Esileht Väikelaps Kuidas suunata isa lapsega tegelema

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Kuidas suunata isa lapsega tegelema

Postitas:

Oleksin ääretult tänulik nõuannete eest, kuidas suunata isa lapsega tegelema. Laps on 2-aastane, kuid isa roll lapse kasvatamise juures piirdub hetkel sisuliselt kalli-musidega kodust lahkudes, naastes ja lapse magamaminemise rutiini alguses. Laps on muidugi ka minusse klammerdunud ja mees toob seda ettekäändeks a la ma oleks küll lapsega, aga ta ei oska ju ise rahulikult mängida ja hakkab ema taga nutma. Kord pidin ära käima kodust ja laps sattus paanilisse nutuhoogu kuni uinus. Isa ei suutnudki teda rahustada. Ta kipub ka lapse peale pigem käratama ja ei oska või ei taha teda leebelt toetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enda valitud mees ju, ise pead teadma, mida teha.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 04:42; 11.02 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsega ei pea tegelema. Laps peab õppima ise asjadega tegelema. Sest muidu on tulemus, nsgu sul-ei saa pildilt kaduda, muidu täielik hüsteeria.
Ehk sina pead harjutama kanaemmenduse vähendamist.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aus olla on selleks juba veidi hilja. Lapse-isa side kujuneb täpselt samamoodi nagu ema-lapse side – alates sünnist.

Va imetamine on isa kohus ja privileeg tegeleda lapsega täpselt samamoodi nafu emal.

Eks nüüd peate tuld kustutama ja samm-sammult minema. Kahjuks praegu ei pea ümber harjuma mitte ainult mees aga ka laps.

Kaasa mees kodustesse tegevustesse ja aja jooksul vähenda enda rolli. Näiteks magamaminek. Las ta alguses lihtsalt olla kõrval, iga õhtuga teeb aina tohkem kuni ühel õhtul oled sina see, kes kõrval seisab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 09:10; 11.02 15:55; 13.02 13:40;
To report this post you need to login first.

Lapsele on loomulik kiinduda inimesesse, kes temaga tegeleb. See, et laps sattus sinu lahkudes nutuhoogu, on positiivne märk sellest, et tema kiindumsusuhtega sinu vastu on kõik korras. Isal aga tuleb hakata seda suhet teadlikult looma.
Kõik need igapäevased lihtsad asjad – riietamine, potitamine, pesemine, toitmine. Kui palju nendest teeb isa?
Iga-õhtune isa-lapse vannirutiin oleks hea algus. Ja sellele võiks eelneda ka ühine jalutuskäik. Õhtul veel õhtune unejutt, mille loeb või räägib isa. Vali nendest alustuseks üks. Siit saab edasi minna.
Kuidas nad mängivad koos? Kas nii, et isa tegelikult vaatab ühe silmaga telekat või nutiseadet?
Kas sul endal on ka oma hobisid, mille ajal isa hoiab last? Kindlasti muretse endale mingi iganädalane hobi või osakoormusega töö kodust eemal.
Planeerige mõne sündmuse külastus või spa-s käik kogu perega, enne leppige kokku, et isa tegeleb võimalikult palju lapsega selle kestel, sina ainult vajadusel assisteerid.
Ennast pead muidugi ka korrale kutsuma, et Sa ei kiirustaks sekkuma. Las isa otsustab ja leiutab ise.

Meil peres oli analoogne situatsioon kolmanda lapsega, kes kiindus väga emasse (eks põhjusi mitmeid, tegemist nn suurte vajadustega lapsega, soodustas ka isa eemalviibimine, võõrastas oma isa juba 3-kuuselt). Aga isa teadlikult tegeles suhte loomisega. Ka sinu lapse isa peab seda mõistma, et tema suhe lapsega on paljuski tema enda teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle olukorra ainuke lahendus on tasapisi isa ja last üksteisega harjutada. Meil on noorim laps selline emmekas (tissilaps ja kaisukas ja nii see on läinud, et emme küljes kinni), et mis iganes issi tahab hoolitseda, karjutakse vastuseks “EI, EMMET!!”. Issi ei sobi isegi peput pühkima, rääkimata magamajäämisest jne. No tegeleb siis suuremate lastega. Aga õnneks kui mina kodust ära lähen, siis on issi ikka vastuvõetav variant.
Ja tähtis on see, et ei lenda kohe peale nagu hea kanaema kunagi, las isa pusib ikka ise ka.

Mida vähem mees lapsega tegeleb, seda vähem ta oskab midagi lapsega peale hakata ja laps ei tahagi olla temaga, sest pole lihtsalt harjunud. Seega esiteks mängite kõik kolmekesi koos, siis hakkad vaikselt k66gis jne käima, mõni minut korraga, tasapisi ärakäimised pikenevad, isa saab lapsega tegelemiseks julgust ja osavust juurde, laps harjub temaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 11:08; 13.02 09:11; 13.02 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, tuleb suvi siis suuna meest rohkem lapsega jalutamas käia. Kui on võimalus siis mine õhtuti tööle siis mehel pole pääsu kui ise lapsega tegeleda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu pole veel sugugi hilja issit lapsega lähendada, 2 aastat just hea aeg -lapsel juba jalad all ja midagi räägib ka:)
Nende pereliikmete, kes lapsega ise tegelda ei viitsi, tavaline argument on reeglina, et “oi, mina ju ei oska, sina oskad palju paremini!” Ehk siis põhimõttel: kiida lolli siis loll jookseb. Sageli “vajuvad” nad sujuvalt ära, niipea kui lapsega põhitegeleja ehk antud juhul emme silmapiiril on. Nii mõjub tihti hästi hoopiski fakti ette asetamine, et nii, minul on tarvis poes ära käia, tegele sina seni lapsega. Kui ise veel 2-aastasega kodune olin, siis söötsin õhtul kojutulnud abikaasal kõhu täis, lasin tal natukene diivanil kosuda ning ulatasin talle siis riietatud ja söödetud lapse, et ole lahke, vii ta nüüd mänguväljakule. Läksidki ja müttasid seal õhtuti vahel mitu tundi. Praeguste ilmadega olid pargi kelgumäel. Pärast nägid mõlemad väga rõõsad välja, laps oli saanud kõvasti rohkem möllata ja mürada kui emaga tavaliselt, issil silmad särasid, kuna temale oli kontorist väljasaamine ning kelgumäele värske õhu kätte pääsemine teretulnud vaheldus. Aga sina ei pea seal juures kiibitsema, vaid just nimelt jätadki isa lapsega kahekesi.

Vähemalt minu abikaasa oli lapsega olles küll väga vastutustundlik ja tubli issi ning laps väga hoitud ja rõõmus. Samas mitmed sõbrannad samas olukorras kurtsid, et issi kipub isegi lapsega kahekesi (st ainuvastutajana) jätma paariaastase unarusse, seisab eemal ja näpib nutikat ega vaata lapse poolegi. Siin Perekoolis üks kurtis, et issi vaatas ainult diivanil telekat, laps oli avanud välisukse, kõndinud pesuväel talvisesse õue ja jalutanud üksi pesus mööda tänavat, pärast sai kopsupõletiku ja issil polnud sest kõigest aimugi. Nii et kogemusi võib siingi olla mitmesuguseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olme ausad, palju neid isasid on, kes kodutöödesse ja väikelapse kasvatamisse emaga võrdselt panustavad? Eriti kui ema on kodune? Minu tutvusringis ehk paar tükki on, aga mitte rohkem. Mitte kõik mehed ei käi 8-17 tööl, paljud käivad lähetustes, mõned töötavad välismaal ja tulevad koju vaid nädalavahetusteks.

Minu 2,5-aastane on ka minusse väga kiindunud. Mees töötab palju, õhtuti tuleb kl 8 paiku, nädalavahetustel tihtipeale teeb ka tööd arvuti ees. Ei saa midagi ette heita ka, sest tänu temale saame endale lubada suuremat elamist, paar korda aastas reisimist, ise võin olla 3 aastat lapsega kodune 1,5 aasta asemel, suurem laps teeb sporti, käib võistlustel, tegeleb hobidega.

Noorem laps oli megamemmekas umbes kuni 2 aastaseks saamiseni. Vankris ei istunud, oma voodis ei maganud, isa juurde sülle ei läinud. Minu äraminek oli alati tragöödia, samas mu äraoleku ajal oli issi kohe sõber. Spetsiaalselt neid kahekesi pole jätnud, aga vajalikud käigud tegin ikka ära. Umbes 2-aastaselt hakkas isa lapsele meeldima, sest ilmus rohkem isa-lapse tegevusi. Laps taipas, et isaga on palju huvitavam õues jalutada, kodus akrobaatikat teha jne. Samuti oskas laps paremini ennast väljendada ja sai ka isa temale asju selgeks rääkida. Nüüd 2,5-aastaselt on meil olukord suht ok.

Mõni väidab siin, et kui isa pole beebiga piisavalt tegelenud, siis ongi isa-lapse suhe olemata. See, et naiste-meeste roll laste kasvatuses on võrdne on ikka suhteliselt uus teooria. Meie vanemate ajal usuti veel sellesse, et väikelastega tegelemine on puhtalt naiste rida. Ja ometi iga perekond on erinev poolte vastutuse ja kohustuste osas – peaasi, et mõlemad pooled on sellise jaotusega rahul.

Tahaks teemaalgatajat julgustada, et emasse kiindumine on normaalne. Laps kasvab, tema huvide ring suureneb, eneseväljendamine paraneb, samuti kasvab nende tegevuste hulk, mida isaga koos on vahva teha. Teemaalgataja ülesanne oleks olla lapseisale abiks nende tegevuste leidmisel. Selleks võib olla lapsega koos jalutamine nädalavahetusel, ujulas käimine, jalgrattaga sõitmine või pallimängud õues, hiljem lisandub ehk mingi trenn või hobi, kus laps käib koos isaga. Ka terve perega üritused on head, eriti koos reisimine. Tundke teineteisest rõõmu, lapsega aega veetmine ei ole kohustus vaid privileeg 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 13:00; 12.02 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olme ausad, palju neid isasid on, kes kodutöödesse ja väikelapse kasvatamisse emaga võrdselt panustavad?

Minu tutvusringkonnas peaagu kõik. Naabrilapsed on ühe erandiga võrdselt väljas nii emadega kui isadega. Nädalavahetused on muidugi rohkem isade päralt kui nädalasisesed päevad, aga ka nädala sees õhtuti näeb isasid õues väga tihti. Sõpraderingis üritustel täpselt samamoodi tegelevad nii emad kui isad.

See, et naiste-meeste roll laste kasvatuses on võrdne on ikka suhteliselt uus teooria. Meie vanemate ajal usuti veel sellesse, et väikelastega tegelemine on puhtalt naiste rida.

Jälle ei ole nõus. Konkreetselt oma vanemate näitel võin küll öelda, et isa pole mitte kunagi arvanud, et lapsed oleks naise rida. Nii minu emal kui isal olid omad kodused toimetused ja mõlemad tegelesid ka meiega väga palju. Tegelikult isa vist isegi rohkem.

Teemaalgatajale on palju head nõu juba antud, usun, et kui seda kuulda võtad, paraneb ja sinu mehe ja lapse suhe märgatavalt. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, tuleb suvi siis suuna meest rohkem lapsega jalutamas käia.

Miks talvel ei või jalutada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 04:42; 11.02 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme ausad, palju neid isasid on, kes kodutöödesse ja väikelapse kasvatamisse emaga võrdselt panustavad?

Tänapäeval, eriti noorte, edukate ja haritud inimeste seas, sellist küsimust enam ei teki. Pigem on suures vähemuses perekonnad kus ikka veel elatakse stereotüüpide järgi. Minu tutvusringkonnas (vanuses 24-30a) ei ole ühtegi taolist perekonda. Õnneks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 09:10; 11.02 15:55; 13.02 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, tuleb suvi siis suuna meest rohkem lapsega jalutamas käia. Kui on võimalus siis mine õhtuti tööle siis mehel pole pääsu kui ise lapsega tegeleda.

Miks talvel jalutada ei tohi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja jutust näen, et laps on alles 2-aastane, ja see on tõepoolest enam-vähem murdepunkt, kus laps hakkab ise rohkem vaatama isa poole. ma kahtlustan, et isa tunnebki end lapse sünnist saati natuke abituna ja kõrvalejäetuna, tunnevad ju emad sageli vaistlikult vastsündinu vajadusi, ja imetades saavad peamist neist loomulikul viisil rahuldada. meestel juba seda võimalust niikuinii pole. enamasti ei saa töölt koju jääda mõlemad vanemad, nii et olukord ongi esialgu ebavõrdne. ja probleem süveneb, ema teeb toiminguid sagedamini ja tunneb end kindlamalt, ja mees võib tunda, et niikuinii on mähkmevahetusel või riietamisel kohmetu, või tõlgendab lapse nuttu ebaõnnestumisena.
lapse endagi jaoks turvaisikute ring kasvab ükshaaval. keegi on öelnud, et esimene aasta 1 turvaisi, teine aasta 2, jne. mu enda laste pealt tundub, et täitsa peab vist paika. nüüd tegelikult hakkabki see periood, kus isa ja laps teineteist avastavad. seda enam, et meestel võib olla enne seda, kui laps räägib või vabalt liigub, üldse raske ühiseid tegevusi välja mõelda. kui juba saab enam-vähem suhelda, on lihtsam. põhiline, et mees end usaldab, ja teeb nii, nagu tuleb. midagi ikka välja mõtlete, kas õhtuse unejutu lugemine, legotamine, või pühapäevane pannkoogiküpsetus. mõnikord piisab lihtsalt piisava põhjuse väljatoomisest, nt et ema ei saa, sest peab nõud ära pesema, või duši all käima. kui õhtuse rutiini alguses ta osaleb, venitage see lihtsalt pikemaks, näiteks raamatulugemisega, ja seda ainult isaga, et neil oleks midagi meeldivat ja täitsa oma.
kui isa peab lapsega üksi olema või magama panema, pole ju midagi hullu, kui laps ka nutab, peaasi, et isa ise sellest ei heitu. laps pole harjunud, aga varsti läheb lasteaeda, mõnikord hoiab vanaema, eks see nii tulebki.
mees peab nägema, et lapse nuttu ei pea kartma, üks kord nutab, teine kord nutab, kolmas kord lepib. see ei tähenda, et teeb halvasti. ja ega laps ei olegi maja kunn, et valib, kes teda riietab, kes pissitab, kes toidab. varsti näevad mõlemad, et ka isa saab hakkama.
ja veel, mis võib aidata, see on teine laps, siis isa lihtsalt peab vanemale lapsele appi tulema, kui ise vastsündinuga oled. parim muidugi oleks natukene juba harjumus ja enesekindlus sisse seada varem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 19:15; 13.02 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähed kodust ära ja jätad lapse mehega, muud kunsti siin polegi. Ja tegelikult ei peagi lapsega kogu aeg tegelema. Pead lihtsalt olemas olema, kui ta sind vajab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks sela on mitu olulist momenti:

üks on näitek sneedsamad unerutiinid, või üleüldse igapäevatoimetused. Las mees rohkem teeb neid. Et mees ei ole ainult musi-kalli-mängu jaoks, vaid ka argirutiinide jaoks. Las mees teeb unerutiinid algusest lõpuni, mite ainult alguses. No kui laps väga nõuab, et unejuttu loeb ema, siis las olla, aga just pesu, riietumine jmt. Samuti kui laps vajab söögilauas abi, kasvõi joogi juurdevalamist, põlle ettepanemist, las mees teeb neid asju, kui ta kodus. Kui laps on potil ja vajab pepu pühkimist, saada mees jne

Kõige lihtsam ongi alguses, et ei sunni last mehega kuidagi mängima, vaid suunad meest lapsega argitoiemtusi tegema, et laps harjub, et isa ka teeb neid asju (minu jaoks on õudne, kui üks tuttav kiitles, et tema mees oli kuni lapse 1,5aatsasek ssaamiseni ainult ühe korra mähkmeid vahetanud, et ta suutis niimoodi meest säästa. Jube, milleks selline asi?)

Samal ajal hakake koos kolmekesi asju ette võtma. Ei pea olema nii, et laps mängib emaga või isaga. Pere mängib koos, nädalavahetusel käiakse koos õues jne. Ja kui juba asajd veidi sujuvad, ka mees on kohanendu, et ta rohkem toimetab laspega, siis aegajalt juba ütled laspele, et sul ei ole hetkel aega, teed süüa vmt, mine mängi issiga. Seda muidugi võid juba ka praegu öelda, harjutad selle lause ja selle mõttega last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läksid asjad iseenesest paremaks siis, kui sündis teine laps. Siis lihtsalt puhtfüüsiliselt mul polnud enam võimalik tihtipeale kahe lapsega korraga tegeleda ja ärakäimisi tekkis ka rohkem. Algus oli muidugi vaevaline, sest isa polnud pidanud väga panustama, laps oli lihtsamat sorti ka ja nii meil oli üks paras nurkade mahalihvimine. Aga kui see mööda sai, sujusid asjad iseenesest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme ausad, palju neid isasid on, kes kodutöödesse ja väikelapse kasvatamisse emaga võrdselt panustavad?

Tänapäeval, eriti noorte, edukate ja haritud inimeste seas, sellist küsimust enam ei teki. Pigem on suures vähemuses perekonnad kus ikka veel elatakse stereotüüpide järgi. Minu tutvusringkonnas (vanuses 24-30a) ei ole ühtegi taolist perekonda. Õnneks.

Ära aja jama. Just noored, edukad ja haritud on reeglina ka ambitsioonikad ja laia silmaringiga inimesed (loe: omavad mitmeid huvisid ja hobisid väljaspoolt tööd). Vanus 24-30 on tavaline ka oma äri alustamiseks, millega kaasnevad ületöötunnid, tihtipeale ka reisimised. Peale tööd tegeldakse muuhulgas enesetäiendamisega: loetakse erialakirjandust, õpitakse keeli, käiakse täiendkoolitustel.
Muidugi panustavad ka isad perekonda ja veedavad lastega aega, aga et nad teeks seda võrdselt kodus oleva emaga – see on ikka palju oodatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 13:00; 12.02 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole ju jama, tänapäeva noored isad enamasti ei arva, et lapsed ja tited on ainult naise rida, naised on kuidagi bioloogiliselt enam sobivad mähkmeid vahetama jne jne. Muidugi on noor inimene aktiivne, aga panustatakse hoopis rohkem kui mõnedki praegused vanaisad, kes olid t66l ja vabal ajal vaatasid telekat või olid ajalehe taga. Kuigi nt minu isa mässas lastega(meiega) palju ja oli nt ise aasta ja 3 vanuste lastega kodus, sest ema käis ülikoolis, ta sai lastega isegi paremini hakkama.
Ja pealegi kõike sinu mainitut igatsevad ja teevad ka tänapäeva noored emad. Ja tunnen mitut isa, kes t6epoolest on täpselt sama palju lapsega, isegi t66l käivad 50% ja 50% ja on võrdselt lapsega kodus alates lapse 3. elukuust (välismaal, kus pole emapalka ja pikka kodusolemist, kuid eestlased).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 11:08; 13.02 09:11; 13.02 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole ju jama, tänapäeva noored isad enamasti ei arva, et lapsed ja tited on ainult naise rida, naised on kuidagi bioloogiliselt enam sobivad mähkmeid vahetama jne jne. Muidugi on noor inimene aktiivne, aga panustatakse hoopis rohkem kui mõnedki praegused vanaisad, kes olid t66l ja vabal ajal vaatasid telekat või olid ajalehe taga. Kuigi nt minu isa mässas lastega(meiega) palju ja oli nt ise aasta ja 3 vanuste lastega kodus, sest ema käis ülikoolis, ta sai lastega isegi paremini hakkama.
Ja pealegi kõike sinu mainitut igatsevad ja teevad ka tänapäeva noored emad. Ja tunnen mitut isa, kes t6epoolest on täpselt sama palju lapsega, isegi t66l käivad 50% ja 50% ja on võrdselt lapsega kodus alates lapse 3. elukuust (välismaal, kus pole emapalka ja pikka kodusolemist, kuid eestlased).

jubedad ajast maha jäänud eestlased jah, kes tahavad lapsele rinnapiima anda. nii hea ikka elu välismaal, kus pole mitte mingit toetussüsteemi emale, kes isegi üleüldise tendentsi kiuste tahaks seda teha, aga on sunnitud kolmekuuse beebi terveks päevaks lastesõime kiiktooli jätma, et tööle minna.
see läheb väga teemast kõrvale ka juba ka, teemaalgataja küsis nõu, mitte lugejate isiklikke tõekspidamisi meeste ja naiste võrdsuse teemal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 19:15; 13.02 09:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa inised? See laps muide sai rinnapiima aasta ja peale, ema käis lõunal kodus ja laps sai pudelist rp juurde. Laps ei olnud sõimes mitte päevagi vaid isaga kodus, said ikka aru või.
Mina oma nõuande teemaalgatajale juba andsin, sina võiksid ka teemasse midagi panustada, mitte klähvida, kuidas isad nii ja isad naa, ainuke kes teemast välja põrutas oled ise. On tänapäeva isad palju kaasatumad lastekasvatamisse ja kui veel pole, siis tuleb neid õpetada. Vene kroonus oli “Kui ei oska, õpetame. Kui ei taha, sunnime!” umbes nii 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 11:08; 13.02 09:11; 13.02 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsega ei pea tegelema. Laps peab õppima ise asjadega tegelema. Sest muidu on tulemus, nsgu sul-ei saa pildilt kaduda, muidu täielik hüsteeria.
Ehk sina pead harjutama kanaemmenduse vähendamist.

Ma ei ole sinuga päris nõus, et lapsega ei pea tegelema, peab ikka küll ja mida rohkem sa lapsega tegeled seda suurem turvalisus on lapsel, ta teab et võibki igal hetkel oma vanema poole pöörduda ja temalt abi loota ja see on väga tähtis ka edaspidises elus. Kas laps on klammerduv või mitte, oleneb lapsest endast, kõik oleme me ju erinevad.
Minu ämm õpetas oma poja e minu abikaasa üksi mängima, lapsega ei tegelenud, kiidabki kui tubli ja hea laps tal oli, lasteaias ka ei käinud, muudkui mängis ja joonistas üksi, kedagi ei tülitanud ega seganud, täielik vastand muide meie lastele, täna kiidab muidugi ema oma poega edasi ja kaitseb teda ta oma laste eest ja ka minu eest. Ema ja poeg kahjuks peaaegu üldse ei suhtle, neil pole mingitki sidet. Kahju on vaadata, aga mul pole teha midagi, kiidulaul käib ühepoolselt. Koolis oli poeg koolikiusamise ohver, selle kohta ütleb samuti ämm, et kool oli süüdi, kooli tegemata töö, minul polnud midagi teha. Hästi kurb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme ausad, palju neid isasid on, kes kodutöödesse ja väikelapse kasvatamisse emaga võrdselt panustavad?

Tänapäeval, eriti noorte, edukate ja haritud inimeste seas, sellist küsimust enam ei teki. Pigem on suures vähemuses perekonnad kus ikka veel elatakse stereotüüpide järgi. Minu tutvusringkonnas (vanuses 24-30a) ei ole ühtegi taolist perekonda. Õnneks.

Ära aja jama. Just noored, edukad ja haritud on reeglina ka ambitsioonikad ja laia silmaringiga inimesed (loe: omavad mitmeid huvisid ja hobisid väljaspoolt tööd). Vanus 24-30 on tavaline ka oma äri alustamiseks, millega kaasnevad ületöötunnid, tihtipeale ka reisimised. Peale tööd tegeldakse muuhulgas enesetäiendamisega: loetakse erialakirjandust, õpitakse keeli, käiakse täiendkoolitustel.
Muidugi panustavad ka isad perekonda ja veedavad lastega aega, aga et nad teeks seda võrdselt kodus oleva emaga – see on ikka palju oodatud.

Räägin antud juhul enda kogemustele tuginedes. Mina olen hetkel 25aastane, omandan teist magistrit. Ootan teist last. Abikaasa on 29aastane ja tegeleb ettevõtlusega ning täiendab end koolis. Astusin bakasse olles esimese rasedusega poole peal. Akadeemilist pole pidanud 6 aasta jooksul võtma, sest meil ei ole mitte kunagi tekkinud küsimust kas me oleme võrdsed lapsevanemad või mitte. Kui tal on äris kiired ajad, siis panustan mina rohkem. Kui mul on koolis kiired ajad, siis panustab tema rohkem. Lihtne. Minu magistritöö ajal oli kodu kuu-kahe vältel praktiliselt 100% mehe õlgadel.
Meie esimene laps sai rinda 2 aastat.

Meie lähikonnas on 5 noort perekonda. Kõik täiendavad end koolitustel või õpivad. Ettevõtjaid on kaks. Mitte ükski noortest emadest ei ole igasuguse lisategevuseta lapsehoolduspuhkusel, see tähendab, et isade kohus ja privileeg on täpselt samamoodi kodustes töödes ja lastekasvatamises kaasa lüüa, sest emad ei ole 100% kodu päralt, nagu isadki 😉 Meie seast on ka üks isa lapsehoolduspuhkusel. Laps on rinnalaps.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 09:10; 11.02 15:55; 13.02 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isa lapse peale karjub, on sel isal mingi vaimne hälve. Sry aga väikeste peale häält ei tõsteta. Lisaks kui ta lasi lapsel nutta kuni uinumiseni, on su mehel ikka mingi kiiks. Isegi lasteaias kutsutakse vanem järgi kui last rahustada ei suudeta, mitte ei oodata kuni end pildituks nutab. Su mees tõepoolest ei ürita lapsega kontakti saada, on lausa kalk. Ma ei jääks sellise mehe kõrvale kui aus olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Väikelaps Kuidas suunata isa lapsega tegelema

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.