Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas te puhkate?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Kuidas te puhkate?

Postitas:
Kägu

Jube väsinud olen, puhkus algab ka, aga sihuke tunne, et ma vist ei oska õieti puhata. Mitte, et ma hirmus usin oleks, vastupidi. Laisk olen. Aga ikka ei tule nagu välja. No läheks näiteks randa – üle veerand tunni seal lesida ei viitsi, igav hakkab ju. Kodus teleka ees vahtida kah päevi ei suuda. Lugeda võiks, aga midagi võiks nagu päevades veel olla? Lõpuks teen jälle hädapäraseid kodutöid, ei ole rahul ei enda ega maailmaga. Kuidas teie puhkate, milline teie jaoks hea puhkus on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Õpetaja olen. Puhkan suvel tööd tehes. No et talvest ja kevadest kogunenud üürivõlg ära maksta (õpetaja palgast ei jagunud) ja et sügisel endale ja lapsele saapad jalga jm riidehilp selga saaks ostetud.
Kui üldse sügisel õpetajana jätkan, siis ainult minimaalse koormusega ja põhisissetuleku teenin muud tööd tehes. Tahaks ka ometi kunagigi EV või Tallinna keskmist palka teenida ja siis kas või nädalakaupa suvel puhata, aga siis tõesti puhata, mitte ellujäämiseks lisatööd teha. Kuidas puhkaks, pole oluline. Magaks, loeks, vaataks netist vene melodraamasid- põhiline, et saaks või nädalakski juhtme seinast välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sõidan kaugele!

Just samadel põhjusetel, mida oled ka ise loetlenud. Elu näitab, et kodune elu “sööb” minu puhkuse ära. Telekat ei vaata ma üldse, raamatuid loen aga niisamagi ööst hommikuni, sest lugeda meeldib väga. Kodus oled nagu autopiloodil ja lausa tunned, kuidas aju vajab vaimset stimulatsiooni ning reisimine on minu jaoks intellektuaalselt ergutav. Nooremana oli sellel minu elus väga suur roll, siis tuli pere ja paikseks jäämine ja aktiivne reisimine soikus. Nüüd aga tunnen, kuidas see mind taas tiivustab ja energiaga laeb.

Eelmisel aastal ostsin soodsad lennupiletid, üürisin korteri ja lendasin koos sõbrannaga. Tagasi tulles olin nagu uus inimene ja parem naine ning lapsevanem ka.

Nüüd lendan taas- nädalake linnapuhkust ja siis nädalake otsa niisama lebomist või looduses müttamist. No küll on ootaja aega pikk…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käin rannas – valin igaks aastaks rannas käimiseks mõne kunstniku eluloo lugemiseks.
Sorteerin fotosid ja koostan perealbumeid, uurin sugupuu kohta erinevaid asju. Kindlasti kirjutan valmis mõne uue raamatu. Kui see vajab uurimistööd, siis tegelen ka sellega.
Koristan, sorteerin kappe. Katsetan uusi retsepte. Teen võid ja küpsetan karaskit. Vaatan filme.
Magan, võimlen, teen mingi ilukuuri läbi. Sõidan rattaga, käin ühepäevastel trippidel Eestis.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kindlasti kirjutan valmis mõne uue raamatu.

igal suvel?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti kirjutan valmis mõne uue raamatu.

igal suvel?

Nojah – raamat vajab põhjalikku ettevalmistust, millega tegelen sügisest kevadeni, suvel saan olemasoleva materjali üle vaadata ja raamatu valmis kirjutada. Kindlasti mitte kõikidel elu suvedel, aga viimased seitse aastat küll.
Eelnevalt põhjaliku ettevalmistusega teose kokkupanek võtab aega nii neli nädalat igapäevast kirjutamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvestades, et mul on 3 last ja majapidamine, siis puhkan kõige rohkem ikkagi esmaspäeva hommikul tööle minnes.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veedan tööpäevast rohkem lastega aega, käime linnas kohvikus ja oleme maal, sõidame ringi Eestis ja natuke lähivälismaal. Lebotan rannas, võtame veidi ka mehega omaette aega.
Teen trenni, head sööki, käin kinos ja poodides, kontserdil ja teatrietendust vaatamas, üritan niipalju kui võimalik töömõtteid eemal hoida

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Käin rannas – valin igaks aastaks rannas käimiseks mõne kunstniku eluloo lugemiseks.

Sorteerin fotosid ja koostan perealbumeid, uurin sugupuu kohta erinevaid asju. Kindlasti kirjutan valmis mõne uue raamatu. Kui see vajab uurimistööd, siis tegelen ka sellega.

Koristan, sorteerin kappe. Katsetan uusi retsepte. Teen võid ja küpsetan karaskit. Vaatan filme.

Magan, võimlen, teen mingi ilukuuri läbi. Sõidan rattaga, käin ühepäevastel trippidel Eestis.

Mina teen selliseid asju talvel, siis kui oled nagunii sunnitud toas istuma. Miks sa suvel toas passid, fotosid ja kappe sorteerid ning uusi retsepte katsetad?

Please wait...
Postitas:
Mette-Merithh

Puhkuse ajal ainult reisin. Ei oska tõesti siin kesklinna korteris endale mingit puhkusetunnet tekitada. Homsest algab puhkus, lendan kaheks nädalaks Itaaliasse, perega. Augusti lõpus lähen mehe ja sõpradega kaheks nädalaks USA-sse ja talvel nagu ikka ilmselt nädalaks suusatama. Suvised nädalavahetused veedan lihtsalt linnast väljas. Bronnime bookingust mingi laheda koha ja reede pealelõunal sõidame ära. Enda kodus ei oska kahjuks ka mina puhata 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Istun Perekoolis. Ausalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina teen selliseid asju talvel, siis kui oled nagunii sunnitud toas istuma. Miks sa suvel toas passid, fotosid ja kappe sorteerid ning uusi retsepte katsetad?

Vabandust, aga väga rumalad küsimused. Miks sa oled sunnitud talvel toas istuma? Miks ei või inimene oma kodu korrastada ja oma asju teha korda suvel? Nt oma verandal istudes ja laiades akendest merele vaadates? Samal ajal on värsketest marjadest toormoos käeulatuses, külm kaevupiim ootamas ja vaikne pärastlõunane briis kardinaid lehvitamas?
Kõik ei pea kükitama terve talve mingis korterisurkas ja lootma, et saab suvel õue.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu häda kipub olema see, et ma ka reisides ei puhka tegelikult. Basseini ääres pikutajat minust ei ole, nii on meie reisid koosnenud viimasel ajal 10-12 tundi päevas ringi kablutamisest. Kahju on võõrsil olnud aega hotellis ka mööda saata.. vaheldus on see muidugi, aga puhkusena ei ole eriti mõjunud just. Ilmselt ma lihtsalt ei oska tempot maha võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõige paremini puhkan ja laen ennast koristades. Eriti, kui saab miskit minema visata. Kasvõi pisemaid kasutuid vidinaid. Kohe on parem tunne. Nagu oleks 10 tundi järjest paksu und pannud.
Aga omaette ja segamatult saan hirmus harva kraamida ja sättida. Ikka on muud tegevused, minemised-tulemised, jutuajamised….see kõik käkib ja nullib selle tänuväärse tegevuse ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

külm kaevupiim

??
Hoiad piima kaevus nagu 100 aastat tagasi hoiti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga väga rumalad küsimused. Miks sa oled sunnitud talvel toas istuma? Miks ei või inimene oma kodu korrastada ja oma asju teha korda suvel? Nt oma verandal istudes ja laiades akendest merele vaadates? Samal ajal on värsketest marjadest toormoos käeulatuses, külm kaevupiim ootamas ja vaikne pärastlõunane briis kardinaid lehvitamas?

Kõik ei pea kükitama terve talve mingis korterisurkas ja lootma, et saab suvel õue.

Üldjuhul on talvel õues külm ja pime, sellepärast istutaksegi rohkem toas. Kui nagunii oled sunnitud toas istuma, siis teedki tubaseid töid. Suvel on õues soe ja valge, siis on mõnus teha midagi õues. Kasvõi kiiges raamatut lugeda.
Mulle jäi pigem mulje, et sa kükitad ka suvel kuskil korteris, sest inimene, kellel on aed, ei korista toas, ei sorteeri kappe vaid valib tegevused väljaspool tuba. Veel vähem raiskab ta oma puhkuse sellistele töödele, mida peab toas tegema. Piisab sellestki, et talvel tubasem olla ja enamik inimesi teeb palgatöödki suviti siseruumides.
Mul on mõnikord tunne, et suvel käin ma toas vaid magamas ja riideid vahetamas. Kõik muu tegevus kolib soojade ilmadega õue.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu häda kipub olema see, et ma ka reisides ei puhka tegelikult. Basseini ääres pikutajat minust ei ole, nii on meie reisid koosnenud viimasel ajal 10-12 tundi päevas ringi kablutamisest. Kahju on võõrsil olnud aega hotellis ka mööda saata.. vaheldus on see muidugi, aga puhkusena ei ole eriti mõjunud just. Ilmselt ma lihtsalt ei oska tempot maha võtta.

Mina puhkan reisides vägagi hästi. Juba ammu olen unustanud selle pideva ringikablutamise, et äkki jään millestki ilma või midagi nägemata… No jääb, siis jääb, järgmiseks korraks tagavaraks 🙂 Tuuritame ringi 6 – 7 tundi päevast, ära ei väsi, mõnus on. Ülejäänud aja istume kohvikus või rannas, kõõlume niisama kõnniteeserval, pargipingil või lebamegi voodis. Vahel läheme hilisõhtul veidikeseks lähikonda jalutama, teatrisse või kabareesse. Järgmisel hommikul uus tuur ja uued emotsioonid, aga kindlasti mitte 12 h jutti. See tapaks tõesti ära.

Mul on mõnikord tunne, et suvel käin ma toas vaid magamas ja riideid vahetamas. Kõik muu tegevus kolib soojade ilmadega õue.

Minul samuti. Kui just padukat ei saja ja temperatuur üle 15* on, siis nelja seina vahele ei satu päevasel ajal isegi söögitegemiseks mitte. Koristamisest rääkimata 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nt oma verandal istudes ja laiades akendest merele vaadates? Samal ajal on värsketest marjadest toormoos käeulatuses, külm kaevupiim ootamas ja vaikne pärastlõunane briis kardinaid lehvitamas?

😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õpetaja olen. Puhkan suvel tööd tehes. No et talvest ja kevadest kogunenud üürivõlg ära maksta (õpetaja palgast ei jagunud) ja et sügisel endale ja lapsele saapad jalga jm riidehilp selga saaks ostetud.

Kui üldse sügisel õpetajana jätkan, siis ainult minimaalse koormusega ja põhisissetuleku teenin muud tööd tehes. Tahaks ka ometi kunagigi EV või Tallinna keskmist palka teenida ja siis kas või nädalakaupa suvel puhata, aga siis tõesti puhata, mitte ellujäämiseks lisatööd teha. Kuidas puhkaks, pole oluline. Magaks, loeks, vaataks netist vene melodraamasid- põhiline, et saaks või nädalakski juhtme seinast välja.

Õpetajad teenivad ju väga hästi

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen laisk lugejaloom. Kui puhkus on, siis esimesed paar päeva istun tugitoolis teleka ees ja ei tee mitte midagi. Paar korda käin köögis söömas, mõned korrad kempsus, hommikul horraks tiigis või duši all, koeri toidan hommikul ja ööseks võtan tuppa ja hommikul lasen õue. Kõik. Istun, vasakul käel virn raamatuid ja läptop, paremal laud veinipokaaliga ja veinikülmik. Loen, vaatan arvutit, vaatan telekat. Aktiivsusmonitor näitab ca 1000 sammu päevas. Kui rohkem, on keegi-miski mind seganud 🙂
Kolmandal päeval teen mingeid aiatöid, et päris aia sisse ära ei upuks.
Siis ühe päeva koristan aktiivselt ja kohe mingi 15-16 tundi. Siis korraldan ühe peo, mis võtab tagajärgedega kaks päeva 🙂 . Siis teen ühe linna- ja poepäeva – käin kuskil restoranis, jalutan, vaatan, ostan koju süüa. Ja siis istun uuesti puhkuse lõpuni kasvõi nädala tugitoolis ja ei tee midagi. Kohe mitte midagi peale ohtra lugemise, mängimise ja teleka vaatamise. Paremal juhul käin päevas korra tiigis, ehk söön midagi paar korda päevas ja mingi päev pesen nõudepesumasinaga nõusid ja pesumasinaga pesu.
Kui puhkus juhtub olema seeneajal, teen iga päev varahommikul umbes 800-sammmuse seenetiiru, sest seened kasvavad kohe tiigi taga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina sõidan alati reisile aga pärast reisi olen totaalselt väsinud. Sest mina just tahan kõike näha ja kogeda. Basseini ääres lamada ma ei taha.
Õigupoolest sobib mulle ka selline puhkus, et kuhjan enda kõrvale terve virna raamatuid, jäätise ja maasikad ja siismõnulengi koos nenega nädal aega. Vahel ehk lahkun kodust, et kusagil laadal või suvelavastusel käia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õpetajad teenivad ju väga hästi

Minu arust on ka see nutulaul natuke iganenud või nii, võiks juba plaati vahetada. Rohkem igal juhul kui päästjad, kes igapäevaselt oma eluga riskivad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Puhkan maakodus. Maakodus on ainuksed tööd muru niitmine ja suure kuumaga ei ole seda ka vaja teha, paar lilleklumpi ja ürdipeenar.
Päeval käime lastega rannas, seal on mõnus lugeda,just krimkasid/naistekaid, õhtu poole suhtlen naabritega, teeme mõned tretid autoga – lähedal asuvad mõisad, käime ratsatalus ratsutamas jne. Tuttavad asuvad läbi – hea siis grillida ja veini juua. Olen paras lauamängude fänn, ostan neid ja mängime nii lastega, kui tuttavatega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mul oleks piisavalt raha, siis ka ilmselt reisiksin. Kuna mul pole, siis lebotan kodus. Teen neid asju, mida igapäevase tempo kõrvalt ei jõua: suurpuhastus, aiakujundus, mõnusad toidud. Magan lõuna ajal. Mängin arvutimänge. Loen. Sel aastal puhkus veel jupiti, kuid uuel aastal hakkan õpetajaks. Kuna õpetaja palk endiselt välisreise perega ei võimaldaks, kuid pikk puhkus kompenseerib igasuguse raha, siis on mul plaan järgmise puhkuse ajal võtta ette kogu ilukirjandus, mida nooruspõlves ja ülikooliajal loetud. Tahan kirjandusklassika selle mõttega uuesti üle lugeda, et vaadata, kuidas olen aastatega arenenud, millised mõtted ja emotsioonid tekivad nüüd, elukogenumana. Samuti naudin seda, et tean, millised raamatud mul kindla peale tuju rikuvad ja need jätan vahele.
Kui vaja lugemise vahel selga sirutada, siis keedan moosi. Valin kihvtid pisikesed purgid ja teen erinevaid vahvaid ja ilusaid moosilapsukesi. Sügavkülma laon täis igasugu träna.
Käin palju ujumas (loodetavasti) ja mõne väljasõidu Eesti piires ka saab ehk teha. Ühesõnaga olen ja olesklen ning naudin vabadust oma otsustes. Rahakoti piires, muidugi. Küll aga on õige see, et õpetaja palgal pole enam häda miskit. Jah, rikkaks ei saa, aga nälga küll ei sure. Mäletan, kui unistasin 15 aastat tagasi õpetajaametist, kuid palk oli täpselt kolm korda väiksem kui kontoritööl. Ei saanud tookord raha pärast oma unistust täide viia. Nüüd saan, sest elan selle palgaga ära. Suvel aga puhkan ja naudin elu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Justnimelt laisklengi senikaua, kui igav hakkab.
Õige puhkus minu aevates ongi see, kui sul hakkab lausa igav, mitte nii, et sa pärast vajad veel omakorda puhkusest(ringi jooksmisest) puhkust.

Magan kaua, süüa teen minimaalselt ja midagi kerget ja kui liiga igav hakkab, siis vean oma tagumendi mingile üritusele või kasvõi õhtul jalutama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

– Naudin seda, et ei pea kohe kiiresti kuhugi minema. Püüan hommikul kauem magada. Vedelen poole lõunani teleka või arvuti ees.
– Koostan tegemata tööde nimekirja. Mõtlen mida ja kuidas sealt midagi teha.
– Askeldan aias. Isegi siis, kui läksin ideega seal rahulikult lehte lugeda. Mulle meeldib, kui minu tööst jääb jälg – rohitud peenar paistab teiste kõrvalt välja.
– Reisida meeldib küll, aga puhkus on see ainult reisi ajal. Enne reisi on stress (millal, kuhu, kuidas, asjade pakkimine jne) ja pärast saabun koju, kus endiselt tegemata tööd, aga enne tuleb veel reisivarustus lahti pakkida.

Please wait...
Postitas:
muumi_mamma

Ei ole siin aega puhata ega saagi puhata. Üks töökoht käsunduslepinguga, kus pole ei puhkust ega haiguslehte. Juulikuust ka lisatöökoht ja kõigele sellele lisaks veel lapselapse hoidmine, kui tema vanemad tööl. No üldiselt puhkangi lapselast hoides, nagu praegugi, kui korraks siia perekooli piilusin ja sellele teemale vastasin. Septembrikuus saan arvatavasti puhata, aga muidu on nii, et kuna elu on mind kokkuhoidlikult elama õpetanud, siis plaanin millalgi ühte reisi mõne kaaslasega. Mida ma aga septembris teen, pole veel teada. Momendil pole isegi niipalju puhkust, et saaksin valutava jalaga EMO-s ära käia, mille 23 juuni välja väänasin. Ju siis pole piisavalt suur valu, et jalga ka puhata. Mis ei tapa, teeb tugevaks ja ma olen siin varasemalt küllalt puhanud. Puhatakse surnuaias ja seal saab niisama lebotada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole siin aega puhata ega saagi puhata. Üks töökoht käsunduslepinguga, kus pole ei puhkust ega haiguslehte. Juulikuust ka lisatöökoht ja kõigele sellele lisaks veel lapselapse hoidmine, kui tema vanemad tööl. No üldiselt puhkangi lapselast hoides, nagu praegugi, kui korraks siia perekooli piilusin ja sellele teemale vastasin. Septembrikuus saan arvatavasti puhata, aga muidu on nii, et kuna elu on mind kokkuhoidlikult elama õpetanud, siis plaanin millalgi ühte reisi mõne kaaslasega. Mida ma aga septembris teen, pole veel teada. Momendil pole isegi niipalju puhkust, et saksin valutava jalaga EMO-s ära käia, mille 23 juuni välja väänasin. Ju siis pole piisavalt suur valu, et jalga ka puhata. Mis ei tapa, teeb tugevaks ja ma olen siin varasemalt küllalt puhanud. Puhatakse surnuaias ja seal saab niisama lebotada.

Ma pole ammu Perekoolis käinud ja ei teadnudki, et oled vanaemaks saanud. Palju õnne!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jube väsinud olen, puhkus algab ka, aga sihuke tunne, et ma vist ei oska õieti puhata. Mitte, et ma hirmus usin oleks, vastupidi. Laisk olen. Aga ikka ei tule nagu välja. No läheks näiteks randa – üle veerand tunni seal lesida ei viitsi, igav hakkab ju. Kodus teleka ees vahtida kah päevi ei suuda. Lugeda võiks, aga midagi võiks nagu päevades veel olla? Lõpuks teen jälle hädapäraseid kodutöid, ei ole rahul ei enda ega maailmaga. Kuidas teie puhkate, milline teie jaoks hea puhkus on?

Mul oli kunagi täpselt samamoodi, et justkui ei osanud seda vähestki puhkuse aega optimaalselt kasutada. Tegin lihtsalt kodutöid või remonti ja puhkuse lõppedes olin väsinum, kui enne.

Ajaga olen õppinud puhkama (no mina igatahes pidin seda õppima), aga asja sai. Nüüd ma ei planeeri puhkuse ajale asju, mida muul ajal teha saan vaid tõesti teengi seda, mis nõuab aega, kohalolu ja on minu jaoks nauditav. Näiteks reisin või lähen paariks päevaks metsa või loodusesse, ilma, et peaks kellaaegade pärast muretsema. Teine oluline tegur on, et mitte mingil juhul ei tohiks puhkuse ajal tööasjadega tegeleda ega isegi mõelda selle peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei võtagi puhkust kodus lebotamiseks. kui juba puhkan, siis ainult reisimise pärast. mõnikord teen pikemaid nädalalõppe ja olen maal ära , kus siis möllan majas ja aias. mulle sobib aktiivne puhkus, niisama toast tuppa kõndimine sööb närvid seest.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas te puhkate?