Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas te puhkate?

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Kuidas te puhkate?

Postitas:
Kägu

Maal, maakodus puhkan.
Puhkuse alates sõidan maale ja tagasi tulen sealt alles vahetult enne tööle minekut.
Kuna igapäevaselt elan linnas, korteris, ja teen üsna tuima bürootööd ning maadlen dokumentide ja seadustega, siis on minu jaoks tõeline puhkus see, kui ma saan visata kingad jalast, unustada meigi ja soengu, ning panna selga sitsikitli, pähe rätiku ja lülituda täiesti teistsugusesse ellu.
Toon ämbriga kaevust vett, kütan puudega pliiti, kütan sooja vee saamiseks sauna, rohin peenraid, niidan vikatiga hommikuti kastemärga muru, käin metsas vaarikal-maasikal, korjan sõstrapõõsaid tühjaks, keedan moosi ja aurutan mahla ja kord või paar nädalas sõidan rattaga külakeskusesse autolahvka poest võileivakatet ja jäätist ostma ning naabertalust kanamune ja piima tooma.

Muretu, televiisori ja kella vaba elu.
Teen ainult neid asju, mida on vaja teha oma väikeses metsade keskel asuvas maailmas, kuhu ei ulatu ükski euroopa direktiiv ega poliitikute rumalus.
See ongi minu puhkus – olen tagasi oma lapsepõlves, ainult et nüüd olen ma ise oma vanaema, kelle juures sai lapsena suviti puhatud ja kelle rahulikke toimetusi kõrvalt jälgitud.

Please wait...
Postitas:
muumi_mamma

Ei ole siin aega puhata ega saagi puhata. Üks töökoht käsunduslepinguga, kus pole ei puhkust ega haiguslehte. Juulikuust ka lisatöökoht ja kõigele sellele lisaks veel lapselapse hoidmine, kui tema vanemad tööl. No üldiselt puhkangi lapselast hoides, nagu praegugi, kui korraks siia perekooli piilusin ja sellele teemale vastasin. Septembrikuus saan arvatavasti puhata, aga muidu on nii, et kuna elu on mind kokkuhoidlikult elama õpetanud, siis plaanin millalgi ühte reisi mõne kaaslasega. Mida ma aga septembris teen, pole veel teada. Momendil pole isegi niipalju puhkust, et saksin valutava jalaga EMO-s ära käia, mille 23 juuni välja väänasin. Ju siis pole piisavalt suur valu, et jalga ka puhata. Mis ei tapa, teeb tugevaks ja ma olen siin varasemalt küllalt puhanud. Puhatakse surnuaias ja seal saab niisama lebotada.

Ma pole ammu Perekoolis käinud ja ei teadnudki, et oled vanaemaks saanud. Palju õnne!

Suur tänu õnnesoovide eest. Ma olen juba kolm aastat vanaema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on puhkus siis, kui ma saan tõusta siis, kui tuju on, ja magama minna siis, kui tuju on, ning vahepealsel ajal ei pea kellaajaliselt ja kiirelt kuskil midagi kindlaid asju/kohustusi kodus/mujal tegema ja saan veeta suuremosa/palju päevasest ajast õues ning teha asju oma hetkesoovide järgi. Nende koduste toimetuste, kohustuste ja ringi liikumistega ongi vist minu jaoks nii, et need taanduvad ka nauditavateks tegevusteks (sest ühe koha peal vedelemist tõesti ei suuda pikalt teha), kui ei ole ajalist “tähtaega” peal ning saab mõnusalt ja rahulikult olla ja toimetada.
Reisid on meil ka enamasti (on ka nö korraldatud reise, kus tempo ja liikumised korraldajate poolt dikteeritud)sellised, et päris ühe koha peal ei istu, aga kunagi pole ka iga tund
päevast tegevustega täidetud, vaid on ka nö lihsalt olemise hetki ka. Ning minu (tundub, et kogu pere) jaoks annab energiat ja puhkust pigem looduses, maal olek, kui hotelli basseini ääres olek või pidevad linnavaatamisväärsused (neid ka, aga vähendatud koguses suvisel ajal).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on pikk puhkus ja seetõttu aega nii kodus logemeliseks kui ka ringi sõitmiseks. Plaanis on käia paar nädalat teises Eesti otsas mehe vanemate juures suvitamas ja paar nädalat minu vanemate suvilas. Lisaks mõned kontserdid, puhkus Pärnus ja kindlasti ka mõni ühepäevane reis kuhugi. Kui kodus oleme, siis ilusa ilmaga läheme randa või niisama loodusesse või loomaaeda. Kodus on vaja natuke ka sisustamisega tegeleda, sest hiljuti kolisime. Raamatuid loen ka vabal hetkel.

Please wait...
Postitas:
kirilind2

reeglina horisontaalis.
mõnikord harva ka vertikaalis, aga seda väga harva.
vertikaalis puhkan siis, kui horisontaalis puhkamisest vaja puhata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Normaalne puhkus on minu jaoks selline, et võtan korraga kaks nädalat. Sellest 10 päeva kuskil reisil ja siis pärast seda ülejäänud aja kodus. Reisil ringitrampimine kurnab nii ära, et teisel puhkusepoolel pole mingit probleemi kodus lihtsalt vedelemisega 😀

Reisil olles ma muidugi ei lesi rannas, seal peab ikka ringi käima ja vaatamisväärsusi vaatama, õhtul kuskile restorani või klubisse minema, hommikul kohe jälle ringi kõndima, ühest punktist teise rändama, see on üsna kurnav. Aga ma ei saaks nii reisil olla, et olen nädal aega ainult ühes kohas paigal ja päevitan. Mul on kõik reisid rohkem ringreisid. Maksimaalselt kaks ööd veedan ühes sihtpuhktis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle jäi pigem mulje, et sa kükitad ka suvel kuskil korteris, sest inimene, kellel on aed, ei korista toas, ei sorteeri kappe vaid valib tegevused väljaspool tuba.

Ei saanudki nüüd aru, kas ise elad aiaga majas või oled sellest (veidi läbi roosade prillide) unistav korteriinimene.
Tööinimesele JA väikeste laste emale on varasema Käo suvepuhkuseks toodud tegevused täiesti arusaadavad – talvel kui kodune (s.t. tööväline) aeg möödub tõepoolest paljuski toas, on laste kõrvalt väga keeruline (jah, mitte võimatu, aga tüütu) neid tegevusi teha.
Suvel kui lapsed õues, külas või mujal (ütleme otse) jalust ära, on ideaalne võtta ette just mõni taoline “projekt”. Välitööd saavad nagunii tehtud ja seal on palju lihtsam laste kõrvalt toimetada, kui toas.
Muidugi ei tähenda see, et terve puhkuse seinte vahel veedaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Käin rannas – valin igaks aastaks rannas käimiseks mõne kunstniku eluloo lugemiseks.

Sorteerin fotosid ja koostan perealbumeid, uurin sugupuu kohta erinevaid asju. Kindlasti kirjutan valmis mõne uue raamatu. Kui see vajab uurimistööd, siis tegelen ka sellega.

Koristan, sorteerin kappe. Katsetan uusi retsepte. Teen võid ja küpsetan karaskit. Vaatan filme.

Magan, võimlen, teen mingi ilukuuri läbi. Sõidan rattaga, käin ühepäevastel trippidel Eestis.

Mina teen selliseid asju talvel, siis kui oled nagunii sunnitud toas istuma. Miks sa suvel toas passid, fotosid ja kappe sorteerid ning uusi retsepte katsetad?

Ma ei ole see, keda sa tsiteerid, aga mina näiteks olen talvel sunnitud tööd tegema (st ei tegele toas ISTUMISEGA). Tööpäevad on pikad ja koduseid igapäevatoimetusi jagub ka omajagu lastega. Kappide koristamine ja fotoalbumid on mul ka rohkem selline suvine tegevus, ja see ei tähenda, et ma kogu suve või kogu puhkuse ainult nelja seina vahel oleksin.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu puhkus on 56 päeva, nii et on aega kodus lebotada, vanemaid külastada, aiaärisid väisata, kaltsukates hängida, õega kohvitada, tütrega tsillida, pojaga lobiseda, koeraga jalutada, loodust pildistada, raamatuid lugeda, filme vaadata ja niisama olla.
alates juulist sõidame koos mehega meie paksus metsas asuvasse maamajja. hommikul magame kaua, siis joome kohvi. kolime selle tegevusega aeda ja vaatame üle kõik eelmisel päeval tehtu. lõunani asjatab kumbki oma oluliseks peetavate tegevustega. mina kujundan mõne uue lillepeenra või lähen jalgrattaga sõitma ja loomi pildistama. mees ehitab midagi. kui tuju on, magame koos lõunat ja joome puuviljasmuutit. siis läheme liivakarjääri ujuma või Haapsallu kohvikusse. õhtul vaatame nahkhiirte väljalendu või kolame metsas.
suvepuhkusel me ei reisi kunagi. see-eest aga veebruaripuhkusel teeme mõne pika reisi soojale maale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks tähendabki puhkus seda, et ma saan teha seda, mida tahan.
Kui tahan, istungi kodus ja koristan või vaatan poole ööni telekat.
Ja kui tuju tuleb, võin minna rattamatkale või reisima või ujuma või mida iganes.
Kindlasti olen pärinud korilasegeeni ja seetõttu möllan hoidistamise ja põllumajandusega ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See aiamütoloogia on eestlastel täiesti ebaharilik usk.
Aias on kerged tööd, on tihti ka külalised; augustis korjan maju, vahel kõpitsen siit ja sealt, kuid mingil põhjusel jääb korteriinimestele mulje, et aiaomanikud AINULT aias tohivadki olla. Et kui aiaomanik tahab tubaseid asju teha, siis vaadatakse imelikult. Muuseas tuulutati vanasti rõivakirstusid ja kappe ka suvel. Taludes ja linnakorteriteski viidi mööbel õue ja lasti kõik praod värnitsaga üle – et lutikanuhtlusest priiks saada. Rõivad pandi tuulduma, tekke klopiti ja tubades tehti koristustöid.

Igahates ootan alati puhkust väga, otseselt plaane ei tee ja lasen ennast voolust kaasa vedada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See postitus on nii naeruväärne, et tegi lausa tuju heaks. Kas väljendid “külm kaevupiim” ja “pärastlõunane briis” kuuluvad mõnda uude raamatusse? Neist mitmest, mida sa puhkuse ajal kirjutad? See postitus on ehe näide tänapäeva internetimaailmast, kuhu võib lisada postitusi või pilte mingist kujuteldavast idüllist, mida reaalselt ei pruugigi eksisteerida. Järgi jääb vaid peenutsemise soov. Tõepoolest – naera puruks.

Käin rannas – valin igaks aastaks rannas käimiseks mõne kunstniku eluloo lugemiseks.

Sorteerin fotosid ja koostan perealbumeid, uurin sugupuu kohta erinevaid asju. Kindlasti kirjutan valmis mõne uue raamatu. Kui see vajab uurimistööd, siis tegelen ka sellega.

Koristan, sorteerin kappe. Katsetan uusi retsepte. Teen võid ja küpsetan karaskit. Vaatan filme.

Vabandust, aga väga rumalad küsimused. Miks sa oled sunnitud talvel toas istuma? Miks ei või inimene oma kodu korrastada ja oma asju teha korda suvel? Nt oma verandal istudes ja laiades akendest merele vaadates? Samal ajal on värsketest marjadest toormoos käeulatuses, külm kaevupiim ootamas ja vaikne pärastlõunane briis kardinaid lehvitamas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See postitus on ehe näide tänapäeva internetimaailmast, kuhu võib lisada postitusi või pilte mingist kujuteldavast idüllist, mida reaalselt ei pruugigi eksisteerida.

Liialdamisega alustas ikka kriitika-Kägu oma küsimustega, miks sahtleid talvel ei koristata, kui pikad õhtud mitte muud ei saa teha kui ollakse sunnitud toas istuma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga väga rumalad küsimused. Miks sa oled sunnitud talvel toas istuma? Miks ei või inimene oma kodu korrastada ja oma asju teha korda suvel? Nt oma verandal istudes ja laiades akendest merele vaadates? Samal ajal on värsketest marjadest toormoos käeulatuses, külm kaevupiim ootamas ja vaikne pärastlõunane briis kardinaid lehvitamas?

See postitus on nii naeruväärne, et tegi lausa tuju heaks. Kas väljendid “külm kaevupiim” ja “pärastlõunane briis” kuuluvad mõnda uude raamatusse? Neist mitmest, mida sa puhkuse ajal kirjutad? See postitus on ehe näide tänapäeva internetimaailmast, kuhu võib lisada postitusi või pilte mingist kujuteldavast idüllist, mida reaalselt ei pruugigi eksisteerida. Järgi jääb vaid peenutsemise soov. Tõepoolest – naera puruks.

Muig. Need väljendid ei kuulu ühtegi minu raamatusse, mida ma suvel kirjutan. Küll aga kirjutan neisse hoopis teised väljendid 😉
Miks on külm kaevupiim sinu jaoks midagi imelikku või tavapäratut? Tead seda, et maapiirkondades on jätkuvalt salvkaevusid, kus on vesi sügav ja jahe ning on jätkuvalt pikad ja kitsad piimamannergud kasutusel. Piim sees ja pika keti otsas ning kaevuvees jahtumas.
Pärastlõunane briis on rannaaladel täiesti tavapärane nähtus – kas see on samuti sulle kuidagi üllatuseks?
Kujuteldav idüll on minu jaoks igasuvine ja tavapärane.
Aga edukat naermist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Magan, võimlen, teen mingi ilukuuri läbi. Sõidan rattaga, käin ühepäevastel trippidel Eestis.

Mina teen selliseid asju talvel, siis kui oled nagunii sunnitud toas istuma. Miks sa suvel toas passid, fotosid ja kappe sorteerid ning uusi retsepte katsetad?

Kõik ei pea kükitama terve talve mingis korterisurkas ja lootma, et saab suvel õue.

Ja aknast möödub smaragdroheliste silmadega blond noormees, lihased mänglemas valge t-särgi all ning heites aegaajalt kurb-nukraid pilke mere suunas…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kõik ei pea kükitama terve talve mingis korterisurkas ja lootma, et saab suvel õue.

Ja aknast möödub smaragdroheliste silmadega blond noormees, lihased mänglemas valge t-särgi all ning heites aegaajalt kurb-nukraid pilke mere suunas…

Noormees tõstab pilgu merelt, uduõrn briis kiigutab ta lehvivaid lokka. Tema kelmikas-naljatlev pilk pöördub minule. Mu süda justkui seisataks viivuks, panen käest kristallpokaali kaevukülma piimaga, pokaal heliseb õrnalt. On see alles puhkus…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eesti suvi on üldiselt kehv suusailm. Või no eeömine suvi paras põrgu. Edu pidevalt väljas kohvitamisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei puhkagi. Kohustusliku 14päevase puskuse võtan juuni algusesse selleks ajaks kui ülkoolis on sess, ühe nädala jaanuarisse sessi ajaks, neljanda nädala tegelen oma väikese ettevõtte jaoks mõne projektiga.
Kui suvel kooli pile, tööl rahulikum aeg on Ja ilm on ilus on puhkus omaette.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte midagi erilist ei tee, lebotan niisama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noormees tõstab pilgu merelt, uduõrn briis kiigutab ta lehvivaid lokka. Tema kelmikas-naljatlev pilk pöördub minule. Mu süda justkui seisataks viivuks, panen käest kristallpokaali kaevukülma piimaga, pokaal heliseb õrnalt. On see alles puhkus…

Ole hea, ära enam kirjuta. Need magusimalad barbaracartlandilikud read panevad iga lugeja iiveldama.
Ei kirjuta magedaid naistekaid 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ole hea, ära enam kirjuta. Need magusimalad barbaracartlandilikud read panevad iga lugeja iiveldama.

Ok, ei kirjuta rohkem, oskan sobival hetkel lõpetada küll, ei tunne, et minu sõna peab alati viimane olema. Aga sellise magusimala jutuga tegid sa ise algust, need täiendid (kaevukülm) jm sõnavalik lihtsalt mõjusid nii, et panid sõna võtma. Ja et mulle ainult nii ei tundu ning nii mõndagi teist see muigama paneb, võid ju teistestki kommentaaridest lugeda, nt 21.57 + nii mõnedki varasemad. Nii et tegu ei ole ilmselt minu ülereageerimisega, vaid pigem sinu sõnakasutusega, mis niimoodi naermaajavalt teisigi puudutas. Aga nagu lubasin, lõpetan irvitamise siinkohal. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ok, ei kirjuta rohkem, oskan sobival hetkel lõpetada küll, ei tunne, et minu sõna peab alati viimane olema. Aga sellise magusimala jutuga tegid sa ise algust, need täiendid (kaevukülm) jm sõnavalik lihtsalt mõjusid nii, et panid sõna võtma. Ja et mulle ainult nii ei tundu ning nii mõndagi teist see muigama paneb, võid ju teistestki kommentaaridest lugeda, nt 21.57 + nii mõnedki varasemad. Nii et tegu ei ole ilmselt minu ülereageerimisega, vaid pigem sinu sõnakasutusega, mis niimoodi naermaajavalt teisigi puudutas. Aga nagu lubasin, lõpetan irvitamise siinkohal. 🙂

Naljanina. Kuidas küll seostub kaevukülm piim sulle mingi imala armastusloo simulatsiooniga?

Please wait...
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kuidas te puhkate?