Esileht Koolilaps kuidas suhtute hindesse2 ja 3 ja 4-

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: kuidas suhtute hindesse2 ja 3 ja 4-

Postitas:

kas lubate lapsel, viiendas klassis saada selliseid hindeid? lapsel kes pole eriti helge peaga aga on võimeline õppima küll, aga lihtsalt ei viitsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Meil on kokkulepe, et niikaua kuni on neljad-viied me õppimist ei kontrolli, aga kui tulevad halvemad hinded, siis hakkame kontrollima. See on minu poisil piisavaks motivaatoriks korralikult õppida ja oma asjad korras hoida. Kuid ta on äärmiselt lahtise peaga ja kodus suurt vaeva nägema ei pea. Kui oleks laps, kellele õppimine raskuseid valmistab, siis vast lubaksin ka kehvemaid hindeid. Aga ei tea, pigem aitaks last kodus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

aitaks ja toetaks, ei õiendaks ega nõuaks häid hindeid.
Kevadväsimus neil kallal, olgem arusaajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie peres on ka alla 4 saadud hinded taunitud -normaalse arenguga lapse puhul näitab see ju selgelt kaht asja: 1) kas laps on lihtsalt lohakas või 2) midagi on jäänud arusaamatuks. Selge see, et lohakusele tuleks reageerida ja samamoodi tuleks tõsidusega suhtuda probleemi, kui mingis osas pole info kohale jõudnud. Kui kusagil tekib auk, siis tuleb see kiiresti kinni lappida, muidu käriseb ju järjest suuremaks. Siin kulub ära vanemate igakülgne toetus ja abi.
Ma ei kurjusta, aga lohakusvigade puhul halva hinde saamise tõttu jääb laps lihtsalt mõningatest privileegidest, nagu nt sõradega kinno minek või taskuraha, teatud ajaks ilma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 15:46; 29.02 00:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui see oleks ainult lubamises, minu suht hea õppur saab vahest 2 ka kirja. siis räägime lahti, milles probleem. aga ei karista last selle eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

..on veel ka 3 ja 4 asi.. 3) koolis kiusatakse 4) armastus[/tsitaat]

Normaalne lapsevanem märkab koolikiusamise ilminguid enne, kui hinded halvaks lähevad. Minu lapsed veel armastuse-ealised ei ole. Kui oleksid, siis selles vanuses oleks ju lapsele võimalik selgeks teha, et midagi ilusat ei saa olla halva (halbade hinnete ehk kehvade õpitulemuste) põhjustajaks ehk siis armastus saab olla ainult positiivne, mis peaks ka hindeid positiivselt mõjutama. Kui asi on vastupidine, siis pole järelikult tegu armastusega. Ma ei kahtle karvavõrdki, et minu lapsed minu jutust aru ei saaks. Teemaalgataja rääkis minu arvates lihtsalt laiskusest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 15:46; 29.02 00:14;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Koolilaps kuidas suhtute hindesse2 ja 3 ja 4-

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.