Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas Te kallid Aspergerid elus hakkama saate….

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Kuidas Te kallid Aspergerid elus hakkama saate….

Postitas:
Kägu

Tere!

Ma olen ühe väikse toreda \”erilise\” tütre uhke ema, kelle süda valutab lapse tuleviku ees. Tal on Aspergeri sündroom. Mõned peamised märgid:
*sünnist saati vähene pilkkontakt
*omaealistega ei mängi-suhtle eriti
*armastab üksindust
*vabalt suhtleb valitud inimestega. Teiste jutt võib tihtilugu mööda minna
*haruldaselt hea mäluga, pikaajalise mäluga
*süveneb detailidesse
*kõrge müra- ja lõhnatundlikkus jne jne

Ma olen lugenud palju teoreetilisi jutte sellest sündroomust, olen palju psühholoogide arvamusi kuulnud. AGA kõige rohkem janunen ma nende lugude järgi, mida Aspergerid ise räägivad. Nendest lugudest on mul kui emal palju õppida. Püüan oma last rohkem nii mõista ja suunata õigele teele.

Niisiis, palun rääkige siiralt, millised raskused Teil elus tekkinud on ja kuidas Te sellest üle saanud olete? Kas teistmoodi olek on Teile palju probleeme tekitanud? Mis elukutse olete valinud? Kas olete kõigest ja kõigist hoolimata õnnelik?

Siirad tänud siiraste vastuste eest!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kuidas Te kallid Aspergerid elus hakkama saate….

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuidas Te kallid Aspergerid elus hakkama saate….

süda valutab lapse tuleviku ees.
[/tsitaat]
Palun juba ette väga vabandust oma suutmatuse pärast kirjavigu taluda. Ei taha osatada ega solvata. Loodan väga, et teil läheb kõik tulevikus kenasti.

Suure algustähega kirjutatakse sõna Teie ainult juhul, kui pöördutakse ühe konkreetse inimese poole. Lauses peaks olema ka kaks koma: Kuidas te, kallid aspergerid, elus hakkama saate.

Süda valutab tuleviku pärast, mitte selle ees. Hirmu saab tunda tuleviku ees.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Palun juba ette väga vabandust oma suutmatuse pärast kirjavigu taluda. Ei taha osatada ega solvata. Loodan väga, et teil läheb kõik tulevikus kenasti.

Suure algustähega kirjutatakse sõna Teie ainult juhul, kui pöördutakse ühe konkreetse inimese poole. Lauses peaks olema ka kaks koma: Kuidas te, kallid aspergerid, elus hakkama saate.

Süda valutab tuleviku pärast, mitte selle ees. Hirmu saab tunda tuleviku ees. [/tsitaat]

Tule Taevas Appi! Mine mõnule ja rahulda ennast kuskil mujal. Õnneks on sul Eestimaa, mujal maailmas sa hakkama ei saaks!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas lapsel on ametlik diagnoos?

Me lausa vihkame seda tänapäeva mõõdupuud. Kogu aeg peab suhtlema, sotsialiseeruma, pidevalt peab rakkes olema ja uusi väljakutseid otsima …
Meie peres üritatakse seda ajuvaba suhtumist väljajuurida. Kogu aeg ei pea teistega mängima ja suhtlema. Õpetame armastama üksindust. Teiste jutt tulebki kõrvust mööda lasta. Oluline oled sina ja sinu kõige lähedasemad. Vabalt võid suhelda ainult inimestega kelle peale sa võid +100% kindel olla. Loogilist ja maalähedast mõtlemist õpetame. Detailidesse peabki süvenema, muidu on nimene pinnapeale.

Teema algataja, laps on sul ellujääja!!! Teised vanemad näevad vaeva, et oma lastele neid omadusi õpetada… Ma oleksin õnnelik, kui mul selliste omadustega laps oleks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Modellisaate Maria, kellel ka aspergeri sündroom, paistab elus kenasti hakkama saavat – http://www.ohtuleht.ee/549655 seal modellisaates paistab üks asjalikumaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Modellisaate Maria, kellel ka aspergeri sündroom, paistab elus kenasti hakkama saavat – http://www.ohtuleht.ee/549655 seal modellisaates paistab üks asjalikumaid.[/tsitaat]

Mis hästi ikka ta hakkama saab,kohe näha ,et veidrik,käitub nagu mats ja nägu ja rääkimine on ju kohe näha ,et pooletoobine!

Please wait...
Postitas:
Kägu

kohe näha ,et pooletoobine![/tsitaat]
aspergerite intellekt on väga kõrge, aga sinul?

Please wait...
Postitas:
Kägu

terviserubriiki ei tahaks selle küsimusega pöörduda?
Mis siin niiväga ajaviitega pistmist…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil oli samuti lapsega see, et kõik teised teadsid mida talle vaja. Teda sunniti käima trennis kus peab arvestama kogu aeg teistega ehk siis koostööd tegema nendega. Kokkuvõte oli see, et laps oli palju rohkem väsinud ja närvis. Lõpuks kui ise keeldusime teda kuskile trenni panemast, siis pahandati meiega.
Kuidas nad aru ei saa, et nad on teistsugused? Ka suhtleb laps vaid teatud inimestega. Talle võib mõni inimene rääkida, kuid ta olekski nagu kuskil teises ruumis sel ajal.
Olen näinud väga asjalikke täiskasvanuid. Kummardus nende vanematele, sest kindlasti nägid nad palju vaeva, et näidata neile õiget sihti.
Haistmisega on nad tõesti nagu loomad 🙂 Ta tundis mingit lõhna mida teised ei tundnud ja oskas kirjeldada täpselt, mis lõhnaga tegu. Kas oli siis haigla lõhnaga või teatud kommi.
Mälu on tal hea teede peale ja pisidetailide. Kui teda midagi huvitab, siis võib ta joonistada täpse koopia asjast.
Mina kardan väga mis tulevik toob, aga ma loodan et ta suudab ikkagi oma eluga ise hakkama saada ükspäev.
Neil polegi muud viga, kui vaid ühiskond ei suruks peale oma väärasid arusaamasid mida aspergerid teha võiks. Nemad ju pole aspergerid. Võiksid aru juba saada, et aspergerid ei muutu isegi siis kui nad püüavad kogu hingest. Nad jäävad ikka aspergeriteks ja enda rumala sekkumisega teevad vaid halba. Laske neil olla sellised nagu nad on!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]terviserubriiki ei tahaks selle küsimusega pöörduda?
Mis siin niiväga ajaviitega pistmist…[/tsitaat]

Asperger ei või olla ajaviiteteema?
Küll ikka on kitsas silmaring

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kes seda aspergeri diagnoosi paneb, psühhiaater? Mul on selline tunne, et endise nõukaaja lapsena saaksin selle diagnoosi endale vist nagu naksti kirja. Mis siis aga edasi saab? Kas selle diagnoosiga määratakse ka puue?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aspergerit diagnoositakse alles nii vähe aega, et selle diagnoosiga inimesed on tõenäoliselt alles väga noored ega oska veel hinnata, kuidas nad elus hakkama saavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Aspergerit diagnoositakse alles nii vähe aega, et selle diagnoosiga inimesed on tõenäoliselt alles väga noored ega oska veel hinnata, kuidas nad elus hakkama saavad.[/tsitaat]No kui vähe aega? Meil, Eestis, vist ikka oma 10a juba on seda diagnoositud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Küll ikka on kitsas silmaring[/tsitaat]
Ajaviide on meelelahutus. Kas sinu meelest on tegemist mingi meelelahutusega, kui teisel inimesel on tõsine mure?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küll ikka on kitsas silmaring[/tsitaat]

Kas tõesti on asperger ajaviide? Ja mina arvasin, et haiguslik seisund, mis pigem on mure, kui ajaviide, aga no sain tõesti targemaks, silmaringi avardamine missugune!
Ja eks samamoodi või olla hemmaroidid ka ajaviite teema või veritsev rasedus, vedel kaka ja muud probleemid eksole…kuhjame kõik ajaviitesse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See teema polnudki diagnoosist vaid küsiti kuidas hakkama saavad aspergerid. See teema pole sisult diagnoosist endast. Äkki õpiks vahet tegema asjadel?
Ja kui ajaviide on vaid meelelahutus, siis ei tohiks siin rääkida ei poliitikast, ega ka riietusest mis millega sobib. Ammugi mitte surmast. Siiski just siin neist räägitakse päevast päeva.
Kui teile ei meeldi see teema, siis minge ja lugege muid, neid ju peaks siin jätkuma. Kohe kriib teil silma, kui teema teid ei huvita ega puuduta. Teiste kogemused ja probleemid ning huvid ei peagi olema kõigil ühesugused eks

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ning veel neile kobisejatele – rubriik on \”Ajaviite-ja muud jutud\”
Poliitika nüüd küll eriline lõbus teema pole!

Please wait...
Postitas:
Kägu

aspergeri ja autismi foorum on olemas, kus palju lugusid ja saab omavahel suhelda 🙂 http://www.omamoodi.noh.ee/

Please wait...
Postitas:
Kägu

Diagnoosi mul ei ole, liiga vana olen selleks, aga psühhiaater oletas, et tänapäeval just selline tempel mulle \”passi löödaks\”.

Inimestega suhtlen nii palju kui hädapärast peab ja nii vähe kui võimalik, ma ei oska, ei taha, ei suuda ning pealegi on mul tikid, mis löövad välja kui ma ärritun ja inimesed, kui ma ei saa aru, mida ta nad täpselt räägivad, ajavad mind pingesse. Lõpuks hakkan veel kogelema ka.

Ühistransport ja avalikud kohad – keeruline. Võõraste inimeste vastu puutumine on vastik, justkui saaks kerge elektrilöögi ja ehmatuse.

Olen palju maadelnud depressiooni, unehäirete ja kinnismõtetega, psühhiaater ning ravimid, AD-d, unerohi, antipsühhootikumid on ikka periooditi menüü üks osa. Pool aastat või enam ravi, siis saab vahel täitsa mitu jälle ilma hakkama.

Töö ja elukaaslane on olemas, lapsi ilmselt olema ei saa, lastega ei suuda ma kohe üldse suhelda, pelgan neid ja hoian väga kaugele.
Mitmed tuttavad (jaa, mul on neid paar valitut, üle 10 aasta juba) solvuvad selle peale, oletades, et ma ei salli lapsi vms, aga see on vale, lihtsalt mida prognoosimatum inimene ja \”lambist tulevam\” kõne(aine), seda enam ma endast välja lähen.

Ma arvan, et üldjoontes on võimalik Aspergeril üsna hästi toime tulla, aga muidugi peaks hästi paika panema elukutse, mis toidaks ning kus ei ole tarvis palju suhelda. Kõrgharidus jäi mul saamata ning alguses oli töö otsimine ja töötamine täielik põrgu.
Siis aga õppisin restaureerimist (puit), hiljem UK-s mõned aastad lihttööd tehes leidsin aja ka raamaturestauraatori aastane koolitus läbida ja tunnen end nende \”koitanud\” asjadega mässates hästi ning tööpuudus ei paista kummitama tulevat.
Tõsi küll, klientidega eelistan suhelda kirjalikult, e-post, skype, aga see pole oluline takistus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma ei tea, seda juttu lugedes, oleks mina ka nagu Asperger juba. Mälu on hea, numbrid, autonumbrimärgid jne jäävad meelde kohe kui pilgu olen peale visanud, meeldib üksindus, aga see ei tähenda, et ma päris kellegagi ei räägiks või ei läviks jne. Mul on sõpru, olen välimuselt pigem ilusapoolne(aga mitte päris Miss Estonia ka) 😀 SIlma ma ei julge eriti vaadata, ei tea miks, hakkan nagu häbenema vms. Ja vahepeal ei viitsigi kellegagi rääkida! Vahepeal räägib mees pika jutud maha ja mina ütlen ainult \”mhmh\”. Lihtsalt ei taha vahepeal rääkida ja kõik.

Ma ei tea, ma omast arust tundun küll normaalne 😀 Mees on, lapsed on, haridus on, töökogemus on, olen andekas. Ma ei tea MIKS ma peaks virisema?

Please wait...
Postitas:
yxikmees

Keegi nimetas mind ka aspiks.Ma ei tea,hakkama saan aga naist ei suuda leiga ja see mind hauda viibki.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]
Tule Taevas Appi! Mine mõnule ja rahulda ennast kuskil mujal. Õnneks on sul Eestimaa, mujal maailmas sa hakkama ei saaks![/tsitaat]
Mina vabandasin ette ja kirjutasin viisakalt. Milles sinu probleem seisneb, et sa nii tuldpurskavalt õel oled?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]terviserubriiki ei tahaks selle küsimusega pöörduda?
[/tsitaat]
Seal ei käi ju keegi, igav koht.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seal ei käi ju keegi, igav koht.[/tsitaat]

Sealt on tõesti lootusetu vastuseid saada. Ainus arenev teema on seal rasva söömine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Süda valutab tuleviku pärast, mitte selle ees. Hirmu saab tunda tuleviku ees. [/tsitaat]

jummal, kui tark sa oled, mida sa sööd, et nii tark oled?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küll on hea, et nõukaajal selliseid diagnoose ei pandud, ilmselt oleksin mina ka selle saanud ja mine tea kuidas siis elu oleks kulgenud kui oleksin teadnud, et \”vigane\” olen. Õnneks ei teadnud ja püüdsin \”võidelda\” koos teistega, õnnestus päris edukalt. Silma inimestele ei taha tõesti vaadat, ebameeldiv kui ka minule keegi pingsalt otsa jõllitab. Suhelda eelistan alati pigem meili teel kui silmast-silma või telefoniga. Suured seltskonnad ei meeldi, püüan seal märkamatuks jääda. Lõhnu ja maitseid tunnen ja mäletan tõesti hästi. Parim kaaslane olen endale tõesti ise, enamuse jutt tundub nii igav ja tühine, et ei raatsi neile aega raisata.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
shoot

Mina vabandasin ette ja kirjutasin viisakalt. Milles sinu probleem seisneb, et sa nii tuldpurskavalt õel oled?[/tsitaat]

Järjekordselt…inimene küsib nõu ja esimene vastus, mis ta saab on õigekeelsusepistel! Tase

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]shoot kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Järjekordselt…inimene küsib nõu ja esimene vastus, mis ta saab on õigekeelsusepistel! Tase[/tsitaat]
Aga ei olnud ju epistel. Viisakas pöördumine oli. Ja kirjavead olid suured.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]shoot kirjutas:[/small]

Järjekordselt…inimene küsib nõu ja esimene vastus, mis ta saab on õigekeelsusepistel! Tase[/tsitaat]

Aamen selle peale!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma mõtlen, et asja ei peaks suhtuma kui veasse. a la et seda sorti inimesed on pandud ühte kasti, kolmandat moodi kolmandasse kasti. Täiesti normaaalsena näiv ja diagnoosita inimene võib olla täiesti arulagedalt tige ja vastik-aga tema jaoks pole lihtsalt kasti ega kastil silti ja pole ju vajagi. Inimesed vajavad lihtsalt mõistmist, et kõik on erinevad ja mõnede erinevused on sarnased.

Minu laps on aspi joontega laste psühholoogi sõnul, minu jaoks see selgitas veidi asja ja diagnoosi ma psühhiaatrilt ei vaja. Küll annan mõnele täiskasvanule juhiseid (õpetaja, treener), miks ta reageerib mõnele asjale nii ja naa. Tegelikult olen seletanud seda ka lapsele selle mõttega, et kui tal on teadmine, et tema aju nüke on näha asju veidi teisti kui tema vestluspartner näeb, siis võivad tekkida sellised ja säärased probleemid, väärarusaamad. 11a saab täiesti aru ja oskab end ohjeldada küll-see mis seisneb just seoseta jutu ajamist kindlas teemas (mõtle, millest jutt käib, kas see haakub ja kas see üldse huvitaks kaaslast?). Ma väga ei muretse lapse tuleviku pärast, tal on oma väga andekad oskused, mis ilmselt ka leiva kunagi lauale toovad ja õnneks on ka oskusega olla rõõmus laps, kuid siiski väheste sõpradega, kellest õnneks üks on sama aspi joontega, samade huvidega, ses suhtes väga hästi joppanud.
Tuttav 30a mees on ilmselt suurem aspi. Mehe enda perel oli raske ja lagunes. Mehe lapsepõlve peres pole seda probleemi ka kunagi märgatud ega suunata osatud.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas Te kallid Aspergerid elus hakkama saate….

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.