Esileht Ilu ja tervis kuidas te neid retseptiravimeid endale koju varute pidevalt?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: kuidas te neid retseptiravimeid endale koju varute pidevalt?

Postitas:

Juba mitmes teemas on silma jäänud, et inimesed varuvad (enamasti ABd) retseptiravimeid endale koju. Ma ei saa aru, kuidas? Et arst kirjutabki mingi suvalise koguse välja? Või jätate kuuri pooleli kui tundub, et asi korras?

Huvitama hakkas sest olen ise teistkordselt põiepõletikuga hädas selle sügise jooksul. Oktoobris oli esmakordselt, nüüd jälle. Eelmine kord sain kolmepäevase kuuri (ühe purgi). Ravimi nime ei mäleta. See kord kästi koduste vahenditega proovida sest pole nii hull. Verd uriinis pole siis AB ei saa? Peaaegu kaks nädalat “ravin” koduste vahenditega ja ei tundu taanduvat. Hullemaks ka ei lähe. Kas nii käibki?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei varu – lihtsalt vahel apteegis on müügil suur pakend – ravikuuri jaoks aga nii palju vaja pole. Näide – arst määras 10-päevase ravikuuri. Apteegis müügil olevas pakis aga oli 14 tabletti. 4 tabletti jäid üle.
Mina ka viimati ei saanud AB-retsepti, sest analüüs ei näitanud põiepõletikku. Läksin uroloogi juurde, diagnoositi hoopis kusitipõletik (mis hakkas arstile jõudmise ajaks juba taanduma).

0
0
Please wait...
Postitas:

Mina olin see, kellel jäi tablette üle. Sellised pisikesed tabletid olid purgi sees. Põiepõletikuga on küll nii, et on miinimumaeg, kui peab tablette võtma. Näiteks 5 päeva, aga kui tunned, et asi ikka päris korras pole võtadki rohkem. Seepärast neid tablette seal purgis rohkem oligi. Kuna mul siis jäid esimesest korrast järele ja teisest korrast ka, siis kolmandal korral võtsingi need jäägid ära. Üks ja sama AB oli.
Aga mul muidugi kolmel korral ka veri uriinis olnud, nii et kohe silmaga näha. Mul ei eksisteeri kerget põiepõletikku, mida ise ravida. Kui põiepõletik on, siis olen voodis pikali maas ja piinlen nii, et pisarad väljas. Kui kiiresti AB peale ei saa, tõuseb veel palavik ja siis puha surm silme ees.
Nüüd viimane kord kirjutati mingid hiigelsuured AB tabletid välja. Mul oli tegu, et see suur tablett kurku kinni ei jääks. Nädala võtsin ja lõpetamisest nädal möödas. Viisin uriiniproovi ja 100% korras ikkagi polnud. Mingid jääknähud on veel uriinis. Punalibledest siis jutt. Nüüd pean apteegist veel Caneproni ostma ja nädala sööma. Siis uuesti uriiniproov. Ma ise näiteks ei saa aru, et midagi viga oleks.
Aga kui sul ikka ebamugav olla, siis anna sellest arstile teada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.12 14:40; 19.12 12:49;

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina olin see, kellel jäi tablette üle. Sellised pisikesed tabletid olid purgi sees. Põiepõletikuga on küll nii, et on miinimumaeg, kui peab tablette võtma. Näiteks 5 päeva, aga kui tunned, et asi ikka päris korras pole võtadki rohkem. Seepärast neid tablette seal purgis rohkem oligi. Kuna mul siis jäid esimesest korrast järele ja teisest korrast ka, siis kolmandal korral võtsingi need jäägid ära. Üks ja sama AB oli.
Aga mul muidugi kolmel korral ka veri uriinis olnud, nii et kohe silmaga näha. Mul ei eksisteeri kerget põiepõletikku, mida ise ravida. Kui põiepõletik on, siis olen voodis pikali maas ja piinlen nii, et pisarad väljas. Kui kiiresti AB peale ei saa, tõuseb veel palavik ja siis puha surm silme ees.
Nüüd viimane kord kirjutati mingid hiigelsuured AB tabletid välja. Mul oli tegu, et see suur tablett kurku kinni ei jääks. Nädala võtsin ja lõpetamisest nädal möödas. Viisin uriiniproovi ja 100% korras ikkagi polnud. Mingid jääknähud on veel uriinis. Punalibledest siis jutt. Nüüd pean apteegist veel Caneproni ostma ja nädala sööma. Siis uuesti uriiniproov. Ma ise näiteks ei saa aru, et midagi viga oleks.
Aga kui sul ikka ebamugav olla, siis anna sellest arstile teada.[/tsitaat]

Uriiniproov näitab punaseid vereliblesid ka muide paar päeva enne ja pärast menstruatsiooni ning loomulikult ka selle ajal.
Eriti lapsik on ravi pooleli jätta, sest “tablett on liiga suur”.

0
0
Please wait...
Postitas:

perearst kirjutab, nö varuks või hädajuhtumiks.
on olemas diagnoose, mille korral on eluliselt vajalik, et igaks juhuks oleks ühekordne nn hobusedoos antibiotsi kogus varuks.
nt teatud südamerikkega lapse vanemana tean, et vähemalt üks ampitsilliiniampull peab alati varuks olema, sest mingi tühise põletikukolde (nt hambapõletik) kiirel laienemisel organismis võib juhtuda, et asi võib lõppeda vägagi kriitiliselt muidu.
meil vahel perearst ise küsib, et kas on vaja uus igaksjuhuks varuks kirjutada, ega eelmise hoiutähtaeg läbi pole.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kirjutati AB, mida tuli võtta 3 korda päevas ja nädal aega järjest. Kokku 21 tabletti. Pakendis oli 20 tabletti, seega pidime ostma kaks karpi ja 19 tabletti jäi alles. Tahtlikult pole midagi varunud.

0
0
Please wait...
Postitas:

Lasen perearstil sageli kasutatavaid ravimeid kohe mitu pakki välja kirjutada, tal ei ole midagi selle vastu, ma käin juba mitu aastat tema juures samade probleemidega. Aga muidugi mitte antibiootikume, tavaliselt Cirrust, klotrimasooli, Diclac geeli jt.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Uriiniproov näitab punaseid vereliblesid ka muide paar päeva enne ja pärast menstruatsiooni ning loomulikult ka selle ajal.
Eriti lapsik on ravi pooleli jätta, sest “tablett on liiga suur”. [/tsitaat]

Mul ei ole menstruatsiooni olnud lähipäevadel ega ka hetkel. Peaks algama umbes nädala pärast.
Ja millest selline arvamus, et ma tabletiravi pooleli jätsin. Ma midagi sellist pole küll kirjutanud. Võtsin oma suured tabletid ära. Täpselt nädala jagu. Arst kusjuures ütles, et võta nii kaua, kuni tunned, et pead võtma.
Seepärast paneb mind muigama ühe siin kirjutaja tekst, et üks tablett jäi puudu ja ostsin veel ühe paki juurde. Ühe tableti pärast poleks see küll vajalik olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.12 14:40; 19.12 12:49;
Postitas:

[tsitaat] Arst kusjuures ütles, et võta nii kaua, kuni tunned, et pead võtma.
Seepärast paneb mind muigama ühe siin kirjutaja tekst, et üks tablett jäi puudu ja ostsin veel ühe paki juurde. Ühe tableti pärast poleks see küll vajalik olnud. [/tsitaat]Äärmiselt rumal arst.
Antibiootikume tuleb alati väga täpselt välja kirjutada ja väga täpselt võtta. Liiga vähene võtmine suurendab ravimresistentsuse riski. Ja kui sa ise ei saa aru, kui ohtlik see on, palun guugelda.

0
0
Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Ilu ja tervis kuidas te neid retseptiravimeid endale koju varute pidevalt?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.