Esileht Beebi ja mitmikud kuidas te lapsi magama panete?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: kuidas te lapsi magama panete?

Postitas:

kirjeldage palun, kuidas käib teil beebide magama panek. Mul on 8 kuune beebipoiss ja magama jäämine on iga kord paras võitlus. Alguses panin igasse unne rinnaga toites, beebi jäi ilusti kaissu magama ja 10-15 minuti pärast hiilisin minema. Nüüd aga beebi enam rinnal ei uinu ja pärast lisatoiduga alustamist läheks paljuks talle enne uinumist veel rinda anda. Enamasti ta ei tahagi sest kõht on täis. Ühesõnaga on vaja uut lahendust. Lutti võtab aga ega ta väga sellest ei hooli, paar korda imeb ja siis võtab kätte ja hakkab närima hoopis.
Siit siis küsimus, kuidas teie lapsed magama jäävad? Kuidas harjutasite? Ütlen kohe ära, et vankris pole ta sünnist saati maganud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.07 13:34; 02.07 09:08; 02.07 23:21; 22.07 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa õhtusöögi annad vahetult enne magama minekut, et kõht veel täis ja laps rinda ei soovi? Ehk aitaks selline rutiin, et pesu, tuduriided ja siis öölamp põlema ja laps süles mööda tuba ringi jalutada, kuni ta uinub. Või siis kui uniseks jääb sedasi jalutades, uuesti rinda pakkuda.
Kas mõni kandevahend (lina, kõhukott) on kasutuses ja kas ta seal uinub? See on ka üks võimalus – uinub näiteks linas ja nihverdad ta pärast voodisse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 14:31; 02.07 12:52; 03.07 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 9-kuune poiss. Kuskil 8-kuuselt õpetasin talle ilma rinnata magamajäämise selgeks. Kulus mõni õhtu. Esimesel oli palju nuttu ja arusaamatust, läks kuskil pool tundi, edasi juba kuskil 20 min. Ja nüüd tihti kulub alla 10 minuti. Kui ta muidu ikka ajas end püsti mitukümmend korda, siis nüüd mõnel viimasel õhtul on ta seda viitsinud teha vaid mõne korra. Nii et asi on liikunud aina paremuse poole. Uneteemadega on vist ikka alati nii, et alguses tuleb süda kõvaks teha ja natuke nuttu ära kannatada.

Hetkel ma teen mingisugust unekooli, et saada lahti öistest ärkamistest, iga paari tunni tagant. Lutti ta ei võta, seega pidin teda alati rinnale võtma. Nüüd tunnen, et läheb natuke paremaks küll. Üle 3 korra pole söömist olnud. Muudkui teen talle ssshhhhh tasa tasa ja hoian kätt peal. Ise olen muidugi magamata aga loodan, et varsti saan rohkem jälle magada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

süüa saab nii et ärgates saab rinda, 1,5h pärast lisa ja juba 1-1,5h pärast uneaeg, siis jah pole kõht tühi (probleem on nii uinakute kui ööunega) linas keeldub olemast, tahab ringi vaadata ja hakkab vibusse viskama ja siplema. Süles jalutades mehe süles jääb aga vot minuga ei jää. Ma pole eriti proovinud ka, ma lihtsalt ei jaksa, laps paras jurakas pea 11kg. See ongi nii hull et olen juba igalt poolt uurinud ja isegi perearstiga vestelnud aga mitte miski ei toimi. Nutma last ei ole nõus jätma.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.07 13:34; 02.07 09:08; 02.07 23:21; 22.07 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mehe süles jääb jalutades magama, siis kas näiteks õhtuti ööunne pannes ei saaks teha nii, et sellega tegelebki mees? Muud ettevalmistused nagu tavaliselt ja siis mees jalutab lapse magama?
Päevaunega ei oska muud soovitada, kui lina. Meil kõik päevauned linas, muud moodi ei õnnestu. Kui laps ei soovi olla näoga sinu poole, siis saab ka puusal või seljas kandmist proovida. Seal vaateväli parem. Ja proovida erinevaid siduseid, mis paremini toetavad ja raskuse ära jaotavad. Või siis näiteks panna laps rõngaslinaga puusale ja kui uinub, siis sellest on hea kerge ta voodisse organiseerida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 14:31; 02.07 12:52; 03.07 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga on laps üldse väsinud? Kasvades tahab laps pikemalt ärkvel olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panin poega magama rinnaga, mingi hetk ta enam ei jäänud u 7-8kuuselt enam nii magama. Sai rinda küll vahetult enne, aga magama ei jäänud. Tõstin võrekasse ja iga kord kui püsti end ajas, siis panin pikali tagasi ja ütlesin tuttu, panin mingi 15 korda ja tulin ära. Vahel jäigi väsitavast trennist magama, aga vahel pidi ikka uuesti pikali käima panemas. Lõpuks jäigi magama kui 3-4 korda pikali panin.
Ma ei soovitaks küll 11 kg lapsega mööda tuba jalutada ja kussutada, kes see jõuab iga õhtu teda nii vedada 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

unine peaks nagu olema, olen huckleberry appi järgi vaadanud une aegasid või siis umbes 3h vahet hoidnud. Alustuseks proovin siis selle uuesti ja uuesti pikali panemise, nuttu ma ei kannata üldse niiet raske saab see meil olema. Seda jalutamist üritaksime ka ikka vältida sest no tõesti, kes see jaksab seda iga õhtu teha.
Annan teada mõne päeva pärast kuidas läheb 🙂

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.07 13:34; 02.07 09:08; 02.07 23:21; 22.07 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei soovitaks küll 11 kg lapsega mööda tuba jalutada ja kussutada, kes see jõuab iga õhtu teda nii vedada ????

Minu laps on samas kaalukategoorias ja jaksan teda ilusti kanda. Ega ta siis üleöö seda kaalu saavutanud 😀 Kõik käigud teeme linaga ja ta on ka niisama tihti süles. Laps rõõmus ja emmel samal ajal trenn ka tehtud 😀

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.07 14:31; 02.07 12:52; 03.07 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei maksaks enam 8-kuust harjutada süles kussutades ja ringi jalutades magama jääma, tasapisi tuleb ikka harjutada lapsele voodis magama jäämist. Mina olen pärast tissitamise ära jäämist olnud und oodates laste juures, neid järjepidevalt tagasi pikali pannes ja samal ajal vaikselt unelaulu laulnud. Mõjus on olnud ka vaikselt sosinal aegluubis lapse kätega näpumängude mängimine või õrnalt jalalabade masseerimine ja säilitamine.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, teemaalgataja olen.
Proovisin siis seda uuesti ja uuesti pikali panekut. No ei saa mina aru kuidas sellise maadluse peale peaks laps magama jääma. esimesed 3-4 korda saab normaalselt pikali panna ja siis hakkab tsirkus. Küll punnib nii vastu et pikali saamiseks peab maadlema ja siis kui pikali panen siis on kohe kõhuli jne. Pärast 10 korda tuleb nutt ja pärast 15 korda hüsteeria. Mis imelapsed need on kelle peal siuke asi toimib? igatahes 3 õhtut proovisin ja kõik. Nüüd on jälle tissiga magama jääma hakanud aga tahaks ikka harjutada iseseisvat uinumist ???? aastaselt tahaks tissist vabaks saada aga kuidas last siis magama saab

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.07 13:34; 02.07 09:08; 02.07 23:21; 22.07 15:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, teemaalgataja olen.

Proovisin siis seda uuesti ja uuesti pikali panekut. No ei saa mina aru kuidas sellise maadluse peale peaks laps magama jääma. esimesed 3-4 korda saab normaalselt pikali panna ja siis hakkab tsirkus. Küll punnib nii vastu et pikali saamiseks peab maadlema ja siis kui pikali panen siis on kohe kõhuli jne. Pärast 10 korda tuleb nutt ja pärast 15 korda hüsteeria. Mis imelapsed need on kelle peal siuke asi toimib? igatahes 3 õhtut proovisin ja kõik. Nüüd on jälle tissiga magama jääma hakanud aga tahaks ikka harjutada iseseisvat uinumist ???? aastaselt tahaks tissist vabaks saada aga kuidas last siis magama saab

On su lapsel mõni lemmiktekk või lina?
Mu poisipõnn varsti 21-kuune ja iseseisvalt siiamaani magama ei jää.
Ikka minu kõrval, tissitades ( st. Rahunemiseks rinnal, eelnevalt kõht ikka täis söödud) ja näpus pehme tekk, millel olevat riidest sildikest mudib.
Tuba ei jää ka kottpime,vaid väike ööledlamp põleb.
Olen ka proovinud seda võrekasse ja 10x pikali värki- ei toiminud ka meil see.
Laps ärritus, ise muutusin väsimusest närviliseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Come on – sa soovitad õpetada 8 kuusele, et võiks süles magama jääda? See nüüüd küll hea soovitus ei ole. Seda kommet tuleb ju ka siis hakata välja harjutama üks päev plus füüsiliselt on raske ju.
Pigem ikka mingi rutiin. Mingi kindel muusika, meeleolu, hämarus. Koos pikali, silitused jne. Kui ajab püsti, siis tagasi pikali kohe. Alul ehk hakkab vastu, siis juba saab aru, et mis juhtuma hakkab.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 19:36; 12.08 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pudeliga. Ja teame, et see pole väga hea hammastele, aga kui ikka aasta rinnalaps olnud, siis seda pudeliga magamise aega jääb väga vähe. Peamine on lõpuks ikkagi ka oma rahu-vaikus.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.08 19:36; 12.08 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis meil aitas:

– kindel õhtune rutiin: kõht täis, siis vanni, sealt edasi hämarasse tuppa, tuduriided selga ja voodisse.
– magamaminek alati kindlal ajal.
– kui laps juba voodis, istun paar minutit kõrval ja ümisen unelaulu, ütlen korduvalt “nüüd on tuduaeg”
– järjepidevus on ülioluline, sest kui mõnikord lubada lapsel ikkagi veel mängima tulla, hakkab ta iga kord katsetama, et äkki saab seekord ka.

Esimesed õhtud tundus olukord lootusetu, laps polnud seda nägugi, et magama jääks, tuli miljon korda püsti, nuttis jne. Nagu kõik uneraamatud õpetasin, läksin korduvalt tuppa tagasi, patsutasin/silitasin, ütlesin “nüüd on uneaeg” ning läksin toast välja. Iga kord ootasin veidi kauem, enne kui tagasi sisse läksin.

Endal oli väga raske lapse nuttu taluda, aga olin otsustanud, et pärast esimest paari õhtut veel alla ei anna. Kolmandal õhtul oli juba palju lihtsam ja sealt edasi läks sujuvalt iga õhtuga lihtsamaks. Ongi täpselt nii nagu uneraamatud kirjutavad, et iga uue asja õppimine on alguses raske. Esimestel õhtutel on laps lihtsalt segaduses, et mis toimub ja tal pole aimugi, et peab magama jääma. Aja jooksul saab ta aru, et kui õhtune rutiin on sellesse punkti jõudnud, et ta juba voodis on, siis midagi põnevat enam ei juhtu, mängima ei minda ning lõpetab võitlemise ning jääb magama.

Veel olulisi asju, mis raamatud soovitasid ja meil hästi toimis:
– voodis ja selle ümbruses ei tohiks olla põnevaid mänguasju, mis tähelepanu unelt ära viivad.
– voodi on magamise koht, sinna ei tõsta last päeval mängima vms, voodi peaks seostuma ainult unega.
– ei tohiks kasutada abivahendeid – lutt, kiigutamine, pudel, kaisus hoidmine (seda seepärast, et kui laps öösel ärkab, ei hakkaks ta sama eeldama, vaid oskaks ilma nendeta magama tagasi minna, mis lõpuks peaks päädima terve öö magamisega).
– voodis võiks olla üks kaisuloom, kes elabki ainult voodis ja mujal ei käi, nii seostab laps teda magamisega.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, teemaalgataja olen.

Proovisin siis seda uuesti ja uuesti pikali panekut. No ei saa mina aru kuidas sellise maadluse peale peaks laps magama jääma. esimesed 3-4 korda saab normaalselt pikali panna ja siis hakkab tsirkus. Küll punnib nii vastu et pikali saamiseks peab maadlema ja siis kui pikali panen siis on kohe kõhuli jne. Pärast 10 korda tuleb nutt ja pärast 15 korda hüsteeria. Mis imelapsed need on kelle peal siuke asi toimib? igatahes 3 õhtut proovisin ja kõik. Nüüd on jälle tissiga magama jääma hakanud aga tahaks ikka harjutada iseseisvat uinumist ???? aastaselt tahaks tissist vabaks saada aga kuidas last siis magama saab

No aga mis sa paned tast pikali, ta ise ei oska või? Pikuta voodis tema läheduses, pimedas toas, unelauludega (kui ise ei jaksa laulda, pane mõni CD vms) – kaua sa ikka viitsid seal pimedas mütata, kui võiks hoopis ema kaisus pikutada.

Kui sa tissiga paned, siis on ta sul süles või kaisus, eksole? Võta samamoodi sülle või kaissu, aga ilma tissita.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhtul kõik üheskoos voodisse, tuled surnuks, titt kaissu ja tiss suhu. Miinuseks (või siis plussiks) on see, et ka ise ei töllerda õhtul kauem ringi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese lapsega ma piinlesin ja püüdsin last lõuna ajal magama suruda, laps lõugas, mina olin närvis. Lõpuks selgus, et tema ei vajanudki lõunaund ja kui lõunaune ära jätsin, hakkas laps korralikku katkestamata ööund magama. Varem muutus nii päeval kui õhtul virilaks, sest ööuni oli katkendlik.

Järgmised lapsed tulid väikese vahega otsa, siis ei olnud aega niimoodi jaurata. Panin lapse lõuna aiku voodisse. Kui ei jäänud magama, siis lõputult kaua ei surunud vaid käskisin mõnda aega vaikset tundi pidada lihtsalt.

Kolmanda lapse ajaks olin jõudnud arusaamisele, et lapse uinumisel on kõige olulisem olla ise rahulik ja unine. Algul kui harjutasin last lõunaunne, siis lamasin tema kõrval ja lasin teadlikult kogu oma hingamise ülirahulikuks magamise temposse. Laps tunneb ära ema südame pekslemise ja siis kui ema on närvis, ei jää laps ka magama.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Beebi ja mitmikud kuidas te lapsi magama panete?