RE: Kuidas tappa ennast ja last
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Maarja kirjutas:[/small]
Miks siis politsei nendele asjadele reageerib, kui ma näiteks soovin sillalt või ükstapuha kust alla hüpata? Ka see on appikarje ja pole politseil vaja mind veenma tulla, et ma seda ei teeks. Tegelikult pole see asi nii, et kes räägib, see karjub ainult appi aga midagi ei tee. Siin perekoolis juba on olnud selline juhtum, kui ei reageeritud ja noor tüdruk võttiski endalt elu.[/tsitaat]
On olukordi, kus me enam ISE ei suuda reaalselt hinnangut anda oma mõtetele, tunnetele, käitumisele jne. Mis puudutab küsimust, miks politsei reageerib, siis vastus on lihtne, politsei kohustus on reageerida, pakkuda kaitset ja lahendusi. Tegelikult on eesmärgiks selliste olukordade miinimumstatistika. Nende olukordade tekkimise vältimiseks on loodud mitmeid erinevaid organisatsioone ja mitmeid erinevaid sektoreid, kes teevad koostööd ja püüavad inimesi aidata juba varases staadiumis, ilma, et keegi konkreetsete teguni jõuaks. Harva, kui inimene hetke emotsioonist sillale ronib, sõmega nipsu laseb ja kogu oma eluloole allakirjutab (ei ole välistatud), üldjuhul on tegemist ikkagi pikema ajalise umbsõlmes olekuga.
Mis sellest kõigest välja tuleks, kui meist igaüks, vähegi raskemal eluetapil sillale roniks ja elulõpetamist lahendusena näeks? Mõte juba iseenesest on kohutav! Nagu ma juba eelnevalt olen maininud, siis eluraskused on elu üks element, üks osa. Neist tuleb läbi murda ja jagu saada. Me ei pea sellega hakkama saama üksinda, meis peab julgust olema küsida abi!
Teema, millest foorumis kirjutati, ei puudutanud ainult täiskasvanud inimese soovi elust lahkuda, vaid sellesse oli segatud ka alaealine, süütu lapsuke. Kombinatsioon on kulmineeruv. Otseloomulikult tuleb igale olukorrale rakendada idividuaalne hinnang, ja antud olukorras hinnati riskiindeks ohtlikult suureks. Reaalne abipalve, reaalne olukord, reaalne oht. Me ei tea kunagi, mida inimene oma peanupu sees võib välja genereerida, meie mõistus võib olla ettearvamatu. Meil on võime öelda ühte, mõelda teist ja käituda kolmandat moodi. Näiteid elust enesest on tuhandeid, kunagi ei ole olemas ainult ühte ja kindalt appihüüde-, reageeringu -ja päästemudelit. Analüüse ja hinnanguid rakendavad oma ala professionaalid.
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.09 05:10; 17.09 14:15;