Esileht Ilu ja tervis Kuidas te ennast vormis hoiate?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )

Teema: Kuidas te ennast vormis hoiate?

Postitas:

Hea vorm võib tähendada erinevaid asju – see on tõlgendamise küsimus.

Minu jaoks on vorm SISU- töövõime, tervis, võimekus teatud sooritusi erilise pingutuseta teha, hea tulemus Cooperi testis või koormustestil jne., väljanägemise või kehakaaluga on seos üsna olematu.
Lausa kops läheb üle maksa 🙂 kui lehes olevate fotode!? alusel kiidetakse jälle kellegi suurepärast vormi.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 10:41; 12.08 10:49; 16.08 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on vorm SISU- töövõime, tervis, võimekus teatud sooritusi erilise pingutuseta teha, hea tulemus Cooperi testis või koormustestil jne., väljanägemise või kehakaaluga on seos üsna olematu.

Ja minu jaoks on vorm vorm. Kuju 🙂

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 09:57; 12.08 11:10; 12.08 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine asi, et kui mulle on pakk, siis tihti ei too seda autoga ära vaid jalutan spetsiaalselt (kokku 2 km)

Kujutan neid mänglevaid lihaseid ette 😀

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.08 18:38; 11.08 21:25; 12.08 12:54; 12.08 13:04; 17.08 10:42; 17.08 10:42; 17.08 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Heas vormis olemise all peetakse ikka silmas ka kehakaalu, KMI-d.

Ma ei väitnudki, et vorm on ainult kehakaal või saledus või liikuma üldse ei peaks.

Väitsid küll ju. Oma KMI näites tõid täpselt välja, et sama pikk kaalult kergem inimene on vormis, raske vormist väljas.

Sa ei öelnud ka, et alguses, et ‘hea vorm’ sinu jaoks tähendab seda, vaid üldistasid, et nii ikka peetakse silmas

Hea vorm võib tähendada erinevaid asju – see on tõlgendamise küsimus. Minu jaoks väljendub see välimuses – proportsioonis mõõdukalt trimmis keha. Kehakaal on sealjuures absoluutselt ebaoluline. Teemaalgataja viitas võhmale jm, tema jaoks võib hea vorm seega tähendada pigem organismi tervist.

Mõne jaoks tähendab see kehakaalu. Ultimatiivne definitsioon ilmselt puudub.

Kera on ka vorm 😉

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 09:08; 12.08 12:59; 12.08 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine asi, et kui mulle on pakk, siis tihti ei too seda autoga ära vaid jalutan spetsiaalselt (kokku 2 km)

Kujutan neid mänglevaid lihaseid ette ????

Miks sa mõnitad?

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 09:08; 12.08 12:59; 12.08 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine asi, et kui mulle on pakk, siis tihti ei too seda autoga ära vaid jalutan spetsiaalselt (kokku 2 km)

Kujutan neid mänglevaid lihaseid ette ????

Miks sa mõnitad?

Sorry, aga 2km jalutamine ei hoia kedagi vormis. Muidugi, kui see vorm on kera, siis seda aitab hoida küll.

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.08 18:38; 11.08 21:25; 12.08 12:54; 12.08 13:04; 17.08 10:42; 17.08 10:42; 17.08 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kera on ka vorm ????

Jah, aga mitte hea vorm, mida siin taga aetakse.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 09:57; 12.08 11:10; 12.08 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega vorm ei ole kehakaal või saledus.

Heas vormis olemise all peetakse ikka silmas ka kehakaalu, KMI-d. Näiteks, kui 1.70 cm pikk inimene räägiks, et ta käib kolm korda nädalas jõusaalis, aga sööb kaks korda rohkem kui varem ning kaal on üle saja, siis väidaksid kõik, et ta on vormist väljas. Kui sama pikk inimene kaaluks 60-65 kg ja ei teeks eriti sporti, siis öeldaks, et ta on päris heas vormis.

No ei tea. Ma olen 170, kaalun nüüd 57 ja mul on tuntav pekk tekkinud üleminekuga selga ja kõhule. 55 kg peal ei olnud varasemas eas. Konkreetselt lödiseb ja häirib ning riided ei istu enam. Eratreeneri ajad peaksin võtma alustuseks? Töö on istuv, sporti ei tee. Vormist asi ikka väga kaugel, nagu mammi kehakuju on tekkinud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega vorm ei ole kehakaal või saledus.

Heas vormis olemise all peetakse ikka silmas ka kehakaalu, KMI-d. Näiteks, kui 1.70 cm pikk inimene räägiks, et ta käib kolm korda nädalas jõusaalis, aga sööb kaks korda rohkem kui varem ning kaal on üle saja, siis väidaksid kõik, et ta on vormist väljas. Kui sama pikk inimene kaaluks 60-65 kg ja ei teeks eriti sporti, siis öeldaks, et ta on päris heas vormis.

No ei tea. Ma olen 170, kaalun nüüd 57 ja mul on tuntav pekk tekkinud üleminekuga selga ja kõhule. 55 kg peal ei olnud varasemas eas. Konkreetselt lödiseb ja häirib ning riided ei istu enam. Eratreeneri ajad peaksin võtma alustuseks? Töö on istuv, sporti ei tee. Vormist asi ikka väga kaugel, nagu mammi kehakuju on tekkinud.

Mul sama pikkus ja ka peki asetus sama 🙂 Olen kaalunud terve oma täiskasvanu elu 52-55 kilo (trenni teen kui tahtmine on, ei sunni ennast tagant väga palju, peale vaadates täitsa normis ja isegi lihased täheldatavad 🙂 Koroona ajal hakkasin ajaviiteks küpsetama liigselt magusat (mida tavaliselt teen üliharva) ja jalutasin koeraga maks 1 h. Muud trenni ei teinud. Ja hoppaa … piirangute lõppedes kaalusin 59 kg. Õudne, midagi selga ei mahtunud ja see mis mahtus ei istunud ilusti. Ega siis midagi – uuesti tavapäraste eluviiside juurde tagasi ja pooleteist kuuga haihtus 4,5 kilo. Nüüd elu jälle lill 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 20:07; 15.03 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle on mulje jäänud, et paljud kes kunagi kehakaaluga kipus on olnud, peavad kaalu ja välimust vormiks. Alati normkaalus inimese jaoks pole kaal üldse teema.

Ise olin kuni kolmekümnenda eluaastani lodev. Alakaalu piiril ja olematute lihastega, jalad nagu hernekepid ja ribid väljas. Võhma ei olnud üldse. Tervis oli õnneks korras ja sõin mille järgi iganes isu oli. Eriti vormi peale mõelda ei viitsinud, vahel pani trepist ronimine kiruma.
Kolmekümneselt leidsin kogemata hobi, mis vähegi paremal tasemel harrastades nõuab tugevat füüsist. Hakkasin vaikselt trenni tegema. Nüüd juba ammu üle neljakümne ja ilmselt oma elu parimas vormis. Püüan suht vaheldusrikkalt treenida, ikka selleks, et oleks nii lihased, painduvus, vastupidavus, kiirus kui koordinatsioon. Vahel, kui mõnda aega trenn vahele jääb, siis on kohe kehv olla. Toitun ka tunduvalt paremini kui kahekümnendates, kaalu jaoks ei oleks vaja aga vormi jaoks on vaja 🙂 Midagi otseselt ei piira, aga vaatan, et menüü enam vähem tasakaalus oleks ja vajalikud vitamiinid jms kätte saaks. Jalutamine, ujumine, aiatöö – neid teen nagunii ja neid trenniks ei pea.
Mu sõbranna naerab, et tema trenn on minu soojendus. Ega kõik ei peagi rabelema, põhiline, et ise endaga rahul on.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikelaps ???? Kui endal ei ole, siis hoia mõnda, makstakse peale ja saad vormi ka!

Teine asi, et kui mulle on pakk, siis tihti ei too seda autoga ära vaid jalutan spetsiaalselt (kokku 2 km, ikka saab mõned sammud), suveajal käin võimalusel (ehk kui tean, et ei tule palju oste) jala poes.

No kui 1 kilomeetri kaugusel asuva pakiautomaadi juures käimist nimetatakse ‘spetsiaalselt jalutamiseks’, peab inimese liikumisharjumusega ikka midagi väga paigast olema. Ma ütleks, et ma ei viitsi nii lühikese distantsi pärast autotki käivitada (kui see pakk just vâga suur ja raske pole).

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 08:54; 15.08 09:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ma ennast liigutada ei viitsi, siis lihtsalt söön vähem

Käisin mitu aastat kõndimas igapäevaselt, ca 10000 sammu korraga, aga nüüd sai villand. Üldse enam ei viitsi, kuigi see mõjus võhmale ja vererõhule väga hästi. Samas mingil viisil ennast liigutama ikkagi peaks.

Kindla kehakaalu hoidmiseks ei piisa ainult sportimisest. Toitumine on kõige tähtsam. Kui trenni enam teha ei taha ja füüsilist koormust on vähe, siis pead vormis hoidmiseks hakkama vähem sööma, aga ka jälgima, et organism toidust ikka vajalikud ained kätte saaks.

Ega vorm ei ole kehakaal või saledus.

Liikumine on tervisele vajalik ole sa ükskõik kui sale. Laiska saledat ähvardavad kõik haigused samamoodi nagu laiska ülekaalulist ning liikuv ja aktiivne ülekaaluline on tervem kui laisk sale.

peale eilset 4 tundi treeningut on mul küll tunne, et laisk sale ja ka ülekaaluline elab kauem.. aga selle eest on mul lihased- ma tunnen neid. ka wc.s käies.st. ma tunnen , et elan.. iga paganama liigutusega

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teen väikest viisi hommikuvõimlemist. Korra päevas teen kükke, kätekõverdusi, planku ja kõhulihaste harjutusi. Kuskil trennis ei käi, kõnnin palju jalgsi, täiesti vormis olin. Koroona ajal võtsin mõned kilod juurde, nüüd riided ei istu ja pekk lödiseb, võimelda ka ei viitsi. Minu jaoks vormis olek tähendab võrdselt mõlemat: nii normis kehakaalu kui normaalset füüsist.
Kui pidevalt treenival inimesel pekk üle püksiserva rullib, siis ta ei ole vormis.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 11:48; 16.08 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega vorm ei ole kehakaal või saledus.

Heas vormis olemise all peetakse ikka silmas ka kehakaalu, KMI-d. Näiteks, kui 1.70 cm pikk inimene räägiks, et ta käib kolm korda nädalas jõusaalis, aga sööb kaks korda rohkem kui varem ning kaal on üle saja, siis väidaksid kõik, et ta on vormist väljas. Kui sama pikk inimene kaaluks 60-65 kg ja ei teeks eriti sporti, siis öeldaks, et ta on päris heas vormis.

No ei tea. Ma olen 170, kaalun nüüd 57 ja mul on tuntav pekk tekkinud üleminekuga selga ja kõhule. 55 kg peal ei olnud varasemas eas. Konkreetselt lödiseb ja häirib ning riided ei istu enam. Eratreeneri ajad peaksin võtma alustuseks? Töö on istuv, sporti ei tee. Vormist asi ikka väga kaugel, nagu mammi kehakuju on tekkinud.

Sa oled siis see nn skinny fat. Lohutuseks, et (pikkade) riietega oled vähemalt ilus. Mul olid 2 klassiõde samasugused: pikad ja iseenesest saledad, kuid lödises siit ja sealt ning ühel oli ka omajagu tselluliiti. Nüüd pole neid ammu näinud, võibolla on trenni hakanud tegema ja väga ilusad.
Kui tahad eratreenerit, siis võta muidugi. Ega ilma trennita heasse vormi ei saagi ja lisaks aeroobsele treeningule peaks kindlasti ka lihastrenni tegema.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 23:16; 16.08 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pidevalt treenival inimesel pekk üle püksiserva rullib, siis ta ei ole vormis.

Üks ei välista teist.
Kui nüüd septembri alguses peaks toimuma Tallinna Ironman siis minge vaatama-nii palju rappuvat tselluliiti ei näe te kusagil. Seejuures on tegu (ka harrastajate tasemel) üüratuid koormusi taluvate persoonidega.
Parima tervise ja töövõimega inimene ongi natuke üle normkaalu “pekisema” kehaehitusega.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.08 10:41; 12.08 10:49; 16.08 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pidevalt treenival inimesel pekk üle püksiserva rullib, siis ta ei ole vormis.

Üks ei välista teist.

Kui nüüd septembri alguses peaks toimuma Tallinna Ironman siis minge vaatama-nii palju rappuvat tselluliiti ei näe te kusagil. Seejuures on tegu (ka harrastajate tasemel) üüratuid koormusi taluvate persoonidega.

Parima tervise ja töövõimega inimene ongi natuke üle normkaalu “pekisema” kehaehitusega.

Jõuame jälle sinna välja, et “vorm” tähendab eri inimeste jaoks ikka erinevaid asju…

Lisaks Ironmani osalejatele ma tahaks mängu tuua veel mõned näited. Kas Martins Licis on vormis? Või Hafthor Bjornsson?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 19:09; 16.08 14:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

natuke üle normkaalu “pekisema” kehaehitusega

See, et sina sellist pilti peeglist hea meelega vaatad ei tähenda veel seda, et see tegelikult ka tervislik ja “vormis” oleks.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.08 11:48; 16.08 23:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

natuke üle normkaalu “pekisema” kehaehitusega

See, et sina sellist pilti peeglist hea meelega vaatad ei tähenda veel seda, et see tegelikult ka tervislik ja “vormis” oleks.

Ebatervislikkust sellisele kehale küll ette heita ei saa ilmtingimata. Üha enam arvatakse, et tegelikult läheb tervisliku KMI piir kuskilt 27 juurest.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.08 18:15; 11.08 19:02; 11.08 19:10; 11.08 19:16; 17.08 06:46; 17.08 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parima tervise ja töövõimega inimene ongi natuke üle normkaalu “pekisema” kehaehitusega.

Lepiks nüüd selles ka kokku, et “pekine” ei ole kehaehitus. Pekk on sinu elustiilist tulenevalt sinu kehale ladestunud rasvakiht, ei muud. Kehaehitus puutub asjasse vaid nii palju, et kuhu see pekk peamiselt ladestub.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.08 18:38; 11.08 21:25; 12.08 12:54; 12.08 13:04; 17.08 10:42; 17.08 10:42; 17.08 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üha enam arvatakse, et tegelikult läheb tervisliku KMI piir kuskilt 27 juurest.

See on lihtsalt üha rasvuv maailm, mis oma “norme” kohendab, et asi nii hull ei tunduks.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.08 18:38; 11.08 21:25; 12.08 12:54; 12.08 13:04; 17.08 10:42; 17.08 10:42; 17.08 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igale poole kõnnin ning käin jõusaalis, ca 20-25 tuhat sammu tuleb ikka päeva jooksul ära, pole nii raske, kui harjunud oled. Söön vaid korra päevas (tervisliku koguse – päeva kalorinorm saab ilusti täidetud), see toimib MINU puhul hästi ning energiat jagub kogu päevaks. Igaühele seda ei soovitaks, aga osadele mõjub ning sobib.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 19:24; 17.08 19:33; 17.08 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega vorm ei ole kehakaal või saledus.

Heas vormis olemise all peetakse ikka silmas ka kehakaalu, KMI-d. Näiteks, kui 1.70 cm pikk inimene räägiks, et ta käib kolm korda nädalas jõusaalis, aga sööb kaks korda rohkem kui varem ning kaal on üle saja, siis väidaksid kõik, et ta on vormist väljas. Kui sama pikk inimene kaaluks 60-65 kg ja ei teeks eriti sporti, siis öeldaks, et ta on päris heas vormis.

No ei tea. Ma olen 170, kaalun nüüd 57 ja mul on tuntav pekk tekkinud üleminekuga selga ja kõhule. 55 kg peal ei olnud varasemas eas. Konkreetselt lödiseb ja häirib ning riided ei istu enam. Eratreeneri ajad peaksin võtma alustuseks? Töö on istuv, sporti ei tee. Vormist asi ikka väga kaugel, nagu mammi kehakuju on tekkinud.

Söö rohkem valgurikast toitu (ära sellega üle piiri ka mine – max 1.3 kuni 1.8g kilogrammi kehakaalu kohta on OK) ning tee jõutreeningut (ära suuremaid raskuseid karda, naine ei saa minna “mehelikult suureks”, mida paljud kardavad). Söö oma TDEEst (Total Daily Energy Expenditure; selle saad arvutada siit https://tdeecalculator.net/) 250-600kcal vähem, tee jõutrenni JA KA kardiot (30min päevas nt kõndimist on juba OK), jälgi, et saaksid piisavalt proteiini (valgupulbreid selleks vaja ei lähe 🙂 ) ning hoia oma stress kontrolli all ja maga 6-9h päevas, et kehal ei oleks tahtmist rasva talletada ega rohkem süüa.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 19:24; 17.08 19:33; 17.08 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üha enam arvatakse, et tegelikult läheb tervisliku KMI piir kuskilt 27 juurest.

See on lihtsalt üha rasvuv maailm, mis oma “norme” kohendab, et asi nii hull ei tunduks.

Seda näitavad erinevad teadusuuringud, mille järgi elavad KMI järgi ülekaaluliste hulka kuuluvad inimesed kauem nii rasvunutest kui ka normaalkaalulistest.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.08 18:15; 11.08 19:02; 11.08 19:10; 11.08 19:16; 17.08 06:46; 17.08 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üha enam arvatakse, et tegelikult läheb tervisliku KMI piir kuskilt 27 juurest.

See on lihtsalt üha rasvuv maailm, mis oma “norme” kohendab, et asi nii hull ei tunduks.

Seda näitavad erinevad teadusuuringud, mille järgi elavad KMI järgi ülekaaluliste hulka kuuluvad inimesed kauem nii rasvunutest kui ka normaalkaalulistest.

Jaa, muidugi. Kes selle uuringu tellis? Mingi USA suhkrujoogitootja?

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 11.08 18:38; 11.08 21:25; 12.08 12:54; 12.08 13:04; 17.08 10:42; 17.08 10:42; 17.08 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult peab kehal (naistel meestest rohkem, muidugi) veidike “pekki” olema, aga ega see ei õigusta ülekaalu ju.
Kui inimese BMI on 27, tema vereproovid on tervislikud, tegeletakse regulaarselt tervisespordiga, süüakse tervislikult, vererõhk hoitakse kontrolli all, kolesteroolitasemed korras ja muud sellist, siis inimene võibki olla vormis, aga see ei tähenda, et iga selle BMIga inimene heas füüsises on.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.08 19:24; 17.08 19:33; 17.08 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ülekaaluline. Aga teen 3x nädalas spordiklubis trenni ja kõnnin iga päev. See 10 000 sammu on päris adekvaatne näitaja minu jaoks. 10 000 sammu teeb umber 1 h kiiret kõndi, aga samme on kella pealt lihtne jälgida.
Kuna söömist ei õnnestu mul kontrolli alla saada, teen enda jaoks vähemalt sedagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

suvitan väikelinnas – juba aastaid panen tähele, et 500m kaugusele poodi sõidetakse autoga.

Elan väikelinnas. Käin kõikjal jala, aga poodi lähen kaks korda nädalas alati autoga. Peaksin ikka täitsa sooda olema, kui toidukotte käsitsi koju hakkan vedama.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on vorm SISU

Sisu ja vorm on kaks täiesti erinevat asja. Sisu on seesmine, vorm väline. Kes ei usu, vaatab ise ÕS-ist järele.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söön kalasuppi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelen spordiga ja toitun korralikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 61 )


Esileht Ilu ja tervis Kuidas te ennast vormis hoiate?