Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted Kuidas suhtute?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kuidas suhtute?

Postitas:

Milline on teie jaoks ülempiir lapse saamiseks? Pean silmas siis mõlemat vanemat, mitte noort ema ja soliidses eas isa. Kas see on ainult minu kiiks, et 50selt lapse saamine on vastutustundetu seda enam, kui sul pole lapse jaoks aega ja tervist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 12:06; 22.02 12:24; 22.02 12:55; 22.02 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole midagi selle vastu kui 50 ndates inimesed lapsendavad. Mõni lapsekodu laps saab endale kodu. Ja pigem räägib see vastutustundest laste vastu. Eeldada, et 50nesel ei ole enam tervist räägib ikka mõttemaailma piiratusest. Üks osa 50neseid tunneb end kordades paremini kui 20ndates või 30 ndates. Ja aega on neil ka kõigeks, mida peavad väärtuseks. Nii et on jah sinu kiiks 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 12:13; 22.02 12:28; 22.02 13:09; 22.02 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väljendan ennast siis paremini , kui 47a. naine ja 55a. mees otsustavad saada lapse aga lapse isa töötab põhimõtteliselt 24/7 ja tervis ei ole sugugi hea. Aega tal lapse jaoks ei ole, ema küll töötab vähem aga lapsega sammu pidada ei jõua. Keegi seda last ei kasvata, laps on agressiivne, sõna ei kuula ja ega teda keegi ei keela ka. Kõige suurem probleem on sotsialiseerumisega. Vanematel ei ole sõpru/tuttvaid , kellel oleks väikseid lapsi, kellega suhelda. Laps käib küll lasteaias aga ka seal ei suhtle ta teiste lastega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 12:06; 22.02 12:24; 22.02 12:55; 22.02 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Väljendan ennast siis paremini , kui 47a. naine ja 55a. mees otsustavad saada lapse aga lapse isa töötab põhimõtteliselt 24/7 ja tervis ei ole sugugi hea. Aega tal lapse jaoks ei ole, ema küll töötab vähem aga lapsega sammu pidada ei jõua. Keegi seda last ei kasvata, laps on agressiivne, sõna ei kuula ja ega teda keegi ei keela ka. Kõige suurem probleem on sotsialiseerumisega. Vanematel ei ole sõpru/tuttvaid , kellel oleks väikseid lapsi, kellega suhelda. Laps käib küll lasteaias aga ka seal ei suhtle ta teiste lastega.[/tsitaat]
Hull lugu. Ma ei saa aru MIKS seda last vaja teha oli…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Väljendan ennast siis paremini , kui 47a. naine ja 55a. mees otsustavad saada lapse aga lapse isa töötab põhimõtteliselt 24/7 ja tervis ei ole sugugi hea. Aega tal lapse jaoks ei ole, ema küll töötab vähem aga lapsega sammu pidada ei jõua. Keegi seda last ei kasvata, laps on agressiivne, sõna ei kuula ja ega teda keegi ei keela ka. Kõige suurem probleem on sotsialiseerumisega. Vanematel ei ole sõpru/tuttvaid , kellel oleks väikseid lapsi, kellega suhelda. Laps käib küll lasteaias aga ka seal ei suhtle ta teiste lastega.[/tsitaat] See toodud näide ei räägi ju kuidagi vanuse probleemidest, vaid isiksuste omadest. Võin sulle näitena tuua 20ndates vanemated, kes samasugused. Mees tööl, kodus ei ole, naine lapsega sammu pidada ei suuda ja laps sõna ei kuula. Kuidas see vanus siia puutub ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 12:13; 22.02 12:28; 22.02 13:09; 22.02 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sammu pidada selles mõttes ,et müraks/möllaks , käiks lapsega kinos või mida iganes. Pole energiat, et lapsega tegeleda. Isal on eelmisest abielust täiskasvanud lapsed ja ta on ka mitmekordne vanaisa, emal samamoodi täiskasvanud lapsed eelmisest abielust. Tänapäeva vanemad on väga noorsuslikud ja ei pane kätt ette ühelegi tegevusele aga nende puhul see ei kehti, nad on oma mõtteviisilt juba vanad ja see tekitab ka lapsele probleeme.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 12:06; 22.02 12:24; 22.02 12:55; 22.02 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Sammu pidada selles mõttes ,et müraks/möllaks , käiks lapsega kinos või mida iganes. Pole energiat, et lapsega tegeleda. Isal on eelmisest abielust täiskasvanud lapsed ja ta on ka mitmekordne vanaisa, emal samamoodi täiskasvanud lapsed eelmisest abielust. Tänapäeva vanemad on väga noorsuslikud ja ei pane kätt ette ühelegi tegevusele aga nende puhul see ei kehti, nad on oma mõtteviisilt juba vanad ja see tekitab ka lapsele probleeme. [/tsitaat] Noo just, seda ma räägingi. See minu teada näide 20ndates naisest, kes ei jaksa lapsega õue ka minna, mängimisest ja möllamisest rääkimata. Ja siin vestlustes on selgunud, et see pidi olema üsna levinud 20nesed ei jaksa oma lastega tegeleda, väsinud, tüütu, ei taha, pole huvi jne. See on sul ikka kõva kiiks, et väimuse seostad vanusega. 50 ndad pole mingi vanus. See ei eelda sugugi , et inimene on haige. Tõsi kui noorena kõvasti pidutsetud ja tervist söömiste ja joomistega rikutud, siis tõesti. Aga need 50 nesed on juba varem vanurid, ikka nendes 20 ndates juba. Lihtsalt see mis räägin on oma näited lähiümbrusest. Eks sinul omad näited. Ja see näitab veelkord, asi pole sugugi vanuses. Vanuse läbi ei saa üldistada, kes jaksab ja kes mitte. Vana ei tähenda et inimene ei jaksa end liigutada. Pigem on küsimus selle, et ei taheta end liigutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 12:13; 22.02 12:28; 22.02 13:09; 22.02 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei taha üldse üldistada kuna mu enda ema on ka 50dates ja väga nooruslik ning energiline aga selle konkreetse näite puhul on isal tõesti korralik stress ja väsimus, lisaks veel tervise probleemid. Ema puhul on asi vist tõesti maailmavaates. Oma olekult juba vana. Lapse puhul on näha ,kuidas tal on tohutu energia ülejääk ja, kuidas ta tahab suhelda omavanustega. ma ei ei seosta ju välimust vanusega, kust sa selle välja lugesid? Olgem ausad, puht füüsiliselt on 20sel energiat kindlasti rohkem ,kui 50sel. Iseasi, kui see 20ne seda energiat kasutada ei taha. Nende elu igapäevaselt kõrvalt nähes on mul kahju lapsest. Neid tundes tean ka ,mida tulevik toob ja midagi head see küll pole. Rõhutan veel kord, ei üldista. Üldistan ainult kogu teemat algusest lõpuni, riskid sellises eas sünnitada ja mõjud lapse arengule, vanemate tervis sellise töörügamise tagajärjel jne. Lisaks veel pealiskaudsemad põhjused, vanad vanemad tänapäeva ühiskonnas, sellega seoses probleemid lapsel lasteaias, koolis jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 12:06; 22.02 12:24; 22.02 12:55; 22.02 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ongi nii, et antud isikud pole suutnud oma nooruse tohutut energiat säilitada. Olen üsna kindel, kui nad muudaks ja tahaks, suudaks nad end kindlasti lapse järgi seada. Kui tervis logiseb, saab just liikumisega selle paremaks. Olen üsna kindel, et antud juhul ei ole asi vanuses, vaid ikkagi isikuomadustest. Nendel on suva. Oli suva ilmselt varem ja on ka praegu. Sellised inimesed ei teki äkki. Et 20 neselt ja 30neselt leegivad ringi kui energiajänesed ja siis hops 50 neselt ei suuda enam. Pigem on siin näiteid kui 50nesed lähevad püstijalapealt. Täiesti terved, elurõõmsad, liikuva eluviisiga. Aga seda juhtub jälle ka 20nestega. Energia tuleb liigutades. Kui ei liiguta ei tule mingit enegriat. Ja see on nii 20nesel ja 50nesel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 12:13; 22.02 12:28; 22.02 13:09; 22.02 13:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib olla nii või naa. 20-nendates noortel vanematel võib olla energiat, aga seda kasutatakse pidutsemiseks ja ringi leekimiseks. 40-nendates võiva olla inimesed maha rahunenud, oma koha elus leidnud ja tahavad tegeleda lastega, materiaalne baas on loodud. Seega see oleneb tõesti ainult inimestest. Mina sain esimese lapse 25-selt, teise 38-lt ja tunnen end kui kala vees. Arvan, et mõnes mõttes olen praegu targem ja ettenägelikum ema. Aga oma tervise suhtes olen praegu topelt hoolikas, eesmärk ja vastutus on oma pesakond suureks kasvatada.
Igal juhul nendel, kel pole laste jaoks piisavalt aega, ei peaks endale lapsi muretsema, olenemata vanusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

> Laps käib küll lasteaias aga ka seal ei suhtle ta teiste lastega.

> Lapse puhul on näha ,kuidas tal on tohutu energia ülejääk ja, kuidas ta tahab suhelda omavanustega.

Kuidas nii saab olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Pereelu ja suhted Kuidas suhtute?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.