Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas te saite oma lapse lutti kasutama?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kuidas te saite oma lapse lutti kasutama?

Postitas:

Tervist,

Mul on pea kolme kuune beebi ja tutvustasime talle lutti siis kui olime imetamise selgeks saanud. Kuid ta ei ole seda kunagi meelsasti tahtnud võtta, proovime siiani erinevate kujudega lutte kuid endiselt ta pigem närib seda kui imeb. Aga – kui ta mingi ime läbi seda imema hakkab, siis magab nii hästi ja on rahulik.

Jagage oma kogemusi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu oma lutsutas hea meelega mu väikest sõrme aga mitte lutti. Panin talle siis natukeseks oma sõrme suhu ja kui ta oli seda lutsutama hakanud, võtsin sõrme ära ja pakkusin lutti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed pole ka tahtnud ja ma ei pakkunud eriti usinalt ka – milleks?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 09:18; 05.07 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on ka lutipõlgurid olnud. Katsetasin läbi pmst kõik lutid mis turu olemas on. Suht ruttu sain aru et silikooni ei soovi, sobib vaid lateks nii et katsetasime neid. Esimesele lapsele jäi sobivaks lõpuks ainult see üleni lateksist lutt, teisi polnud nõus proovimagi. Teine ja kolmas laps olid nõus ka mingi spetsiifilise lutiga, lateksist, mida igas poes ei müüda. Ostsime siis neid kohe varuga et kui peaks kaduma vms siis on võtta.

Mina lihtsalt soovitan katsetada erinevaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui laps on juba kolmekuune ja siiani lutti pole vajanud, siis vaevalt ta seda ka enam soovib. Pigem vastsündinutel just suur imemisvajadus ja edaspidi see tasapisi aina väheneb.
Mina olen mõlemale varakult lutti pakkunud, sest oli vaja. Esimene sai luti suhu nädalaselt ja teine kohe sünnitusmajas. Harjutada polnud vaja, mõlemad kohe võtsid lutti. Kummalgi imemisvõtet lutt ära ei rikkunud. Esimesele sobisid kõik luti kujud, teisele meeldib ainult ümara otsaga lutt. Ma arvan, et kui laps ikka üldse ei soovi lutti, siis ei saa ka väga harjutada teda sellega. Esimene laps loobus lutist ise mitu kuud enne aastaseks saamist, teine tundub, et on suurem lutisõber.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuttav teema, minu lapsed lutti omaks ei võtnudki, ükskõik mis imenippe proovisin. Üks hea asi – mingit lutist võõrutamist ei tulnud ka teha!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 14:03; 04.07 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuttav teema, minu lapsed lutti omaks ei võtnudki, ükskõik mis imenippe proovisin. Üks hea asi – mingit lutist võõrutamist ei tulnud ka teha!

Mina ei saa aru, miks kõik räägivad kui raske on lutist võõrutamine. Viskad luti prügikasti ja kõik ju. Kus see probleem on?

Tegin paar kuud tagasi oma 1a2k selle läbi ja ta pole kordagi lutti tagasi nõudnud ega vingudes magama läinud. Enne aastaseks saamist oli see tal 24/7 suus

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 19:35; 03.07 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed pole ka tahtnud ja ma ei pakkunud eriti usinalt ka – milleks?

Sama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuttav teema, minu lapsed lutti omaks ei võtnudki, ükskõik mis imenippe proovisin. Üks hea asi – mingit lutist võõrutamist ei tulnud ka teha!

Mina ei saa aru, miks kõik räägivad kui raske on lutist võõrutamine. Viskad luti prügikasti ja kõik ju. Kus see probleem on?

Tegin paar kuud tagasi oma 1a2k selle läbi ja ta pole kordagi lutti tagasi nõudnud ega vingudes magama läinud. Enne aastaseks saamist oli see tal 24/7 suus

Nii armas on alati neid lugusid lugeda – kui sinul oli ühtmoodi, siis peab kõigil samamoodi olema.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 22:18; 04.07 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii armas on alati neid lugusid lugeda – kui sinul oli ühtmoodi, siis peab kõigil samamoodi olema.

Ma lihtsalt ei mõtle asju üle vaid lihtsalt teen ära. Kas see lutist “võõrutamine” on siis teie jaoks mingi aastapikkune protsess? Et iga päevaga annad ühe minuti vähem lutti kasutada?

Ei, võtad käest. Ütled, et kadus ära. Lihtsalt ei osta enam uut. Viskate koos prügikasti ja räägite, et lutt on väikestele beebidele. Pistate millegi mõru sisse, et ei tuleks enam tuju lutsutada. Variante on nii palju 🙂

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 19:35; 03.07 22:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii armas on alati neid lugusid lugeda – kui sinul oli ühtmoodi, siis peab kõigil samamoodi olema.

Ma lihtsalt ei mõtle asju üle vaid lihtsalt teen ära. Kas see lutist “võõrutamine” on siis teie jaoks mingi aastapikkune protsess? Et iga päevaga annad ühe minuti vähem lutti kasutada?

Ei, võtad käest. Ütled, et kadus ära. Lihtsalt ei osta enam uut. Viskate koos prügikasti ja räägite, et lutt on väikestele beebidele. Pistate millegi mõru sisse, et ei tuleks enam tuju lutsutada. Variante on nii palju ????

Loomulikult on see tehniliselt lihtne teha, see ei tähenda, et see on lihtne protsess. Isegi kui sinu jaoks on lihtne, kui laps mõned päevad jaurab ega uinu, siis teise jaoks ei ole.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 22:18; 04.07 14:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii armas on alati neid lugusid lugeda – kui sinul oli ühtmoodi, siis peab kõigil samamoodi olema.
Pistate millegi mõru sisse, et ei tuleks enam tuju lutsutada. Variante on nii palju ????

Ma proovisin ühe lapsega näpu imemisest sel moel lahti saada. Asi lõppes sel hetkel, kui laps tuli minu juurde, näpp pikal ees ja nõudis näpu peale šampooni, see oli talle maitsema hakanud.  Ükski minu arust jube vastik asi ei mõjunud.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.07 14:03; 04.07 15:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühes raseduseeses loengus räägiti mulle, et mõnel lapsel pole lutti vajagi, aga vanemad millegi pärast topivad seda. Aga mõne teise lapse puhul tõesti lutt rahustab. Et oleneb lapsest. Milleks üldse lutti vaja? Ma oma lapsele eriti lutti ei andnud, ta seda otseselt ei vajanud ka, pärast palju lihtsam, ei pidanud ära võõrutama. Ma olen nii mugav, et ei viitsi mitu korda ümber õpetada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks on beebile üldse vaja seda jura suhu toppida? Laos ei oska seda nõuda, ema enda asi on see. Minul on 3 last lutita kasvanud ja ei näe põhjust, milleks seda lapsele anda. Eriti õudne on vaadata kuidas veel aasta- paarisel lutt suus. Mis veel hammastest seda järele jääb. Lutt väga rikub hambaid, nii kaariese kui hambumuse osas.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

RPA peal kasvav laps võib soovida, et imemisvajadust rahuldada söögikordade vahel. Ise lähtusin põhimõttest, et kui beebi saab rinda nõudmisel, siis  pole lutt lapse vajalik. Võib olla mingis olukorras oleks sellest abi (nt vankris uinumine või pikem autosõit), aga lapsed ei soovinud ja ma ei käinud peale.

Mõlemad lapsed on mul olnud kehva kaaluiivega, vale imemisvõttega ja sügava hambumusega (pärilik) – ilmselt poleks lutt olnud parim valik neile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.07 09:18; 05.07 20:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tütar ei tahtnud ka kuidagi lutti võtta kuniks leidsime bibs lutid https://kaup24.ee/et/lapsed-ja-imikud/imikute-kaubad/toitmiseks/lutid/f/bibs ja just need lapiku otsaga lutid sobisid. Lapikud pidavat olema pisut paremad ka hambuvusele, kuigi ideaalis oleks parim muidugi üldse ilma lutita hakkama saada

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie oma ka ei võta. Ma olen peaaegu kõike lutte proovinud ja ei midagi.
Kui siin küsiti milleks see vajalik peaks olema, siis minule on see vajalik. Miks? Sest ma olin/olen inimlutt ja ütlen ausalt, et see on ebamugav – õigemini isegi valus on.
Praegu on ta juba 5-kuune ja ma loobusin. Enam ma talle seda lutti ei taha  suruda. Eks ma kannatan selle inimlutiks olemise ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kahjuks arvan, et kui laps on juba nii vana, siis ta enam ei hakkagi võtma. Mina andsin mõlemale lapsele põhimõtteliselt sünnitusmajas juba luti kätte ja on mõlemad kasvanud koos lutiga. Rinnapiima andmist pole see kummagi puhul seganud, mōlemad saanud üle aasta (noorem hetkel 1a1k, saab jätkuvalt) ja pole kumbki tilkagi rpa-d saanud ega ei tea kumbki, mis on lutipudel. Minule sobib, sest elu on kiire ja tegus, lapsed on igal pool kaasas kogu aeg ja lutiga saab isa ka hakkama nendega, rääkimata sellest, et endal on lihtsam, kui oled autoroolis vms. Lapsel on rahustaja ja mänguasi korraga olemas. Mõlemale on kõige rohkem meeldinud kirsikujuline latekslutt. Silikooni pole kumbki üldse sallinud. Seega, kui pole veel proovinud kirss-lateksit, siis proovi seda ka (meil enamik on Canpol Baby omad olnud).

Võõrutamine esimese lapsega läks väga lihtsalt, suhteliselt päevapealt ja ilma nututa. Teisega võtan selle alles tulevikus ette, kui sobiv moment. Kindlasti ei võõruta lutti ja rinda korraga ja valin aja, kui ei ole haigust ega hambaid tulemas. Kui tuleb protest, siis proovin kuu-paari pärast uuesti. Pole vaja mingit draamat teha sellest lutist, lapsel hea ja minul ka.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kuidas te saite oma lapse lutti kasutama?