vestelda, ilma, et sellele järgneks seks.

Tegelege oma hirmude ja kompleksidega ja saage neist üle!

Oh seda “minuga-ei-juhtu-kunagi-nii” üleolekut 🙂

Kui Sul on juba üle 20 aasta kooselu ja noh, natuke vähem abieluaastaid ja kõik on siiani pilvitu, siis palju õnne. Ma arvasin ka kõik need aastad, et no ei ole võimalik…

Ma imestan ka, et kuidas ikka veel leidub selliseid sinisilmi.

Ja kas mehe keelamine ja piiramine aitab? Kas on kunagi kellelgi aidanud? Nii et saad 75selt uhkusega sõbrannadele öelda – “Mina keelasin mehel naistega sõbrustamise ja üksi väljaskäimise – ja näe, senimaani on minu oma. Tule siia, Mihkel, tule-tule, näh, võta tükk torti. Ei, võta lusikaga. Ei, mitte sellega!”.

See oleks päris viimane asi, mida normaalsed naised sooviksid – et mehed jääksid oma naistele truuks ainult seeepärast, et naised on neid poova kaelarihma otsas hoidnud, kuni mees nii vana, et enam ei jookse.

Minule oleks see õudusunenägu, kui ma julgeksin (aga siin teemas paljud sõbranna-vastased ju ei julge) endale tunnistada, et mu mees pole mind petnud ainult juhuse puudumise tõttu. Ei, ta pole mulle truu armastusest ega austusest. Ta on truu, kuna ma kontrollin teda nagu peni elektrikaelarihmaga ja lisaks keelamisele kostitan teda ka nutuhoogude, kurtmise ja halamisega.

Võeh. Mina tahan, et mu mehe truudus ei tuleks puurist ega lühikesest jalutusrihmast. See oleks mulle minu enda ees palju suurem häbi, kui see, kui ta mind ka petaks. Milline alandus naisele – mees on talle truu, sest teda ei lubatagi kuskile või kaasneb selle loaga alati skandaal. Milline häbi on olla selline naine, kellest kõik teavad, et see on ju see lollakas, kes igal pool oma mehe järel nuhib ja teda kuskile ei luba.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No aga miks sa elad sellise naisega, kes sind keelab lahku minemast? Sa mõtled enda moodi, et see oleks sulle häbi, aga päris selgesti sinu kirjeldatud naised nii ei mõtleks. Muidu nad ei käituks nii, nagu kirjeldad. Üks teemaalgataja näiteid oli, et iga kord lennujaama minnes palub ammune kursaõde tema mehel taksot mängida. Siin pole küsimust isegi truuduses, vaid paljas ärakasutamises. Ei ole küll põhjust tülitada niimoodi. Kui tahab sõbra kombel suhelda, siis on selleks teisi mooduseid. Lend läheb siiski naise ajaplaani järgi, mitte mehe. Küsimus on, kas mees läheb autojuhiks. Ja kui läheb, siis miks. Igal tehtud otsusel ja läbi viidud asjal on alati mingi eesmärk. Kas ei julge ei öelda või mida iganes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei usus sellisesse süütusse sõprusesse mehe ja naise vahel. Ja kui teeksin erandi ja ütleksin, et jah, ma usun ja usaldan pimesi, sõpruse tähe all. Ja kui siis selgub kunagi midagi muud. Et mis siis saab? Ei saa ju nii olla, et alguses pestakse ajusid ja raiutakse sõprusest, pannakse inimesed uskuma ja pärast selgub, et oli midagi muud. Ja ajupesijad laiutavad aga käsi ja (ilmselt ka muud laiutavad), et “ups, no juhtus, meie ei tea midagi, mis sellest asjast ikka muudki rääkida”. Tegelikult sellistest aferistidest muidugi oma sõnade ja tegude eest vastutajaid pole, järeliklult peab igaüks ise ostustama, kas usub või ei usu seda rahvaste sõpruse juttu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei usus sellisesse süütusse sõprusesse mehe ja naise vahel. Ja kui teeksin erandi ja ütleksin, et jah, ma usun ja usaldan pimesi, sõpruse tähe all. Ja kui siis selgub kunagi midagi muud. Et mis siis saab? Ei saa ju nii olla, et alguses pestakse ajusid ja raiutakse sõprusest, pannakse inimesed uskuma ja pärast selgub, et oli midagi muud. Ja ajupesijad laiutavad aga käsi ja (ilmselt ka muud laiutavad), et “ups, no juhtus, meie ei tea midagi, mis sellest asjast ikka muudki rääkida”. Tegelikult sellistest aferistidest muidugi oma sõnade ja tegude eest vastutajaid pole, järeliklult peab igaüks ise ostustama, kas usub või ei usu seda rahvaste sõpruse juttu.

No ja kui sa ei usu, siis mis sa teed? Keelad mehel selle naisega suhelda? Ja siis teie abielu püsib – ja sa tead südames sügaval, et võibolla ainult seepärast püsib, et sa keelasid tal selle naisega suhelda. Ja sa ei kavatseGI tolereeridaGI tema mingeid naistuttavaid. Mees kontrolli alla!

“Ma keelasin tal temaga suhelda, üldse ma keelan ja välistan kõik naistuttavad ja sellega päästsin perekonna. Mees kuuletub mulle nagu muki”. Kas pole ideaalarusaam sellest, miks mees sinuga elab.

Mina seda ei mõista. See on praktiliselt orjastamine ja orjapidaja on veel uhke – näe, minu truu ori. Nojah, on küll ööseks jalgupidi nari külge seotud, aga näe – päästsin perekonna. Ausalt, õudne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mehe ja naise vahelisse sõprusesse usun.
Aga…ma ei lase oma mehel ka ennast lennujaama viia keset tööpäeva (kui ma tean, et tal on pingelised tööasjad) või ülivarahommikul või ülihiljaõhtul. miks? taksod sõidavad ju. ma ei ole kunagi aru saanud sellest, miks peab teine inimene ka hommikul 4.30 ärkama, et kedagi lennujaama viia. taksod sõidavad ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mees on mul loomult aval,sõbralik ja viisakas. Tänu sellele kujutavad osad naised endale ette, et neil vist oleks temaga võibolla võimalus ja vahel on täitsa naljakas vaadata, mis erinevatel ettekäänetel nad ta tähelepanu otsivad. Algul mõtlesin, et äkki kujutan endale asju ette, aga mitu head sõbrannat on maininud, et tegemist absurdiga.

Näiteks üks välismaal elav kunagine kursaõde palub alati siin Tallinnas olles viia end lennujaama, kui tagasi hakkab lendama.

Üks käib aeg- ajalt ta töö juures nõu küsimas.

Üks saadab Facebookis erinevate tähtpäevade puhul talle kaarte.

Teie mehel ka sarnadeid ja mis arvate sellistest?

Kus jutus kirjeldatud sõbrannasid? Sõbranna tähendab ikka hingelist lähedust kellegagi ja koos veedetud vaba aega. Kaartide saatmine, taksojuhi mängimine, nõustaja rollis olemine ei ole sõbrannatamine. Kui keegi käib sinu käest küsimas midagi, mida sa hästi tunned ja see küsija juhtub olema meessoost, kas ta on siis sinu sõber? Kuidas mees peaks suhtuma ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu mehel pole sõbrannasid, kes tema ümber tiirleksid. Tegelikult tal polegi sõbrannasid või naistuttavaid, kellega ta suhtleks rohkem kui tavalised viisakusväljendid… selliseid pole ka, kes abi paluks.

Muidugi tal pole ka sotsiaalmeedias kontosid ja eks ka sellepärast üsna kättesaamatu.

Arvan, et “sõbrannad” tiirlevad mehe ümber siis, kui mees naudib seda ja talle meeldib nende tähelepanu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja sa ei kavatseGI tolereeridaGI tema mingeid naistuttavaid.

Miks need GI-d suured peavad olema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ja kui sa ei usu, siis mis sa teed? Keelad mehel selle naisega suhelda? Ja siis teie abielu püsib – ja sa tead südames sügaval, et võibolla ainult seepärast püsib, et sa keelasid tal selle naisega suhelda. Ja sa ei kavatseGI tolereeridaGI tema mingeid naistuttavaid. Mees kontrolli alla!

“Ma keelasin tal temaga suhelda, üldse ma keelan ja välistan kõik naistuttavad ja sellega päästsin perekonna. Mees kuuletub mulle nagu muki”. Kas pole ideaalarusaam sellest, miks mees sinuga elab.

Mina seda ei mõista. See on praktiliselt orjastamine ja orjapidaja on veel uhke – näe, minu truu ori. Nojah, on küll ööseks jalgupidi nari külge seotud, aga näe – päästsin perekonna. Ausalt, õudne.

Miks sa nii ekstreemseks lähed? Esiteks ma rääkisin oma üldisest suhtumisest. Peale selle pole mu mehel kunagi sõbrannasid olnud ja ta ise on selles küllalt jäiga suhtumisega, et selline asi pole võimalik. Ja mis rääkisin mitte niivõrd enda kogemusest, kui sellest, mida teiste pealt olen näinud. Ise ka muidugi ei usu. Mees pole mulle kuuletuma pandud ja meil pole mingit orja-isanda suhet. Kui selline võimalus ka oleks, siis temal on selleks rohkem indu, mina pole mingi teise talla alla panija tüüp üldse, kuigi nagu igal inimesel on minulgi asju, milles järgi ei anna. Üldiselt, kui oma elust rääkida, siis me mõlemad arvame samaoodi.
Ma ise ei hangiks endale kunagi selliseid meessõpru, mis ei tähenda samuti seda, et mees on minu orjastanud.
Kui mul pole meessoost sõpru, siis see ei tähenda ju seda, et meil oleks mehega orja ja orjapidaja suhe, et mees päästaks perekonna, seoks minu nari külge ja vanaduses saaks mees öelda, et naine oli tema kontrolli all.
On olemas selliseid paare, kes ei tegele kumbki vastaspoolega sõpruse pidamisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On olemas selliseid paare, kes ei tegele kumbki vastaspoolega sõpruse pidamisega.

Muidugi on. Ja nende üle saab palju nalja, kui järjekordselt Mardi kuri naine ei luba Marti töökaaslase Pille sünnipäevale ööklubisse. No Mart ütleb muidugi, et ta ise ei taha tulla, muidu kodus…ah, ei taha sellest rääkidagi.

Ühesõnaga, kui sul tekib tohutult hea tööalane suhe mõne meesterahvaga, te kahekesi teete suureimaid projekte ja mõistate end tööalaselt igatpidi, ta toetab sind ja sina teda. Tema on abielus ja sina ka – see mees ei saaks olla su sõber. Sa ei usaldaks ennast. Sa ei vaja mingit sõprust sellest hetkest alates, kui sel isikul on riist. Te ei saaks minna kahekesi lõunale, sest ÄKKI! Tal on ju riist! Ta on ju mees! Oleks naine – vat siis saaks olla sõber.

Nojah, mina oma moraalis nii ebakindel pole. Ma võin meestega sõbrustada küll. Vanade klassivendadega näiteks, kes ei tahks mind ega mina neid seksuaalselt isegi püssiähvardusel mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

täiesti külmaks jätab, vahel ikka tuleb tiirlejaid ette, korra on mingi naine teda kaasa kutsunud teise riiki kolima jms
eks see oleneb ju ka mehe suhtumisest, kuna ma oma meest ei kahtlusta, siis ei oskaks ka ärrituda selle peale kui keegi teine talle kaarte saadaks vms
teine teema oleks jah mingid südamesõbrannad, kes suures mahus perega olemise aega ära võtavad
või siis teiste naistega suhtlemine päris suhte algul armumisfaasis, siis tekiks jah küsimus, et kui minust praegu ka ei piisa, mis siis veel hiljem saab

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga, kui sul tekib tohutult hea tööalane suhe mõne meesterahvaga, te kahekesi teete suureimaid projekte ja mõistate end tööalaselt igatpidi, ta toetab sind ja sina teda. Tema on abielus ja sina ka – see mees ei saaks olla su sõber. Sa ei usaldaks ennast. Sa ei vaja mingit sõprust sellest hetkest alates, kui sel isikul on riist. Te ei saaks minna kahekesi lõunale, sest ÄKKI! Tal on ju riist! Ta on ju mees! Oleks naine – vat siis saaks olla sõber.

Mõni inimene ei vajagi, et kolleegid oleksid sõbrad, vahet pole, kas mees või naine. Lõunale võid ju kolleegiga ikka minna. Või ei saa, sest pole sõber?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõni inimene ei vajagi, et kolleegid oleksid sõbrad, vahet pole, kas mees või naine. Lõunale võid ju kolleegiga ikka minna. Või ei saa, sest pole sõber?

Vat ei teagi, kas nad tohivad kahekesi vastassoost kolleegiga lõunale minna? Või peab suurem kamp kaasas olema, et no nagu moraalikontroll ja kuidas ma ikka isasega koos laua taga söön.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nojah, mina oma moraalis nii ebakindel pole. Ma võin meestega sõbrustada küll. Vanade klassivendadega näiteks, kes ei tahks mind ega mina neid senksuaalselt isegi püssiähvardusel mitte.

Mis riist ja riist. Ma pole selliselt meestega koos töötanud ja vaevalt, et seda ka enam ette tuleb. Ma ei ela selletaolist tänapäev elu, et töökaaslasega minnakse kuskile lõunale, ma elan maakohas, me ei ela ega tööta suures linnas, mingis büroos, kus sedasi asju aetakse ja kontorites pilkude mänge mängitakse.
Ma pole oma moraalis ebakindel, mul on selline suhtumine, et ma väldin selliste olukordade teket. Ma sain ka nooruses kohe aru, milline mees on niisama semu ja kes püüab midagi muud ajada. Nendest olen teadlikult eemale hoidnud. Muidugi olen suhelnud meestega, kellega elus kokku puutunud. Aga ma ei saa neid kuidagi sõpradeks nimetada. Nad on olnud ikka tuttavad, mehel niisamuti omal ajal, nooremana. Ja just noil aegadel ma nägin märke, mida isegi see kaasa võib tuua. Igatahes kindlasti rohkem probleeme, kui head.
Tuttavad pole ju samad, mis sõbrad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pole selliselt meestega koos töötanud ja vaevalt, et seda ka enam ette tuleb. Ma ei ela selletaolist tänapäev elu, et töökaaslasega minnakse kuskile lõunale, ma elan maakohas, me ei ela ega tööta suures linnas, mingis büroos, kus sedasi asju aetakse ja kontorites pilkude mänge mängitakse.
Ma pole oma moraalis ebakindel, mul on selline suhtumine, et ma väldin selliste olukordade teket.

Selge, isegi kui sa saaksid palgarohke ja suurepärase töö meesterohkes kollektiivis, sa “väldiksid selliste olukordade teket” ja loobuksid.

Nagu huumorinurk.

Ja tulemuseks on sellised naised, kes ei tea tegelikult midagi meestest. Nad pole iial peale oma mehe kellegagi vastassoost südamest südamesse rääkinud. Nad ei tea, mida mehed vajavad (nad teavad seda ainult sõbrannade jutust ja naisteajakirjadest ja ühe mehe nappidest sõnadest). No mõni ime siis, et sellised suhted plaksuga lõhki lähevad, kus mees tegelikult naiste mõttemaailma ei tunne, pole kunagi mõne teise naisega tema suhteprobleeme arutanud. Kus naine ei tea midagi meestest laiemalt, kui talle see pks mees peegeldab. Kus naine pole elus kuulanud teist meest rääkimast meeste maailmast. Mida mehed mõtlevad, mida nad soovivad.

Mul oleks kohutavalt kurb, kui ma ei oleks kuulnud väga palju tunde meeste mõtteavaldusi elust, armastusest, soovidest – ja läbi selle poleks meessugu rohkem tundma õppinud.

Kui kurb. Sõbrusta ja räägi ainult oma mehe või sõbrannadega!

Noh, silmaklappidega elu on ka elu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vat ei teagi, kas nad tohivad kahekesi vastassoost kolleegiga lõunale minna? Või peab suurem kamp kaasas olema, et no nagu moraalikontroll ja kuidas ma ikka isasega koos laua taga söön.

Kes nad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oleks kohutavalt kurb, kui ma ei oleks kuulnud väga palju tunde meeste mõtteavaldusi elust, armastusest, soovidest – ja läbi selle poleks meessugu rohkem tundma õppinud.

Selleks ei pea küll sõber olema – tundide kaupa mõtteavaldusi võib iga napsise mehe suust kuulda, isegi kui ei huvita. 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes nad?

Naised ja mehed, kelle elukaaslased on kindlalt veendunud, et sugudevahelist sõprust nende elukaaslasel ega neil endal ei tohi ega saa olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nad ei tea, mida mehed vajavad (

Vaat selle lause ma nopin küll välja su jutust. Et kas siis mehed, kellel pole abielus kõrvalt naissoost sõbrannasid, ei tea, mida naised vajavad?
Kas vaid meessoost sõbrad annavad ühele naisele selle teadmise, mida mehed vajavad?
Minu jaoks manipuleeriv jutt, kerge no sellise maiguga, kus naisoost sõbrannad justkui natuke pugejalikult oma meessõprade tundeelu ahmivad, nagu ainsad mõistvad hinged nende elus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selleks ei pea küll sõber olema – tundide kaupa mõtteavaldusi võib iga napsise mehe suust kuulda, isegi kui ei huvita. 😀

Nojah. Kui on eluviis selline, et satutakse sageli napsutanud võõraste meeste juttu kuulama, siis ilmselt jah. Minul seda eluviisi pole olnud ja purjus võõraste meeste jutt pole minu jaoks ka päris see, kui kalli koolisõbra, keda sa tunned läbi ja lõhki, kokkuvõte oma viimasest 10 aastast – tema abielust, lastest, mõtetest, tunnetest- mil te kohtunud pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naised ja mehed, kelle elukaaslased on kindlalt veendunud, et sugudevahelist sõprust nende elukaaslasel ega neil endal ei tohi ega saa olla.

Kas koos söömine tähendab tingimata sõprust? Sõprusest on inimestel ikka väga erinevad arusaamad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nad ei tea, mida mehed vajavad (

Vaat selle lause ma nopin küll välja su jutust. Et kas siis mehed, kellel pole abielus kõrvalt naissoost sõbrannasid, ei tea, mida naised vajavad?

Kas vaid meessoost sõbrad annavad ühele naisele selle teadmise, mida mehed vajavad?

Minu jaoks manipuleeriv jutt, kerge no sellise maiguga, kus naisoost sõbrannad justkui natuke pugejalikult oma meessõprade tundeelu ahmivad, nagu ainsad mõistvad hinged nende elus.

Aga kas siis pole nii, et selleks, et teada saada, mida vajavad mehed, peaks neid kuulama. Mida sagedamini, rohkem ja kui neid on rohkem kui üks. Ning mida sõltumatult sinust (st nad ei pea valima, mida sulle rääkida) nad räägivad ja mida paremini sa kuulad, seda paremini sa õpid neid tundma?

Kuule, isegi selleks, et oma last paremini tundma õppida, on kasulik kuulata ka teisi lapsi. Iga targemat sorti ema teab seda ju, et see on ammendamatu emaolemise tarkuste allikas. Kui kasulik on oma lapsega suhtlemise parendamiseks (ja seda saab alati teha), kuulata teiste laste jutte, kuidas nende emad mingi mure lahendanud on või mingi probleemi lõpetanud. Sa saad neid kuulates palju targemaks sellest, kuidas last mõjutab kodu, kuidas toimub lapse arengus põhjus->tagajärg. Heidad pilgu lapse vaatevinklisse, mida sa selle lapse emaga vesteldes iial ei saa. Sa saad palju targemaks, kui ainult oma last kuulates ja teooriat lugedes. Seepärast kuulakem oma lapse sõpru.
See nüüd oli lihtsalt näide. Meestega, naistega, vanuritega, koertega, teadlastega, baleriinidega, kaelkirjakutega, puuetega inimestega, lastega, ülemustega, alluvatega jne jne on ikka sama – mida rohkem sa neid kuulad ja jälgid, mida rohkemaid sa neid elus kuulad kui sõber – seda paremini sa neid tunned.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas koos söömine tähendab tingimata sõprust? Sõprusest on inimestel ikka väga erinevad arusaamad.

Minu jaoks ei tähenda. Aga ma küsisingi nendelt teistelt. Kes kuskil üksi ei käi ja vastassoost sõpru pole. Seda ma täpselt küsisingi – kas te vastassoost kolleegiga lõunal võite-tahate kahekesi käia?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi on. Ja nende üle saab palju nalja, kui järjekordselt Mardi kuri naine ei luba Marti töökaaslase Pille sünnipäevale ööklubisse. No Mart ütleb muidugi, et ta ise ei taha tulla, muidu kodus…ah, ei taha sellest rääkidagi.

Päris tore kolleeg oled, kes seljataga naerab ja halvustab oma töökaaslase naise valikut.
Kahjuks sa ei saa kunagi teada, milline on kellegi paarisuhe tegelikult ja kes keda keelab või mitte. Tööl võidakse olla üks isik ja kodus teine.

Mina pooldan seda, et usaldaks oma meest, kuid hoiaks ka silmad lahti KUI tekivad uued naistuttavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päris tore kolleeg oled, kes seljataga naerab ja halvustab oma töökaaslase naise valikut.

Kahjuks sa ei saa kunagi teada, milline on kellegi paarisuhe tegelikult ja kes keda keelab või mitte. Tööl võidakse olla üks isik ja kodus teine.

Mina pooldan seda, et usaldaks oma meest, kuid hoiaks ka silmad lahti KUI tekivad uued naistuttavad.

Ma töötan 3/4 ulatuses meestest koosnevas kollektiivis. Kui sa teaks, kuidas mehed üksteise kallal võtavad, kui kellelgi närvihaige naine on. Nii avalikult kui ka seljataga. Seda irvitamist ja killupildumist on rohkem, kui ma suudan teinekord taluda. Naised pole pooltki nii õelad.

Minul pole vaja seal midagi öelda, selle töö teevad mehed omavahel ilusasti ära. Oh seda ilkumist. Teinekord ka väga mahedas vormis, a la keegi küsib kohvinurgas teiselt: “kle, Mart ütles, et võibolla tuleb suvepäevadele. Kas tal polnud mitte see napakas naine võ?” Ja teine vastab: “Ah, mina ei tea, ju tal ikka seesama imelik on, kui pole maha surnud. Ju Mart valetab midagi kokku. Ta ju supinahk, ega ta ju otse ei julge öelda. A äkki ongi surnud, et Mart nii rõõmus ja hakkamas”. Ja see on väga mahe väljendus meeste suust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kas siis pole nii, et selleks, et teada saada, mida vajavad mehed, peaks neid kuulama. Mida sagedamini, rohkem ja kui neid on rohkem kui üks. Ning mida sõltumatult sinust (st nad ei pea valima, mida sulle rääkida) nad räägivad ja mida paremini sa kuulad, seda paremini sa õpid neid tundma?

Kuule, isegi selleks, et oma last paremini tundma õppida, on kasulik kuulata ka teisi lapsi. Iga targemat sorti ema teab seda ju, et see on ammendamatu emaolemise tarkuste allikas. Kui kasulik on oma lapsega suhtlemise parendamiseks (ja seda saab alati teha), kuulata teiste laste jutte, kuidas nende emad mingi mure lahendanud on või mingi probleemi lõpetanud. Sa saad neid kuulates palju targemaks sellest, kuidas last mõjutab kodu, kuidas toimub lapse arengus põhjus->tagajärg. Heidad pilgu lapse vaatevinklisse, mida sa selle lapse emaga vesteldes iial ei saa. Sa saad palju targemaks, kui ainult oma last kuulates ja teooriat lugedes. Seepärast kuulakem oma lapse sõpru.
See nüüd oli lihtsalt näide. Meestega, naistega, vanuritega, koertega, teadlastega, baleriinidega, kaelkirjakutega, puuetega inimestega, lastega, ülemustega, alluvatega jne jne on ikka sama – mida rohkem sa neid kuulad ja jälgid, mida rohkemaid sa neid elus kuulad kui sõber – seda paremini sa neid tunned.

Jah, aga kõik sellised suhtlemised elus liigituvad minu jaoks tuttavate inimeste alla, kes tulevad ja lähevad inimeste elus ja vahelduvad vastavalt tingimustele. See teema on siin aga sõprusest.
Olen lapsi kasvatades ise eksinud, vigu teinud, arenenud ja kasvanud koos lastega. Otseselt kui mul esimene laps sündis, ma teiste lastega sõprussuhteid selle eesmärgiga pole pidanud. kõik on olnud elu osa. Olen kindel, et ükski naine, kes emaks saab, ei teee nii teadlikusest, pigem suheldakse oma sõbrannadega, kellel ka lapsed ja jagatakse kogemusi ja igapäeva elu, kui aega on. Ma ei tea kedagi, kes oleks oma last oodates või peale sünnitust hakanud sinu kirjelduse sarnaselt käituma.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 67 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas suhtute enda mehe ümber tiirlevate “sõbrannadega” ?