Esileht Pereelu ja suhted kuidas te hoiate või tekitate autoriteeti ?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: kuidas te hoiate või tekitate autoriteeti ?

Postitas:

nüüd on selge, et minu laps varastab, sest mul on valed hoiakud ja suhtumine ja mul pole lapse silmis autoriteeti.
kuidas te autoriteeti hoiate või mis on need õiged hoiakud, mis tekitavad autoriteeti.

mul oli kuri ema. ma ei ütleks et tema oli mulle autoriteet. ma lihtsalt kartsin teda. nii et see pole mingi asi, millest eeskuju võtta.
samas ma vaatan laste sõpru, kelle emad on ilmselt kodus küll autoriteedid. aga nii kui ema näha pole, istutakse meie pool arvutis ja õhatakse, et teil on nii tore, minu ema ei luba arvutis olla. või et võisai on nii hea, me ema ei osta kunagi saia. eks ta seda ikka tervislikkuse pärast ei osta.
kas need emad on laste silmis autoriteedid, kui laps ei tee ema nähes asja, mida ta keelab, aga kui ema ei näe, siis sööb saia, joob cocat ja istub arvutis, ropendab ja tunneb end vabalt.
või arvate et see pole autoriteediga seotud.
et millest seda autoriteeti välja lugeda?
või autoriteet ongi see, et käitutakse ema sõnade ja nõudmiste järgi küll seni kuni ema ei näe. see väljendab austust. tehakse emale sellist nägu, nagu ta näha soovib.
kas see on autoriteet, kui täiskasvanud inimene suitsetab, aga varjab seda ema eest. ta teab ema suhtumist asjasse ja ema seda heaks ei kiida. seega ta ei näita seda emale ja ema on rahul ka, et laps on just selline nagu ta on kasvatanud ja milliseid väärtusi õpetanud.
veel tahaks teada, et mis arvate, kas laps saab üldse suureks emale valetamata? miks ma selele mõtlen, on see et ämm on rääkinud, kuidas ta tütar on nii tubli. ja tütar on rääkinud, kui palju ta on emale valetanud. kas selline ema on autoriteet? ilmselt mitte. ta on autoritaarne pigem. aga kuidas siis see autoriteet tekib? eeskujuga? sel juhul meil poleks küll mingeid tülisid lapsega, kui nad must eeskuju võtaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see viimane lause ei olnud hea. lugesin loo läbi ja tekkis mitmeid mõtteid, aga oma viimase lausega nullisid sa mu soovi sulle midagi soovitada. sina pole milleski süüdi. nuneh. hääkene küll, las jääb. autoriteet oleks see, kui sa ütleks oma laste sõpradele, et kui sinu ema ei poolda arvutis istumist ja saiasöömist, siis austame seda. see oleks eeskuju, mida sa oma lapsele anda saaks. aga sa ju ise annad eeskuju, et ahhaa, ma tean, et su ema ei luba ühte ja teist, aga mina olen nii hea tädi, siin saad kõike head. no hääkene küll, väike sai ja arvuti pole veel maailma lõpp, aga saia asemel pakuks küll siis leiba. see oleks austus teise inimese vastu. kas laps saab suureks ilma vanematele valetamata? mina sain. mu kolmest lapsest üks on ka saanud. ma ei hakkagi ennast petma lootusega, et teised pole valetanud, küllap veidi ikka :). aga vaat see üks ei ole. ja mina ka mitte, me oleme sarnased. autoriteetsus? ütlesin ikka oma ema kohta lapsepõlves, et ta on tiibadeta ingel. sain ise emaks ja sain aru, et eks veidi ta mööda ikka lasi, aga no see oli tagantjärgi ja mis see möödalaskmine siis oli? austus ja lugupidav suhtumine oma laste kui isiksuste vastu. vabade käte andmine ja usaldamine. me teadsime, et me võime kõike teha, sest ……. ema usaldas meid. see usaldus oli asi, mis ei lasknud meil valesid otsuseid teha. väga raske on tekitada pettumust inimesele, kes sind jäägitult usaldab, eks. kui ma päris väiksena, enne kooli ehk, tegin mõne pisipättuse, siis ema pilk – etteheitev ja kurb – oli see, mis võttis minult igasuguse tahtmise panna teda veel mind sellise pilguga vaatama. ja tunne, mida ma tundsin, oli häbi. mul on see siiani meeles. see on autoriteetsus.
aga kui lapsed teevad kodust väljas asju, mida nad vanemate nähes ei teeks – ma siiski usun, et seal peres võib autoriteetsus olemas olla, lapsed ehk lihtsalt kombivad piire ja lubavad endale väikest vallatust, eriti kui näevad, et seal peres on kõik lubatud. ahjaa, üks asi veel: piirid on need, mis tekitavad autoriteetsust, ja neist piiridest tuleb kõvasti kinni hoida. nagu öeldud, minu kodus oli aisaks piiriks mu ema usaldus, aga olgem ausad, enamasti sellest ei piisa. siis tuleb appi piiride seadmine. ma ei targuta siin niisama, esimese lapse sain väga noorelt, hakkasin teda kasvatama nagu mind oli kasvatatud, aga loomulikult see ei töötanud,sest enamasti asi nii lihtne pole. ka minu laps varastas ja mitte vähe. tagantjärgi saan aru, et olin sinu moodi \”hea\” ema. ka mul olid valed hoiakud ja suhtumine. autoriteedist ei maksnud unistadagi. võta raamatukogust vastavat kirjandust. see võiks abiks olla. tuhni netis. ja ära vaata, mis teevad teiste perede lapsed ja ära ütle, et sina oled veatu. sest sa ei saa olla, kui su lapsel on probleeme. nii lihtne see ongi, ära solvu palun.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

misasja? laps varastab sellepärast, et sul pole tema silmis autoriteeti? et kui oleks, siis ei varastaks?
kes sulle nii soodat juttu ajas? miks ma küll arvan, et see oli ämm :D:D

autoriteet ongi austus. respekt. pakutavate väärtuste omaksvõtmine ja nende järgi käimine ka väljaspool vanemate silmaulatust.
midamoodi selle puudumine varastamisega küll seostub, seletage palun lollile.

kui silma all tehakse üht, eemal aga teist, siis see on puhas kohandumisvõime olukorraga.
on palju tahta, et kodus üliontlikult käituv laps ka omasuguste seltsis nii käitub, ta muutub sel juhul ju kohe \”autsaideriks\”.
pigem väljendab kodust eemal teistsuguune käitumine mässu reeglite vastu, mis on pubekatele väga omane. laia lehe mängimine on mõne jaoks väga in. kodust väljas püksid rebadel, kodus silutud soengu, kikilipsu või kahe suure shleviga punupatsiga.

no ja kui nüüd lõpuni aus olla, siis eks see, et ema silma all suitsu ei tehta näitab ikka küll, et lapsel on oma ema vastu austus siiski olemas.

ja ole rahulik, mitte üks laps ei kasva suureks nii, et ta mitte kunagi, isegi pisiasjades mitte, ei valeta. kes seda väidab, see valetab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 00:39; 12.06 00:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see viimane lause ei olnud hea. lugesin loo läbi ja tekkis mitmeid mõtteid, aga oma viimase lausega nullisid sa mu soovi sulle midagi soovitada. sina pole milleski süüdi. nuneh. hääkene küll, las jääb. autoriteet oleks see, kui sa ütleks oma laste sõpradele, et kui sinu ema ei poolda arvutis istumist ja saiasöömist, siis austame seda. see oleks eeskuju, mida sa oma lapsele anda saaks. aga sa ju ise annad eeskuju, et ahhaa, ma tean, et su ema ei luba ühte ja teist, aga mina olen nii hea tädi, siin saad kõike head. no hääkene küll, väike sai ja arvuti pole veel maailma lõpp, aga saia asemel pakuks küll siis leiba. see oleks austus teise inimese vastu. kas laps saab suureks ilma vanematele valetamata? mina sain. mu kolmest lapsest üks on ka saanud. ma ei hakkagi ennast petma lootusega, et teised pole valetanud, küllap veidi ikka :). aga vaat see üks ei ole. ja mina ka mitte, me oleme sarnased. autoriteetsus? ütlesin ikka oma ema kohta lapsepõlves, et ta on tiibadeta ingel. sain ise emaks ja sain aru, et eks veidi ta mööda ikka lasi, aga no see oli tagantjärgi ja mis see möödalaskmine siis oli? austus ja lugupidav suhtumine oma laste kui isiksuste vastu. vabade käte andmine ja usaldamine. me teadsime, et me võime kõike teha, sest ……. ema usaldas meid. see usaldus oli asi, mis ei lasknud meil valesid otsuseid teha. väga raske on tekitada pettumust inimesele, kes sind jäägitult usaldab, eks. kui ma päris väiksena, enne kooli ehk, tegin mõne pisipättuse, siis ema pilk – etteheitev ja kurb – oli see, mis võttis minult igasuguse tahtmise panna teda veel mind sellise pilguga vaatama. ja tunne, mida ma tundsin, oli häbi. mul on see siiani meeles. see on autoriteetsus.
aga kui lapsed teevad kodust väljas asju, mida nad vanemate nähes ei teeks – ma siiski usun, et seal peres võib autoriteetsus olemas olla, lapsed ehk lihtsalt kombivad piire ja lubavad endale väikest vallatust, eriti kui näevad, et seal peres on kõik lubatud. ahjaa, üks asi veel: piirid on need, mis tekitavad autoriteetsust, ja neist piiridest tuleb kõvasti kinni hoida. nagu öeldud, minu kodus oli aisaks piiriks mu ema usaldus, aga olgem ausad, enamasti sellest ei piisa. siis tuleb appi piiride seadmine. ma ei targuta siin niisama, esimese lapse sain väga noorelt, hakkasin teda kasvatama nagu mind oli kasvatatud, aga loomulikult see ei töötanud,sest enamasti asi nii lihtne pole. ka minu laps varastas ja mitte vähe. tagantjärgi saan aru, et olin sinu moodi \”hea\” ema. ka mul olid valed hoiakud ja suhtumine. autoriteedist ei maksnud unistadagi. võta raamatukogust vastavat kirjandust. see võiks abiks olla. tuhni netis. ja ära vaata, mis teevad teiste perede lapsed ja ära ütle, et sina oled veatu. sest sa ei saa olla, kui su lapsel on probleeme. nii lihtne see ongi, ära solvu palun.
[/tsitaat]
lihtsalt väike tähelepanek. väga raske on lugeda teksti, mis on täielikult liigendamata. tõesti on, silmad ei suuda järge pidada, millise rea peal parajasti lugemisega oled.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 00:39; 12.06 00:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui enda lapsepõlvele mõtlen, siis tundub küll, et austus vanemate vastu pani mind lapsena jäljendama nende väärtushinnanguid ka siis, kui polnud ohtu pahateoga vahele jääda.
Aga kuidas hoida autoriteeti? Usun, et märksõnad on rahulikkus, õiglus, tarkus, järjekindlus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Pereelu ja suhted kuidas te hoiate või tekitate autoriteeti ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.